Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Firefox 2 se nepředvedl

Firefox 2 se nepředvedl

Anonym (31.10.2006 00:00:00)

S trochu menším zpožděním vyšel Firefox 2. Dlouhotrvající hysterické a nadšené zprávy o revoluci se však ukázaly jako nesmysly. Není nic, čím byt Firefox 2 překvapil, natož vůbec šokoval, jak (si) vývojáři a věrní uživatelé slibovali.

Franta (31.10.2006 00:54:23)

Právě jsem si s překvapením pročetl kritiku nového Firefoxe 2 a vzhledem k tomu, že též momentálně pracuji na čerstvě nainstalovaném výše uvedeném prohlížeči, byl jsem zvědav, jak dopadne kontrola jeho činnosti na předložených příkladech. Podle doporučení jsem "rozkliknul" oba srovnávací obrázky a skutečně nebylo moc prvků, ve kterých se vzájemně shodují... Jenže když jsem se potom podíval (zdůrazňuji pomocí FF2) na adresu, z níž patrně oba mají pocházet, divil jsem se mnohem více, nenašel jsem totiž snad žádný rozdíl mezi reálným webem a obrázkem z Opery! Nechápu, v čem je tedy podstata problému, připadá mi, že "lištička č.2" funguje aspoň na první pohled dobře. Dodávám, že ji mám nainstalovanou na PC s Linuxem Mandriva 2006. Tak nějak nevím, opravdu je Firefox tak nepodařený?

jaryn (31.10.2006 08:53:42)

To ne, jen autor preferuje operu,toď vše. To s tou leností (v článku), to sem se fakt pobavil. Chtělo by to jiný argument,tohle bylo trapné.

sid (31.10.2006 11:34:56)

Podle me se FF2 docela povedl, tohle je snad jedina negativni recenze kterou jsem na ceskych webovych strankach spatril takze to neco vypovida o nekorektnosti a zaujatosti autora clanku, pochybuji ze Opera prisla s nejakymi extra velkymi zmenami mezi cislovanim nekterych verzi.

Tomáš Fuk (31.10.2006 12:00:04)

Autor je proste magor. Neví, nebo dělá že neví, co se dá ve FF2 nastavit. A Vrchol je "Výřez stránky zobrazené Firefoxem" kdy si v Zobrazit - styl_stranky nastavil bez stylu :-))

KKK (31.10.2006 13:48:40)

Ano mas pravdu, ta zobrazena stranka vypada presne jako s nastavenim bez stylu, autora k tomu asi vedla propagace Opery, nebo pise o necem, v cem se vubec nevyzna. Osobne mi v FF2 funguje vsechno, co autorovi ne. Vetsina doplnku uz je take funkcnich, a ty ktere nejsou, tak je jejich autori jiste brzy prepisi (ale tech opravdu moc neni). Testuju FF2 uz od prvniho RC ( ne jako autor, ze si stahne FF, 5 minut ho pozoruje a potom napise recenzi), tento clanek by bylo nejlepsi odstranit a recenzi prenechat nekomu, kdo tomu rozumi.

O.K. (31.10.2006 14:08:25)

Melete tady hlouposti, nic jsem schvalne neupravoval, abych na FF hazel spinu. Chcete-li screen s tim, ze je to se stylem, muzu poslat. To zaprve. Zadruhe, Sid take nema pravdu s tim, ze by Opera 9 neprisla s novinkami. Prisla, a to velkymi. Zatreti, tohle neni recenze. Jde o to, ze FF mi nevadi, vubec nevadi. Vadi mi ty nabubrele komentare vsech tech, co si kupuji brasny a tricka s logem FF. Tvari se, jako by neexistovalo nic jineho nez FF. A vadily mi reci o "revoluci". Na tohle jsem chtel upozornit. Proste mne ocividne FF nefunguje tak jako Vam. Bud doslo ke konfliktu s predchozi verzi ci jejimi zbytky, nebo si nekdo maluje vse ruzove a ja zase cerne. ;-)

K.O. (31.10.2006 15:44:32)

No a nejsi trochu divnej ?

Hoween (31.10.2006 16:43:52)

Pane Klimánku, Vy jste opravdu hňup. Víte, proč stránka WebZdarma ve Vašem Firefoxu vypadá jinak, než ve Vaší Opeře? Inu prostě proto, že ve Firefoxu máte nakonfigurovaný AdBlock. Ten konkrétně odstřeluje soubor http://i.wz.cz/bannery/lista/lista.css, pravděpodobně na základě filtrování slova banner. A proto to vypadá tak, jak to vypadá. Zkuste si AdBlock vypnout. Takže buď porovnávejte oba prohlížeče ve výchozím stavu, nebo se aspoň naučte rozšíření konfigurovat a přemýšlet nad jejich funkcí. Zbytek jsou neuvěřitelné slinty a nepochopení funkcí a rozdílů FF a Opery.

johny (3.11.2006 10:30:31)

plne se priklanim k tomuto nazoru

stoural (31.10.2006 17:37:59)

Jmeno Klimanek si zapamujme jako jmeno naproste LAMY.

y2k (31.10.2006 18:53:20)

LoL, přidávám se k Tobě, akorát škoda, že příště se ta lamička podepíše asi jináč....

Anonym (31.10.2006 22:09:11)

Važte slova...to je veřejná urážka...nebo snad chcete platit TOMUHLE ještě soudně přikázané odškodné a veřejně se omlouvat?

Anonym (31.10.2006 22:23:25)

Odkdy je magor, lama nebo dement z lesa urážka??? Zvlášť když píše takové hovadiny ????

stoural (1.11.2006 16:09:14)

Pouziti slova LAMA pro klimanka neni urazka, ale lichotka! Jinak bych musel pouzit slova zakomplexovany debil.

Nikdo (31.10.2006 21:25:48)

Vadi mi ty nabubrele komentare vsech tech, co si kupuji brasny a tricka s logem FF. Tvari se, jako by neexistovalo nic jineho nez FF. Boze muj! Nech lidi nosit na sobe trika jaky chtej! Vis proc ja mam triko s FF logem? Abych FF podporil financne a propagacne a podle tebe jsem tim padem nabubrelej? A jak ty me, tak ja tobe: Myslim si, ze jsi utapla,ublizena nula, ktera nevim kde, sebrala tolik sebevedomi, ze napise clanek o necem cemu vubec nerozumi.

sid (3.11.2006 11:40:23)

Doufam ze priste se budete drzet radeji korektnejsich recenzi nebo priste se radeji nepoustejte do teto oblasti kdyz jako recenzent nedokazete byt nestranny.

sep (31.10.2006 09:09:37)

Je to ponekud nechutne ... taky sem prekontroloval vsechny odkazy a zminene problemy jsem nenalezl. Autor by mohl aspon predkladat relevantni dukazy neschopnosti fungovani FF2.0 .... tohle je podle me hodne spatny clanek. \ Navic co se tyce pamatovani si posledni / otevirani jiz otevrenych tabu tam je, ale to uz je jenom hazeni hrachu na stenu :( Mam FF2.0 na XP SP2

J.O.D. (31.10.2006 07:44:30)

Otevírání panelů z poslední "session" FUNGUJE! (V nastavení - obecné - v prvním rozbalovacím seznamu. Hledejte a naleznete. To, že tato volba není implicitně nastavena, ještě neznamená, že to Firefox nedokáže.

Petr (31.10.2006 11:30:09)

Hele, kde se to da zaptnout? Ja sem asi upne blbej nebo co, ale v Nastroje-moznosti-rozsirene-obecne nic takoveho nemam. Jak se to da zapnout???

J.O.D. (31.10.2006 11:53:19)

V nastavení, karta obecné (pokud je nepřesný název - jsem v práci - tak prostě ta první vlevo:-) ), hned nahoře první rozbalovací seznam, co provést při startu - volby jsou použít domácí stránku, použít prázdnou stránku...a nebo otevřít okna a panely. Trochu ukryté, ale funguje to.

Petr (31.10.2006 16:36:57)

Diky chlape. Fakt to tam je, ale asi bych to tam nikdy nenasel. Konecne muzu rano zacinat tam kde sem vecer skoncil :) No mam se jeste hodne co ucit. Btw. je nak mozne udelat aby se FF dal pouzivat jako explorer-tzn na aplikace primeho bankovnictvi?

Anonym (31.10.2006 16:42:57)

Ja pouzivam FF na bankovnictvi ceske sporitelny a neni v tom zadny problem, i kdyz stranka pise, ze tento prohlizec nepodporuje, pokud pokracuji dal, tak vse funguje bez problemu. Jinak je take rozliseni, ktere zmeni nastaveni prohlizece tak, aby si jine stranky myslely, ze pouzivas explorer(zrovna si nevzpomenu, jak se jmenuje), jeste je dalsi rozsireni, IE Tab, ktere umozni ve FF zobrazit stranky, ktere FF nepodporuji primo v nektere externi aplikaci - treba explorer (pouzivam jen na nektere stranky, ktere explorer primo vyzaduji - treba creative update atd..)

J.O.D. (1.11.2006 07:44:41)

Není zač. Já to tam našel, protože jsem byl přesvědčený, že když autoři řeknou, že to tam je, tak NĚKDE to být musí:-) K i-bankovnictví: Servis24 České spořitelny funguje v pohodě, co si vybavuju, tak snad jen Komerční banka má problémy. Každopádně rozšíření IE tab umožňuje do nového panelu Firefoxu otevřít stránku zobrazovanou jádrem IE - po nainstalování vpravo dole je ikonka Firefoxu, na kterou kliknout.

Anonym (31.10.2006 08:07:22)

Vis proc ma Opera znovu nacteni zavrenych tabu a oken? Protoze porad pada, aby uzivatel nebyl nasranej, tak udelali tuto blbustu, FF2 ji ma taky, ale narozdil od opery my jeste nikdy nespadl :). Ty ostatni veci jsou subjektivni nazory a ty se lisi od cloveka -> nema cenu komentovat.

Anonym (31.10.2006 08:12:58)

A jeste ktem znovu nactenym oknum. Sve oblibene stranky mam v panelu a zalozkach, pokud se chci na ne podivat,staci mi ktomu 1 , 2 kliknuti :), Denne prolezu cca na 50 webu a kdyz vecer koncim zavru okno a druhy den zapnout prohlizec a netouzim potom zavirat X oken s X tabamy. Rejp: uz se konecne v opere udelali pokrocile blokovani reklam? :)

- (31.10.2006 17:37:06)

No docela jste mne pobavil s tím padáním Opery - já Operu používám cca 1,5 roku a nějakého padání jsem si ještě nevšiml. Troufnu si tvrdit, že jste Operu viděl akorát tak z rychlíku...... Ostatně ať si každý používá to co mu vyhovuje - já FF vyzkoušel před rokem, nenadchnul mne, zůstal jsem u Opery.

Zdenek (31.10.2006 09:22:05)

Opera je oproti FF rychlá, stále koketuji z myšlenkou na ni přejít, ale už jsem si zvykl na některá rozšíření FF tak, že mě Opera v současnosti nemůže uspokojit. Integrace rozšíření do FF je na velmi dobré úrovni na rozdíl od Opera Widgets, které v podstatě práci jen znepříjemňují svým mnohdy velmi odlišným vzhledem a chováním. Snažil jsem se přizpůsobit Operu na úroveň svého osobního nastavení FF, ale opravdu to nejde. V FF mám například RSS Editor, vymazlenou spolupráci s účty Gmail a Google Calendar, počasí ve statusbaru, vykreslení obsahu stránky jádrem Trident (IE), velmi pokročilé nástroje pro webmastery, pravítko na měření prvků stránek, atd... atd... A sessions (jak se jmenuje funkce obnovení stavu) jsem na rozdíl od autora článku bez problémů zprovoznil. Je pravda, že bych ve FF uvítal možnost minimalizovat a uspořádávat panely do dlaždic a kaskád jako v Opeře. Dále mi na FF vadí, že při přizpůsobení obrázku oknu je tento zobrazen velmi nekvalitně (na rozdíl třeba od IE). Sečteno a podtrženo: Opera počká, zůstávám u FF.

Anonym (31.10.2006 09:57:42)

Ja pouzivam Linux a snad vsechno co bylo vyvraceno novy Firefox 2 ma .. Napr. znovuotevirani oken pri startu firefoxu, FF2 je oproti 1 2x rychlejsi a spousti se mnohem kratsi dobu .. Všechno krasne funguje jak ma ;-)

O.K. (31.10.2006 10:16:15)

Nevim, panove, asi jsem stahnul neco jineho nez Vy.. :-/

O.K. (31.10.2006 10:39:56)

Ještě bych rád poznamenal, co možná pro někoho z článku nebylo jasné, že "nenadávám" na Firefox. Je to skvělý prohlížeč, ovšem vadily a vadí mi ty řeči vývojářů a zarytých odpůrců Opery o tom, jak je FF bezkonkurenční a jedinečný atd. Prostě nepřinesl nic, co by už neexistovalo a za tím, že označení 2 by mělo přinést ohodně větší změny, si stojím. ;)

Poborskiii (3.11.2006 12:55:45)

Vůbec neznáte pozadí kolem FF2. FF2 měl být původně označen jako FF1.7 (viz např. jeho vývojové označení 1.6, které je obvzkle o jednotku menší než vydaná verze - 0.9 -> 1.0, 1.4 -> 1.5, 1.6 ->2.0) jelikož měl přinést je drobná vylepšení. Např. rozdíly mezi 2.0(1.7) a 1.5 jsou mnohem menší než mezi 1.5 a 1.0. Ale u Mozilly se z marketingových důvodů rozhodli ho označit jako 2.0, jelikož zhruba v době jeho vydání se předpokládalo také vydání IEx7. A FF2.0 vůči IEx7 vypadá pro uživatele přitažlivěji než FF1.7 vůči IEx7, vypadá to totiž jako, že přináší něco nového a na to se uživatelé nechají nalákat. Ano, jde o tvrdý boj o trh mezi Mozillou a Microsoftem. Vypadá to pane Klimánku, že jste se chytil na marketingový špek. Nikde jsem od vývojářů nečetl, že by FF2 měl být revoluční, vždy jsem taková tvrzení četl jen od novinářů vám podobným, totiž takovým, kteří nejdou do hloubky.

Jam (31.10.2006 12:41:13)

Pan Klimánek je prostě hňup. Neověří si funkce a plodí takovéto zavádějící články...

Evžen Škába (31.10.2006 15:52:04)

„Když už, lamo, nepoužíváš Linux, používej aspoň Firefox.“ Přesně jak jsem předpokládal (a asi i autor, když tam tento výrok propašoval), diskuzní příspěvky mě nezklamaly. Histerycké příspěfki uživatelů firefoxa i z pravopysníma chibamamy. Je to obdobné, jako když si někdo dovolí kritizovat Linux, GMail a veškeré ty blbinky od Googlu nebo Firefox. Autorovi patří dík, ušetřil mi hodně času, které bych trávil zbytečným experimentování. Prostě "nový" FF a humbuk kolem, je jen bouře ve sklenici vody. A díky i diskutujícím. Skvěle jsem se bavil. PS: Mongolskému cyklistovi se peloton poněkud vzdaluje.

ABNolop (31.10.2006 15:57:24)

No jo, autor se prejmenoval a snazi se odpovidat na svuj vlastni clanek.

O.K. (31.10.2006 16:04:33)

Vyzadejte si IP adresy. Nejsem takovy idiot, abych tohle delal. Ja mam IP pevnou. Jak vidim, tak mnozi anonymni disktujici chteji klesnout jeste niz... Tohle nechapu.

Anonym (31.10.2006 16:11:08)

To bylo brano spise takhle:), nejak moc vas to nastvalo, jinak na pevnou IP odpovim jednim slovem - proxy.

O.K. (31.10.2006 16:16:53)

No jo, posilam si jeste z jedne emailove schranky emaily na druhou, pisu si posudky, zamestnavam sam sebe, nechavam si posilat ruze a tu a tam se potrestam. Zabavene veci si vratim az na konci skolniho roku.

y2k (31.10.2006 18:46:49)

Dle Vašeho článku to chápu, protože na nic jiného asi nemáte dost "ducha", nebo raději IQ ???

Anonym (31.10.2006 16:44:42)

Kdyby byl autor při psaní článku alespoň trochu při smyslech, zjistil by, že téměř vše, co napsal, je lež. Jen letmým pohledem: 1) Firefox umí session obnovovat. Po pádu i Historie -> Naposledy zavřené panely. 2) Nový správce záložek byl už asi před půl rokem přesunut do verze 3.0. 3) Kdyby si autor uměl správně nastavit filtry adblocku, tak se mu WZ zobrazí správně. To je jako kdybych vzal čistý FF a čistou Operu, a v Opeře zablokoval média z wz.cz, bylo by to přesně naopak.

The Zero (31.10.2006 16:45:18)

Omlouvám se, zapomněl jsem se podepsat.

stoural (31.10.2006 17:34:55)

Clanek jsem si zbezne precetl a nezbyva mi konstatovat nic jineho, nez to, ze autor je proste LHAR. Anebo totalni LAMA a zaujaty TUPEC! - firefox umi obnovit zalozky po padu. - web zdarma se mi zobrazuje zcela korektne.

Michal NOIEX (31.10.2006 18:34:32)

Článek je naprostý blábol. Jinak mimochodem zkuste se spíš zaměřit na to co Firefox má (resp. může mít) a ne co nemá (resp. může mít). Je toho totiž hodně mladej pane, takže nehaňte kvalitu. A poslední heslo na závěr: Smrt IE (6,7....)

y2k (31.10.2006 18:43:10)

Také se přikláním k názoru, že článek je v aspektu 1 naprostý blábol a v aspektu 2 hnusnou vlezlou reklamou na prohlížeč Opera (proti kterému v zásadě nic nemám a chápu, že pro multimediálního jednoduchého usera ohromná možnost překlikat si i modré z nebe přináší mnoho orgasmů. Jinak strojek je asi na stejné úrovni jako Firefox). Ještě k těm příkladům, tak WZ.CZ nemá s Firefoxem sebemenší problém, jestli u někoho ano, tak doporučuji nechat PC nainstalovat od někoho s vyšším IQ, než je ekvivalent domácího učitele přírodopisu. Osobně také používám Firefox. Pravdou je, že dvojka neměla vyjít jako dvojka, ale spíše být dalším pokračováním v číselné řadě. Tím, že autoři zvolili rovnou číslo dvě si vysloužili negativní reakce. Ale na druhou stranu zase neudělali nic nového, toto rádi dělají inženýři v Neru, Adobe a ACDsee. Takže pročby nemohli udělat stejnou prasárnu i pro Firefox, že ? ;-) Takže, pro autora toho reklamního slintu, raději takové výblitky příště nezvracejte veřejně ! Děkuji, Y2k.

WOLF (31.10.2006 18:57:45)

Napsal jsem dopis autorovi clanku, Vam chci poskytnout jen dukaz jeho do nebe volajici blbosti prostrednictvim screenshotu: Mozna je html zakazno, tady je url: http://img422.imageshack.us/img422/1230/webzdarmaie9.png

Soukup Ladislav (31.10.2006 19:05:22)

Hmmm... hezke... Skoda ze muj Firefox 2.0 wz.cz posklada naprosto v pohode. NEvim jak autoruv, ale muj Firefox z OFICIALNICH stranek funguje naprosto spolehlive a uz dlouho jsem nevidel web, ktery by ve Firefoxu nebezel (mimo 1/2 stranek na domene microsoft.com - ale to bude tim, ze pulka kodu je MSIE only). Takze... at si autor laskave nejdrive uvede svuj system a pripojeni do funkcniho stavu a pak teprve pise clanky o nefunkcnosti nejake aplikace!

Draconis (31.10.2006 19:08:42)

draconis (31.10.2006 19:27:56)

Nechápu, jak ze sebe může někdo dobrovolně udělat veřejně naprostého vola. Nechci urážet autora tohoto "článku", ale to, co tam píše jsou hlouposti a nestydaté lži. Pokud autor nemá dostatečné schopnosti, aby dokázal libovolný program ovládat natolik, aby o něm mohl něco zasvěceně napsat, tak proč to tedy píše? Kdyby byl apríl, tak bych to bral, jenže on apríl zrovna není...

WOLF (31.10.2006 19:50:35)

Screenshot nastaveni funkce session: http://img441.imageshack.us/my.php?image=sessionbj6.png Nastroje > Moznosti > Hlavni (1. zleva) > sekce Spusteni > Pri startu aplikace Firefox > kliknete na sipku a vyberte moznost "Zobrazit okna a panely z minula"

Filip (31.10.2006 19:56:57)

Měl bych dotaz k firefoxu obecně. je to super prohlížeč, ale za poslední měsíc se mi stalo že při každém uložení obrázku cca. 50 kb mám vytížení procesoru 100% na 10 až 15 sekund. V jiných prohlížečích se mi to nestává. Firefox jsem přeinstaloval a mám notebook Sony vaio VGN-BX197xp ale problém stále zůstává. Dík za rady

WOLF (31.10.2006 20:04:23)

navstiv http://forum.czilla.cz odpoved se dozvis.

WOLF (31.10.2006 19:59:58)

Opera je dobry browser srovnatelny s Firefoxem, nicmene chci pripomenou, ze zceal zdarma a bez reklam je myslim od verze 8.5. Nejakou dobu predtim tam byval v neregistrovane verzi reklamni banner a jeste predtim stavala okolo $40. Je to dlouho, nevim to presne a zdarma je zrejme minimalen neprimo prave diky produktum Mozilla Corporation, protoze v placene podobe, s omezenimi nemohla freeware-browserum konkurovat. Uvedomte si to!

O.K. (31.10.2006 20:17:47)

To se tady nablilo za dobu, co jsem tu nebyl. Osobni urazky od anonymnich ctenaru jsou mi fuk, obvineni z umyslneho poskozeni stranek jsou smesna stejne jako to, ze si sam sobe odepisuju. Mili pratele, tohle je presne o tom, o cem jsem v clanku mluvil. Utoky na vsechny, kdo maji neco proti "politice" fanatickych uzivatelu Luxu na lino a FF. Ty screeny jsem si nevymyslel, miniaturu nenakreslil a ani ostatni veci nevycucal z prstu. Na mem stroji proste asi dobre nejede, to je skutecnost (oh ano, rudi kamaradi, asi to bude chyba tech imeprialistickych hovad z USA z okoli Billa Gatese, ne?). Prectete si ten clanek jeste jednou a zjistite, ze FF vubec nezavrhuji. Zaver je ten, ze ma problemy stejne jako ostatni programy, zadny soubor nul a jednicek neni a nebude dokonaly. A vylevy bolsevickych radikalu (co se IT tyce) mne jsou zcela ukradeny. Firefox kompletne odinstaluju a smazu vse, co se ho tykalo a stahnu si novy instalacni balik. Je mozne, ze nektere problemy se tim vyresi. Jen pochopte, ze ty problemy s nim mam. Vsem slusnym ctenarum dekuji za reakce. (Opakuji znova a zase pro ty, co jsou pomalejsi, nebo chapat schvalne nechteji. Clanek byl primarne o tom, ze z FF 2 se dalal nastroj bohu z Olympu. Revoluce, same superlativy atd. Nesmysl, nic svetaborneho neprinesl, a o to jde. A tem, kteri se citi jako deti, co jim nekdo bere bonbon, je mi to lito, ale snad z toho vyrostete.)

Lambo (31.10.2006 20:40:24)

proc pouzivas spojeni bolsevicky pro oblast IT nepochopim

Anonym (31.10.2006 20:55:50)

Nech jo hnupa :)!

Anonym (31.10.2006 20:56:31)

kua, se tak smeju, ze ani neumim psat

y2k (31.10.2006 21:38:30)

Doporučuji Ti už raději strčit hlavu do písku a zalézt někam do ústranní. Současně s tím se modlit, že nějaký lojza po odeznění tohoto fóra nevytáhne tento thread ze záhrobí archívu dsl.cz. Osobně se nenavážím do Opery ani neobhajuji FF. Dokonce jsem se k dvojce vyjádřil tak, jak si zaslouží. Ale kritizuji Tvoji vesmírnou hloupost a produktivitu Tvého článku, který bych přirovnal k užitečnosti automatu na kondomy ve Vatikánu..... A vůbec, raději již nikdy nic nikam nepiš !

The Zero (31.10.2006 22:41:09)

Firefox kompletně smažete, znovu nainstalujete a opět Vám wz.cz nepojede, protože data se ukládají v profilu. Kdybyste byl aspoň trochu soudný při psaní recenze, tohle byste si zjistil. Ano, je možné, že FF vykreslujte zmenšeniny hůře než Opera. Je totiž logické, že uděláte 1024x768 px screenshot a vložíte jej do tagu img s atributem width="320". Logické. > Prectete si ten clanek jeste jednou a zjistite, ze FF vubec nezavrhuji. Všechny nesprávné informace, co píšete v článku, je způsobeny Vaší neznalostí. Ovšem tahle věta je nestoudná lež. V objektivní recenzi by se neobjevilo slovo "nesmysl", stejně tak byste nevyjmenovával ocenění Opery. Pro začátek. Stejně absurdně by bylo znělo tvrzení "Film A mě zklamal, Film B dostal - představte si to! - 5 Oscarů. Ale jinak B nepropaguju, chci jen vyzvednout Film A." > Revoluce, same superlativy atd. Přinesl několik převratných věcí. Ano, možná to není "to vydání, které navždy pošle IE do pekel", ale na druhou stranu - slyšel jste někdy slovo marketing? Místo toho, abyste se jako slušný člověk omluvil za svou chybu (své chyby), lžete dál. Nechápu, že Vám bylo umožněno vůbec článek zveřejnit. Vám doporučuji přenechat recenze a články soudnějším lidem, ostatním diskutujícím pak přestat posílat identické komentáře nebo snad urážky, k ničemu to nepovede.

Hoween (31.10.2006 22:44:41)

Pane Klimánku, jste schopný alespoň pochopit a přiznat chybu v případě těch screenshotů ohledně WebZdarma? Spusťtě si FF v novém profilu, vypněte AdBlock, nebo ho pořádně zkonfigurujte a podívejte se na WebZdarma znovu. Jako Vy označujete ostatní za fanatické obhájce FF, tak já Vás označuji za fanatického obhájce Opery. Protože jen naprostý ignorant neznalý věci je schopný porovnávat neporovnatelné (Opera ve výchozí instalaci proti Firefoxu s doinstalovaným a špatně nastaveným AdBlockem). To, co jste předvedl v tomto článku, je naprosto jednostranně a účelově napsaný článek. A stydím se, že jste fyzik, astronom a bůhvíco ještě, protože tyto profese jsem měl vždy za vzdělané, pracující jen s ověřenými fakty.

Howeene ty trdlo (31.10.2006 23:30:31)

Aháá, takze vlastne staci neco zkonfigurovat nebo to nejak udelat a ono to pujde. A co rikas na 3 tlacitka instalace u jinych prohlizecu a vse vali bez dalsich rypani v nastaveni? Jo skvela obhajoba FF (doinstalovanym AdBlockem) je to vice nez porovnatelne. Stejne tak FF ci Opera s IE. A prece IE vede na plne care, postav uzivatele pouzivajici IE a ostatni. Bitvu prohrajes. Jednostranne ano, ucelove taky, ale proti marketingu!!! Ne proti samotnemu FF programu. Ale proti nevedomosti, ktera se o FF siri.

The Zero (31.10.2006 23:36:46)

Ne, to Vy nemáte ani páru o tom, co říkáte. Pak Klimánek si sám přidal filtr, který mu wz.cz zablokoval. V základní "tříklikové" instalaci Firefoxu běží Webzdarma naprosto bez problémů. Vy jste příklad typického trolla, který jen křičí a neví, co říká, doufajíc, že si ostatní nezjistí fakta.

Anonym (1.11.2006 00:00:59)

Aha vše je vina AdBlocku, Billa Gatese apod.. Mně je to úplně jasný, jste fandove FF a to všichni. Nejste vubec objektivní!!! Co jaký prohlížeč umí není důležité, ale jak se s ním pracuje a na to jsem narážel pánové..FF je pomalej jak moje babička to nepopírejte, funklub nema nijak vetsi nez funklub opery a ani dohromady se nehrabou na "blbej" IE. Az zacnete byt objektivni a uvedomite si slovo REKLAMA mozna zjistite ze kazdy soft ma sve klady i zapory a stat jen na jedne strane muze opravdu jen tele. Autor to vyhodnotil subjektivnim nazorem a vetsina reaguje uplne stejne! Propagace FF, urazky na stranu Opery a IE. Kdyz jste vsichni tak chytri tak si prohlizec naprogramujte sami, uvidime jak budete uspesni. Vase preference pak banda lidi posle kvuli subjektivnimu nazoru do haje, jaka smula. FF ma oproti Opere obrovskou reklamu a dle podvedomi lidi umi i to co IE nebude umet ani za 10 let. Opak je pravdou! A uplne zbytecne tu urazite cloveka, co v demokraticke zemi napsal svuj nazor na reklamni kampan FF2 a jeji nasledky (zklamani) ma na to pravo!A nebude urcite sam...Misto psani zde si vytvorte vlastni clanek, mate neomezene moznosti!Hodne stesti

The Zero (1.11.2006 00:18:10)

> Kdyz jste vsichni tak chytri tak si prohlizec naprogramujte sami, Já jsem tak chytrý, protože Firefoxu rozumím. Nejsem jeho programátorem, ale vím toho o něm rozhodně více, než recenzent, a troufám si říci, že více, než drtivá většina komentujících. > Propagace FF, urazky na stranu Opery a IE. Uveďte prosím, kde urážím Operu, ohledně IE byste na mne něco asi vygooglil. > Misto psani zde si vytvorte vlastni clanek Místo subjektivního článku, pod kterým se jako vždy zvrhne flame, raději pomáhám uživatelům řešit jejich problémy s FF. > Az zacnete byt objektivni Snažím se být objektivní a především se snažím udržet tuto diskusi na lidské úrovni. To Vy evidentně neděláte. > FF je pomalej jak moje babička to nepopírejte Až začnete být objektivní...

Anonym (1.11.2006 11:10:30)

Kdepak chyba AdBlocku. Jen chyba uživatele, který si sám neumí adblock nastavit a při tom jej sám si nainstaloval a sám si zadal pravidlo */bannery/*.

Gib (1.11.2006 21:31:37)

Ja len rozmyslam, ako moze byt niekto tak "jednoduchy" ako si ty, priatelu :-\ vsetkych hadzes do jedneho vreca, to naozaj svedci o tvojej objektivite!

Anonym (3.11.2006 14:24:25)

"Kdyz jste vsichni tak chytri tak si prohlizec naprogramujte sami, uvidime jak budete uspesni." Ty seš přeci pako! Až dostaneš na stůl nechutné žrádlo a prohlásíš že se to nedá jíst, jak přijmeš vyjádření kuchaře aby si si uvařil něco sám ???

Hoween (31.10.2006 23:38:20)

Víte, co je to AdBlock? Rozšíření na blokování reklamy, které se do FF musí ručně doinstalovat, ve výchozím balíku není. Pak ano, musí se zkonfigurovat a půjde to. Kdyby pan Klimánek AdBlock neinstaloval, nemusel upravovat žádnou konfiguraci a všechno by mu fungovalo. V ničem dalším se rýpat nemusel, nikdo ho do toho nenutil. Tzn. měly se porovnávat jen a pouze výchozí instalace zmíněných prohlížečů, jen tak jsou porovnatelné. Pokud do jednoho z nich pan Klimánek něco neodborně ručně nainstaloval, tak se nejednalo o objektivní test.

Gib (31.10.2006 23:41:30)

No kamo! Ty si fuckt idiot! Este raz si skus precitat co si napisal a na co reagujes :-\

nicky.cz (31.10.2006 23:21:59)

No jak to tady čtu, lidé si asi článek opravdu pořádně nepřečetli. Základem opravdu bylo vyhodnotit otázku reklamy a to co ve skutečnosti vyšlo. Každého je věc co používá za prohlížeč. Co FF1 i 2 neumí si přece i neználci mohou nastavit nebo doinstalovat, já dávám přednost Opeře s kombinací IE. Požaduji rychlost a efektivitu, dále kompatibilitu. Ani v jednom FF od dob svého vzniku nepředčil IE a na ten přece každý nadáváme a přece ho používá přes 80% uživatelů na celém světě, jaká to ironie. Nejen Opera má spousty kladných vlastností, které jak autor článku vyhodnotil, ani FF2 nemá. Bohužel musím souhlasit a závěr? Je na Vás co si zvolíte, co je Vám pohodlnější, ale marketing Vám to neřekne!

Anonym (31.10.2006 23:46:56)

Ty ses taky srandysta. Vazne si myslis, ze IE je stejne dobry nebo dokonce lepsi nez FF ci Opera? Jestli ano jsi DEBIL, promin, ale musel jsem to napsat. A jeste to zduvodnujes tim, ze IE pouziva 80pr uzivatelu .. No ROFL, tech 80pr jej pouziva jen proto, ze ani nevi, ze existuji nejake lepsi prohlizece. Co me uplne udivuje je to, ze recenze na FF temer vzdy pisi operisti. A vzdy se v nich z vetsi casti porovnova FF s Operou.

Anonym (31.10.2006 23:50:06)

A jeset doplnim. Jakykoliv "alternativni" prohlizec predcil IE predevsim v bezpecnosti a to je jedna z velmi podstatnych veci a pak samozrejme standardy.

Anonym (1.11.2006 00:08:09)

no lol...to je typicke...Nenapsal jsem ze IE je bezpecnejsi nebo lepsi!!!Ale je pouzivanejsi!!!Co z toho plyne pro tvurce webu?Kompatibilita!Dej si 2 a 2 a mozna ti to doje. Valka neni o pravde, ale o mnozstvi a sile. Stejne tak v poctu uzivatelu!!!Je to typicke pro windows a linux, at je zdarma nebo ne,jeste dlouho to bude jen stin win. I kdyz na IE a Win nadavame a ja take, verim ze kdyby 80% lidi melo linux a FF nadavalo by se uplne stejne!!!Cim vic uzivatelu, tim vice nalezeno chyb!!!A cela tato debata o FF a prohlizecich, debaty o soft. jsou relativni tecka.

Anonym (1.11.2006 00:16:25)

Mám velmi rád uživatele IE. Čím víc jich bude, tím líp, přispívají mi na splátky zaplacení baráku, auta .. AŤ Žije IE brána virů do vašich počítačů. A myslím to upřímně. :-)))))

Anonym (1.11.2006 00:17:55)

A FIREWALL a antivir ti nic nerika? :-))) to taky nekoho zivi :-)))

Anonym (1.11.2006 02:02:37)

No jasně... a ještě antispyware... To, aby se z toho BFU šli už rovnou oběsit... Vysvětli jim, že nepotřebují jen antivir, ale ještě k tomu firewall, protože ten pseudo firewall od MS není firewall... Ha, tak jim tam hodíme třeba Kerio a oni na to čumí jak tele na vrata...

Anonym (1.11.2006 01:58:26)

Je Internet Explorer výborný a bezpečný prohlížeč? Samozřejmě! Jinak by ho lidi nepoužívali:)))

Anonym (1.11.2006 10:27:03)

Ty trubo napsal jsi toto "Ani v jednom FF od dob svého vzniku nepředčil IE a na ten přece každý nadáváme a přece ho používá přes 80% uživatelů na celém světě". Ja teda nevim, ale tahle veta mi rika, ze FF je lepsi nez IE. A ja doplnil, ze minimalne v bezpoecnosti je na tom 1000x lip. Ja na win nenadavam, ja nadavam na MS, ktery svym bazmekem (IE) nedodrzuje standardy a dela si co chce

Anonym (2.11.2006 20:34:53)

"Ani v jednom FF od dob svého vzniku nepředčil IE a na ten přece každý nadáváme a přece ho používá přes 80% uživatelů na celém světě, jaká to ironie."

jantar (3.11.2006 08:25:59)

Ano, 80% uživatelů (to jste řekl Vy) používá IE, ale neni to kvůli tomu, že by byl nejlepší,ale jen proto, že vůbec neví,že se dá použít i něco jinýho. A v neposlední řadě - většinoví uživatel IE je člověk který sotva ví, jak pustit počítač. Tím sem se Vás nechtěl nějak dotknout.

J.O.D. (1.11.2006 07:55:10)

Omlouvám se, že jsem Váš článek v tomto duchu nepochopil - kdyby se věnoval tomuto tématu a neopíral se přitom o některé argumenty, které se nezakládají na pravdě (viz otevírání naposledy otevřených panelů), pak by mne ani nenapadlo odepisovat. Každý máme právo na názor. Názor založený na chybných předpokladech (slibovaná funkce není) by mohl být následně přehodnocen... Každopádně hádky o to, zda FF či IE či Opera ve mně vzbuzují jen trpký úsměv a oči v sloup.

WOLF (31.10.2006 21:03:36)

Neobhajuju to, ze je FF revolucni, mas pravdu, neni. Pouzivam hlavne SeaMonkey, mam nainstalovanou i posledni Operu. Snazim se ten produkt chranit, protoze ho hanis, aniz bys ho byl schopen spravne nastavit rozsireni, ktera sis nainstaloval. Pokud chci neco testovat, tak to testuji v mezich, ktere umoznuje instalace bez doplnku, ktere nejsou produktem Mozilla Fundation a mohou jej negativne ovlivnovat, ikdyz jsou spravne nastavene. Pokud bys ke kritice pristoupil konstruktivne a neplacal nesmysly, bylo by to neco jineho. Take sis mohl prijit rozsireit obzory na http://forum.czilla.cz. Tam bys mohl ziskat informace, ktere by v pripade jejich pouziti v clanku jeho kvalite velice prospely. Ty stranky jsi samozrejme poskodil neumyslene svoji neznalosti ci neschopnosti. Zadny software, ktery delaji lidi - tj. zatim vsechny - nemuze byt dokonaly, proto nema cenu toto zminovat. Re-instalace FF nepomuze! Problem je v rozsireni, vytvor novy profil (firefox.exe -P) a soucasny ve spravci profilu smaz. Nez zacnes pouzivat nejake rozsireni, prostuduj si, jakou ma funkci a jak se nastavuje. Pokdu chces ten clanek predelat tak, aby byl k necemu, zadne rozsireni zatim neinstaluj, vsechno si vyzkousej, napis si poznamky, pak je konzultuj s nekym, kdo ma FF v malicku a pak se pokus napsat neco smysluplnyho.

mylko (31.10.2006 21:54:29)

neobhajujem autorov styl pisania, ale co sa tyka popisu fanatickych zastancov ff a celeho subezneho marketingoveho kolotocu, ma pravdu... osobne pouzivam ff subezne s operou, ale naozaj len zriedka, kedze je ttaakk ppoommaallyy... (a teraz cakam na prispevky typu "no na mojom ubuntu mi nacita root.cz o 0,4 s rychlejsie ako opera...")

hehe (31.10.2006 21:56:42)

Pouzivej si co chces, hlavne nepis kraviny a nekritizuj veci o kterych vis prd, tak jako autor.

mylko (1.11.2006 12:19:03)

co ta (a ostatnych diskuterov na ff/opera a win/lin forach) vedie k tomu, aby si nadaval cloveku, ktoreho si v zivote nevidel?? takychto chlapcekov je plny internet a aj vdaka nim sa veci, ktore by slo vyriesit normalnou diskusiou, musia takto polarizovat... get a life, mate.

Anonym (1.11.2006 18:11:13)

JJ ses dalsi debilek, co nic nevi a schovava se za prazdne fraze.

mylko (2.11.2006 10:39:07)

dostal si ma, anonymny motherless fuck. od zajtra mazem vsetko okrem firefoxu.

hehe (31.10.2006 21:54:48)

Heheh uz se tesim na tvuj dalsi clanek, urcite bude o tom, jak je opera skvela :) anebo nekam zalezes a hezky dlouho z tama nevylezes.

křovák (31.10.2006 22:26:56)

pane klimánku, dokážu pochopit co neustále zdůrazňujete, asice, že proti novému ff nic nemáte, že vám vadí jeho marketing, řeči lidí a jejich bezhlavé obhajování a uctívání božského open-source prohlížeče. v jistém ohledu mi lecos z toho vadí taky. ale řekněte mi proč, když chcete porovnávat v článku novou verzi prohlížeče s jiným prohlížečem, ho nehodnotíte ve výchozím provedení tak, jak vypadá po instalaci s novým profilem (jak už vám tu někdo napsal)? proč do toho zatahujete, že ff je špatnej, protože zobrazuje tak a tak a opera to dělá správně? jasně jste dal najevo, že opera má navrch, protože ff je neschopnej. to přece s vaším postojem vůči lidem nesouvisí. nedivte se, že se vám pak snese na hlavu kupa reakcí - agresivních, urážejících a zesměšňujících. kdybyste kritiku vynechal a napsal: "na firefoxu mi vadí...." - to celé v jednom odstavci, kde byste zapomněl na nové funkce, která měla přinést verze 2.0 ff, mě byste podle mě větší klid ohledně toho o co vám vlastně šlo a ostatní jasno proč a na co vůbec reagovat.

mungo (31.10.2006 22:41:03)

Tedy - předvedl, ale v tomtéž duchu, jako naši zaslepení politici dvou nejmenovaných politických stran, kteří na sebe navzájem házejí špínu (přičemž jedna nejmenovaná strana má bohužel větší podporu bulvárního tisku a tím i větší optický úspěch). Důkazy, které se v náhledech přdkládají, jsou bohužel velmi nepřesvědčivé - většiny přispěvatelů zde žádné takovéto, autorem zmiňované rozdíly nanašla. Že by důsledek nevhodné konfigurace autorova prohlížeče nebo spíše zálibou v jeho oblíbené Opeře, kterou přece jen ovládá lépa ?

mungo (31.10.2006 22:50:17)

Ono je to stejné téma jako flame OS Linix proti Windows nebo správci souborů Total Commander proti Altap Salamander. Prostě každý používá co umí a co mu vyhovuje.

adam (31.10.2006 22:49:11)

Dobrý den, nevím co máte proti FireFoxu (používám ten starší, ne 2), ale ty miniatury jsou stejný v Opera i FF, co vám vadí na záložkách nechápu, stránky wz.cz se mi zobrazili tak, jak mají (druhý obrázek), žádné reklamy mi nikde bordel nedělají.. a to je asi všechno, co jste tam napsal.. A nakonec, píšete, že Opera je SUPER-UŽASNÁ-NEJLEPŠÍ až na to, že vám nezobrazuje Banku, Gmail, redakční systém a kdovíco ještě.. mejl a banka a práce jsou asi nejdůležitější věci co na internetu děláte, né? Já jo. PS: je to článek o FireFoxu nebo o Opera?

Anonym (31.10.2006 22:52:51)

Heh. Článek mě donutil si Operu stáhnout a vyzkoušet. Docela dost mě překvapila. Rozhodně už to dlouho není ušmudlaný prohlížeč někde daleko za vedoucí dvojkou. Je pravda, že je opravdu výrazně rychlejší než FF (tedy aspoň na linuxu), ale zase mi přijde, že její "content blocker" v porovnání s Adblockem FF zaostává. Nicméně, co se týče článku, je pravda, že autor to dost přehnal. Snad by měl jít domů kanálem, nebo tak něco:-)

Anonym (31.10.2006 23:09:14)

Teď když na to ale koukám, další nevýhoda Opery je, že mi nezobrazuje informace u threadů které už jsem četl tady na dsl.cz...

Anonym (31.10.2006 23:47:08)

Dělám si statistiky u několika svých webů. Nejsou to tedy weby z extra super návštěvností (v průměru cca 25 člověkodní / web). Zajímá mě teď současná trojice novinek FF 2.0 - MSIE 7 - Opera 9.x . No a od té doby, co vyšly FF 2. a MSIE 7 mám celkem velké procento návštěvníků používajících FF 2 i FF 1.5 (cca 60%) a zhruba 35% je MSIE 6. MSIE 7 zatím nula bodov. Hej? Stejně jako jakákoliv verze OPERY (bez %). Těch 5% je na Safari, Konqueror, Mozillu. Zajímavá kombinace přístupu na můj web byla tato: Windows Vista + FF 1.5.0.7. Autor článku tady může hanět marketing Mozilly, ale podle mě je úspěšný. Je fakt, že některé metody zavání sektářstvím, ale v minulosti to Mozilláci přeháněli daleko více. Mám nainstalované MSIE 6, Opera 9, FF 2, FF 1.5, Konqueror a Lynx (webdesign), ale k vlastnímu surfování používám FF (akuálně 2.0). Jako holý program je funkčně nic moc, ale o to bezpečnější. Ovšem možnosti si ho nastavit podle osobních potřeb jsou u něj bezkonkurenční. Dá se do něj načíst i jádro MSIE. Opera dělá velkou chybu v tom, že není Open Source. Zbytečný strach.

Nate (3.11.2006 21:24:40)

technická připomínka...opera se standardně identifikuje jako IE...a IE7 zas jako mozilla compatible, je dost možné že ti tam chodí 'operáci' i lidi s IE7, ale nepoznáš to (php skripty na rozeznávání prohlížečů na IE7 už tuplem neplatí) a ještě můj názor...já používam operu...pluginy jsou mi ukradený, potřebuju rychlost, skinovatelnost a gesta (kvuli touchpadu, špatně se trefuje na malý a blbě rozmístěný ikony), no a navíc pravidelně obnovuji systém, zkuste na 5 PC každý 2 měsíce nastavovat prohlížeč....jinými slovy jako obyčejný uživatel i správce vyžaduji rychlost a kvůli omezenému HW i nenáročnost

Anonym (7.11.2006 21:51:17)

Na obnovu bych mel pripravenou image systemu, rozhodne bych neladoval vsechny programy na jeden stroj znova .... na to mam malo casu.

Johny (1.11.2006 01:23:14)

Vážený autore, můžete mi doporučit nějaký plug-in do Opery, který bude mít stejné nebo lepší funkci, jak Web Developers Tools, IE-Tab... atd.? Nechápu, jak takový slátaniny můžete vyblejt, aniž byste si zjistil filozofii FF. Určitě jste volič levice, který potřebuje vést za ručičku, jinak byste pochopil, co je na FF absolutně bezkonkurenčně nejlepší... TA SVOBODA nemít tam sračky, který nechci a mít tam jen věci, který chci. Vy si tam hodíte AdBlock, který blbě nakonfigurujete a dívíte se, že se vám blbě zobrazují stránky.... tím se veřejně přiznáte, že jste normální LAMA...

Anonym (1.11.2006 10:51:16)

Ty jseš ale hňup..

Anonym (1.11.2006 11:46:08)

Ty jseš ale hňup.. (rovný - rovnému)

Marek (1.11.2006 09:51:58)

Tohle opravdu psal jen nejaky zaujaty blboun ... 1/ o zadnem histericke nadseni v ocekavani revolicniho pojeti prohlizeni webu ve FF 2.0 nevim 2/ firefox 2.0 je predevsim evolucni krok 3/ nehlede na vas ukriceny clanek, se jedna o prakticky nejvyspelejsi prohlizec pod sluncem s moznostmi rozsireni a prizpusobeni kterymi zadny z konkurentu ani zdaleka nedisponuje ...

Ludvik Roubicek (1.11.2006 12:24:10)

Ja mam z celeho clanku pocit, ze se predevsim nepredvedl autor, ktery evidentne nic neumi, ale hlavne ze pise recenzi. Jeste me napada primer s tim prazdnym hrncem. cituji: "lenost je lenost a že je mnohem příjemnější, když se vám vaše oblíbené stránky, které používáte den co den, načtou okamžitě automaticky. Plugin, který by toto dokázal, chybí" Ano, lenost je lenost a blbost je blbost, pravdepodobne jdouci ruku v ruce. Kazdy jen trochu snazivejsi majitel FF a mozku vi, ze staci klepnout na Nastroje -> Spravce rozsireni -> Ziskat nova rozsireni a tam si najit odpovidajici plugin. Pripadne staci cist www.czilla.cz, kde se o nejlepsich pluginech bezne pise. Odpovidajici plugin se jmenuje, svete div se, Tabbrowser. Tech rozsireni pouzivam mnohem vic: Web Developer, Session Saver, ... Prosim vazene zastupce provozovatele tohoto serveru, aby priste tomtuto cloveku neumoznili zverejnit podobne bludy. Lepsi by bylo oslovit nekoho, kdo tomu rozumi alespon na urovni amatera. Ja osobne bych za takto nekvalitni clanek nedal nikomu ani korunu. S pozdravem, Ludvik Roubicek

josef (1.11.2006 14:12:51)

Souhlasím ten autor článku je skutečně slaboproud

MartinCZ (1.11.2006 17:08:05)

Tak FF2 jsem zkusil. Jenze nezustal jsem u nej a okamzite vratil k FF15. S autorem souhlasim castecne. FF2 je zatim nedomrle dite, protoze vetsina pluginu proste na novem nefrci. Kompatibilita je proste nejvetsi problem. Na druhou stranu, do Opery bych nesel ani zasvinu.

J.O.D. (2.11.2006 07:59:19)

Pokud autor rozšíření přestane na něm pracovat a nastavil v něm kdysi omezení verzí...pak s FF 2 pochopitelně rozšíření pracovat nebude. Chápu vaše rozhodnutí vrátit se k FF 1.5, ale nejde tu o nedomrlost FF 2, to je prostě osud každého software (rozšíření), které ztratí podporu.

jaryn (2.11.2006 08:19:35)

jj, tak jest. A kdyby ten dotyčný opravdu chtěl rozchodit rozšíření, které není určené pro verzi 2,tak i to jde.Neřikám,že všechy ale na Screen Grab to mám vyzkoušené.

WOLF (1.11.2006 17:55:01)

To o cem mluvis nejsou plug-ins, ale extensions a pokud nejsou kompatibilni s FF2 je to vina jejich autoru. Vetsinou to lze jednoduse poopravit jednoduchou upravou, kterou zvladne prumeryn uzivatel PC, takze nejspis i ty. Nejvetsim problemem jsou uzivatele jako jsi ty a autor tohoto clanku, nikoli kompatibilita. Rozsireni kompatibilni s FF2.0: https://addons.mozilla.org/firefox/extensions/ Je jich vic nez dost. Nekompatibilni muzes nahlasit tady: http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=17481 Autor bude kontaktovan a upozornen, pokud se tak jiz nestalo.

MartinCZ (1.11.2006 20:31:15)

Mel jsem dycky pocit, ze fanatici jsou akorat Operaci. Ale pravda je jina, ortodoxni jsou uz i uzivatele FF. No potes. S krasnou mlhou a ruzovymi byrliemi zijes nekde na Severnim polu, protoze FF pouzivam dlouho, vim, ze problemy s pluginy (a je mi u prdele jak to nazyvas ty), dycky byly. Jsem nezaujatej uzivatel, co proste pouziva co je pro nej nejprivetivejsi. Nesere me ani O, ani IE ani FF. Proste vybiram jednodussi volbu. Ta je ted pro me FF15, protoze FF2 mi nic nenabidla, akorat potize. Az budu sedet na pracaku a stourat se cely den v nose, tak si tu dvojku stahnu a budu klidne cely den upravovat, ted bych to mohl akorat tak ohrat. Autora znam osobne a nepovazuju ho za fanatickeho Operaka. Proste napsal svuj nazor. Nechcete jej za to jeste dat do klatby?

Gib (1.11.2006 21:36:34)

> Autora znam osobne ... No pravdu povediac, stykas sa s divnou spolocnostou ;)

Houba (1.11.2006 18:45:32)

Hezky zaujatej článeček od jednoho zarytýho operáka. Komunita Operáků začíná bejt jako linuxáci - je jich jedno procento ale všechny diskuse a fóra jsou zaplavený jejich výkřiky............

Anonym (1.11.2006 18:47:36)

Velice trefne :))

chirurg (1.11.2006 20:04:19)

Opera 4ever!

Anonym (1.11.2006 20:38:02)

NO FUJ http://msfirefox.com/ .. NEMAM SLOV

Johni (4.11.2006 12:44:43)

No tak to je hnus!

mia (6.11.2006 09:51:03)

dyť si z vás dělají prdel :-)

Balin (1.11.2006 23:51:22)

Autorovi clanku but hrabe nebo je placen za negativni reklamu. Zkousel jsem stranky, ktere "pry" FF2 nezobrazuje korektne a naprosto bez problemu. To neni objektivni recenze, ale kydani hnoje. Pochybuji ze by sem timto stylem zvysil ten minimalni pocet lidi, kteri pouzivaji Operu.

Peon (2.11.2006 07:50:54)

Plne súhlasím s Balinem! Autor určite neskúšal FF2 keď píše takéto nezmysly. Ak chcem niečo skritizovať tak si to najprv overím ! ! !

alfons (2.11.2006 10:59:33)

Co to ten chlap mele????? když vypnu FF2 tak se mě to pak zeptá jestli chci obnovit předchozí stránky. vykreslování je taky v pohodě.hele až budeš dělat recenzi tak si první stáhni FF2 z oficiálních stránek a ne od nějakého vietnamského programátora.jinak jsi nula a to jak uživatel tak jako recenzent

jpg (2.11.2006 22:11:56)

ted uz to funguje, ale jeste o vikendu se stranky wz.cz zobrazovali presne, jak je v clanku.

WOLF (2.11.2006 15:13:13)

Necht si autor toho paskvilu precte, jak vypada objektivni srovnani dvou produktu stoupence Opery. http://www.pspad.com/cz/firefox.htm

Anonym (2.11.2006 15:59:22)

Musím souhlasit a srovnání taktéž doporučit Vaší a autorově (O.K.) ctěné pozornosti.

Anonym (2.11.2006 20:09:58)

Ja si dovolim nesouhlasit.Zakladni verze firefoxu bez ruznych extenzi a pluginu kvalit opery zdaleka nedosahuje. Tady je jadro pudla. Opera uz vse v sobe zahrnuje, jak blokovani reklam, bitorent klient, mouse gestures apod. A to je prece to hlavni. Normalni uzivatele ( a tech je pres 90procent) prece nechteji a nemaji cas si nahravat ruzne pluginy,nastavovat menu apod., chteji mit vse po ruce ihned. A proto je Opera pro me lepsi ... Samozrejme pro lidi, kteri maji radi opensource, maji chut a cas si s prohlizecem hrat a nastavovat si ho, bude firefox vzdy jednicka, pro normal users je Opera jasny vitez ... Opera byla vzdy krok pred firefoxem, ktery byl vzdy ten pozadu a ktery se mnoha veci z Opery nechal inspirovat.

Anonym (2.11.2006 20:36:11)

Pane, vy jste asi spadl na hlavičku, když tu píšete, že 90% uživatelů používá Operu. Druhá věc, kde nemáte pravdu je ta, že Opera má lepší blokaci reklam. Oba prohlížeče mám vedle sebe a když narazím na nedostatek u jednoho, zkoumám reakci u prohlížeče druhého a to nejenom u zmíněných reklam. Objektivně porovnávám a mohu říci, že Opera je v současné podobě horší než Firefox!!!

Anonym (2.11.2006 20:42:51)

Normalni uzivatel nepouziva operu ani FF, pouziva IE.

Nargon (2.11.2006 21:44:35)

Tak tady si myslim ze nemate pravdu. Bezny uzivatel pouziva IE, normalni uzivatel pouziva Operu nebo FF. A jaky ze je rozdil mezi beznym uzivatelem a normalnim? Bezny uzivatel umi zapnout pocitac, otevrit internetovy prohlizec. A tim to konci :) Normalni uzivatel je trochu zkusenejsi ve svete IT, a vi co je to virus a ze je dobre se pred nimy chranit.

Anonym (2.11.2006 22:00:58)

Pouhe slovickareni, pokud nekdo tomu vasemu "normalnimu" uzivateli nerekne, ze existuje neco jinyho nez IE, bude porad pouzivat IE.

mylko (2.11.2006 23:33:33)

Konecne objektivne zhodnotenie. Myslienka na zaver: "Kdo začal s Operou, zůstane asi u Opery, kdo začal s Firefoxem, zůstane pravděpodobně u Firefoxu. Obě komunity se budou neustále přesvědčovat, že ten „jejich” prohlížeč je lepší." Myslim ze sa na podobnych forach budu ludia stretavat este aj o 10-15 rokov, jedine zeby sme vsetci vtedy uz pouzivali vysledok hybridizacie browserov - ms fireop... :))

Anonym (3.11.2006 00:00:20)

:) ms fireop 8 by som hned instaloval

Anonym (2.11.2006 21:41:55)

lol autor ma dobrou fotku: http://ispace.xf.cz/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=6&Itemid=65

Tonda (2.11.2006 21:46:10)

lol, autor ma dobrou fotku: http://ispace.xf.cz/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=6&Itemid=65

Anonym (2.11.2006 21:49:20)

lol, autor ma dobrou fotku: http://ispace.xf.cz/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=6&Itemid=65

overlord (2.11.2006 23:05:06)

autor clanku je sice cisty operak ako ja a preto s nim suhlasim. nainstaloval som si ff2 pretoze je okolo neho strasny hype a vsetci ho pouzivaju a modlia sa k nemu. normalne som sa prinutil browsovat v nom niekolko dni.. nastastie je uz z disku prec. ikony loadovania obrazkov na weboch som totiz uvidel asi po 5 rokoch odkedy som prestal pouzivat ie3 tusim.. ff je p o m a l y. pomaly. vyskakovali mi popupy (pre mna ako uzivatela opery tiez novinka) ked som dal stahovat subor tak sa mi vzdy vyhodilo nejake strasne okno v taskbare (wtf??) argh. ked som spustil ff a zacal som veselo pisat adresu, asi po troch pismenach sa mi defaultne vzdy prehodil kurzor do google search na ff homepage. este veta na zaver: naco by som stahoval pluginy, ked su vsetky v opere defaultne?

Balin (3.11.2006 00:55:19)

Na FF se mi libi ze si tam muzu pridat to co chci. A kdyz uz jsem si tam pridal pluginy ktere my vyhovuji, tak po upgradu na vyssi verzi uz tam zustanou. Akorat to chce 2-3 dny poseckat nez je nekdo upravi. Nemusim se nijak snazit vsechno je automaticke, staci par kliku v nastaveni. Operu jsem jeste nikdy nezkusil a ani nezkusim. FF mi maximalne vyhovuje a nemam duvod hledat alternativu.

Anonym (3.11.2006 01:48:41)

nikdy som si ziadne pluginy nepridaval, okrem jedneho new tab buttonu ktory mi vo ff chybal.. ale mohol by si mi povedat co napriklad si pridas? aky je taky essential plugin co by som vo ff potreboval? ako vidis nechcem sa hadat len informonvat

Anonym (3.11.2006 09:32:36)

Minimalne adblock plus , jinak muzes pokracovat tady https://addons.mozilla.org/firefox/extensions/

Balin (3.11.2006 13:46:57)

Sage, Flash Got, Forecastfox Enganced, Tab Mix Plus, Adblock.

Anonym (3.11.2006 13:53:29)

http://www.pspad.com/cz/firefox.htm je tam i seznam doporučených pluginů. Pokud navíc čteš texty v cizích jazycích, asi bych doporučil i seznam lištičku. (www.listicka.cz)

overlord (3.11.2006 14:42:46)

diky za konstruktivne pripomienky, ale ja som mal na mysli skor nejake konkretne vylepsenia.. bittorrent plugin, chat plugin..? alebo nieco take? co konkretne si do ff pridavate?

Anonym (4.11.2006 22:48:26)

Omg:-) Já osobně používám následující: Adblock - blokování reklamy FasterFox - zrychluje stahování stránek a chování Firefoxu IE Tab - umožňuje zobrazit záložku pomocí jádra IE Mouse gestures - ovládání pomocí gest myši Tab Mix plus - rozšiřuje možnosti práce se záložkami, např. o znovu otevření zavřených záložek Sage - RSS čtečka (ta integrovaná je velmi slabá) Tor button - aktivace The Onion Router CustomizeGoogle - umí odstraňovat reklamu z googlu, pár dalších věcí Seznam Lištička - lišta pro vyhledávání na mapy.cz, slovník.seznam.cz, spellchecking texotvých polí, etc

Ptaak (7.11.2006 20:39:46)

Tohle rozšíření bych ale nedoporučoval já díky výpadkům serveru, který Seznam má. Lidi s ním mají často problémy, zamrzá jim prohlížeč.

Leoš (8.2.2007 22:00:26)

Souhlasím, používám Firefox téměř od jeho počátků existence, ovšem jsem nespokojen s verzí 2 a výše. Občas zamrzá, především když není nějaká stránka ihned dostupná. Krátké výpadky ho dokáží pěkně zafixovat. Děsně mě to štve a přestal jsem ho dočasně používat a používám Operu. K Exploreru bych se už nikdy nesnížil:)

WOLF (3.11.2006 12:29:27)

Vsimnete si prosim, ze nikdo z pritomnych zastancu FF nerekl, ze je FF lepsi nez Opera. Myslim, ze jim, stejne jako me slo o objektivnost a vecnou spravnost recenze. V zakladnim tvaru toho Opera umi asi vic, nedela mi problem to pripustit. S gesty mysi jsem se poprve setkal u Opery, snad ma na to dokonce patent. Jeji zdrojak neni verejny, pokud vim, nikdo "z venku" na ni nemuze pracovat, ji doplnit upravit a podobne. Opera je sice freeware, ale nikoli open-source! Snad se nepletu, protoze pak byste se do me urcite s vervou pustili. Filosofii neprehledneho a nepreberneho mnozstvi rozsireni take moc nechapu. Ale kdo nechce, nemusi a naopak muze si doplnit co chce. Co me treba hodne rusilo, je, ze Opera vytvari nove profily pri kazde instalaci dalsi verze, pricemz nastaveni a maily jsou v tom starem, pak je to nutne prekopirovat ci prenastavit. Co me treba vadi na FF /SM nutnost restartu pro zmenu jazyka rozhrani ci tematu vzhledu. Kazdy browser ma sva pro a proti, necht si kazdy uzivatel vybere ten, ktery mu lepe vyhovuje neni duvod mu tvrdit nesmysly a od vyzkouseni a svobodne volby jej odrazovat.

Jeník (3.11.2006 14:09:16)

Plně nechápu následující výtku "... že si měl pamatovat po zavření a znovuotevření aplikace předešle otevřených panelů. Nekoná se. " Používám FF v.1.5.0.7 a plugin SessionSaver; po uzavření a opětném spuštění FF se všechny panely, které jsem měl při ukončení otevřené, načtou znovu. Toto snad s novou verzí nefunguje ? Pokud ne, tak bych se rozmýšlel si ji nainstalovat. Pokud ale ano, tak v čem je problém ?? Množství pluginů považuji za klad, protože ne každý může chtít to co vyhovuje mně a každá funkce která není potřebná zbytečně zvětšuje aplikaci, zpomaluje její spouštění a zabírá systémové prostředky. Je pravda, že se některé pluginy v nových verzích nedají spustit (např. ProfilePassword nebo BookmarksSynchronizer) což je škoda, ale ty nejpoužívanější jsou vždy brzy aktualizovány.

Sturm (3.11.2006 15:28:48)

Maxthon?

Anonym (3.11.2006 15:42:04)

Trapny. Ja nechapu kdo tohle muze pouzivat furt je to prohlizec vyuzivajici jadro IE a to znamena nepouzitelny.Kazdy pokrocily uzivatel PC urcite nepouziva IE. Maximalne pri programovani v HTML

WOLF (3.11.2006 16:44:55)

Presnete tak, neprehledna s jadrem Trident - IE-jadrem. Ma akorat ty zalozky - tabs jako FF / Opera. Takze to do tyhle diskuse vubec nepatri.

j.a. (3.11.2006 18:08:34)

Mate pravdu vubec to do teto diskuze nepatri. Ale stejne pokud chcete spravne zobrazovat stranky a bezpecne brouzdat na internetu tak je nejlepsi Maxthon. Nejaky FF vesinu stranek tak ......,pokazi, ze je na ......,nic.

WOLF (3.11.2006 18:15:01)

Prosim te, vykousej si to nez to napises! Nevim presne ale asi 95% stranek je zobrazeno korektne, dalsi procento je zobrazeno spatne, diky chybe jejich autora. Neznam jedinou stranku, ktera by byla spatne zobrazena vinou FF.

j.a. (4.11.2006 08:34:23)

Skousel jsem to. Ty stranky co jsem zkousel se teda asi vlezli do tech 5%. Je to o zvyku, ale stejne jadro Gecko, me moc nepresvedcilo. A co internetove obchody a bankovnictvi to stale nefunguje? A Maxthon nemusi bezet jen na jadru IE, ale i na jadru Gecko.

Anonym (4.11.2006 11:57:34)

Jadresm prohlizece je jeho renderovaci jadro - IE-Trident, FF/SM-Gecko a ne uzivatelsky rozhrani. Maxthon Internet Browser software is a powerful tabbed browser with a highly customizable interface. It is based on the Internet Explorer browser engine (your most likely current web browser) which means that what works in the IE browser will work the same in Maxthon tabbed browser but with many additional efficient features like... Internetovy bankovnictvi funguje, pokud je dobre udelany, Internetovy obchody taky. Co se tyka bankovnictvi, casto jses upozornen, ze nepouzivas IE a ze muze dojit k problemum. Ale jen se tim kryjou, kdyby nahodou neco nefungovalo a vetsinou to funguje, jak jsem cetl nebo slysel. Nemuzu to overit.

Nargon (3.11.2006 18:49:21)

A jak muzete vedet ze ty stranky spatne zobrazi prave FF? treba autor zamyslel jejich zobrazeni, tak jak je zobrazuje FF. A tedy Maxthon je zobrazuje chybne.

Anonym (5.11.2006 20:48:22)

Maxthon používám min. 4 roky v různých verzích a bez problémů.

Lojza (4.11.2006 16:45:23)

na Firefoxu 2 se mě hrozně vadí ten blikající kurzor, to je příšerný, potom ještě další věc, když kliknu na nějaký odkaz na "dně" stránky, nic se neotevře ale stránka vyskočí až nahoru, to dělá jen někde, ještě mi vadí, že každá záložka má svůj křížek, lepší byl jeden vpravo pro všechny, ale to je spíš věc vkusu. Celkově horší jak 1.x

Lojza (4.11.2006 16:45:29)

na Firefoxu 2 mě hrozně vadí ten blikající kurzor, to je příšerný, potom ještě další věc, když kliknu na nějaký odkaz na "dně" stránky, nic se neotevře ale stránka vyskočí až nahoru, to dělá jen někde, ještě mi vadí, že každá záložka má svůj křížek, lepší byl jeden vpravo pro všechny, ale to je spíš věc vkusu. Celkově horší jak 1.x

WOLF (4.11.2006 17:15:40)

Kurzor - nejspis jsi zmacknul F7 Caret browsing, zmackniho znovu, a kurzor tam nebude. Krizky lze snadno odstranit: http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=17848 vyskoci nahoru - to je asi zamer autora stranky, abys nemusel skrolovat, tak udelal interni odkaz. Boze! To je material!

Lojza (4.11.2006 17:53:34)

dik za tip, ale to vykočení nahoru je chyba - dělá to při kliknutí na odkaz (ne na návrat nahoru)

Anonym (4.11.2006 18:47:39)

už nic dobrý to dělalo jen s tim f7

WOLF (4.11.2006 21:54:48)

Tak vidis, staci mit jen dostatek spravnejch informaci a je po problemu. Co se tyka ty F7, tak ono te to i upozornilo, jak se toho pri aktivaci zase zbavis, jenze hlasky nikdo necte a hned klikne na OK. http://img296.imageshack.us/my.php?image=caretbrowsingwp9.png

WOLF (4.11.2006 21:56:18)

OPRAVA linku: http://img296.imageshack.us/my.php?image=caretbrowsingwp9.png

Hovno (5.11.2006 10:45:29)

Nevite nekdo jak primet wifi router od asuse aby vytocil 4g tmobile modem?

Anonym (8.11.2006 18:07:30)

NA WAN port přes TP kabel a jede.

Anonym (5.11.2006 12:46:00)

nevite jak docili toho abych dal na klav. zkratku skok na home page? v opere je to ctrl+space, ale tady to jaksi nevidim ani v nastavení dik.

Martin (5.11.2006 18:59:03)

A zkusil jsi Alt+Home :-)

WOLF (5.11.2006 13:05:16)

Nastav si domovskou stranku: Nastroje > moznosti > hlavni Klavesova zkratka Alt+Home Nebo pres menu: Historie > domu

Anonym (8.11.2006 03:24:33)

Ty jsi dobrý pako... Takhle ze sebe udělat debila... Radši piš do zenain.

iNFi (10.11.2006 14:14:25)

Může někdo poradit?Nevím čím to ale v nove versi firefoxi se mi nenacitaji nove paneli ktery chci priradit do aktualniho okna v novem pridanem panlu se mi zobrazi jen (Bez názvu)