Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pozor na O2

Pozor na O2

ave (3.11.2006 12:04:12)

Ve svých reklamách na internet uvádí náš nejsilnější operátor na trhu O2 různá zajímavá čísla co se rychlostí a cen týče. ALE všechno má svá "ale" jak si například člověk, který není připojený k internetu zjistí, že nabízená rychlost 512kbps/128kbps za 474,81Kč (+ paušál za pevnou linku.403,41Kč dohromady tedy 878,22Kč) má takzvanou agregaci 1:50? To se totiž z reklamy vyčíst nedá a zjistí to zákazník buď tak že se koukne na detailní podmínky na WEBu O2 (jak ale když nemá internet) a nebo až si službu objedná. Agregace znamená že se o tuto rychlost můžete dělit s až 50-ti zákazníky! Další věcí kterou v reklamě nelze nalézt je tzv. FUP neboli Fair User Policy tento výraz znamená že pokud stáhnete objem dat 1GB v daném měsíci se nedostanete na rychlost vyšší než 128kbps. Proč toto firma O2 dělá? Asi proto že v České republice je největší počet zákazníků připojených k internetu technologií Wi-Fi v přepočtu na velikost území a to z celé Evropy! Toto značně krátí zisky molocha O2. Firma jenž si může dovolit takovou masivní reklamu a ještě propagovat zavádějící údaje je svým způsobem podrazem na případné zákazníky.

Anonym (3.11.2006 12:12:29)

ave objevil ameriku

ave (3.11.2006 12:29:43)

ave nakopal už před půl rokem slavnej Telecom do pr.... a pořídil si WiFi 6M/1M bez FUP za 700,- Kč ... a sem se jen chodí občas pobavit , nad nářky současných uživatelů O2 - ČTc ...

Anonym (3.11.2006 13:53:05)

docela zajimavy parametry te wifi co to je zac?

ave (3.11.2006 16:54:33)

http://www.air-net.cz/index.php?id=2&jazyk=cs

Anonym (3.11.2006 17:00:23)

opravdu profici: "www.air-net.cz - Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno" :D

ave (3.11.2006 19:01:51)

to bude asi tvým super připojením od O2 - mě to nabíhá okamžitě ... hihi

Anonym (3.11.2006 19:10:31)

Kdyby jenom to... 1) Doporučujeme všem uživatelům Ad-aware SE ANTISPAM !!! 2) v ARESU žádná firma Air-Net CZ neexistuje, dá se pouze najít nějaký Robert Válek, z Jablonce nad Nisou, ovšem na zcela jiné adrese, IČ ve všeobecných podmínkách Air-Net CZ chybí pro jistotu také, takže se ani nedá s určitostí říct, jestli se jedná o stejnou osobu... 3) ten blábol z úvodu Ave trapně překopíroval ze stránek svého poskytovatele 4) na stránkách jsou "nově" od 31. 8. 2006 ke stažení provozní podmínky s platností od 1. 10. 2003 (dvatisícetři)

Anonym (3.11.2006 19:21:04)

A další perlička: http://www.air-net.cz/index.php?id=603&jazyk=cs "Co znamená, že se jedná o vysokorychlostní internet? To znamená, že s ......Internet Expres..... se připojujete na internet mnohem rychleji než například přes telefonní linku nebo mobilní telefon. Nejenom že se rychleji k internetu připojíte, ale můžete daleko rychleji internet využívat a rychle stahovat soubory z internetu. Přitom téměř vůbec nemusíte přemýšlet nad velikostí souboru " Takže trapný provozovatel sprostě krade FAO ze stránek O2...

ave (3.11.2006 19:31:18)

sám jsi trapný , u O2 (ČTc) totiž velikost stahovaných souborů musíš bedlivě hlídat (dokonce i odesílaných !!! bo se to sčítá do limitu FUP) , jinak jsi ve FUPu co by dup ... Pokud tuto klauzuli má O2 také na svých www tak se jen potvrzuje co je to za bandu podrazáků ...

Anonym (3.11.2006 20:46:32)

Ty budeš asi maličko pomalejší (natvrdlejší): dělám si tu legraci z tvého pochybného providera, který krade texty u jiných a ani není schopný je upravit dle sebe - třeba zrovna "Internet Expres" je ochranná známka O2.

_?_ (4.11.2006 21:59:09)

aNONYME TY ASI BUDES NEJAKEJ ZAMESTNANEC O2 NEBO I VICE ZE SE TAK ZASTAVAS PORAD TY HNUSNY BANDY Z O2 , PROC MUSIM I KDYZ NECHCI PLATIT PEVNOU LINKU, JO A JAK ME PODVEDLY KDYZ JSEM SI INTERNET ZRIZOVAL A ZAROVEN I TELEFON ASI PRED ROKEM A 4 MESICI , TAK JSEM MEL ASI DVA MESICE K PAUSALU VOLNE JEDNOTKY A NAJEDNOU Z NICEHO NIC MI JE ZRUSILY_!_A JAK SI MOHLY DOVOLIT BEZ OHLASENI ASI TAK PRED 3 MESICI ZVEDOUT PAUSAL O 77KC ZA MESIC -- FUCK OFF O2_!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wosel (5.11.2006 01:11:21)

nikdo se nikoho nezastává...jen podotknul, že na stránkách poskytovatele Airnet jsou texty, který autor překopíroval ze stránek O2... tvoje osobní problémy s telefonem, internetem nebo klávesnicí, tu nikoho až tak nezajímají ;)

Nargon (5.11.2006 01:33:00)

1] adsl je nadstavba telefonu, bez nej to proste nejde. 2] Protoze ma O2 ve smlouve, ze ti muze zmenit sluzbu (zruseni volnych minut, zvyseni ceny...) tak to taky dela. Nebo tam nema, ze ti ji nesmi menit, vyjde to nastejno. 3] Body 1 a 2 jsou fakt. Tim ze jsi podepsal smlouvu jsi s nima souhlasil, tak si ted nestezuj na O2, ale jen na svou blbost. 4] Vzdy muzes vypovedet smlouvu a nepouzivat to, kdyz se ti to nelibi. Ale nemusis na to nadavat, muzes se svobodne rozhodnout jestli to chces nebo ne.

ave (3.11.2006 19:23:11)

co je trapného na kopírování , když plně ten názor sdílím - hlavně po vlastních zkušenostech s Telecomem !!! Neznám žádný předpis , že by v provozních podmínkách muselo být IČO !?!? Já ho ve smlouvě mám i s DIČem , jen tu plácáš hubou prázdnou slámu , by ses zavděčil nejspíš svému živiteli Žlu'tákovi ... btw.: http://zlutysmrad.unas.cz/zsmrad.php

Sergey (3.11.2006 18:00:08)

Ave si hlavně z tohoto fóra dělá bezplatnou inzertní plochu.

Anonym (3.11.2006 12:32:14)

Tak za: 1) agregace neznamená,že se dělíš o linku nebo rychlost s 50 lidma.To je všeobecně rozšířený nesmysl.Agregace 1:50 znamená,že síť ISP je připojená do internetu linkou o 50x menší kapacitě než je součet rychlostí všech jeho zákazníků,takže třeba 300000x2 Mbit/s /50. 2) nikdo nedělá žádný podraz,v reklamě jsou uvedené všechny informace pravdivě,pouze tam nejsou všechny (to by ta reklama byla jinak třeba hodinu dlouhá),pokud něco nevíš,stačí se slušně zeptat,úplně nejlepší je zajít do prodejny O2,tam ten internet mají,takže si to můžeš vyzkoušet,zeptat se a dostaneš spoustu letáčků s podrobnými údaji.

Anonym (3.11.2006 14:22:29)

Agregace se neuplatnuje v ramci pripojeni O2 do internetu (resp. do NIXu), ale v ramci nekolika samostatnych agregacnich bodu - nicmene to v dusledku znamena, ze uzivateli muze rychlost klesnout na padesatinu z max. dosazitelne rychlosti. Informace o FUP se v reklamach opravdu neuvadi a obchodnici o ni aktivne neinformuji.

Anonym (3.11.2006 17:07:56)

obavam se, ze vám pred slůvkem znamená chybí předpona "ne". Na žádném agregačním bodě není připojeno jen 50 zákazníků a statisticky je téměř nemožné, aby všichni připojeni vytížíli ve stejný čas linku na 100%

cvrček (5.11.2006 13:47:35)

Ty magore jsi nějakej chytrej a můžeš si podat ruce s komunistama

TriBIT (3.11.2006 18:07:53)

Ty jsi opravdu nejaky magor, ne??? Zaprve jde videt, ze o agregaci vis kulovy, zadruhy nemusis mit internet, aby sis mohl zjistit o poskytovanych sluzbach vic - staci vytocit 800123456 nebo zajit do prodejen O2 a optat se... takze blaboly typu "nebo si sluzbu objedna" jsou uplne mimo. Tva dosti ujeta teorie o WiFi a kraceni zisku O2 je paranoidni a mirne zkreslena. Taky si myslim, ze reklama neni vubec zavadejici, rika vse podstatne, ostatni si muzes overit pri sjednavani sluzby, kde musis souhlasit s podminkami a smlouvou, ve ktere je vse napsane. Takze az ji budes cist a zjistis, ze se ti cokoliv nelibi, nepodepisuj ji a najdi si jineho operatora ;o)

ave (3.11.2006 19:12:17)

Magor jsem byl , když jsem se nervoval s nespolehlivým Telecomem a trávil zbytečně čas debatami (s brigádníky) na slavné hot-line s minimálním úspěchem ... jen jsem se pravidelně dovídal , že mám asi rozbitej , bo zavirovanej PC ... zajímavé , že teď už žádné problémy nejsou ... stašilo nakopat "super providera" a pořídit si WiFi , kde žádné takové problémy vůbec nemám a hlavně za poloviční cenu , žádná zbytečná bezprizorní pevná linka a hlavně ŽÁDNÝ FUP ... tak nevim kdo je tu teď magor ???

Eser (3.11.2006 20:48:59)

hmm, mám ADSL od O2 a taky nemám FUP, že by to bylo díky té tvé zarušené WiFině .-)) ?

_?_ (4.11.2006 21:43:06)

ASI JSTE FAKT PAKA_? JA MAM O2 A FUP MAM ODEDNESKA 4.11.2006 AKTIVNI A JEDU JAK SNEK 128/128 mbit/s,ALE ZATIM MI VZDY FUP FUNGOVAL NANEJVIS 10 DNI,JA KDYBYCH MEL JINOU MOZNOST TAK JDU HNED OD O2 PRYC A SEL BYCH KLIDNE I DO WI-FI U ME JE NEJDULEZITEJSI ABYCH NEBYL OMEZEN ANI HODINU_!_BOHUZEL ZATIM NEMAM ZADNOU JINOU MOZNOST U ME LINCE NENI ZADNA SLUZBA S AGREGACI 1:20 DOSTUPNA_A MIMOCHODEM PLATIM ZA PEVNOU LINKU KTEROU VUBEC NECHCI_!_NECO PRES 400KC ZBYTECNE A TAK MI TATO SRANDA VYJDE NA NECELYCH 1200KC A ZA ROK 12000KC A TO JE SAKRA DOST NO NE_?_MYSLIM SI ZE ZA TAKOVYHLE PRACHY BY UZ ZADNEJ FUP NEMEL VUBEC BYT,_JO A JSOU TO PODVODNICI V TECH REKLAM JA KDYZ JSEM INTERNET PORIZOVAL TAK JSEM SE O OMEZENI DOZVEDEL AZ PO VYCERPANI LIMITU,PROTOZE JSEM NEVEDEL ZE NECO TAKOVEHO, ZE ME OMEZIJOU VUBEC NEVEDEL,A MYSLIM SI ZE TI CO NET NEMAJI TO TAKY NEVIJOU A NALETIJOU,NEVIM JAK SEM SE MOH PTAT OPERATORA NA NEJAKEJ FUP KDYZ JSEM O NOM NEVEDEL,TO KAZDEJ ZJISTI AZ KDYZ NET MA,TAK SI NEHRAJTE NA CHYTRAKY_!!!_JA TO TET TAKE VIM A ZAJIMAM SE O TO TROCH_,.

Anonym (4.11.2006 22:20:07)

Tak si objednej službu Internet Expres Extreme,to je bez FUP, nebo si objednej Internet Expres Profi,ten má agreg. 1:20 a bez FUP a tyhle služby jdou všude,kde jde zapojt ADSL.

Honza (5.11.2006 13:56:02)

Expres profi už dávno neexistuje, udělali extreem a ten má agregaci 1:50.

Anonym (6.11.2006 10:41:23)

Ne že by na tom, jestli je agregace 1:50 nebo 1:20 v současné době tolik záleželo.

Anonym (4.11.2006 22:50:41)

Co tady řveš, omezenče?! A jestli seš ve FUP už 4. v měsíci, tak máš zcela jistě špatný tarif. Je to jen a jen tvoje hloupost, ze sis nezjistil kompletní parametry služby. I průměrně inteligentní člověk na tvém místě by objevila u O2 minimálně 2 různé služby se stejnou rychlostí a agregací, ALE za jinou cenu a pídila by se po důvodech. Tos ty evidentně nedokázal.

Honza (5.11.2006 14:00:58)

Omezenec a opice jseš tak akorát ty!!! Běžný člověk asi nemá moc představu o tom co je to agregace, natož pak FUP a už vůbec nemůže odhadnout za jak dlouho svůj limit vyčerpá, je to totiž běžný uživatel začátečník a třeba prostě nedokázal odhadnout co potřebuje.Každý není takový odborník jako ty!!!!!

Anonym (6.11.2006 10:04:42)

bezny uzivatel,vzdyt pise,ze potrebuje net bez omezeni,neustale...takze pochybuju,spis si jen neprecet to,co podepisoval,to je cely

TriBIT (3.11.2006 21:19:56)

Ave, ty tupce jeden malej zakrslej... Mam ADSL od O2 a FUP nemam, pche... ty jsi asi z jiny planety, protoze vubec nechapes, co ti ostatni rikaji. No a dale nechapes a vis kulovy o pojmech: 1) FUP 2) Agregaci 3) problemu s viry a spamy No, pokud budes chtit, rad ti za mensi uplatu poskytnu radne skoleni v oblasti IT/IS.

Honza (5.11.2006 14:06:08)

áááááááááááááá, další odborník co všemu rozumí a ostatní jsou tupci.Zřejmě dobře placený zaměstnanec O2, mají podobný slovník a chování. Jdi víš kam ty kokokokokokokoko.

TriBIT (5.11.2006 16:29:29)

kokokoko dák.... :D

netopyrek (4.11.2006 00:11:32)

Na takovéto příspěvky už nemá snad ani cenu odpovídat. To co tady píšete ví každý už asi tak 2-3 roky kolem FUP,ohledně agregace hned jak se adsl spustilo, nebo aspoň ten, kdo měl adsl od Telecomu 192 kbps za 16OO Kč,instalace povinná taky 1600 Kč, technik přijel k Vám domů, proměřil linku a bylo. Tyto fora by měly být min. 2 sekce, 1) pro "děti" který se chtěj bavit o ptákovinách co jsme už snad i zapoměli,stěžovat, mlejt nesmysly (FUP, agregace,j paušál za tel.linku) 2) pro normální lidi Navrhnul bych správci, at podobný fóra maže, ale to asi neprojde, jelikož tu reklamu nikdo musí vidět. Je pravda že podobná fora úroven webu jen snižujou, když jsem kdykoli přijdu tak určitě jedno ze 3 prvních témat je podobného typu jako toto. Proto vás všechny chci porosit neodpovídejte na tyto stesky a oni se pěkně vypaří. Nebo jak v té Povídce na H >Huš hajzle. :-))

Honza (5.11.2006 14:11:43)

HMMM, ty budeš patřit asi mezi ty rozumné, že?

Houba (4.11.2006 13:04:44)

Hehe Airnet. Taky sem o tom tak před měsícem uvažoval ale pak sem si přečet názory lidí co to maj a nechci s tim mít nic společnýho. Zapomněl si se zmínit kolik ti ten ''6M'' jede ve skutečnosti - Acces pointy maj třeba jen 10M a když si vezmu kolik lidí tam je připojenejch tak se ani nedivim že se slavnym šestimegáčem za 700 (mimochodem bez DPH) jedou i 500kbs a když se zadaří tak vytáhnou i 2M, a taky mi vadí neveřejná IP :-). Místo tohodle rádoby internetu sem šel do ČRA Premium 1024/256 - prostě kabel je kabel a vim že kdykoli zapnu net tak mi to pojede +- stejně rychle a hlavně mnohem stabilěji než wifi od airnetu.

jaroji (5.11.2006 09:14:28)

Já bych vůbec na O2 (ještě předtím Telekom) byl opatrný. V naší víkendové obci má zřízeno jakési VF připojení celé telefonní sítě, takže si můžeme o ADSL nechat jenom zdát. Ale navíc tam vůbec nejde ani nejpomalejší komutované připojení přes modem!!!. To jsou služby! A navíc na jakékoliv telefonické či mailové (přes vebové stránky) Telefonica či Telecom vůbec nereagují. Takže vlastně ani neposkyytují nejzákladnější služby, počítám li telefonovaní v době mobilů za překonané.

Anonym (5.11.2006 18:51:24)

ono je to trochu jinak... to "VF" připojení celé sítě je "fixed GSM", tedy v podstate nepřenosný "mobilní" telefon. 6e ti na něm nepůjde modemové připojení není pravda, jenomže se ti podaří připojit snad jen rychlostí 9600 bps (nebo 4800?). Mezi základní telefonní služby se počítá pouze telefonování. xDSL připojení k internetu samozřejmě základní službou není.

Hovno (5.11.2006 10:46:52)

Nevite nekdo jak primet wifi router od asuse aby vytocil 4g tmobile modem?

zachod (5.11.2006 13:29:58)

KLADIVEM

Anonym (6.11.2006 12:09:59)

Mam taky innternet expres extreme ale v posledni dobe mam obrovske problemy s nacitanim stranek a vubec s vypadky-(( do ted to jelo v poho ale ted.... Mam pocit ze to maju nejake zasekane-((( Kdyz sa prehodim na WI-Fi tak me to jede v poho-(((