Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL modem pro bridge mod

ADSL modem pro bridge mod

Zillator (10.11.2006 08:52:41)

Dobry den. Ke svemu routeru Linksys shanim nejaky kvalitni ADSL modem, ktery by fungoval v rezimu Bridge, tzn. jen prenasel data a nic jineho neosetroval, vsechno podstatne by ridil router. Protoze mam uz plne zuby marneho snazeni o nastaveni prokleteho Asuse 6310EV, shanim za nej vhodnou nahradu. Rad bych si poridil zarizeni, ktere nema problemy s prenosem dat neboli laicky receno "drzi linku", pokud bude ADSL2 ready, je to vyhoda, ne vsak podminka. Samozrejme je zasadni, aby modem bezchybne zvladal prave bridge mode. Mohli byste mi dat nejake tipy na kvalitni modem? Za vsechny odpovedi budu vdecny...

Nargon (10.11.2006 09:48:35)

Asus AAM6310EV je pro "bridge" celkem vhodny. http://www.dslforum.cz/viewtopic.php?t=27 Je tady popis spusteni ZipB, neni to primo cisty bridge, ale podle me je tohle lepsi varianta. Zachovava vyhody "routovani" i "Bridge" Z routovani si bere to vytvareni a udrzovani spojeni (jinak by to musel delat linksys, a kdyz uz je ten modem jednou nastaveny a funguje, tak proc se o to snazit na necem jinem) a z toho bridgovani si bere vypnuti natu (kvuli kteremu jsou s tim modemem problemy). A ADSL2+ ready resit az v dobe, kdy budete mit ADSL2+ pripojku, ted je to imho zbytecne, a za nejakou tu dobu tu treba budou lepsi modemy na adsl2+ nez jsou dnes.

Anonym (10.11.2006 09:59:58)

ZIPB mod znam a uz jsem ho driv pouzival, kdyz si date v diskuzi vyhledat moje jmeno, uvidite to. Bohuzel posledni dobou nemam sanci nastavit spravne fungovani ani ZIPB, kterym jsem to resil driv. Kazdopadne ZIPB neni cistokrevny bridge a ja prave nechci, aby mi modem routoval, vsechno jsem chtel ovladat pres Linksys. S tim ADSL2 mate pravdu, na tom vubec netrvam, placl jsem to tam jenom pro pripadne vyhodne nabidky, o kterych nevim.

Nargon (10.11.2006 10:06:45)

v ZipB modem neroutuje, to opravdu jen udrzuje spojeni s internetem a pomoci dhcp serveru posila verejnou ip na dalsi zarizeni. Je to treba jediny zpusob jak spustit bridge na PPPoA pripojce, protoze tohle snad zadny router neumi. Vetsinou je jen podpora PPPoE.

Anonym (10.11.2006 12:01:35)

Rozumim, kazdopadne pro me je to naprosto nanic, jelikoz mam PPPoE a hlavne mi ten kram pri ZIPB pravidelne misto WAN IP prideluje adresy vnitrni site z DHCP poolu a ja se pak misto na net dostanu leda tak do pytle. A presne proto ho chci vymenit - je nespolehlivy...

y2k (10.11.2006 12:32:03)

Koukni se na ten odkaz, který poskytl NARGON a postupuj přesně dle návodu. Odměnou Ti bude správná funkce toho krámu...

Zillator (10.11.2006 12:57:18)

Ten navod samozrejme znam a ZIPB jsem nastavoval uz nekolikrat, vim co mam delat, koneckoncu i v navodu k modemu je ten postup popsany. Odmenou mi je, ze ten kram si dela co chce, obcas to jede bezproblemove, obcas to proste dela ptakoviny. (Jinak ve zkratce: pokud mate na modemu jiz aktivni DHCP server, ma nastaveni ZIPB jen 3 zakladni kroky - vypnuti NAT, aktivaci samotneho ZIPB a prepnuti PPP ze Start na StartOnData.) Ovsem to, co mi tu radite, je sice mysleno dobre a ja jsem za to vdecny, ale je to jen takova obezlicka. Opravdu bych chtel vsechno ovladat z routeru vcetne vytaceni pripojeni a to mi ZIPB neumoznuje. Vim, ze se mi snazite usetrit penize, ale me nevadi zaplatit za novy modem, pokud to znamena mit zarizeni, ktere dela presne to co ma...

y2k (10.11.2006 12:58:52)

OK, tak v tom případě CISCO.

Zillator (10.11.2006 13:17:30)

Mas tip na nejaky konkretni model? Ten Asus jsem si koupil pred nekolika lety a v ADSL modemech se opravdu nevyznam... :/

Zillator (10.11.2006 10:01:00)

Safra, ve spechu jsem si ten prispevek zapomnel podepsat, ale urcite vam doslo, ze se jedna o stejneho cloveka... ;-)

Daniel (10.11.2006 18:32:00)

D-Link 362 T pokud se provozuje jako 'prosty a tupy modem' v bridge modu a nasledny router se pripojuje jako klient PPPoE drzi v pohode. Vetsi vykon bych od nej neocekaval a prave do teto pozice jsem ho take uspesne napasoval. Intelektualne narocnejsi veci (firewall, NAT, VPN, QoS, ...) bud vubec nezvlada nebo bych mu je ani nesveril ... Je ADSL2+ ready. D-Linky obecne mezi kvalitni veci nepatri, ale pro tuhle potupnou pozici ... ADSL 1024/250 od CRa