Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > XAVi 7822 - da se v nejakem modu spolehlive provozovat?

XAVi 7822 - da se v nejakem modu spolehlive provozovat?

j3nda (18.11.2006 10:28:57)

Prisel mi tento "znackovy o odzkouseny 4portovy modem/router" od CRa. Tak nejak uz jsem se smiril s tim, ze budu routovat necim jinym (Ovislink WL-1000UR). Bohuzel mi zatim nezapojili ADSL abych ho mohl poradne otestovat. Tak jsem se chtel zeptat stastnych majitelu tohodle zazraku zda ho je mozne spolehlive provozovat a v jakem modu nebo ho mam rovnou do 14dni vratit? Napadlo me, ze by sel provozovat budto jako bridge protokolu PPPoE (ktery Ovislink zvlada zpracovat) nebo jako router pro jedno PC s vypnutym firewallem a nat a Ovislinka pripojit za nej. V tomto pripade mi ale nejspis nebude predavat port 80 na kterem bezi web server. Rad bych tam nastavil DMZ ovsem nikde jsem to nenasel. Poradite mi jak tyto mody nastavit? Popripade jestli ho spolehlive provozujete jinak, prosim poradte. Z toho jeho rozhrani vubec nejsem moudrej, vim sice co hledat, ale nenachazim - jen se mi povedlo vypnout NAT. Ten bridge mi zlobi, zkousel jsem na jednom portu zapnout bridge bez nat a zbytek portu vypnout, ale nepredava mi verejnou IP adresu, ale prideluje ji z vlastniho dhcp. Bohuzel bez zapojeneho ADSL toho moc nevykoumam a az mi ho zapoji muze byt uz na vraceni pozde. Kdybych se rozhodl ho vratit, poradite mi jaky router v siti CRa spolehlive a rychle slape?

Anonym (18.11.2006 18:57:48)

Ja s nim mam docela dobre zkusenosti. Pokud to slovek pouziva na serfovani na nekolika pocitacich funguje dobre. Pokud je v siti vetsi zatez, je dobre sverit routovani necemu jinemu, ale kupovat jiny adslrouter nema smysl - vykon neni o mnoho lepsi a kolikrat je jeste pomalejsi. Lepsi je pouzit klasicky router.