Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Protest proti kvalite internetu od CRa

Protest proti kvalite internetu od CRa

nastvanej zakaznik (23.11.2006 22:36:10)

Navrhuji spustit nejaky den zatizit linky CRa, at maj fofr a zakaznici co o tom nevedej ukamenujou ohlasovnu poruch. Navrhoval bych stahnout 10x 100MB testovaci soubor z test.bluetone.cz s kvalitou, jaka je ted budou radi, pri dostatecnem poctu lidi, ze jim to pujde 300KBit/s Treba ja to blbej napad, ale mohlo by to zafungovat. Na prosby nereaguji, tak co s nimy... Tady by to mohlo na rozdil od CDMA zafungovat. Tak se k tomu prosim vyjadrete, diky.

Nargon (23.11.2006 23:02:09)

Mno mozna by vice zafungovalo, kdyby vsichni uzivatele, kteri jsou nespokojeni soucasne podali hromadnou vypoved. Pak se bluetone zbavi nespokojenych zakazniku a tomu zbytku net pojede dobre, protoze bude min lidi co to budou zatezovat.

Zajda Strikes back! (23.11.2006 23:18:37)

Spis jde o jistou dynamiku v nabirani zakazniku v pomeru technickemu nastaveni sluzby. Po tom co diky reklame zjistili i ti nejvetsi, jak ja s oblibou rikam "tlusti fotrove s pivem u tv nova", tak dochazi k vetsimu zatezovani site nez na co byla puvodne dimenzovana. Az dosahne urcite hranice tak se navysi pripojky,rozlozi zatez a pojede se dal. Ja teda posledni dobou zaznamenavam problemy nikoli s domaci konektivitou ale s tou zahranicni. Nicmene ostatni parametry sluzby jsou na vybornou. Ja si nemam na co stezovat a stale chvalim.

kýbl (23.11.2006 23:30:10)

No mohlo by se neco udelat, protoze na ty mensi mesta lidi od CRa pekne dlabou, v tech vetsich se o to snazej starat, ale u nas na Melnicku to je teda sileny, v 20.00 ping prez 200ms neni vyjimka o rychlosti ani nemluve... Kez by uz nastala ta situace jak pise Zajda Strikes back! a zatizeni dosahlo te hranice a aby pridali nejaky ty pripojky... Co bych za to dal...

Zajda (23.11.2006 23:55:06)

Pokud se podivate zpatky do historie jak zavadeli sluzby ostatni operatori, tak zjistite, ze temer u kazdeho operatora doslo k tem samym problemum pri prilivu vetsiho poctu zakazniku. Na teto urovni sluzby se proste nevyplati delat nejaka predcasna preventivni navyseni. Nebylo by to jak zaplatit. Neco jineho je bezna sluzba pro pepu z depa a neco jineho je sluzba s prisnymi SLA. Jestli s tim nehnou, tak o vanocich pravdepodobne bude dosazeno maxima pripojky do nixu. Pokud tedy nebudou cast load balancovat s tou druhou pripojkou. CRa jeste pomerne nahrava dlouha doba zrizeni sluzby, kdy zatez narusta plynule.

Anonym (24.11.2006 00:17:46)

A ČRa má také nové vlastníky... http://today.reuters.com/news/articleinvesting.aspx?type=bondsNews&storyID=2006-11-23T165611Z_01_L23323295_RTRIDST_0_TELECOMS-LEHMAN-UPDATE-2.XML http://www.isdn.cz/clanek.php?cid=8081

kýbl (24.11.2006 20:51:31)

Amiky mam rad, takze by mohli s tim hejbnout :)

Anonym (24.11.2006 21:54:21)

Al Bateeen z Abu Dhabi ... Tohle zní spíš jakože pracovníci ČRa odjedou na školení do Pákistánu...

kýbl (24.11.2006 23:58:51)

No jo, ale sou tam i Amici, tak by to snad mohlo byt ok. A Pakistanci by mohli dodat levnej benzin a technici by konecne dovezli nejaky novy vybaveni na ustredny :D

Anonym (25.11.2006 00:13:22)

Už je to jasný... Amíci dodají zbraně, arabáši know-how a potom sbohem Telefonico, nepříteli Aláha. Stejně už to u nich mají Španělé rozházený už od 15. století.

Pája (25.11.2006 22:22:14)

Tak to me teda pekne nasrali ze nasi zas neco prodali. Za chvili prodaji i nas vsechny :-(

Anonym (24.11.2006 01:09:39)

Zdravim pane, jsem z Lokality Vinohrady služba Premium 3072/512 voice a už přes dva měsíce mi to jede taky v prumeru 1mega. Ping kolem 120ms. Na technický podpoře mi povídají pořád ty samý pohádky, platim pořád stejně 999 bez dph a vůbec nic se nezměnilo. Víkendy a v odpoledních hodinách je to už i pod 1mega. Taky se už poohlížim po něčem jiným. Tohle mi nápadně připomíná CDma, ale ani tam to nekolisalo tak jako tady. V 16 odpoledne to jede ješte 3mega a za deset minut to padne o dva mega dolu a až po 12 večer se to mírně vrací do normálu. Fakt služba na dvě věci.

Paja (25.11.2006 15:45:39)

Premium 3072/512 lokalita Vinohrady Flora. Po cca 3 tydnech problemu s rychlosti a hlavne pingem a 4 telefonatech na helpdesk, kde mi rikali, ze s nabyvajicim poctem uzivatelu neni problem mi dnes bylo volano a oznameno, ze jsem byl v plne vytizene agregacni skupine a ze byla provedena naprava. Zatim musim rict, ze internet jede jak ma. Uvidime co se bude dit po 18 hod ve vsedni den. Takze rada ostatnim telefonujte na helpdesk a ptejte se zda se to bude nejak restit, posilovat linka atd. U me to pomohlo :-)