Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Kouzlo GPS navigace pro obyčejné uživatele

Kouzlo GPS navigace pro obyčejné uživatele

Anonym (24.11.2006 00:00:00)

Satelitní GPS navigace v PDA či v dalších mobilních zařízeních se pro svoji opravdovou mobilitu a funkce, v mnoha případech převyšující několikanásobně dražší systémy napevno zabudované v automobilech, stala opravdu vyhledávanou a dostupnou záležitostí.

xXx (25.11.2006 06:53:43)

Autor zapomněl zmínit Linux. Např. mobilní telefon Motorola A780. Integrovaný GPS s navigačním SW CoPilot (na kartu MicroSD 1GB se vejde kompletní mapa Západní Evropy nebo USA+Kanada). Dotykový displej 320×240 bodů, rozpoznání ručně psaných českých písmen. Pamět 48MB + až 2GB MicroSD. EDGE/GPRS, Bluetooth (Internet Gateway pro notebook), Mini USB. Prohlížeč OperaMini (surfování), Mail klient, VPN klient, prohlížeč Word, Excel, PDF, RealPlayer (mp4, 3gp, mp3), foťák 1.3Mpx Lze dohrát JAVA aplikace (např. Slovník EN-CZ Utisoft, SmartBanka Živnobanka, 3D FreeFlight letový simulátor aj.)

Anonym (27.11.2006 07:42:17)

Nebyla rec o operacnim systemu. Linux neni konkretni pristroj. Nemam rad linuxovy fanatiky. Delaji linuxu spatne jmeno. Sam jsem zacinal s linuxem uz na jednickovym jadre. Nemusim to vsak vsade videt velkyma pismenama od lidi kteri nevi ani co to znamena.

tfbilly (27.11.2006 09:12:11)

JJ vlastním PDA Fujitsu Siemens N560 s navigačním programem TomTom6 a je to pecka. O telefonech a hodinkách bych se tady nebavil, malý display, žádný funkce prostě na nic. Je to opravdu nářez, zobrazení radarů, benzínek, čehokoliv co hledáte. Jelikož podnikám a dříve jsem k zákazníkovi projel 2x tolik peněz a nikdy jsem nepřijel v čas, tak teď jsem opravdu spokojený, VGA display,... Opravdu je to super, můžu jen doporučit.

xXx (28.11.2006 16:03:21)

Pro intenzivní ježdění souhlasím, že je dobré mít samostatný GPS přístroj. Já se třeba chystám jít do MIO C710+. Mobil má ale výhodu v tom, že ho máš vždy s sebou. Mj. ti může pomoci např. najít zaparkované auto při návštěvě veletrhu v zahraničí (režim chůze), o stanovení své polohy při nouzi (hory, moře) ani nemluvě. Motorola A780 se mi ale velmi osvědčila při jízdách po USA. Není problém si zadat průjezdné body, vyhledat nejbliží prodejnu Home Depot, hotel, či letiště. Při jízdě mi stačí velká šipka, která ukazuje, jakým směrem budu odbočovat a údaj po kolika km budu odbočovat. Volitelně si mohu zobrazit další potřebné údaje (např. název nejbližšího města.) Při snížení rychlosti se displej automaticky přepíná do mapového režimu a detailně zobrazuje pozici auta, ulice (včetně jejich názvu a indikace jednosměrek pomocí šipek), nájezdy a výjezdy z dálnic a vodní plochy.

xXx (28.11.2006 15:46:57)

Nešlo ani tak o ten Linux, jako o spolehlivost toho mobilu. Zeptej se lidí, kolikrát musí restartovat různé MDA/PDA či Nokie.

Mark (26.11.2006 23:58:09)

Jak je na tom vlastně evrospký navigační systém Galileo ? ... Slyšel jsem že projekt už je v plném proudu a první družice tohoto navigačního systému už krouží kolem země ... doufám že tento systém přinese výrazné snížení poplatků za licencování navigačních technologie, a pokles cen koncových produktů.

Anonym (27.11.2006 06:15:57)

Autor zapomněl ještě na jednu vychytávečku - GPS v hodinkách. Mám je a i přes některé nevýhody proti klasickým GPS,jsem nadšen.

Ota (28.11.2006 19:30:22)

Jo a jeste hodinky s vodotryskem :-D

Anonym (28.11.2006 18:01:37)

Panove jak je to s placenim licenci? Chci si koupit N70 a do toho navigaci, ale kdyz koupim origo soft budu platit poplatky mesicne (kolik to dela) nebo jim staci jednorazova platba? A jestli nekdo mate N70 jaky je vhodny soft? Diky

Ota (28.11.2006 19:29:58)

Normalne si koupis soft, tak jako na PC, jsi-li zlodej, pak si jej normalne stahnes z P2P. Ale jinak je to klasika...