Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Odpojení/zapojení tel.kabelu do skříňky ČTc? Jak dovnitř?

Odpojení/zapojení tel.kabelu do skříňky ČTc? Jak dovnitř?

Connor (29.11.2006 15:05:18)

Ahoj, prosím o tip jak postupovat. Situace je následující. 1) mám v bytě udělané nové telefonní vedení a poslední co my chybí ke spokojenosti, je jeho zapojení (a odpojení starého) v té malé šedivé skříňce na zámek, která patří ČTc (pardon O2) a mám ji v bytě 2) bohužel ČTc/O2 dělá takové obstrukce se stanovení ceny výjezdu, rozsahu a termínu, že mě pomalu, ale jistě opouští trpělivost Co radíte? Je tu pár možností: a) být trpělivý a vytrvat a nakonec zaplatit b) nějak šikovně "odemknout" (čím?) skříňku a pomoc si sám c) nesr*t se s tím, vylomit skříňku a přepojit si to sám Trapné je, že toje opravdu triviální záležitost a jedinou překážkou, kvůli které se zatím ze slušného člověka nestalo divoké zvíře je právě ten malý zámek na skříňce. Řešil jste někdo podobnou situaci? Díky za tipy.

Anonym (29.11.2006 15:18:37)

Nějaký známý technik z telekomu, co by si za pivo zapomněl náhodou na stole klíče, mezi nimiž je ten, co by pasoval do tvé skřínky?

Nargon (29.11.2006 16:21:58)

Tak u nas by to nebyl problem prepojit. Kdyz nam to technik zapojoval (cca 10 let) tak to "zamknul" jen tak, ze vzal odstiply kousek dratu, prostrcil ho ockem a zakroutil :) takze tohle neni problem otevrit. Takze pokud je to mozne, zkusil bych to nejak otevrit, sam si to prepojit a pak nejak (treba tim dratem) zavrit a kdyby prisla nejaka kontrola tak to svadet na technika, kteremu dosli zamecky (nebo cim to mas zamceny)

Anonym (29.11.2006 16:50:07)

No ja jsem mel stejnej problem, udelal jsem doma novy rozvody a dotahnul to k te jejich skrince a potom objednal jejich technika, ktery to tam potom zapojil. A cena byla taky zajimava, nic nechtel, bylo to zadarmo.

Anonym (29.11.2006 22:14:14)

Zavolej na 800184084 a nahlaš,že chceš přepojit kablík v jejich rozvaděči u tebe doma a že rozvaděč je zamčený.Přijede technik a přepojí to a je to zadarmo,platí se to pouze pokud by jsi chtěl udělat nový domovní rozvod,tak tam to zaplatíš,ale tvůj případ je zdarma,protože je to rozvaděč v majetku telekomunikační firmy.Jinak nedoporučuju tu skříňku jakkoliv neoprávněně otevírat,jinak se dopustíš zásahu do JTS (jednotná telekomunikační síť) a na to už jsou paragrafy a v lepším případě mastná pokuta (i desítky tisíc) a v horším případě i flastr.

Connor (29.11.2006 23:34:56)

Uff, tak to zní velmi povzbudivě. Na tohle číslo jsem ještě nevolal (a že už sem pár koleček s automatem absolvoval). Díky, zkusím to. :-)

Anonym (29.11.2006 22:26:26)

Ja mam na skrince otvor na trubkovej klic, kterej jsem sehnal v obycejnym zelezarstvi.

Anonym (30.11.2006 00:09:38)

no já jsem t onormálně vylomil když pak jednou přišel technik a viděl to tak se jen zasmál a uděl mi co jsem potřeboval