Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > WiFi HotSpoty zákazníky nezískaly

WiFi HotSpoty zákazníky nezískaly

Anonym (5.12.2006 00:00:00)

V rámci pravidelného zveřejňování výsledků měření rychlostí českého internetu na serveru DSL.cz jsme se doposud nevěnovali WiFi HotSpotům, které by měly sloužit zákazníkům požadujícím mobilní přístup k internetu z notebooků, telefonů a PDA s vestavěným WiFi. I když je Česká republika zemí bezdrátového internetu, WiFi HotSpotům se zatím příliš nedaří.

Anonym (5.12.2006 08:37:49)

Z jakeho pohledu se verejnym wi-fi hotspotum nedari? Bylo by dobre si uvedomit, ze jejich ambici neni celoplosne pokryti.

Anonym (6.12.2006 17:03:16)

než dát 40Kč za hodinu nebo litr za měsíc tak půjdu do kavárny nebo si pořídím místní wifi za 300 ve stejné kvalitě jako tytho hotspoty

Milan (6.12.2006 21:44:45)

Když máš Internet Expres tak se připojuješ na své přihlašovací údaje a nestojí tě to ani korunu. Pouze se ti stažená/odeslaná data počítají do Fupu - pokud nemáš Extreme.

František (6.12.2006 23:14:24)

Jen upřesnění: Připojení přes wi-fi O2 Hot Spoty neplatí pro uživatele nejlevnějšího ADSL O2 Internet Expres 512/128 a pro uživatele všech variant ADSL Internet Broadband. Je však dostupné pro uživatele všech variant dnes už nenabízené služby Internet Expres Profi. Podrobnosti viz ceník na adrese: http://www.cz.o2.com/file_fix/303038/Cenik_xDSL_sluzeb_TO2_29_11_2006.pdf

Anonym (7.12.2006 09:42:24)

co hotspoty ostatních operátorů? Stejně na nic jako dvounulky

Anonym (5.12.2006 14:42:57)

Mám z pokoje přímý výhled na O2 hotspot a myslím, že rychlost není špatná ani na anténku v notebooku. A chodí přes to i VPN (jak pptp, tak l2tp/ipsec), což mě docela překvapilo. Jediné, co mi trochu vadí, je cena za připojení, buď asi litr měsíčně, nebo přes předplacenou O2 kartu to vychází asi na 40 Kč za hodinu, což tuto službu předurčuje tak maximálně k občasnému použití.

Zavadil Josef (15.3.2008 08:50:23)

WiFi Technologie WiFi byla původně určena právě pro mobilní internet. Dnes si však v Česku pod pojmem WiFi většina lidí nepředstaví nic jiného, než způsob pevného připojení k internetu, který velmi dobře konkuruje DSL a kabelovému internetu. WiFi HotSpoty pro mobilní připojení k internetu pravidelně používá nanejvýše pár tisícovek nadšenců. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx No přátelé, to si snad děláte srandu. Hovořit tu u jakési menšině nadšenců a naznačovat, že wifi připojení je předmětem zájmu několika (přesněji pár) tisícovek nadšeců je přinejmenším tvrzení z neznalosti. Autora sice neznám, a asi to nebude žádný "myšlenkový obr". Prostě se jen pokouší dokázat, jak báječné je připojení cestou pevné linky, což nepopírám. Mě osobně je cizí skutečnost, že drahé připojení cestou ADSL je (má li být nakonec pro koncového zákazníka k něčemu) v domácím prostředí nakonec navázáno cestou wifi na notebooka, pda a pod. Navíc bych předesla, ře v nedávné minulostri (Ceský Telecom, dnes už se jmenuje jinak) podcenil právě tuto oblast a dnes, kdy je v této síti už mnohde přeplněno aktivitami jiných sítí se najednou do této oblasti pokouší vtěsnat a co je podivnost, že to dělá způsobem: - spustit ap, limity dle CTU - nezájem - existující sítě (s několika letou tradicí a stálými klienty, nezájem) - respektování pravidla o použitých kanálech (mohl bych tu citovat konkrétní případ z Olomouce) Jen pro ilustraci: - od roku 2003 (trvale používá naše síť na Tabulovém vrchu kanal č. 1, pásmo 2,4 GHz) - od počátku roku 2008 najednou v eteru přibylo ESSID O2 na shodném kanále (prostě, co nás to zajímá, jsme silnější) a co na to CTU. Zřejmě je to dáno tím, že se provozovatel tohoto přípojného bodu nehodlá vůbec zajímat otázkou volby kanálu. To je dle mého v rozporu nejen z vyhláškou CTU, ale takříkajíc i s dobrými mravy. Prosazuje se (což ale takto zřejmě nepůjde připojení ani mu a ni ostatním) špatně a neprofesionálně, což mě ani nepřekvapuje. 1 (pásmo 2,4 GHz) a celkem bez problémů

Zavadil Josef (15.3.2008 09:06:45)

Právě existence (tady zřejmě podceňovaných wifi sítí) do budoucna (a určitě už dnes také) umožní připojení se pomocí PDA, notebooku a to bezdrátově. Umím si předatvit, že si někdo pořídí notebooka, aby ho pak používal na ADSL, ale to už je věc osobního rozhodnutí každého jednotlivce. Já osobně prosazuji mobilitu a hlavně už od roku 2003. Telefonní přípojku nevlastním, ale tím (aby nedošlo k omylu) netvrdím, že mít ADSL je špatně. Mě ale u tohoto způsobu připojení vadí, že mě by to osobně dost spoutávalo a omezovalo. Mobilnost především a ta bez wifi zřejmě možná nebude.

Anonym (16.3.2008 14:04:16)

Předně bych doporučoval uvědomit si , co to ony věhlasné WIFI Hotspoty jsou a jak fungují ;) . Pochybuji , že by se jeden z nich objevil po roce 2008 a vydal se zrovna rušit "vaši" frekvenci - spíš mobilní nadšenec který se objevil ve vaší blízkosti jen aktivoval své AP a nějaké rušení mu je opravdu ale opravdu ...;) Sít´wifi hotspotů by měla místo v době , kdy by naši operátoři nezaspali +- právě rok 2003 . I díky tomu , že wifi nebylo považováno za konkurenci a určením se jednalo o technologii pro propojení několika zařízení na malou vzdálenost - typicky v domácnosti (Bluetooth je moderní ekvivalent původního určení WIFI) . WIFI a použití jako plnohodnotné náhrady pevného připojení je právě ta zběsilost , co pozorujete ve svém okolí . Zarušená pásma a odpovídající problémy . Na 2,4Ghz opravdu již nemá budoucnost . A WIFI hotspoty ? V dnešní době jedině soukromé v kavárnách , restauracích nebo hotelech .