Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > O2 TV a internet 2 MB

O2 TV a internet 2 MB

Lukáš (7.12.2006 18:48:20)

je možné, aby mi to takhle šlapalo ? Momentálně mám pouze 2 mb DSL rád bych měl internet o stejne rychlosti a ktomu O2 TV. Take se rozhoduji z prechodu od tarifu z řady Extreme na bycejne s FUP co mislite staci mi 15 GB na měsíc :-) ?

Anonym (7.12.2006 20:28:07)

Zalezi na tom, jak si daleko od ustredny a jaky tech. stav ma tvoje vedeni

Anonym (7.12.2006 20:49:48)

...a jaky tech. stav ma tvoje vedeni Toť otázka do pranice !!!

Anonym (7.12.2006 21:26:05)

Tak to zalezi na O2, s dostupnosti ti neporadime. A k tomu FUP: zalezi, co na kompu delas... na muj vkus je 15 giga malo

Ahoj (7.12.2006 22:15:58)

Ja ti muzu rict ze ti O2TV neohrozi internet vubec. Pokud je dostupna v tve lokalite.To znamena ustredna O2 ma dslamy na adsl2+ a jsi v dostatecne vzdalenosti. Skratka pokud ti slape 2mb dobre tak se nemusis bat. Jde oto ze musis mit adsl2+ modem a oni ti prideli druhou IP pro tv ktera jede rychlosti 25mb+- na sekundu a tvuj net je stejne regulovan softwarove v dslamu na tvoji adsl 1 rychlost tak se neni ceho bat.Skratka tve draty vydrzi i IPTV tak vydrzi aji net ktery jede na desetinove rychlosti bez pocitu zmeny rychlosti na netu.Jde oto ze i nove digitalni vysilani ktere ma do par let pokryt cele cr tak bude misto analogoveho vysilat podobne jako wifi net ale na jine frekvenci a skutecne UTAHNE tisice desetitice zakazniku na 25mb/s z jednoho vysilace bez problemu.Vsechno je jenom busines a kdyz jde o tv tak UZ DNES v plno lokalitach mohou vypustit IPTV na plne rychlosti adsl2+ ale net zatim NEVYPUSTI z duvodu toho ze je planovane zvysovani rychlosti podle prubehu let a tim padem planovany zisk i zvysovani cen na deset nebo pet let dopredu pro firmu zajisteno stejne tak jako dalsi financni zalezitosti ktere planuji obchodnici celemu svetu. Vse je v podstate podvod a jenom snaha co nejvice VYDELAT penez a OKLAMAT zakaznika zkrze re-KLAMU jako je RE play opakovane klamani re-klamou a jak se rika stokrat opakovana lez firem se stava verejnou pravdou!!!

Anonym (7.12.2006 22:23:26)

Chlape ty jsi asi moc rozumu nepobral IPTV se siri pomoci multicastu a neni potreba mit tak "silne" pripojky jako by byli potreba v pripade, kdyby vsichni meli internet 25Mbit. P.S.:Stream IPTV ma rychlost 2,75Mbit a modulace adsl2+ se zatim nepouziva. Klidne to rozchodis s modemem ST510i, kterej nema o adsl2+ ani zdani.

Xxx (7.12.2006 22:48:48)

Tak to ses teda fakt dobrej,kdyz to rozchodis na ST510i.Klidne si to porid a zkus to,ale pak se nediv, ze z obrazu mas kosticky:D:D

Marek (7.12.2006 23:41:14)

Nevim cemu se smejes , pred O2TV jsem sam pouzival ST510i a i po priobjednani O2TV mi internet na tomto modemu funguje. Kdyz jsem ho prenastavil pro O2TV tak mi fungovala i televize (a bez kosticek). Jenom jsem nedokazal ST510i nastavit tak, aby fungoval internet a TV soucasne (modem nezvlada asi vic PVC)

Ahoj (8.12.2006 10:47:44)

Jo urcite!! Vsimni si ze ne vsude kde je mozne zridit internet od O2 neni tez mozne zridit TV.Je to prevazne vzdalenosti ale to tez neni pravidlem.Je to tim tam kde uz byli jako prvni zrizen adsl tak tam jsou dslamy pouze na adsl 1 a pokud je neupgradovali na adsl2+ tak tam mate pouze moznost internetu bez TV.Tam kde jsou novejsi ustredny ktere jedou na adsl2 tak je mozne oboje.A PROC NARIZUJI A RIKAJI ZE pro IPTV je mozne pouze mit modem s podporou adsl2+?A jeste ktomu jsem se informoval u mechanika ktery mi vse zapojoval tak rikal na o2tv musi byt adsl2 modem kvuli tomu ze vam ji pusti na 24-25mbs.A adsl 1 modem to nemuze BRAT!A co se tyce multicastu je to pouze to co dela kazdy router z jednoho zdroje dokaze kopirovat pro vice uzivatelu najednou.Ale hardwarove pozadavky MUSI splnovat pozadovany vykon jinak nepujde ani digitalni vysilani tv vzduchem wifi ani IPTV treba od O2. Takze zase klidek panove a naucte se uzivat MOZEK ! !!

Anonym (8.12.2006 14:53:49)

Jedine v cem mas pravdu je to s tim dslamem, umi sice ADSL2+ ale je stale pouzita modulace ADSL (prvni generace). Jinak by se mi modem ST510i vubec nechytnul. Synchronizacni rychlost mi ukazuje 7168kbps. A dal se s tebou bavit nebudu. Jinak take meles jednu kravinu za druhou.

Anonym (8.12.2006 15:11:01)

napred si o tom neco zjisti a pak se tu vytahuj....placas kraviny.... IPTV se poskytuje na tzv IP DSLAMech, tedy DSLAMech, ktere nejsou pripojene na ATM sít, ale na síť L2, Tyto DSLAMy nejsou zatím instalovány vsude, ale jen nekde.... datový tok IPTV je cca 3Mbit/sec + datový tok internetu...tzn anonym pode mnou muze mit IPTV + internet o rychlosti az 4Mbit/s. IPTV je sice designováno na ADSL2+, ale to se bavíme asi uz spíše o HDTV a více programech, tedy o eventuelní budoucnosti a ne součesnosti. Pro současnou IPTV skutečně stačí i ten ST 510i, ale správná dedukce je, že buď IPTV, nebo internet....ST510i neumí více PVC najednou

klasik (8.12.2006 08:20:06)

Nechte si nejdřív pořádně prověřit možnosti Vaší linky. Já jsem si objednala službu O2TV spolu s internetem 2Mbit a vše mělo být bez problémů. Po 2 měsících mi technici z O2 sdělili, že na mé 3Mbit lince můžu mít sice O2TV ale internet max. 512 kbit. Ty 2M tam mám při vypnuté O2TV, jsem 2,4 km od ústředny ve velkém městě - bydlím v novém domě. Při současně zapnuté TV a int. sice TV bez problémů, ale internet mi jede kolem 470 kbit/s. Asi tak........