Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Shapovani

Shapovani

Halfman (10.12.2006 09:54:44)

Mám takový problém.Máme připojení přes wifi(1024/128).Wifi je na střeše a z něj vedou 4 kable do 4bytů. K nám vede kabel do routeru Ovislink(http://www.ab-com.cz/?cls=stoitem&stiid=13431) a z něj pak dva kabely do mojeho PC a do tatového notebooku.Když začne tata stahovat např přes DC nebo přes Torrent klienta tak se mě totálně zpomalí net.Třeba to ani nemusí jet rychle stačí 5kb/s ale mě se to prostě uplně zpomalí.Jakmile stahování vypne tak mi to zase frčí jak má.Když stahuje z prohlížeče tak je to OK.Když já zapnu stahování tak mu to jede pořád stejně nic se mu nezpomaluje.Ptal sem se jednoho kámoše a říkal že máme problém se shapovanim. Můžete mi poradit čím to teda je a jak to vyřešit?Díky moc za odpovědi.

Daniel (10.12.2006 12:22:49)

No po kliku na odkaz, co jste popsal, tak mi to vedlo na switch, ne na router. Pokud potrebujete QoS/bandwitdh management, zkuste treba: SMC Barricade 24Q Draytek Vigor 2910 BrazilFW Od veci neni ani konfigurace parametru u P2P klientu u obou lidi.

Anonym (10.12.2006 16:59:03)

Mohl by jste mi prosím vás poradit co bych měl nastavit u těch klientů ? Konkrétně používám Strong DC++ a Bit Comet,qTorrent. Díky moc za odpověď.