Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > doba zřízení od CRa

doba zřízení od CRa

jirka (18.12.2006 11:23:07)

Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo ADSL od ČRa, za jak dlouho po odeslání smlouvy poštou mu to zřídili?

martin (18.12.2006 11:27:43)

ja to nejak nesledoval protoze se mel expres tak mi to bylo celkem jedno ale bez netu sem byl asi 3 minuty (rekl bych tak 30 dni)

jimm (18.12.2006 14:50:32)

3. října sepsání údajů s operátorem, 12. října přišla poštou předvyplněná smlouva, 16. října jsem ji s podpisem odeslal, 30. října byla zanesena do systému ČRa, 7. prosince zřízení ADSL Classic. Mezi 16. říjnem a 7. prosincem jsem asi 5x volal na infolinku, nejprve to neměli v systému, pak to prý čekalo dlouho na technické vyjádření od O2 (přitom předtím jsem ADSL měl od GTS). Operátoři/ky byli milí, ale neměli nikdy dost informací a ohledně doby zřízení nebyli nikdy schopni říct více, než že standart jsou 3 týdny. Vždy tvrdili, že pošlou urgenci, ale toť je otázka, protože jsem urgoval 4x (poprvé asi 10.11.), takže se to nejspíš míjelo účinkem. Linku reklamací nemá smysl volat, protože tam člověka v systému mají, až když je ADSL aktivované. Zřízení byl děs, ale od doby co to funguje jsem nezaznamenal jediný výpadek. Mám službu Classic 2048, rychlost kolem 1,8-1,85 Mbit/s , ping na Seznamu průměr 16-18ms. Oproti GTS (cca 1,6 Mbit/s, ping 25ms) je to kvalitativní skok vpřed. Doporučení: Pro ty, kdo mají silné nervy a obejdou se delší dobu bez internetu, rychlost a kvalita ADSL pak bude stát za to. (lokalita Veselí nad Lužnicí- Jižní Čechy)

Jimm (18.12.2006 14:55:57)

Ještě doplnění - přihlašovací údaje a co nastavit v modemu přijde na e-mail a také ti zavolají (jak probíhá zprovoznění přes hovor nevím, protože volali pokaždé pro mě v absolutně nevhodný čas).