Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vyčistěte si Windows, zrychlíte si práci (2)

Vyčistěte si Windows, zrychlíte si práci (2)

Anonym (20.12.2006 00:00:00)

V dnešním pokračování seriálu o vylepšení výkonu Windows budeme pokračovat převážně s ručními úpravami — takovými, které by žádný software neprovedl sám. Sami uvidíte, že vcelku jednoduše, i když s menší námahou, jde systému Windows i vám ulehčit život.

houba (20.12.2006 00:06:18)

Mám instalačku WinXP ořezanou v nlitu na 200Mb bez různejch služeb, programů a jinejch zbytečností a je to stabilní a rychlý systém. Na čistení registrů používám jednou za čas TuneUP Utillities 2006. Doporučuju :)

Anonym (20.12.2006 00:43:25)

Já na čištění používám kombinaci CCleaner a WinTools.net Professional a taky spokojenost.

ADAM (20.12.2006 08:04:18)

Já su v důchodě a tak nikam nespíchám...

pomprdle (25.12.2006 16:12:42)

Pane Adam, .... jsem se teda dost nasmál Vaší hlášce, že jste v důchodu - tudíž nikam nespěcháte - SUPÉÉÉÉR....!!! Jinak já zásadně čistím Windows Okenou ...!!!:-))) / jinak lze vpodstatě souhlasit s autorem článku /

ADAM (25.12.2006 21:18:11)

Super.Tím jsme na vojně čistili žaludky...

vrs (20.12.2006 13:33:39)

ja jsem neco odstranil a misot 2 minut mi najede win do 48 sekund ale porad to neco pise uff

Ondra (20.12.2006 17:01:14)

Prosím, poraďte, nefunguje mi ten příkaz msconfig - systém Windows ho nemůže najít. Díky.

Anonym (20.12.2006 17:20:47)

stahni si program ccleaner - prohleda registry na chyby, odstrani nepotrebene soubory a umi povypinat co se pousti po startu

Paia (23.12.2006 08:15:52)

Na upřesnění: služba Messenger (česky Kurýrní služba) není ten otravnej kecálek Windows Messenger, ale má na starosti příjem a vysílání síťových konzolových zpráv příkazem net send (zkuste v cmd: net send /? )

geek (24.12.2006 02:35:55)

Taky například slouží pro oznámení o tisku/nedostupnosti sdílené tiskárny u jiného počítače. Pokud se nepletu, ve výchozím stavu po instalaci je zakázaná, takže ji ani není třeba zakazovat. Samozřejmě pokud se předpokládá jediný počítač, tak potřeba není. I přímo v popisu služby se píše, že nesouvisí s Windows Messengerem (pouze je to do češtiny blbě přeloženo jako "nesouvisí s Kurýrní službou systému Windows", nejspíš protože lokalizace do místních jazyků se dělá u Microsoftu zčásti automaticky, lokalizačním softwarem, a tak se můžeme dočíst například v seznamu ovladačů, že výrobce myší "Genius" je přeložen jako firma "Mudrc" a podobné hovadinky : )) Kdo nevěří, ať tam běží...

Anonym (4.5.2007 09:39:20)

No a ve vlastnostech disku je nazev disku (volume) prelozeno jako hlasitost :=)

geek (24.12.2006 02:35:55)

Taky například slouží pro oznámení o tisku/nedostupnosti sdílené tiskárny u jiného počítače. Pokud se nepletu, ve výchozím stavu po instalaci je zakázaná, takže ji ani není třeba zakazovat. Samozřejmě pokud se předpokládá jediný počítač, tak potřeba není. I přímo v popisu služby se píše, že nesouvisí s Windows Messengerem (pouze je to do češtiny blbě přeloženo jako "nesouvisí s Kurýrní službou systému Windows", nejspíš protože lokalizace do místních jazyků se dělá u Microsoftu zčásti automaticky, lokalizačním softwarem, a tak se můžeme dočíst například v seznamu ovladačů, že výrobce myší "Genius" je přeložen jako firma "Mudrc" a podobné hovadinky : )) Kdo nevěří, ať tam běží...

geek (24.12.2006 02:35:55)

Taky například slouží pro oznámení o tisku/nedostupnosti sdílené tiskárny u jiného počítače. Pokud se nepletu, ve výchozím stavu po instalaci je zakázaná, takže ji ani není třeba zakazovat. Samozřejmě pokud se předpokládá jediný počítač, tak potřeba není. I přímo v popisu služby se píše, že nesouvisí s Windows Messengerem (pouze je to do češtiny blbě přeloženo jako "nesouvisí s Kurýrní službou systému Windows", nejspíš protože lokalizace do místních jazyků se dělá u Microsoftu zčásti automaticky, lokalizačním softwarem, a tak se můžeme dočíst například v seznamu ovladačů, že výrobce myší "Genius" je přeložen jako firma "Mudrc" a podobné hovadinky : )) Kdo nevěří, ať tam běží...

geek (24.12.2006 02:13:39)

Většina toho co autor radí zakázat, se asi dá odsouhlasit, OVŠEM pouze pokud máte jen tu jednu mašinu. Autor evidentně nepředpokládá - aniž by na to ale upozornil - že třeba provozujete (domácí) síť s víc počítači, sdílíte s jinými počítači složky (třeba se svým notebookem) a např. potřebujete přistupovat do počítače z jiného počítače. Sdílení v síti dnes dovede podle návodu zprovoznit i relativní lama, aniž by tušila jak to konkrétně funguje a co k tomu musí nechat povoleno. Ostatně takový je i účel - jednoduché zprovoznění. Bohužel dotyčná lama se po zakázání uvedeného seznamu služeb (resp. některých z nich) začne divit, že jí většina těch domácích síťových funkcí přestala fungovat. Příjemnou zábavu.