Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Zrizeni ADSL a prechod ISDN->normalni telefon (co udelat prvni?)

Zrizeni ADSL a prechod ISDN->normalni telefon (co udelat prvni?)

kcg (17.3.2004 07:19:50)

Dobry den, premyslim, ze po prechodu na ADSL je zbytecne platit ISDN a tak bych ho chtel migrovat spatky na standardni telefoni linku. Otazka je jsou v teto migraci nejake zadrhely pokud se provede az po instalaci ADSL? tj, musi se tato migrace provest pred instalaci a nebo je to jedno a muzi i po instalaci ADSL. Mate s tim nekdo zkusenosti? Dekuji a preji pekny den, Karel

Diablob (17.3.2004 07:45:05)

Tak dnes je to jedno. Mozna bude lepsi nejprve adsl aby ti data a nasledne zrusit isdn.

Miroslav Šilhavý (17.3.2004 08:14:09)

Nelze. Zaplatil by novou aktivaci ADSL.

kcg (17.3.2004 09:15:51)

Mate pravdu. (viz vyse) Karel

Miroslav Šilhavý (17.3.2004 08:16:20)

Celá procedura chvíli trvá, doporučuji: 1. zažádat o převod ISDN na ISDN s rozhraním "U" (cca 200 Kč náklad) 2. zrušit ISDN změnou na PSTN 3. v momentě změny objednat ADSL První bod není povinný, nicméně díky němu se zupdatují databáze v Telecomu dříve a dříve půjde ADSL objednat; jinak největší zdržení vzniká na bodě "3", kdy ISP čeká, než si Telecom uvědomí, že už tam není ISDN ale PSTN.

kcg (17.3.2004 09:20:41)

Ano, 1) uz je hotovy. Vcera vecer jsem take volal na 800123456 a tam se me pani snazila presvedcit, ze protoze ISDN a ADSL jsou nezavisle technologie, tak je to jedno kdy prevod udelam. Po shlednuti Vaseho prispevku jsem tam volal znovu pred chili a clovek mi to vysvetlil presneji a skutecne budu muset v pripade prechodu ISDN->ADSL/ISDN->ISDN->PSTN->ADSL/PTSN platit znovu ADSL instalacni poplatek. Ja jsem se ho ale jeste ptal jakou garantuji pravdepodobnost znovu mozneho ADSL pripojeni: problem ja si ADSL odinstaluju kvuli prechodu, DSLAM bude plny + bude fronta lidi na pripojeni na prave tento DSLAM, nekoho mi nainstaluji do ``meho'' uvolneneho portu a po prechodu na PSTN utru takrikajic nos. No tak clovek precetl z instrukci, ze pri prechodu ADSL/ISDN->ADSL/PSTN garantuji 100% dostupnost ADSL sluzby -- doufam, ze se to vstahuje i na tento administrativni krok. :-) Dekuji za objasneni, Karel PS: Jsem jen zvedav jestli to ADSL u mne pujde zridit.

kcg (17.3.2004 09:22:19)

Zapomnel jsem jeste dodat, ze jsem vcera vecer take provedl bod 3) Palsup novy instalacni poplatek (na ten ``vydelam'' po 4 mesicich pouzivani PSTN), hlavne kdyz to ale u mne pojede... Karel

Washek (17.3.2004 16:15:53)

Zruseni linky je zruseni linky. Na to se zadna garance dostupnosti nevztahuje, tudiz muzete o "svuj" DSLAM port klidne prijit.

Mirek (17.3.2004 15:57:47)

Počkat až proběhne změna z ISDN na PSTN. Jinak budou obrovské problémy a vše se ještě více protáhne. Vlastní zkušenost. Pak tato akce trvala tři měsíce. A těch telefonátů...

kcg (17.3.2004 16:44:14)

Nojo, ale co kdyz se pak zjisti, ze mi ADSL nemuzou dat? Co potom? Zase zavest ISDN abych mel aspon neco... Ja to risknu a kdyz budu mit ADSL na ISDN, tak se pak rozhodnu jestli ISDN zrusit nebo ne. Treba to v budoucnu Telecom lip osetri... Karel

Honza (18.3.2004 08:47:14)

A pane Silhavy, dlouho jsem tu nebyl, ale kdyz vidim tu Vasi proceduru jakoby okopirovanou z nejakeho intranetu, uz chapu Vase zastavani se Telecomu :)

Miroslav Šilhavý (18.3.2004 08:56:43)

;-) třeba je to tím, že jsem to párkrát pro pár klientů s ISDN řešil (mimochodem, kde se zastávám Telecomu?)

Honza (18.3.2004 09:02:38)

Myslel jsem tim starsi diskuze. "třeba je to tím, že jsem to párkrát pro pár klientů s ISDN řešil" tak to Vás lituju :)

Miroslav Šilhavý (18.3.2004 09:17:35)

Ani ve starších diskusích jsem se nikdy telecomu nezastával; ono není totiž v čem se ho zastávat nebo kritizovat.

Honza (18.3.2004 08:46:21)

Dav Vam radu. Mel jsem take ISDN a ADSL. Hned po zavedeni ADSL jsem na Telepointu vyplnil zadost o zruseni ISDN. Po dvou mesicich mi prisel dopis, ze to bohuzel neni tachnicky mozne. Ze nejdriv musim zrusit ADSL, pak ISDN a pak ADSL objednat. Coz me sice pobavilo, protoze vim, ze technicky to nemozne neni, ale vykaslal jsem se na to. Az ted, kdy se zhorsil totalne ping sem si znovu rekl, ze platit 1600 ADSL a k tomu 600 ISDN kdyz uz to ani nejede je opravdu luxus, tak jsem napsal pisemnou stiznost. Abych to schrnul, bylo tam neco na zpusob, ze pokud mi do dne toho a toho nepredelaji ISDN na HTS. Tak vicemene vytrhnu vsechny draty ze zdi a vse jim poslu v jejich krabicce. No a hle, druhy den telefon a za tyden prisel technik zrusit ADSL. Problemy v tom tedy nejsou, pokud s Telecomem jednate presne jako on s Vami (rozumejte vyjebavat s nim)

Honza (18.3.2004 08:48:25)

*shrnul :/

Honza (18.3.2004 08:49:09)

a technik prisel samozrejme zrusit ISDN :D je holt brzo :)

kcg (18.3.2004 11:00:46)

Takze mensi status report: po objednani ADSL pres IOL web, jsem byl kontaktovan (nastesti!) a bylo mi receno, ze se jaksi podivne ztratily mnohe udaje, ktere jsem na tom weby vyplnil. Chapu to jako bugu IOL webu, a jako takovou jsem to taky zareportoval. ADSL objednavku jsem nechal stornovat (pry to trva 2 dny!) no a pak se uvidi. Asi to risknu s ISDN->PSTN->ADSL/PSTN a pokud ADSL nepojede zavedu si zase zpatky ISDN. Karel

Peťulák (18.3.2004 12:06:04)

Noo, to já měl asi štěstí. ADSL (IOL)jsem zřizoval na ISDN lince. Začátkem tohoto roku jsem prostřednictvím Infolinky CTc požádal o změnu ISDN -> HTS. Poštou mi přišel formulář, který jsem podepsal a do 5 dnů se ozval technik, který si odnesl zařízení NT a linku předělal na HTS. S ADSL se nic nedělo, reps. zůstala zachována. Pravdou je, že jen asi měsíc, než jsem IOL vypověděl smlouvu a přešel ke Karnevalu.

kcg (18.3.2004 13:54:52)

No soude podle toho co jsem az dosud slysel, tak jste asi unikat! :-) Gratuluji, ackoli ted uz ADSL taky nemate... Karel

BDs (18.3.2004 14:48:52)

Taky jsem si nejdriv udelal ADSL na ISDN a pak presel na beznou HTS. Bez potizi.

PK (18.3.2004 16:42:29)

Pokud to bylo před červnem 2003 tak jste musel mít protekci, a pokud později, můžete mi poděkovat - prošlápnul jsem ostatním cestu v ČTÚ.

BDs (18.3.2004 17:09:56)

Dekuju:-))

PK (18.3.2004 22:21:27)

Rádo se stalo :-)) Nakopat konečně Telecomu pr**l mě bavilo.

LoPat (18.3.2004 23:01:40)

To: BDs BDs rekl: "Taky jsem si nejdriv udelal ADSL na ISDN a pak presel na beznou HTS. Bez potizi." A platil jste potom znovu aktivacni polatek za ADSL, jak tady pisou ostatni, nebo jste zrusil ISDN a normalne dal jel v pohode na HTS?

BDs (18.3.2004 23:46:59)

Zadny poplatky kolem ADSL to neobnaselo. Sehnal jsem si dokumenty o zrizezni nove HTS a podle tipu hotline vyplnil do poznamky PREMENA Z ISDN. Za dva tejdny prisel technik a odnes jenom tu ISDN krabici. Splitter zustal stejnej, vsehno jelo dal, dokonce i DC++ mi v tu dobu fachalo dal...HUBy se znova pripojili a kdyz sem prisel domu, vypadalo to, jako by se nic nemenilo. To vsechno za nejakej smesnej poplatek za prevod na HTS.

Nenarocny uzivatel (19.3.2004 00:26:50)

Ja mam taky splitter i modem na isdn. ISDN ovsem nemam

PK (19.3.2004 11:35:24)

Platil jsem jen 169,- Kč za přeměnu ISDN na PSTN, jinak žádná změna splitter zůstal stejný a pro ISDN modem si nikdo nepřišel, protože byl můj.

Peťulák (19.3.2004 06:42:13)

Já taky děkuji ... ;-)