Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > E-graffiti

E-graffiti

Anonym (20.1.2007 00:00:00)

Jakkoli nejsem Pražan, žiju v moderním, rozvinutém městě. Svědčí o tom řada indicií: Máme vlastního bezdomovce, osmkrát týdně u nás hraje kino a především je polovina všech domů ve městě postříkaná sprejery. Fenomén graffiti nás z provinčního městečka jednoznačně povýšil na city.

Hanka (20.1.2007 00:35:04)

Pane Kukale, vašeho článku jsem se nemohla dočkat! Konečně jste opět tu! Děkuji za super počteníčko, mějte se fajně.

dicop@volny (20.1.2007 08:08:37)

Souhlasím, taky se vždycky těším na na články pana Kukala.

Hele (20.1.2007 11:41:33)

Koukam ze uz si tu kukal zase sam (pod jinymy nicky) chvali sve kecy.

Petr Kukal (20.1.2007 11:58:46)

Konečně! Čekám na tvůj paranoidní výlev od rána. Už jsem měl strach, jestli se ti něco nestalo. Teď hezky zapij svůj prášeček na hlavičku a jdi si hajnou jako hodnej kluk.

Anonym (20.1.2007 12:39:27)

Hele, Petre, ty fandis Sparte vid?

Anonym (20.1.2007 12:43:30)

Dopiš si písmeno "t" ve slově "hajnou", přestaň mít strach, a konečně už uznej, že tvý slinty se nemusí líbit každému. Nenapadej nikoho za názor na věc, za neznalost češtiny - jak je tvým zvykem (když dojdou argumenty) a zmíněný prášek na hlavičku si vezmi sám. Některé články se mi docela líbily, ale zošklivil jsi mi je svými reakcemi na kritiku.

Petr Kukal (20.1.2007 14:20:08)

Možná tě to překvapí, statečný anonyme, ale je mi to z duše jedno.

Anonym (20.1.2007 14:43:22)

Kdyby ti to bylo jedno, máš odvahu sem psát články častěji, a ne stále méně a méně.

Hele (20.1.2007 14:54:12)

Tak snad můžeš být rád, ale na koho bys pak nadával? Jenže hlavičky tvé úrovně už si rozhodně najdou někoho, na kom si budou léčit své pošramocené ego. Je to vidět na reakcích na články Richarda. To je jedno komu nadávám, jen když nadávám.

Petr Kukal (20.1.2007 20:40:05)

Ty nevíš, co chceš, viď? Opakovaně mě vybízíš, abych sem podobné "hovadiny" nepsal - a teď mě zas obvňuješ, že nemám odvahu psát častěji. Chápu to - ty bys mi tak rád nadával a příležitostí je stále méně. Upřímně - už mě úroveň těchhle diskusí unavuje. Píšu měsíčně tak pět článků pro různé weby, dál pro dva tištěné časopisy a vydávám dvě knížky ročně. Tohle fakt nemám zapotřebí. S redakcí jsme domluvili harmonogram útlumu. Letos se tu objeví ještě čtyři moje články. A pokud si odvahu představuješ tak, že týden co týden píšeš někam, kde ti ubožáci s IQ jako dnešní datum imrvére nadávají, tak si sedni k PC, něco naklapej a buď každý týden odvážný až na půdu a ještě kousek výš. Víš, já jsem tu občas osočován z toho, že nesnesu kritiku. Pravda je jiná. Nevadí mi kritika. Vadí mi její pokleslé formy. Klučíci složití jak jízdní řád na autodrom mi tu nadávají do hovad a nesmyslně mě obviňují z toho, že si sám chválím své články pod jinými nicky. Nikdy jsem to neudělal v téhle ani v žádné jiné diskusi. Jsem už utahaný z té vší malosti. Takže až si zase budeš potřebovat vylít žluč, zapiš si do kalendáře polovinu března, kdy jsem zavázán k dalšímu textu. Do té doby budeš muset svou frustraci bůhví (a já tuším) z čeho řešit jinak.

Anonym kladný (20.1.2007 21:06:29)

Tak to mě mrzí. Důvody (i náladu) chápu, ale Vaše články tu budou chybět.

Jan Lipšanský (20.1.2007 21:29:13)

To je zajímavý nápad... Prosím tedy všechny nespokojence se sobotními články, ať napíší své vlastní články a pošlou mi je k redakčnímu posouzení. Budou-li dobré, vyjdou na DSL.cz. Jen ty posléze úspěšné autory předem prosím, ať se nedají při psaní odradit následnými negativními komentáři anonymů.

Anonym (20.1.2007 21:42:05)

Jo a ty to pak tady vydas pod svym jmenem a shrabnes honorar, co?

Jan Lipšanský (21.1.2007 09:28:44)

Témata sobotních článků mají být odlehčená, i když vztahující se k technologiím. Odborným článkům jsou věnovány pracovní dny. Ta poznámka o shrábnutí honoráře snad nebyla myšlena vážně? DSL.cz není žádný blog a dodržuje všechna právní a autorská ustanovení.

Hanka (20.1.2007 23:32:03)

Pane Lipšanský, za vás příspěvek, potažmo nabídku ke psaní, vám za všechny spokojené čtenáře děkuji! Uvidíme, jak se s tím anonymní kritici poperou!:o) Dobrým spisovatelům zdar!

Anonym (21.1.2007 00:20:32)

Hmm a to maji bvyt clanky ala Kukal nebo clanky ktere sem tematicky patri, odborne o aDSL?

dicop@volny.cz (21.1.2007 09:59:22)

Obávám se, že těžko bude někdo schopen napsat něco tak dobrého, ale vy to prosím raději ani nezkoušejte. Editor by musel dostat zvýšený honorář, protože přeložit vaše bláboly do češtiny, to by byla těžká práce.

Statečný Anonym (20.1.2007 19:28:20)

Nepřekvapí. Doufám, že jsi spokojens uvedením jména i příjmení. Stejně si myslím, že by byla lepší povinná registrace všech přispívajících v jakékoliv debatě. Asi by odpadly dohady kdo za koho, nebo pod jakým nickem diskutuje. Co ty na to ?

Statečný Anonym (20.1.2007 19:32:00)

Omlouvám se za "spokojens". Už na ty žvásty nemám nervy...

Jampa (22.1.2007 17:54:52)

Kukale Kukale.Tyhle články uš radši nepiš.Nejvíc sem nepochápal ze slov sprejeři ,temperky ,křídy.O tomhle nemáte ani šajnu.To je tak kdyš někdo chce dělat chytrýho a neví o tom vůbec nic.Jenom tak letmo .Graffiti je jeden s 5 elementů HIP HOPU.Není žadnej sprejer ,ale writer.Nápisy plné pravopisných chyb, tak to sou tagi.Tag je jméno writera.Takže zapomente na pravopis.Tady se každej píše podle svího.Čím víc tagu tím lepší writer.Něco jako kdyš si pes pochčí svůj roh.Je dobrý sledovat ty jména a to bud samostatná nebo podpis pod graffiti.Boj s writery je naprosto zbytečnej .Čím víc je budete omezovat tím více vám to budou vracet.Sám osobně ty tagi taky nějak moc neuznávám ,ale samotný graffiti je umění 21 století.Pánové ze štetečkama da vinci a mikalanželo tyhle sráči by se asi moc divili.Jak to těma sprejama dokážou udělat.Prosím otevřete oči.

Anonym (22.1.2007 20:20:08)

Svatá prostoto...

profii (22.1.2007 23:11:37)

graffiti je umění 21 století

Anonym (22.1.2007 23:16:56)

Tak už vím co je to, když se o někom řekne že má IQ houpacího koně.

Anonym (23.1.2007 04:19:40)

Predpokladam, ze tvuj prispevek je taky takovy jeden velky tag, jelikoz ma taktez spoustu pravopisnych chyb, "writere" :)

Anonym (23.1.2007 10:35:13)

Díla Michelangela a Da Vinciho se lidem líbí dodnes. Koho bude za pár let zajímat nějaký zparchantělý tag, který má být uměním 21. století? (Co za pár let, většině lidí se ty tagy nelíbí už teď.) A obávám se, že tak za deset let se za ty tagy bude stydět i samotný writer.

Jampa (23.1.2007 14:34:35)

Příště se aspon´ podepiš.Mám tucha ,že to je bes tak kukal.Nechápu jak si tvoje knížky může někdo koupit.S bombit všechny baráky,ale hlavně ty vaše.A všem co tu melou kraviny bych doporučoval at´ si zajdou uš konečně někam ,protože uš vám to leze krkem a nebo konečně chcípnout .Vaše zakořeněný názory si melte pod drnem.

Jampa2 (23.1.2007 15:46:25)

Tak jsem podepsaný. Klidně se chopte vesla a řiďte si tuhle civilizaci, kam chcete. Ale evidentně to skončí tak, že se pozabíjíte navzájem :-) Když nebudete mít nepřátele se zakořeněnýma názorama :-)

Jampa (23.1.2007 15:59:55)

Příště skus být více originální a skus se podepsat aspon´ svím jménem . Ale to se v tomhle státě nenosí .Tvoje trapný keci si směřuj kam chceš ,protože ti říkám ,že meleš.Myslím ,že by se ti hodilo něco jako blábol ,plácal ,žvanil ,krmič ,.Skus si vybrat .

Jampa nebo Žumpa? (23.1.2007 16:37:38)

Já myslel, že takové jako jsi ty drží v ústavech, zřejmě jsem se zmýlil. Ty se jmenuješ svÍm jménem Jampa? Tvoje srovnání writerů s tagI a občůrávajících psů sedí, s inteligencí jsou na tom podobně a možná chudákům pejskům křivdím.

JAMPA pro dutohlávka (23.1.2007 17:32:02)

Na mě nemáš .To srovnání si samozřejmě moc nepochopil.Takže ještě jednou pro bezmosky.Pes si svůj roh ochčí z důvodu ,že si tak označí svoje teritorium.Writer pro tebe samozřejmě sprejer si pobombí kde se mu to bude chtít.A Proč to dělají samozřejmě nikdy nepochopíš.Zatuhlej mozek kterej je obrostlej mechem a přesličkama nedávají moc velkou naději na názor 21 století.Radím ti jedno.Tvoje smrt bude pro tebe osvobození.Tenhle svět pro tebe není .Možná si obstojně někdy v roce 1977 plnil funkci KSČM ,kde ti to všichni žrali .Momentálně je rok 2007 .Neuteklo ti něco.

Anonym (23.1.2007 19:05:08)

V roce 1977 jsem byl jěště dítě v první třídě, přezto si troufnu říct že už tehdy jsem toho měl v hlavě víc než Ty teď. Dotposud jsem byl slušný, ale ostatní mi jistě prominou. MÍT TAKOVÝHO JAKO JSI TY ZA SYNA, KOPU DO OD RÁNA DO VEČERA VÍŠ KAM....

Jampa (23.1.2007 20:10:43)

Pravda bolí ,že.Jebu na tebe.Píšeš pořád stejný tlachy.Odkormidluj nadobro.Kdyby si měl něco v hlavě tak chápeš graffiti .Skus se třeba podívat po internetu .Pokud dou tvoje kořeny ještě vytrhnout a přesadit na úrodnou zem anonyme.

kotoul (25.1.2007 07:22:29)

Člověče, buď si děláš blbou srandu (v což doufám), nebo máš skutečně vysmaženej mozek a měl by ses s tou paranoiou léčit.

ba ja ja (24.7.2007 11:55:49)

On si srandu nedela. On je fakt mimo. A upozornuji, ze jsem jeste ani v roce 1977 nezil. Narodil jsem se az za dlouhych 9 let pozdeji, takze si myslim, ze vekove k Jampovi mam blizko, presto jeho nazory nechapu... Stalo by za to, aby nam konecne vysvetlil, proc nam writeri porad nici fasadu baraku svymi podpisy. Nepotrebuji mit nici podpis na baraku! Ani toho psa nenecham obmocovat rohy domu. Pokud kohokoli uvidim, ze pise na barak, tak volam 158. Pokud uvidim pejskarem, jak nechava sveho psa vykonat potrebu a ani exkrement po psovi nezvedne, tak ho napomenu. Podle me to je normalni. Co se tyce Michelangella a da Vinciho, tak jejich obrazy se mi libi stale...

Hele (20.1.2007 12:53:12)

Tak hele ty "Hele", najdi si svou indentitu a neužívej nicky jiných, to máš tak málo fantazie? Jak vidíš, pan Kukal na kritiku reaguje pod svým jménem. On je tak dobrý, že si své články nemusí chválit sám.

werty (20.1.2007 06:57:33)

V necem souhlas,ale skoda ze autor nema predstavu o cem graffiti je. Mozna pohled na nekterou z legalnich zon by neuskodil....

kotoul (20.1.2007 14:05:04)

Řek bych, že článek je o všech těch nelegálních zónách právě, a o tagách. Škoda, že komunita skutečných grafiťáků nedokáže s těma pitomcema, co čmáraj na právě natřený barák, pěkně rychle zatočit sama od sebe.

Jeroným (21.1.2007 19:59:23)

A jak, frajere??? To podobně nesmyslný úkol, jako zabránit lidem v hospodě, ve které jsem štamgast, aby nečůrali mimo pisoár. Graffiti není sekta, diktát nebo tak. Je to nekontrolovatelná a lehce nejednotná kultura.

Anonym (22.1.2007 10:30:51)

Kultura????????? To me pripomina jeden starsi clanek z Mlade Fronty, jmenoval se "Kultura kriplu"

kotoul (22.1.2007 14:27:52)

Lehce? Jestli i mezi samotnýma grafiťákama panuje nejednotnost, tak pak je skutečně otázka, kdy by měly být graffiti posuzovány jako umění a kdy jako ničení soukromého majetku. Víc člověk vidí to ničení soukromého majetku.

Anonym kladný (20.1.2007 10:18:02)

:-)) A jak je možné, že zastupitelstvo odmítá zabývat se Vaším návrhem? Nehoráznost! Šlendrián! Možná by nebyla od věci petice důrazně vyzývající zastupitelstvo k nápravě. :-)

bob (20.1.2007 10:57:59)

LOL. Rozhodně jste se měl za svůj návrh prát jako lev.sice obecní pokladna není bezedná, ale tento návrh je opravdu skvělý :-B a vzkaz pro wertyho: Myslím že pan Kukal určitěnějakou legální zónu viděl. Je to opravdu podívaná, která nechá v člověku nadlouho vzpomínku. Osobně je taky podporuji, protože jsou tam většinou opravdu umělecká díla. Díky za pěkný článek. Jen by mohl autor psát své příspěvky častěji.

ataman1 (20.1.2007 11:08:58)

Škoda, že pan Kukal opomenul konfrontační potřeby i starší generace:-( A tím mám namysli konkrétně generaci 60+. Tito lidé by se také rádi vyjádřili k problematice, kterou vyjadřuje slaboduchá subkultura mladých. 60+ sice moho využít možnosti shlédnou výjevy v patřičném rozlišení, ale již nemou jakkoli konfrontovat uváděná tvrzení a názory. Namítnete, že mohou využít stejného grafického prostředku jako mladí. To sice ano, leč není to tak jednoduché. Pomineme-li ve velké části případů nepřekonatelnou bariéru duchodce vs. informační technologie, je zde ještě bariéra fyziologického charakteru. Takový starší občan díky svému zdravotnímu stavu nakreslí grafitti značně roztřepané, s malou vypovídající hodnotou, pokud jej vůbec dokončí a v průběhu tvorby náhodou nezesne díky psychickému tlaku, že vlastně činí něco špatného, který byl v jeho mysli léta budován zkostnatělou konzervativní společností. Navrhuji proto využít nějakou audio nádstavbu ke stávajícímu rozhraní (snad by bylo možno použít jádro programu sndrec32), která by umožňovala alespoň slovně se vyjádřit k jednotlivým grafitti. Ty syčátku ! Ta dnešní mládež ! Grázlové ! Vandalové ! Tohle by se za našich mladých let nemohlo stát ! Ano, dejme jim prostor vyjádřit se a zaznamenat tuto jejich konfrontaci přímo po boku těchto grafitti. Nebo snad očekáváte, že důchodci mají tolik volného času, aby u obrazovkových stěn prostáli a čekali na přímou konfrontaci celý den ???!??????????????

Hele (20.1.2007 12:53:39)

Hezkýýý

Gajger (20.1.2007 13:34:04)

Tak tohle je opravdu blbost. Jak nekoho muze vubec napadnout psat o takovem nesmyslu? Tohle se jen tak nevidi. Az mne oklepalo, stydel bych se, kdybych neco podobneho napsal do denicku jako 14lete dite a nekdo to pak nasel. Uf uf uf.

Anonym (20.1.2007 15:00:58)

Autor je evidentne ne moc chytrej vidlak

kotoul (20.1.2007 21:30:47)

Možná by to chtělo argumentačně rozvést. Takovéhle výkřiky se hodí možná do českého parlamentu, ale když něco kritizuji, měl bych umět předložit fakta a argumenty, ne?

Hele (20.1.2007 21:43:45)

No kdyz zacina clanek takto: "Jakkoli nejsem Pražan..." tak je zcela zrejme ze je autor buran z vidlakova. Jedine mesto v Ceske republice je prece Praha.

kotoul (21.1.2007 09:25:52)

To by se David Vávra s jeho Šumnými městy pěkně naštval, kdybyste mu tohle řekl, že jeidné město je Praha. Raději mu o tom neříkejte.

vidlak (21.1.2007 16:18:14)

praha je sice mesto,ale to ze je to mesto neznamena ze je to dobry mesto!!!!kdybys bydlel aspon jeden mesic ve vidlakove tak bys poznal co to je zivot!!!!v praze sou jenom samponi a hnusny smazky....www.vidlaci.kvalitne.cz...tohle sou jedinecny vidlacky stranky

Fantomas (24.1.2007 22:10:02)

Ja ti dam vidláka ty šampone jeden co bys žral kdyby nebyl venkov ty burane .

Anonym (24.1.2007 22:41:08)

Prece 10* levnejsi zradlo z polska, ty vidlaku jeden blba

Anonym (23.1.2007 20:35:59)

Spíš tam máte nějakou chytrou bandičku co si dává adrenalin... Ale jestli je to city, to musíš vědět sám... :-)

Anonym (25.1.2007 16:20:30)

psla to nakej deb...Urcite nakej moc chytrej clovek asi,kterej graffi nechape.Je to neco jako umení a ne neco poskodit.Ten clovek co je dela tim neco vyjadruje.

Anonym (25.1.2007 18:54:08)

Jak tak sleduji, všichni obhájci čmárání po fasádách mají vyjadřovací schopnosti petiletého dítěte.

Anonym (25.1.2007 21:59:57)

Zatimco autor to uz dotahnul k 7letemu co?

Anonym (25.1.2007 21:24:50)

OMG!

Afterbush (3.2.2007 15:41:05)

Můžu se jen smát.. "Z větší části se jedná o pitomoučké nápisy plné pravopisných chyb, tak jak to lze od členů této subkultury očekávat." Je pravda, že tagy a "rytby" do skla a nových fasád etc. nejsou zrovna ukázkou "umění". Jenže házet všechny do stejného pytle je tak jednoduché, že ano?:) Zkuste se podívat třeba na: http://youtube.com/watch?v=_N03qo39KBM nebo https://www.youtube.com/watch?v=VXBbL-OKrNM&NR . Poté si můžete znovu přečíst svůj generalizující článek;) Co vám najde wikipedie při dotazu umění/malířství? Myslíte, že tam najdete grafity? Jistě že. Btw: Graffity se pojí i s jinými cestami umění, různé koláže, audio-vizuální performance a mnoho dalších, takže váš výmysl zase objevil Ameriku.. Myslím, že je zbytečné se tu o tomto tématu rozepisovat nějak rozsáhle, vzhledem k tomu, že je to reakce na názor/"nápad":) člověka co napíše článek aniž by o problematice cokoli věděl. A samozřejmě tu nejsem od toho abych někomu doplňoval mezery/totální neznalost. Asi radši uvidíte betonovou "komo" šeď na zdi bez vlastníka a účelu než něčí umělecké dílo. Ještě jedna věc mě pobavila: "Software bude ovšem třeba omezit pouze na microsoftí Malování, v němž se navíc potlačí dostupnost všech nástrojů kromě „spreje“.":)) To je jako by jste dal panu Caravaggovi mikrotužku a kus kartonu.

Anonym (3.2.2007 15:49:30)

Umelecke dilo? Asi tak pro smazky...

Afterbush (3.2.2007 16:41:19)

Další kvalitní, studiemi podložený a neoddiskutovatelny názor:)) Co si vy predstavite jako definici "uměleckého díla"? A mimochodem co si mám představit pod pojmem "smazka"? Budu rád, když obohatíte můj rozhled a podělíte se semnou o váš, jistě velice kvalitní pohled na věc:)) Btw: Díky za to, že než odpovíte na příspěvek si ho přečtete a pochopíte:))

Kuba (14.8.2007 08:56:24)

Heeeeeeeeeeeej Ogare, naproti mě sedí jak jsem ti říkal ta řekině!!! Tak až začne pauza tak se stav ať jí vidíš na ty její...

Ogar (14.8.2007 11:16:01)

myslis na ty jeji důdy...tak ty jsem uz videl

Kuba (14.8.2007 11:34:48)

A co na ně říkáš? Mě se líbí...

Ogar (15.8.2007 12:53:35)

A tak nam to zase zacina.....kolem tebe jen super mrdny a vedle me 2 nejhnusnejsi baby...co dodat.

Ogar (15.8.2007 13:01:43)

Ted mi takova mila pani rekla ze prejde k jinemu operatorovi ze uz mame o ni zaznamy (fotku ze u nas ma....:D) Prej jsou i jehovisti lepsi nez my

Kuba (15.8.2007 13:08:56)

Cože??? :D :D :D jehhovisto!!! Helezas tak velký mrdny moc ne...naproti mě je škaredá a vedle ní je nejujetější nána co znám!!!! Ale tam ta co šla.... :* ta by nevěděla!! prej vola 5 lidí kampaň trio a já jsem jeden z nich :))

Ogar (15.8.2007 13:11:57)

prej tu vola jen jeden teplous a to jsi ty :D

Kuba (15.8.2007 13:19:44)

ha ha ha ještě je tu max a řada dalších!!!! teď tu stále poletuje ta malá...

Ogar (15.8.2007 13:25:22)

myslis ta mala....ze cim je mensi tim je hezci :)

Kuba (15.8.2007 13:37:43)

no zo jo...ale mohla by mít větší prsa-to by nevadilo...

Ogar (15.8.2007 13:49:54)

Jeji jedina slabina no.... To jsou strasny kravy ty vedle me to se neda, hunsny, blby...

Kuba (15.8.2007 13:58:22)

:D njn když jsem tam byl tak se snažili být strašně akční až byly těžce trapný! Bych se jich v noci lekl!!!! :-! bléééééé nevadí i tak bych ji bral všema deseti!!!

Kuba (15.8.2007 14:57:14)

Tak ten kořeň byl fakt hustej!!! A co dělal přesně??? :D

Kuba (15.8.2007 15:12:14)

díal jsi se teda po té vodce?

kuba (14.8.2007 10:10:52)

proč nepíšeš??? :´(

kuba (15.8.2007 12:52:23)

nedivím se ti že by jsi byl v prdeli-to asi každej!!! Tam ta bloncka je dost goood-skoro vždycky mi vypadnou oči z důlku!!! 8-O