Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Broadband po elektrických drátech

Broadband po elektrických drátech

Anonym (24.1.2007 00:00:00)

Broadband po drátech elektrického vedení je možnost sice propagovaná, ale v praxi zatím uplatňovaná jen pomálu. V poslední době se ale i v této oblasti objevil určitý posun.

Anonym (24.1.2007 18:41:28)

Nevim proc jsem pisou tyto novinky, kdyz neco podobneho mit v CR nebudem tak 15 let.

tatik (24.1.2007 18:52:55)

nevím proč by nepsali, vždyť už to někteří používají jako vlastní síť. Tato myšlenka je starí jako internet , jen se nevědělo jak to propašovat do silového pole, dnes už se to umí.

Anonym (24.1.2007 20:47:46)

Porad se to neumi tak aby to neohrozovalo ostatni radiokomunikacni sluzby. A z principu funkce to ani nemuze jit napravit. Fyzika je svine.

Pepan (27.1.2007 00:37:17)

Souhlasím. A jakej bordel - rušení to dělá v eteru!!!

Anonym (2.4.2007 16:58:46)

Jsem radioamatér s velmi dobrýni profesionálními znalostmi znalostmi v oblasti radiokomunikací a přenosu dat.PLC je přenos dat po elektrovodné síti,které n e m á !! vůbec parametry pro přenos radiovéhosignálu,např.nemá stálou impedanci a realné přizpůsobení zdroje a spotřebiče pro přenos rádiových signálů,proto se musí energie dostávat do síte násilně s naprostou nekompabilitou.Frekvenční spektrum pracovní oblasti je asi 400 KHz 20MHz a v této oblasti spektra(veškerý rozhlas,přenosy dat,letecká navigace atd.)je naprosto zrušena.Něco takového,musím to ještě zjistit co, se momontálně spustilo v Brně a krátké vlny jsou naprosto nepoužitelné 24 hodin denně,jo jen když někomu tečou peníze do kapsy a firmy,které PLC provozují manipulují dosti nevybýravým způsobem širokou veřejnost a nerespektují kv posluchače,radioamatéry,služby.Je to žalostný stav,jako aroganci a moc nad oststními se snaží někdy vzbuzovat a přitos se zneužívá,obchdně,marketingově a velice podle psychologicky neznalosti lidí.....

Anonym (24.1.2007 22:30:44)

http://www.pre.cz/distribuce/udalosti-a-zmeny/sirokopasmovy-internet-a-hlasove-sluzby-v-elektrickych-zasuvkach2

Anonym (24.1.2007 22:35:25)

omluva - správně http://www.pre.cz/distribuce/udalosti-a-zmeny/sirokopasmovy-internet-a-hlasove-sluzby-v-elektrickych-zasuvkach2

Anonym (24.1.2007 22:37:35)

stále to tam cpe mezeru po "sirokopasmovy-inte...", takže dohromady "sirokopasmovy-internet"

Anonym (25.1.2007 13:36:06)

Akorát by mě zajímalo, jak chtějí vyřešit katastrofální stav přenosové sítě, zejména tedy rozvodů u účastníků... Osobně bych si tipnul, že na průměrné vesnici to bude fungovat, dokud někoho nenapadne pustit přímotop nebo něco s podobnym odběrem.

wifi (25.1.2007 16:11:49)

Rozvody jsou problém majitele domu. Takže buď si řekne (když net bude zlobit) vyměním vedení, je starý je to o hubu a na novým mi poběží i net nebo se na to vykašle, pořídí si ADSL 512 od O2 a bude doufat že mu vedení nevyhoří.

ppetr (25.1.2007 17:35:28)

jo u nas je dostupny PLC ale neverim tomu a asi do toho nepudu.