Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Filtruje NEXTRA linky do zahraničí uživatelům ADSL?

Filtruje NEXTRA linky do zahraničí uživatelům ADSL?

PK (17.3.2004 23:23:47)

Od včerejška se téměř nemůžu dostat na jiné domény než .cz Cokoli v zahraničí mi hodí timeout nebo čekám na stránku 5 minut. Taky edonkey skoro nejede. Nextra mě označuje za stahovače. Máte někdo podobný problém? Znamená to, že bude ADSL ještě méně použitelné než po FUP?

A (17.3.2004 23:26:03)

Nesmysl, takovy access listy per IP by byly vic prace nez uzitku .. proste jen FUP omezila stahovace ...

Pavel Urbancik (17.3.2004 23:46:28)

PK: tvor "A" je pravdepodobne zamestnanec nejakeho ISP, takze toho jeho posty klidne ignoruj. Jinak vitej do klubu, co ti muzu doporucit - zacni volat na hotline a psat maily koordinatorovi. Stezuj si. Porad,neustale, klidne volej 10x denne, ptej se hlavne na to, kdy se te prestane tykat FUP ( to oni nejsou schopni zjistit :). Nejdriv slusne, pak pritvrd. Me se to vyplatilo :)

BDs (18.3.2004 00:02:40)

No kolem toho kdy se cloveka prestane tykat FUP: To oni sledujou, nerikaj to sice vsichni ti operatori na hotline, ale kdyz jsem tam volal, ze jsem pred par dny stahnul giga a ze uz jsem ve druhy fronte nejak dlouho, slovak povida: Dejte mi Vase uzivatelske jmeno, podivame se na to. Lognul se a rika, no jeste tu mate 500MB nad limit (nad prvni frontu). Kazdej den jsem prenasel cca 150MB a kazdej den jsem tam volal, pokazdy mi to rekl a priblizoval jsem se prvni fronte priblizne o 150MB za den (cili prumer moji agregacni skupiny je 300MB/den). Pak tam ale jeden den volam s tim, ze chci vedet jak jsem daleko a typek rika: No to mi ale nejsme schopni zadnym zpusobem zjistit. PACHOLEK JEDEN. Tak mu rikam: Vcera mi to kolega klidne rekl. A von: Jooo, no tak se na to podivame, dejte mi Vase uzivatelske cislo a reknete mi prosimvas jak se jmenoval. Rikam: To nevim. Tak von: No tak reknete aspon kdy jste sem volal. Ja: No volal jsem vcera kolem 10:00. TAKZE: Klidne by na user.nextra mohlo bejt krome jenom snizena/nesnizena priorita i jak je clovek vzdalenej prvni fronte. To by ale nesmela bejt Nextra uvnitr prohnila a zcela umele kolem FUP udrzovat mlhu, aby lidi byli posrany a linky nevytizeny--->idealni stav pokud zakaznici platej fakturky vcas. Jen co se mi podari odkoupit modem, davam vypoved. Nebudu neci rukojmi navic za penize.

:-) (18.3.2004 00:09:26)

Dik za upozorneni, proprudime je na hotline, aby uz to zakosum nerikali :-P

A (18.3.2004 00:08:26)

Vsadim se s Tebou o co chces, ze se u Tebe zadne FUP nevypnulo :o)) ... udelej test, stahni ted jedno CD (600-700 MB) a uvidis, ze zitra si nestahnes ani email :o)))

PK (18.3.2004 01:35:54)

To dělám pravidelně, od prvního nekonkrétního mailu o FUP co mi NEXTRA poslala. Už v tom mám praxi. Prostřednictvím ČTÚ jsem vedl správní řízení s Telecomem a vyhrál! Nechtěli mi změnit ISDN linku na obyčejnou, aniž bych musel zrušit a znovu zřídit ADSL, ale před zřízením ADSL mi to slíbili, takže to museli udělat, chtě nechtě. Takže mě jentak něco nevycuká.

Petr Borecek (18.3.2004 00:42:05)

Ne nekolikrat se to tady probiralo Nextra ma dlouhodobejsi problemy s DNS servery nekdy jim to jede nekdy ne skus proxy anebo nastaveni DNS serveru od jinyho ISP pokud to nema blokly jen na IP z vlastniho rozahu.