Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Asus Wl-500gP NTFS podpora

Asus Wl-500gP NTFS podpora

Holly (11.2.2007 23:25:21)

Zdravím všechny, nevíte někdo jestli tenhle router umí zápis na disk v NTFS formátu? Mám k němu připojený MyBook od WD, naformátovaný v NTFS a nějak mi to nechce chodit. Někde jsem se dočetl, že fw Asusu je linux, a že tedy NTFS zápis neumí. Je to tak? Připadalo by mi to jako naprosto absurdní obchodní tah, kdyby to neumělo tenhle formát, to by pak bylo pro WinXP naprosto nepoužitelné.

Nargon (11.2.2007 23:50:19)

Tak pouzij FAT32, ma sice nejaky omezeni (maximalni velikost souboru je 4GB, a mozna i maximalni velikost disku), ale s tim umi pracovat jak win tak linux uplne bez problemu.

TOW (12.2.2007 07:22:27)

NTFS formát je licencovaný (a licence je celkem drahá), takže v oficiálním firmwaru NTFS podporu nečekej. Možná by to chtělo nějaký neoficiální FW

Anonym (12.2.2007 22:43:18)

Linux umi ntfs cteni/zapis. Jen je malo lidi schopnych si precist ze k tomu staci fuse - ntfs-3g

Anonym (13.2.2007 21:53:50)

Díky za poznámku, ale na asusu nemají o podpoře ntfs ani slovo a při zadání "asus ntfs write support" do googlu nevypadne nic použitelného, akorát volání o pomoc mě podobných zoufalců. V každém případě po tom zapátrám. Ještě jednou dík.