Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vista nebo XP

Vista nebo XP

Tom (17.2.2007 15:42:33)

Ahoj chci si koupit noťas bude mít 512 RAM 80 GB Disk a sempron procesor a grafiku 128 MB integrovanou na základní desce. Myslíte že bych do toho měl dát vistu? Mě se jeví že by pro takový comp byli XP lepší , byli by rychlejší stabilnějsí a jsou vyzkoušený . co si o tom kdo myslí ? Síky za vaše názory

Xspy (17.2.2007 15:49:20)

Vista je Billova pomsta uživatelům ... Možná za rok , za dva než se vychytají poporodní bolesti . Jinak dnes bych ji v notebooku opravdu nechtěl (a to jsme ji testovali na podstatně lepší konfiguraci ).

Tom (17.2.2007 18:13:00)

Jsem ale zvědav na to jak dlouho bude microsoft XP ještě podporovat teda výdavat aktualizace, četl jsem také že se doporučuje 1GB RAM s 512 je to prý pěkně líné

WIFI (17.2.2007 18:29:35)

Na co aktualizace. Jsem stále připojen na net a jediny aktualizace windows jsou ty, který byly v SP2. A naprosto bez problémů, žádný viry, útoky atd. Jen se nesmí používat MS věci, chce to alternativy a pak ani ty aktualizace nepotřebuješ

Anonym (18.2.2007 01:21:53)

To je tím WiFi. Jsi za jejich serverem schovaný na LAN. Na xDSL je to o něčem jiném. Tam se musíš chránit sám. Alternativy, to je kapitola hodně diskutabilní. Když to oficiální vyžaduje neustálé záplaty, co pak ty alternativy a kde máš zaručeno, že dělají jen to co deklarují, když ani u těch oficiálních SW to nikdo nezaručuje?

WIFI (18.2.2007 09:58:01)

Já nikde schovaný nejsem. Jediný LAN mezi mym PC a AP, ke kterýmu mam připojenou anténu. Od poskytovalete žádný antispam apod. aktivovaný nemam. Používám firefox místo IE, avasta, firewall kerio, spy boot a ad-aware. Nezaznamenal jsem žádné proniknutí do počítače.

WIFI (17.2.2007 15:50:09)

Já bych zůstal u XP. 1. Než vydají SP1,2 nebo několik netaktualizací k vistám, tak se obávám, že to bude docela nestabilní systém (starší aplikace, HW) a pár děr se taky objeví 2. Pokud chceš na notasu i pracovat, tak tam nedavej visty, nebot si vezmou většinu RAM, z grafiky taky moc nezbyde

Xspy (17.2.2007 16:04:18)

Ale on je stabilní , někdy až moc . Problém je v nárocích na systémové prostředky, drm ,kriplbity atd ...

Anonym (17.2.2007 18:07:49)

Co je stabilni ? Mne visty hodily hned modrou obrazovku co jsem instaloval ovladac na tv tuner. A to nemluvim o tom ze to skoro neslo ani nainstalovat. Hned prvni vec s cim na mne vyjel instalator, ze nemuze najit dvdrom. Neslo pokracovat, a to je ofic. verze. Musel sem to instalovat prez xp. Nic se neda delat, zustavam verny Linuxu a zrejme jeste dlouho budu.

Anonym (17.2.2007 18:02:48)

Takhle si zmrsit notebook bych teda nechtel. Ja bych si nevybral ani jedno, volil bych neco, za co nemusim dat ani vindru a co splni me pozadavky.