Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Carrier IP Stream

Carrier IP Stream

Anonym (7.3.2007 00:00:00)

Změny ve velkoobchodních nabídkách společnosti Telefónica O2 Czech Republic přináší nejen zrychlení u ADSL, ale také zcela novou a nově koncipovanou velkoobchodní služby Carrier IP Stream. Jakým způsobem tato služba řeší objemové limity a jak se staví k problematice agregace? A jaké jsou první reakce alternativních operátorů?

Honza (7.3.2007 03:24:51)

1) dekuji za clanek konecne jsem se s jistotou dozvedel jak na tom za chvili u T/O2 budu ;) 2)asi jsem prehledl do kdy maji migrovat stavajici zakaznici, jaky je posledni termin ? Prehledl jsem to nebo nebyla o tom zminka ? Pamatujete se nekdo jak to bylo u toho stareho zrychlovani ? nebyly to 3 mesice ?

Sergey (7.3.2007 11:50:46)

Taky mám obavu že noví zákazníci dostanou novou rychlost a stávající až někdy. Kromě toho nevím co se stane s námi co máme 3072/256/20GB nebo 4096/512/?GB na staré ADSL technologii. Na dvojnásobek to zvýšit nemohou a pokud mi rychlost zachovají, ale s pouhým 6GB limitem byť za nižší cenu, je to tragedie.

Jirka (8.3.2007 19:08:24)

Já mám 768k od Volného, takže předpokládaných 3M/128K a 6GB dat za 399Kč bez dph potěší. Jak znám Volného do konce dubna či května to mám doma. :o)

Anonym (8.3.2007 21:45:24)

Jste si jisti, že když máte 128kb/s upstreem, tak na downstreemu se dá dosáhnout 3Mb/s ? Ono se při stahování totiž také odesílá, a 4% se mi zdají na potvrzování paketů málo. Kdyby se každý pajet potvrdil paketem velikosti 32B(standartní velikost pingu, a to nenese prakticky žádnou informaci), přičemž by kažký příchozí paket měl velikost 1500B(a to ne každý má, a větší určitě ne) tak jsou potřeba 2% v upstreemu(a to ještě potřebuju odesílat požadavky, co chci zobrazit)

Anonym (9.3.2007 12:22:01)

Jediné, co musím potvrzovací paket obsahovat je sekvenční číslo paketu, který potvrzuje (4B), nastavený příznak ACK (1b) a zbytek standartní hlavičky. Takže je to plus mínus akorát. Ony se používají ještě různé zpožďovací a šetřící mechanismy, takže 3072kbps dowload vygeneruje tak něco kolem 30kbps upload. Možná míň.

Anonym (9.3.2007 21:06:24)

To záleží, od koho to používáte. Jestli je volny přímo poskytovatel, nebo to bere jako velkoobchodní od o2.

vrs (7.3.2007 10:21:22)

hehe velmi pekne a tim chce jako nalakat O2 na ty limity porad jsou srandovni.Jka mam hrat ligu CGL s takovym smesnym limitem jako nabizeji,jeste ze jsme na wifi bez limitu jinak by jsme se asi nedoplatil.At ziji alternativni operatori :)