Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Staň se akademikem

Staň se akademikem

Anonym (17.3.2007 00:00:00)

Když jsem před lety odpromoval a přijel to do rodné vísky sdělit rodičům, odešel otec do hospody pochlubit se kamarádům, že jeho synek je magistr. Ještě téhož večera se u nás dva z nich stavili pro šumivý aspirin a jeden pro gastrogel, protože magistr byl pro ně do té doby vždycky jenom lékárník. (Výčepní se druhý den stavil pro sedm stovek, o které otec přetáhl aktuální finanční možnosti oslavy, ale to už je jiná vyprávěnka.)

MIZ (17.3.2007 02:48:40)

Za Rákosníčka dávám autorovi 100 bodů! :-D Jinak to bohužel moc xmíchu není. Ledaže by článek byl trochu přehnaný a realita trochu lepší, ale ...

Standa (18.3.2007 17:47:10)

No clanek vubec neprehani, ale taky zalezi na tom jak si to clovek zaridi. Treba kamos prekladal manual z angliny k nejakemu programu co se ve skole puzival, ale zase toho mel 100stran a mel tam i nejaky priklad (byla to bakalarka). Ale videl sem bakalarky co se zabyvaly treba ochrannou objektu pomoci ostnatych dratu apod. :-) Na druhou stranu kamos delal bakalarku na navrh regulatoru, nebo neco takoveho a mel toho asi 200stran (a to bez zdrojaku pro matlab)

Anonym (19.3.2007 14:48:32)

Je to nefér, někdo dostane bakaláře za návrh šesnáctibitového čítače s převodníkem pro LED displej a jiného vykopnou za důlní bezdrátovou nevýbušnou komunikaci, protože nedodržel jeden absolutně bezvýznamný paragraf v bezpečnostní normě na jinak perfektně zpracovaném projektu.

Anonym (21.3.2007 12:10:52)

Ti z Vás co berou život a vše okolo příliš vážně jsou mrtvoly již za svého života. Některé reakce jsou opravdu humorné, tak jako sám článek.

Anonym (17.3.2007 08:28:02)

"Když jsem před lety odpromoval a přijel to do rodné vísky sdělit rodičům, odešel otec do hospody pochlubit se kamarádům, že jeho synek je magistr." -------------------------------------------------------------------- Takze rodinka buranu, taticek ochlasta a synacek magor?

Hele (17.3.2007 12:43:53)

Ty asi pocházíš z velké elity, to se hned pozná!

Anonym (18.3.2007 09:29:08)

I malé elity časem z genetické jednotvárnosti degenetují a pak generují magory. U těch velkých je to již nepřehlédnutelný rodový charakteristický rys. Něco jako vada výrobní serie.

Anonym (17.3.2007 17:52:20)

Dal bych ti facku že bys chytil druhou o zem! A to nejsem z vesnice.

Anonym (19.3.2007 14:19:47)

Tak to je zatim nejlepsi zhodnoceni Kukala co sem tu cetl. Dekuji

Juky (17.3.2007 10:22:07)

Koho zajima takovy blabol ty vemeno

ataman (17.3.2007 11:39:11)

zase nejakej jouda co se neumi zasmat vtipnemu clanku ??? nepis do diskuze a necti clanky.!!! jinak tenhle clanek je super, hodne jsem se zasmal. je samozrejme nadsazeny, ale kousek pravdy na nem urcite je.

Hele (17.3.2007 12:41:55)

Souhlasím, článek se mi taky líbil, jen se obávám, že nadsazený moc není, alespoň co s diplomových prací týče.

Anonym (17.3.2007 21:12:09)

Vzhledem k reakcím některých joudů ten článek vůbec není nadsazený. Asi běhá po světě hodně lidí s diplomem, a přitom pitomých jak puštok. A někteří si vylévají mindráky tad yna diskuzních fórech ze své neschopnosti.

Anonym (18.3.2007 09:43:54)

S tím půlštokem bych nebyl tak skromný. I před revolucí jsem měl možnost spolupráce ve výzkumu na VUT s jednoceloštokovými i dvouceloštokovými graduanty. Po ní nastala ještě devalvace titulů a tak běhá po světě beztrestně navíc i mnoho graduovaných bez diplomů. Dokonce na nejvyšších postech ve státě..

Anonym (19.3.2007 05:55:52)

možná by nebylo od věci, aby nám páni a dámy v parlamentu oznámili témata svých diplomek. K ničemu by to nebylo, ale alespoň bychom se od srdce zasmáli.

Anonym (19.3.2007 11:14:05)

Tak to je skvělý nápad. To by nás určitě moc pobavilo

MartinCZ (17.3.2007 10:46:41)

Me se clanek velmi libil a davam 1* Jen nechapu proc to pisete sem, jeden Bc. na vic by se urcite hodil: "Neobvykla temata diplomovych praci".

Anonym (17.3.2007 11:42:37)

omg nechapu vyznam techto clanku k cemu nam jsou k dsl? dozvime se z toho jak zatlacit O2 aby vyresila nas problem?

Anonym (17.3.2007 21:09:51)

To se dozvíš v jiných článcích přes pracovní víkend.

Anonym (17.3.2007 21:10:38)

teda přes pracovní týden. Víkend je věnován právě oddechovým článkům, ale to je pro některé nějak těžké pochopit.

Anonym (18.3.2007 09:58:21)

Ríká se jim workoholici a od těch her co paří 24/7 se odtrhávají jen dynamitem. Sem zabloudil nedopatřením a adrenalinový pojistný ventil mu ke všemu uchází, tak mu to budiž prominuto. Třeba se mu tady zalíbí a může být časem i užitečný. Příroda je mocná čarodějka.

Jeremy (17.3.2007 12:30:12)

Díky za tento článek. Na dsl.cz chodím už jen kvůli nim. Je to příjemná oddechovka...

bob (17.3.2007 14:58:37)

Díky za skvělý článek. Už jsem měl strach, že na tento web nebudete dál přispívat svými články.

quetzal (17.3.2007 15:28:47)

dokonalé :) je taky zajímavé sledovat, kolik čtenářů nemá smysl pro humor a neváhá sem napsat ... mmch, jeden můj kámoš na peďárně dostal magistra za práci o významu horoskopů v pedagogice nebo tak něco, takže mi tohle jako nadsázka vůbec nepřipadá.

Anonym (17.3.2007 23:04:18)

Musím se připojit. Skvělý článek!

Morpheus (19.3.2007 09:07:51)

Z nejakeho uhla pohladu sa to fakticky zda neuveritelne a kto nestudoval informatiku v sucasnej dobe sa na tom asi dobre zabaví. Ale ja som mal napriklad temu multimedialna encyklopedia perifernych zariadeni pocitaca a by ste neverili ze heslo vsetko je na webe je klamlive. Dokonca neexistuje jedina seriozna publikacia ktora sa tymto zaobera.Pritom ide o jedno z najrychlejsie sa rozvijajucich sa odvetvi PC priemyslu a po druhe skuste najst nejake seriozne vyvojove prostredie ny vytvorenie takejto encyklopedie. A este mi pripada smiesne ze 80% tych co sa na tychto veciach smeju v zivote nic nevytvorila, ani 50 stranovy dokument vo worde. Iba pozeraju somariny na webe a potom sa hraju na chytrakov. p.s. Ak si niekto mysli ze na nasich vysokych skolach sa v IT oblasti da vytvorit aj nejaka seriozna praca je na velkom a k.....y velkom omyle. Lebo studium nie je o tom aby studenti sa tam co najviac naucili , ale aby sa hrali na idiotov a klanali sa nafukanym sefom katedier ktory za poslednych 15 rokov vytvorili nejaku "odbornu" pracu iba s pomocou doktorantov.

jo2X (19.3.2007 11:55:04)

Holt, smiali sme sa, že v Rusku je inžener po lokomotive ale v amerike to nebude o nič lepšie. Lacnejšie by bolo každému kto zvládne vyplniť žiadosť dopísať do občianky Bc, Mgr, za 500-1000 korunový kolok a účel by to rovnako splnilo. Ale kšeft je kšeft. Cestovanie, ubytovanie, školné, papier, toner, obaly, pivo a iné a ekonomika fičí.

Ilona (19.3.2007 15:31:04)

Jak praví pan Dušek ve 4 dohodách - výsledkem lidského snažení v tomto koutě Světa je většinou PAPÍR.... :-) jen nevím, jak to vysvětlovat dětem, od kterých jemně žádám, aby jej získaly také, a jak se srovnat sama s informacemi o dění v příslušném ústavu, když je mám z první ruky :-s

jirka (20.3.2007 17:11:21)

Shodou náhod jsem IT student, a článek mi přijde celkem trefný. Až na tu osudnou bagatelizaci - titul = sepsání práce. Co si budeme povídat, ani od absolventa peďáku, ani od informatika se přeci nečeká že bude plodit literární veledíla. Že je bakalářka/diplomka jenom nepodstatná periferie na pozadí mnohem horších hrůz studia (alespoň na IT škole) by se mnou asi každý spolustudent souhlasil. Zkrátka - Až dostanu titul, budu moc dobře vědět že to nebylo za nějakou diplomku.

Forrest (20.3.2007 19:06:32)

Přesně můj názor. Určitě by spousta lidí dokázala napsat článek. Ale například spočítat matiku co jsme měli už v prvním semestru už by tolik lidí nedokázalo (a bez matiky vás k nějaké diplomce vůbec nepustí). Tím se nad nikoho nepovyšuju (zas tak těžké to není), ale podle článku to vypadá, že titul by mohl mít každý co umí psát.

Anonym (21.3.2007 07:28:28)

Matika jak matika, ale takové telekomunikační sítě, teorie elektromagnetického pole, statistika 1,2. Takové předměty, kde odpadá 95% studentů nikdo nezmíní, hlavně že titul se dává "JEN" za několik desítek stránek textu a obrázků v diplomce. A samotné státnice asi taky nic, to je jen takový legrační pokec mezi hloučkem profesorů. Bakalářka a diplomka není nic moc podstatného, nevím proč to někdo spojuje s udělováním titulů.