Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > poradte ADSL modem

poradte ADSL modem

Marian (19.3.2007 15:07:15)

Zdravim. Mam ADSL Premium Bluetone. V soucasnosti mam ADSL modem nejaky USB primo od poskytovatele. Funguje bez problemu, proste plug & play :-) Ale ted k veci. Nutne potrebuji na ADSL Premium napojit druhy PC mozne moznosti ? a/ tedy musim si poridit novy ADSL modem. Ikdyz Radiokomunikace nedoporucuji jine modemy nez ty co maji v nabidce, rozhodl jsem se koupi modem sam nekde v obchode. Co potrebuji : - podpora 2 PC ci vice - adsl bude vyuzivano hlavne na MMORPG WoW (tedy vyborny ping) a na DC a torent - nastaveni zarizeni zvladne i uzivatel ktery nema prakticke znalosti s LAN problematikou - zarizeni by melo bezproblemu fungovat na kombinaci - tel. linka stale u O2 a ADSL od Radiokomunikaci - predpokladam ze kazdy ADSL modem ma v sobe HW firewall - cena do 1500kc Zbezne jsem se dival na netu a oslovily mne tyto dva produkty : Edimax AR-7064+B Well PTI-8505 b/ Dale mne jeste napada reseni, a to nasledujici : Je mozne na stavajici ADSL USB modem napojit dalsi zarizeni - switch (ci neco jineho) - tak, ze ADSL line jde do ADSL USB modemu, z ADSL USB modem vede USB kabel do switch (ci jine zarizeni) a z tama jiz do dvou PC. Mam jeste dalsi dulezity dotaz. Je mozne novy ADSL modem (pro 2 a vice PC) pouzit docasne jako switch? vysvetlim na nasledujicim prikladu : - v soucasnosti je v objektu napojeni pres wifi - tedy antena nahore na strese, kabel do bytu 1/ potrebuji ten wifi kabel napojit na switch a tim padem roztahnout to na dva kabely do dvou PC...... 2/ po cca 3 tydnech potrebuji napojit oba dva PC na ADSL pres ADSL modem a wifi odhlasit......... a ted to podstatne. Je mozne koupit takovy ADSL modem, ktery se bude ze zacatku chovat jako switch, tedy vstup sitovy kabel se signalem wifi a vystup 2x sitovy kabel do PC ????? a pote se tento ADSL modem bude chovat jako klasicky modem, tedy vstup ADSL linka a vystup 2x PC? dekuji predem za pripadne odpovedi, reseni a rady, v teto veci jsem nezkuseny uzivatel a prosim tedy omluvte mozne neodborne patvary zde uvedene.

Doktor (2.4.2007 15:42:30)

A) Edimaxy neznám, ale mám dobrý zkušenosti s PTI-8505. Připojíš k němu až 4 PC, má firewall, nastavení je bez problémů a porty si můžeš otvírat podle potřeby... B) bohužel o ADSL modemu kterej by umožňoval připojení netu po WiFi jsem zatím neslyšel, ale nejspíš se ani nedělají. K připojení totiž potřebuješ WAN port a tu u ADSL není potřeba... Takže bude lepší počkat na tu ADSL