Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak obnovit data z flešky

Jak obnovit data z flešky

Anonym (21.3.2007 00:00:00)

Tak si píšu článek, který ukládám průběžně na flešku a najednou během setiny sekundy bác!, data nejdou uložit. „Jak to, kurňa?“ říkám si. Ano, tušíte správně, fleška zhavarovala.

pip (21.3.2007 09:45:35)

Pravidlo č. 4: nikdy nepracujte se soubory přímo na flashce, obzvlaste ne se softwary, ktere maji tendenci porad neco nacitat ci ukladat. napr. texty. S tim, co autor popisuje jsem se setkal uz mockrat. Vzdy je nejlepsi, nejprve soubor prekopirovat na disk a na konci nakopirovat z5.

1woko (21.3.2007 15:59:36)

Nemohu než souhlasit!!! Ještě jedna výhoda tohoto postupu - na konci je pak soubor jak na flashce tak na pevném disku...

Píno (21.3.2007 19:35:16)

Jak již napsali autoři přede mnou, flešku používat pouze na přenášení dat, ne pro práci. Je to stejný jako kdysi diskety - chceš o něco přijít, ulož si to pouze na tyhle typy médií. Ale k záchranám dat. Zabývám se tím už několik let. Řešil jsem několik málo médií do foťáků, kdy karta spadne, foťák jí chce formátovat. Ale dělal jsem hodně disků. Ne vždy úspěšně, záleží, co se před tím uživatelé pokoušejí dělat. A taky záleží, co se stane. K těm cenám - záchrana dat je náročná a to nejen na čas. Ale že to někdo dokáže rozvrtat a nechá si za to ještě zaplatit, co na to říct :o(

Květomil (25.3.2007 15:32:19)

Máte naprostou pravdu. HDD tak často nehavarují; pokud jsou poškozené, tak většinou špatným zacházením. Flash disky - krom toho, co tu bylo už řečeno, mohou odejít i fyzicky. Viděl jsem jednu flešku, co měla špatně zalisovaný konektor a při vytahování z USB se uvnitř přetrhly 2 spoje. No dali jsme to dohromady do té míry, že jsme její obsah překopírovali a pak ji vyhodili.

Květomil (25.3.2007 15:34:07)

Omluva: Správně je e-mail Kvetomil@seznam.cz.

Katka (8.12.2010 12:46:25)

Dobrý den, mám velký problém o kterém jste se zde zmiňoval. Mám flešku, kterou když zastrčím do Pc tak se mi nenačte je tam nejspíš špatný kontakt. Prosím o rada jak vyjmout veškeré data ven. Předem Vám moc děkuju za odpoveď. 1.kacik@seznam.cz

klokaran (21.3.2007 20:34:57)

Nikdy by mně nenapadlo pracovat přímo na flešce - je to nejlepší krok jak přijít o data. Navíc ukládání na HD je několikanásobně rychlejší než na flešku. Po zkopírování z HD na FD mám navíc na HD zálohu. Nemusím potom říkat kurňa.

Anonym (21.3.2007 21:31:03)

No vidis, taky ses normalni. To magora jako je Lipsansky to napadne a jak dopadne? :-))

pip (21.3.2007 21:40:46)

nojo, ale zas ma clanek. Priste by mohl napsat treba o hledani souboru, ktery se otevrel primo z prilohy mailu a po dokonceni prace, upravena data "zmizela". Tenhla problem, take v praci casto resim. nekdo z prilohy otevre tabulku, x hodin neco vyplnuje a pak se divi, ze jsou data v ... :)

Anonym (22.3.2007 16:48:18)

To je fakt dobrej nápad pracovat přímo na flašce. Dobře mu tak.

kotoul (22.3.2007 07:30:55)

No já nevím, i když na flešce přímo nepracuju, zkrachovat může. A pak mně teda zajímá, jak obnovit data. A o tom ten článek je, pánové!