Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Varovani Volny bez limitu !!!!!

Varovani Volny bez limitu !!!!!

Saper (25.3.2004 21:04:13)

AKCNI NABIDKA 1199,- Kc za sluzbu VOLNY ADSL 512/128 kbit/s bez limitu preneseny dat - cena je stejna jako u sluzby VOLNY ADSL 512/128 s limitem 10 GB 2009,- Kc za sluzbu VOLNY ADSL 1024/256 kbit/s bez limitu prenesenych dat - cena je stejna jako u sluzby VOLNY ADSL 512/128 s limitem 20 GB Ted mi dorazil mail od Volnyho s navrhem prejit na bezlimitni data za super ceny.Tahle spolecnost jde do kopru kam nasleduje dalsi spolecnosti ktere se obratily stejnym smerem.No nektere se to snazi otocit a dava jim to poradne zabrat.Nesmyslne chovani Volnyho dokazuje jaky se z nej stal Moloch.V situaci kdy si ostatni ISP uvedomuji jakou udelali chybu s bezlimitnimy daty ve Volnym dospela rada moudrych po nekolika mesicih badani k tomu ze bezlimitni data bude ten pravej slagr.Nechapu jak si muze soukroma firma dovolit zivit takove mudrce.Od Ledna nejsou schopni zprovoznit ADSL pro on line hrani (ma priorita) a navic se chystaji polozit naborem stahovacu a preprodejcu i ten rychlej weba postu.Pokud se nechate nalakat na jejich super nabidku tak vam dam jednu radu , obeste se sami nic vas to nebude stat.

Pavel (25.3.2004 22:09:28)

Ale no tak, pro me je to spis dobra zprava. Sice moc nestahuju, ale kdyz neco zrovna potrebuju, obcas tech 10 GB trochu presahnu, vyjimecne mam i kolem 20 GB. Vestinu mesicu pod 10 GB, ale sorry, kdyz proste neco potrebuju a pretahnu, nechci platit dalsi prachy k uz tak predrazenym 1500 Kc jen proto, ze nejaci debilove (Telecom) zavedli zlodejske limity. Mas me symaptie Volny. Obavam se ale bohuzel, ze to je ale naprosto chybna informace, s bezlimitnim ADSL Volny konci pokud vim 31.3. ne? Pokud je to jinak, budu jedine rad.

Saper (26.3.2004 07:06:06)

No musis si ho objednat do 31.3.2004 ale pokud ti nevadi ze nasledkem bude stejene zhoreseni jako u Tiscali,nextry a GTS to znamena ze kdyz pretahnes 10GB pujdes nekam do druhe fronty a spadnes na 2Kbps tak si ho objednej, plus se zhorsi rychlost vsem.Jinak Telecom zavedl limity,ale je jen na ISP jak se k nim postavi,muze je prodavat ale muze prejit i na vlastni variantu prodeje limitu(viz bezlimitni data) takze to neni omezeni od telecomu.

Anonym (27.3.2004 15:21:54)

On vlastně telecom nic neomezuje, že jo?Další čurák. Limity dat jako svině a agregace jako prase!Tohle nikde jinde neni, jenom u nás. Řekni mi co by ještě mohl telecom omezovat?Did už víc nejde. Mně 1024 jede jako poloviční GPRS!10sekund prostě nic, pak pár kB a zase nic. Hovado zasraný, si pojd platit paušál 2 litry za tohle a hned se přestaneš křivě zastávat toho hovada telecomu.

Saper (27.3.2004 15:58:09)

Pavle zamysli se co jsi napsal?Kdyz mas sud vody a v nem 50 litru na 50 lidi ,znamena to ze kazdy dostane 1 litr.Kdyz si ale úpozves 20 kamaradu a kazdy vypijete litr je v sudu razem o 20 litru vody min a to same se deje kdyz linku zasedne stahovac.Nepopiram ze v zahranici to funguje a tak mas od Kvetna moznost se odstehovat.Anonyme,v necem je vina na strane Telecomu nadelali spoustu chyb,ale ani ISP nejsou bez viny(vlastni zkusenost).Ze ti jede 1024 jako polovicni GRPS no a delej s tim neco,pokud s tim nic nebudes nic delat a jenom rvat na foru znamenato ze s tim souhlasis!! Skus treba napsat stiznost na CTU,protoze oni se vyjadrovali k ADSL a srovnavali ho s Evropskym standartem.To ze ted od Tveho ISP nedostavas tento Evropsky standart znamena ze tvuj ISP by nemnel tuto sluzbu prodavat,protoze ve svem vyjadreni CTU neprimo nastavil hranici jak ma ADSL vypadat.Copak rikas si ze jsem peknej curak,je to mozny ,ale na CTU se chystaj propoustet 150 lidi skoro 1/3 a je tu velka sance ze nekdo bude chtit dokazat jak moc je v tomto korytakove potrebnej a zacne do toho stourat.Pak mas jeste druhou moznsot vykasli se na ADSL stejne jako ja.

Petr (29.3.2004 07:25:36)

Jo všichni sou chytří ale proč musí telecom provádět agregaci a tím pádem zpomalovat, zahazovat pakety apod. To všechno by měl až koncový ISP, ten zajišťuje konektivitu do světa a nixu a ten má máklady a ten ví jaké může dovolit rychlosti a jaké množstevní objemy. Telecom na tom jen vydělává. Dnes 10M lajna na portu stojí 30 tisíc a teď si vemte kolik do té rychlosti vtěsná telecom uživatelů. Ano je to tisícovka a to neberu v úvahu že na ADSL modemu nikdy není možná rychlost 500kb z důvodů režije. Tak a teď si vemte, jaké portové náklady jsou na jednoho uživatele při rychlosti 512. Je to 30Kč na internet. Já platím 1809Kč + poplatek za telefonní linku kterou kvůli tomu musím mít. To znamená že ADSL je při současném stavu jak pro telecom tak pro ISP velmi dobrý business a tak se nikdo nedivte že se změny k lepšímu nedějí, není proč. A ještě jsem nepočítal s objemovými limity, to jsou další penízky do kasičky.

Milan (29.3.2004 09:27:41)

Nezapomeň že na síť telecomu se musí kromě 15000 adslkářů vejít ještě asi tři miliony modemářů a ISDNkářů, kdyby to každýmu frčelo plnou rychlostí, tak by se jim to asi sesypalo.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 09:29:31)

;-) asi by se jim to nesesypalo. Ale to, co má Telecom k dispozici je prostě mimo diskusi, to je jejich věc; prostě cena za definovanou službu je tržní a ber nebo nech být.

Anonym (29.3.2004 12:22:04)

Cena že je tržní??? HA HA HA To je vtip dne!

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 12:30:50)

Seženete obecně linku podobné rychlosti levněji? (obecně = na velké části území)?

Mates (29.3.2004 13:56:20)

Prave ze se obecne neda, na velky casti uzemi neexistuje zadna konkurence, kdyz, tak jen lokalni ISP ... takze cena se mi zda vyhnana .. a jestli je prava ze na netovy konektivite je marze 40% ... tak to mi zrovna moc spravny neprijde ... :-/

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 14:00:35)

40% marže sice je, ale musíte odečíst náklady na cestu (tj. včetně technologie, lidí atd.). Konkurence zde je a tam kde není, tak bezpochyby být může. Žádné překážky v tom nejsou.

A (29.3.2004 14:22:12)

Koněvova je za rohem, asi se na vás půjdu podívat. Mám určitou představu jak vypadáte, schválně jestli se pletu.

A (29.3.2004 15:05:43)

Uz si najdi svuj nick konecne ..

Mates (29.3.2004 14:26:55)

no nevim .. zrovna tady u me ... bych tech prekazek videl povicero ... ale to je fuk ... ja jen ze mam proste pocit ze takova ta konkurence, abych si mel proste z ceho vybrat .. tady nejak neni ..

Anonym (26.3.2004 16:35:14)

A pokud se v tve agregacni skupine objevi jediny preprodejce ktery na to povesi treba 20 bytu v panelaku mas smulu a s rychlym netem se muzes rozloucit a o tom to je.

Pavel (27.3.2004 14:59:04)

Ale houby. Drive tu byla moda svadet vse na strasne ceske stahovace. Kdyz se ale pomalu dostalo na povrch ze v zahranici jsou nejen stejni ale v radu desetinasobne vesti stahovaci a presto jim to beha dobre, hleda se zas nove vysvetleni proc u nas nejde levne bezlimitni ADSL, tedy zli panelakovi preprodejci. Kdy uz jen lidi zacnou myslet vlastni hlavou a prestanou se nechat jak tupe ovecky manipulovat podobnymi radoby zduvodnenimi.

(27.3.2004 15:23:30)

Asi zijete ve snu, ze ? Agregace 1:50 vysvetluje uplne vse, tudiz vinu maji jak ti co by stahovali warez cely dny, tak ti co jednu linku sdilej s celym panelakem.... Kuli temto dvou skupinam lidi to jede tak ze to skoro nejede. Telecom by sice hodne ulehcil kdyby dal mensi agregaci, ale to oni neudelaj, takze si to musime nejak uzpusobit, aby to jelo tak, jak to je.... Hlavou by jste mel zacit myslet Vy, protoze i selskej rozum rika, ze dvacet lidi ma vetsi spotrebu dat a vetsi naroky na rychlost nez jeden clovek.....

Sparhawk (28.3.2004 19:46:34)

Mno ono je to sice krasne,ale pro me jako toho co uz ma ADSL od Volneho je to prd platne..... a navic se tim akorat zahlti sit, takze se to jeste zhorsi, uz ted je pripojeni nepouzitelne na hry a stahovani a na browsdani si muzu poridit napr EUROTEL DATA NONSTOP a budu to mit jeste lepsi nez ted...

Anonym (29.3.2004 05:07:26)

Bacha na Eurotel Data nonstop - není ani trochu spolehlivý - pravidelně každý měsíc na 2-4 dny vypadne a nejde ani WAP - moje osobní půlroční zkušenost.

Sparhawk (28.3.2004 19:48:45)

Jen dodatek: tato informace ohledne toho, ze nabidka plati pouze pro nove zakazniky mi bylo dodano dnes od jednoho z operatoru na zakaznickem servisu...

Saper (28.3.2004 22:54:51)

Sparhawku hrat hry s Volnym nebudes jen kdyz je volne pasmo :( Mas presne muj nazor bic a pryc,dodneska mi neodpovedeli jestli moji vypoved akceptuji a po telefonicke urgenci rekli ze zavolaj.Zatim se neozvaly,na novou smlouvu (512)cekam pul roku proste tam nefunguje nic tak jak by mnelo.

Vladimir T (29.3.2004 00:57:21)

Jestli si jeste nepodepsal novou smlouvu, tak ses za vodou, podle RAO je tahle smlouva neplatna a tvoje pripojka mela nejpozdeji do 31.12.2003 zaniknout.

Saper (29.3.2004 06:43:25)

Vladimire tak proto mozna delaj mrtvyho brouka,nejspis ji stratily,diky moc.

Vladimir T (29.3.2004 11:48:19)

Neni zac, je ale celkem sranda, ze v tomhle stavu je dost pripojek. Moje taky =)

Anonym (29.3.2004 20:56:29)

To jako fakt, pokud jsem nepodepsal novou smlouvu po zavedeni limitu, tak muzu vypovedet hned :) nebo ne? Kdybych mohl tak krasa , uz jen cekam na karneval,ale ten nez dojde do Zlina tak pry 2-3 mesice, takze azse jen cekat a cekat...

Dzerzinskij (29.3.2004 20:58:52)

Pokud nejste spokojen, tak jdete urcite do freenetu. Tam vsechno zalezi jenom na vas.

Sparhawk (31.3.2004 18:38:48)

do freenetu, tj CZFREE? tj wifi, tj to pripojeni, kde jsou pingy sice lepsi nez na ADSL, ale i tak to neni ono? :) Navic u nas ve Zline ani temer neni, mozna tak nejaka jedna dve site, kde stejne neberou lidi, kteri hrajou hry,takze to je jedno.... rikam zlata kabelovka, az tady bude, tak to bude skvele...

Vladimir T (29.3.2004 23:21:04)

No hlavne se usetri penizky za deinstalacni poplatek...