Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Sdileni karnevalu. Mate zkusenosti?

Sdileni karnevalu. Mate zkusenosti?

debil (25.3.2004 21:53:55)

Mate zkusenosti se sdilenim karnevalu? Delal vam nekdo problem? > > > Dobry den, > > > chtel bych se zeptat, zda si mohu nasdilet > > > karneval turbo s > > > datovym limitem 20GB se sousedem, nebo je > > > to zakazano. Dekuji > > Vazeny zakazniku, > >> > vychazime-li ze vseobecnych podminek, je > > sluzba urcena pro jednu bytovou > > jednotku. Dekuji za pochopeni. > >> > S pozdravem, > >> > Martin Zalman > > Kabelová televize Karneval > Hrozi tedy nejaky financni postih krome odpojeni? Zatim zakaznik > karnevalu nejsem, ale zvazujeme pripojeni prostrednictvim > wi-fi(freenet) nebo kabelovce. Wi-fi ma vsak vyssi zrizovaci > naklady, takze jsem spis pro kabelovku... Dekuji Vazeny zakazniku, musim Vas upozornit, ze timto konanim byste se dopustil poruseni nejenom nasich vseobecnych podminek, ale i tez telekomunikacniho zakona. Nesmime zapomenout i na poruseni danovych predpisu. Dekuji za pochopeni. S pozdravem, Martin Zalman Kabelová televize Karneval

Miroslav Šilhavý (26.3.2004 10:20:21)

;-)

Smoke (26.3.2004 10:54:18)

sdilet muzes co chces a kde chces

Petr (26.3.2004 11:13:54)

Toho sdílení bych se nebál, dáš si tam router a si vpohodě. Nemají na to jak přijít. V případě že ti povolí přístup dle MAC adresy, tak ta se dá na routeru většinou naklonovat. Dneska už je běžné že si sousedé mezi sebou provrtají díru ve zdi a protáhnou dokonce i koax od kabelové televize a rozdělí si cenu mezi 2 nebo 3, a kdyby to chtěla kabelovka zjistit tak musí přijít s policií a musí mít soudní povolení k prohlídce bytu. Pokud máš přesto strach, tak ti můžu doporučit jakýkoliv router s wi-fi acces pointem a přez seď souseda normálně připojíš vzduchem a na to už ti nikdo nepřijde, navíc můžeš použím šifrování a fitrovat podle sousedovy MAC adresy. Takže hodně zdaru.

Miroslav Šilhavý (26.3.2004 12:23:25)

Opravdu si myslíte, že je to nezjistitelné??

Anonym (26.3.2004 12:31:47)

představte si tyto dvě situace: 1. v jedné bytové jednotce mám přes router (NAT) připojeny 2 počítače - můj a dejme tomu sestry 2. přes tentýž router stejným způsobem budu mít připojen namísto ségřina PC sousedův počítač. Ptám se - JAK se zjistí nějaký rozdíl mezi těmito dvěma připojeními? Čili první případ je legální, druhý odporuje všeobecným podmínkám kabelovky (a co tam ještě žblebtali něco o daňových zákonech????)

Miroslav Šilhavý (26.3.2004 13:15:02)

Naivko; zaměří se na Vás při prvním podezření a pak už je to jen o čase, než uděláte chybu.

Anonym (26.3.2004 13:51:41)

Muzu te ujistit, ze UPC se zameruje az v pripade, ze je prenos dat nezvykle a podezrele veliky, radove 50G a vice. Takze i kdyby si nasdilel celej panelak a zakazal DC, tak si te nikdo ani nevsimne, samozrejme jen do te doby, nez te nejaky soused kteremu to 2x nepojede nebonzne UPC. Nebo dokud UPC nezacne zjistovat, proc ma v panelaku akorat jednu pripojku internetu...

Vladimir T (26.3.2004 13:56:16)

Problem se zjistenim neni, to mi verte. Problem spis je, ze nekteri ISP (UPC mezi ne vsak nepatri, mam ted spise na mysli situaci kolem adsl, nikoliv kabelu) se o to ani casto nesnazi... :(

Anonym (27.3.2004 08:32:41)

Všichni píšete, že to zle jednoduše zjistit... Ale nepíšete JAK... Co takhle to tvrzení nějakým způsobem podložit?

Miroslav Šilhavý (27.3.2004 10:06:34)

;-) prostě se smiřte s tím, že to lze; způsobů a postupů je několik... Od čistých, přes ty, které jsou na hranici zákona až dokonce po ty nelegální. Nechtějte vědět jak. To Vám (doufám) nikdo neporadí ;-) Každopádně jakmile to ISP zjistí, je pravděpodobné, že se nebude zabývat jakýmkoliv prokazování, a prostě danému smlouvu vypoví.

Anonym (27.3.2004 12:27:20)

No dokud mi někdo nepředloží aspon jeden způsob, jak to lze zjistit, tak tomu neuvěřím.

Miroslav Šilhavý (27.3.2004 14:51:12)

Dobrá, dám Vám ten nejjednodušší a ilegální - odposlech packetů a sledování identit.

Dzerzinskij (27.3.2004 14:57:12)

Ja bych rekl, ze jim to muze byt leda tak u pldele, kdyz tam maji datovy limit. A dalsi 10 GB plnou rychlosti myslim za 600 kacek. Dyt je to jedno, jestli ten GB je ode me, nebo od souseda, ne? Kdyz za nej dostanou zaplaceno tak jako tak.

Miroslav Šilhavý (27.3.2004 16:44:42)

Jenže oni ve svých kalkulacích počítají s tím, že hodně lidí ani na ten limit nedosáhne; tím, že to přesdílíte, mají daleko větší pravděpodobnost, že ano.

Dzerzinskij (27.3.2004 16:49:26)

Jenze na tom porad neprodelaji :) I za tech 20GB/1200 se jim to porad vyplati. Lepsi mit 1200 od 5 uzivatelu, nez nimit nic. Az to tem uzivatelum prestane stacit, prikoupi si kapacitu nebo si kazdy poridi svoji pripojku. Proste uz mam plne zuby telekomunikaci po cesku. Kazdemu jde o to jak uzivatele co nejvic ojebat. Pocinaje telefonnimi prekupniky, co si uctuji za kazdy mistni hovor minimalne 2 minuty, pritom naklady na hovor maji podle vterin! A tak dale... Bozicku, to jsou ti cesti manageri takovi blbci? Nebo nam tu radi soudruzi ze zapadu?

kaox (27.3.2004 21:10:23)

tady radí blb Šilhavy

antišilhavý (29.3.2004 12:24:18)

Šilhavý ty mě přesvědčuješ že nejsi blb ale pablb,ještě aby si tak Karneval zřídil KGB,Stasi a STB na par lidi co je chtej ošulit :))))))) muhehé,radši už zalez a mlč,ty tvoje kokotiny se vážně nedaj číst

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 08:59:52)

Mno jenže při dnešních limitech a rychlostech asi hodně dlouho nepocítí hodně lidí potřebu pořizovat si vlastní přípojku.

Anonym (29.3.2004 11:05:33)

mmmm tři trédy za sebou

Dzerzinskij (27.3.2004 16:59:13)

Normalni by prece melo byt, ze cim min dat prenesu, tim za to min zaplatim. A ne jako inet po cesku, kde platim za data, i kdyz zadna neprenesu. Proste by mela byt cena jasne rozdelena - pausalni poplatek dle fixnich nakladu (tzn. naklady + primereny zisk) + data za naklady + primereny zisk. Bojovani s prekupniky kapacity, je jako jit hlavou proti zdi.

Anonym (29.3.2004 12:03:20)

Jo ale to je nelagalni, nehlede na to ze tech identit muzu mit i na jednom compu celkem dost.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 12:32:23)

;-) ale pokud to ISP uvidí v kombinaci s velmi intenzivními špičkami a zároveň hodně rozloženou zátěží, dál se ptát nebude a prostě pošle výpověď... Způsobů je víc, nejen stopování identit...

Anonym (31.3.2004 12:20:03)

U chella se ve FAQ muzeme docist toto: Q: Jak připojit více počítačů? A: Do jednoho PC dát dvě síťové karty. Jednu propojit s modemem a druhou s druhým počítačem, případně s hubem,či switchem. Tento počítač si pak nastavíme jako firewal,proxy, či něco jiného při větší síti. Při připojení pouze jednoho dalšího PC, postačí nastavit propojení těchto počítačů, přes TCP/IP protokol. http://home.ces.chello.cz/faq.php

Tommy (30.3.2004 14:12:16)

Pánové, co si takhle přečíst ceník Karnevalu? Tam je totiž výslovně uvedeno že máte 2 (neveřejné) IP adresy. Něco jiného je zda tu druhou můžete dát sousedovi, což by se Karnevalu asi nelíbilo. Ale i když jednu dáte sousedovi tak si troufám tvrdit že Karneval dokud k vám nevtrhne technik a neukáže na provrtanou díru k sousedovi, tak vás nikdo honit nebude. Je to pro ně sice finanční ztráta (soused jim neplatí), ale mám dojem že primárně je to zaměřené proti "přeprodávačům" připojení.

Anonym (30.3.2004 16:12:46)

No o tom se tady bavíme... Nikdo mi nezakazuje připojit v jedné domácnosti dva kompy... Jak ISP pozná, že ten druhej komp je v mý domácnosti nebo v té vedlejší? (Extra polopaticky pro pana Šilhavého: Ty hlavičky paketů tohle neodhalí.)

Anonym (30.3.2004 16:25:53)

Nepozna. Dokonce kdyz si tam date NAT, tak ani nepozna jestli nahodou nejede pres tu jednu neverejnou IP Karnevalu naahodou cely panelak. Jinak pozor treba na ICQ nebo ruzne web proxyny. Ty si neverejne IP poznamenavaji do protokolu. Tzn. treba podle ICQ je mozne odhadnout kolik PC jede za NATem. Nicmene z principu z datovych paketu to poznat nejde, jedine ruznymi naznaky, ale nic z toho neni 2x prukazne.

Miroslav Šilhavý (30.3.2004 17:00:25)

I přes NAT lze toho poznat hodně, nemyslete si.

Anonym (30.3.2004 17:04:58)

Ja si nemyslim, staci prostudovat specifikaci NATu. Pokud vam nejaky protokol nenacpe vnitrni IP do komunikace (typicky ICQ), nikde se vnitrni IP neobjevuji. Takze jedine co se da delat je usuzovat na pocet soucasne pracujicich podle probihajici komunikace, resp. portu. A jestli si jeden clovek otevira a cte soucasne 20 stranek nebo jestli 20 stranek cte 20 ruznych lidi (pc) je naprosto neprokazatelny. (Pokud nejedou vsichni pres proxy ktera si IP zviditelnuje).

Miroslav Šilhavý (30.3.2004 17:07:00)

V IP hlavičce je více fieldů, ze kterých lze _usuzovat_ že jdou přes NAT a _odhadovat_ počet lidí. Uvědomte si, že ISP nepotřebuje mít jistotu, stačí když se mu to líbit nebude a pošle výpověď.

Petr (31.3.2004 07:10:32)

Nejsem odborník, ale rád bych se zeptal na to ICQ, používám port 443 a žil jsem v domění že se jedná o šifrovanou komuniaci s login.icq.com a tím pádem by neměla být zjistitelná IP adresa. Ale možná se mýlím takže pokud jo klidně mě opravte.

Miroslav Šilhavý (31.3.2004 07:15:22)

IP adresa příjmece i odesilatele pochopitelně zjistitelná je - a být musí; jinak by zařízení po cestě nevěděly, kam packet poslat... To je jako kdybyste chtěl po poště, aby doručila obláku, na které je adresa napsaná zevnitř...

Anonym (31.3.2004 11:36:45)

No jestli je sifrovana to nevim, kazdopadne vim ze si v tom svem protokolu ICQ bonzuje i IP adresu pocitace. Tzn. pokud jste za natem, da se pres icq komunikaci zjistit vase neverejna IP adresa, tzn. poznat ze mate NAT

Dz (31.3.2004 12:48:07)

Jenze v tomto pripade by slo uz o jasne o trestny cin poruseni listovniho tajemstvi.

Miroslav Šilhavý (31.3.2004 12:57:14)

ISP se tím chlubit nebude, prostě v tichosti vypoví smlouvu... S tím listovním tajemstvím je to těžké; podle různých výkladů, dokud jen sledujete hlavičky protokolů, by to porušení listovního tajemství být nemělo. Obzvláště ne, pakliže to nepoužíváte pro nic jiného než např. pro statistické účely.

tokamak (31.3.2004 14:30:12)

Jediný správný výklad může dát soud, ne policie. A policie musí na trestní oznámení konak. ISP by z toho mohlo být opravdu horko.

Miroslav Šilhavý (31.3.2004 18:16:31)

Ani soud nemůže zákon vykládat. Soud uvádí zákon v praxi. Právo závazného výkladu má pouze zákonodárce sám. A jak se vůbec dozvíte, že Vám ISP odposlouchával pakety? Prostě Vám vypoví smlouvu a hotovo.

Saper (31.3.2004 21:07:28)

Omyl soud muze zakon vykladat! Proto take dochazi k situacim kdy za stejny trestni cin je v trestu i nekolik let rozdil.Jinak najvyssi soud,prokuratura ... vydavaji dodatky jak uplatnovat ktere zakony,ale nikdo nemuze naridit ze se tim podrizene instituce musi povine ridit,jsou nezavisle...

Miroslav Šilhavý (1.4.2004 08:00:06)

Pak to ale není výklad zákona, ale právě uvedení v praxi.

Saper (1.4.2004 19:18:39)

Kazde soudni rozhodnuti je v podstate vyklad zakona :) Hlavne to neberte moc vazne DSL mi zatim jede a tak opruzuju tady :D

Miroslav Šilhavý (30.3.2004 17:05:37)

;-) Tak jen příklad (možností je víc, ale toto jsou ty nejjednodušší): 1. ISP uvidí, že na Vaší lince jsou vysoké špičky nebo nezvykle rozprostřený provoz 2. ISP zjistí, že máte v provozu NAT alternativy: 3a. ISP zjistí z obsahu packetů identity lidí 3b. ISP zjistí, že v době, kdy se linka používá, nikdo u Vás není doma 3c. ISP zjistí nepřirozený souběh požadavků např. na HTTP, který by jeden člověk těžkou udělal pokud se to ISP nebude líbit, např. z důvodů toho, že linka je nadměrně zatížená, nebo že v oblasti má podezřele málo zákazníků, alternativy: 4a. Vyzve Vás ke zpřistupnění instalace a zařízení ke kontrole 4b. Rovnou Vás odstřihne (tj. pošle výpověď) Nevím co je na tom tak složitého, že si myslíte, že přeprodejce je "neodhalitelný".

Anonym (30.3.2004 17:18:26)

Ciste orientacne.: 1. divoka teorie, nelze usuzovat dle poctu "obycejnych" uzivatelu na objem provozu a obracene. 2. Jak lze poznat NAT v provozu a navic co je na NATu nelegalni? 3a. Jak lze z obsahu paketu poznat identity lidi? To ste dal nez FBI. Tady skutecne hrozi akorat exotika typu IM (ICQ) a nekolika ruznych uzivatelu nalogovanych soucasne. 3b. To mi prijde jako jediny jakztakz pouzitelny zpusob. 3c. Blbost BTW: Nemusi se podle telekom. zakona poskytovat sluzba vsem stejne? Tzn. ze si nemuzete rict, ze ten a ten se mi nelibi a tomu sluzbu poskytovat nebudu? Preprodejci mohou byt v klidu do te doby, nez vytvori permanentne silne vytizenou linku, do te doby po nich pes nestekne. Tzn. pokud bude zpoza natu zakaz DC ev. neprekrocitelne datove limity, tak pro www a email lze nasdilet kabelovku i ADSL naprosto bez problemu, navic bez znatelnejsiho zatizeni linky. 20 brousicu bude linku zatezovat nepomerne mene, nez jeden chlapik s 10G limitem a DC stahujicim tech 10G ev. vice mesicne. Asi si ale nikdo nemysli, ze se na 756k u kabelovky, adsl atd. bude skladat 20 lidi a vsichni budou tahat pres DC.

Anonym (30.3.2004 17:20:23)

A to jsem uplne vynechal moznost, ze si nekdo udela tunel na nejaky vlastni server v internetu a vsechna komunikace pujde tudy. To bych pak chtel videt ISP ktery byt jen dokaze zjistit CO za provoz tunelem jde.

Vladimir T (31.3.2004 00:46:18)

Samozrejme ze to jde. Ale predstava, ze by to ISP zjistoval, mi prijde stejne zbesila, jako kdybyste delal tunel jen aby vas ISP neodhalil =)

Anonym (30.3.2004 17:43:23)

i bod 3b nemusí nic prokazovat.. to je tak velký problém zadat stahování a jít pryč? Současnou rychlostí 2,6 kilo (512, nolimit, první fronta) se toho zase tolik nestáhne a pojede to do doby než se vrátím.

Tommy (30.3.2004 14:17:09)

Skutečně by mne zajímalo jak by poskytovatel mohl zjistit že za routerem u mne je více pocítačů, aniž by pitval moje pakety (což dle zákona nesmí). A proč doufáte že nám to nikdo neprozradí? Pokud jde o rozpitvání paketu, tak to si stačí vzít RFC, trochu se v tom pošťourat a je to, ale jak už jsem psal - to poskytovatel nesmí. Takhle to vypadá že jste se někde v trafice doslechl že to jde ale vlastně nevíte jak.

Miroslav Šilhavý (30.3.2004 14:36:37)

Mno uživatel ze Zákona nesmí přeprodávat/přenechávat konektivitu, poskytovatel zas číst packety ;-) Každopádně čtení hlaviček packetů protizákonné není. Kdyby ISP porušil zákon, tak se tím každopádně chlubit nebude a prostě a jednoduše "jen" vypoví smlouvu. A nic Vám nebude platné, že porušil zákon. Kromtoho i z těch hlaviček lze vyčíst hodně...

Anonym (26.3.2004 15:57:25)

Zameri ?? HA HA HA to urcite !!! Pokud bude stahovat rozumne a nebude moc "videt" tj. nebude to stahovac, tak proc by to delali, nemaji nic jineho na starost ?? A jakou chybu? Odposlouchavat data sice mohou ( technicky ) ale pravne nesmi.

Anonym1 (původní) (26.3.2004 17:11:18)

Kurnik, jaké podezření?????? Mluvím o tom, že budu mít píchlý kabel do routeru a do něj připojených několik PC. Podle čeho operátor pozná, který z těch komplů je fyzicky umístěný "v mé bytové jednotce" a který je za zdí u souseda????????????????????????????????????????????????????????????????????? Co to tady kecáte za nesmysly? Já přece můžu mít na svém routeru připojených kolik chci PC. Takže když si soused přinese svoje PC a připojí u mne, tak je to legální. Pokud bude totéž PC v jeho bytě, tak je to nelegální. Jak tedy operátor pozná, jestli některé z těch PC je před nebo za zdí?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Anonym (26.3.2004 18:12:18)

"Já přece můžu mít na svém routeru připojených kolik chci PC" ...nemůžeš... ;) chello classic: "rychlé spojení pro jeden počítač domácnosti" chello plus: "rychlé spojení až pro tři* počítače v jedné domácnosti" vše je pak podrobněji rozvedeno ve smluvních podmínkách...

Anonym (26.3.2004 18:20:31)

ehm...ona je řeč o karnevalu...v tom případě si nahraďte slovo "chello" slovem "karneval"...zbytek platí v bleděmodrým... :)

iNDY (1.4.2004 10:06:49)

Mno to teda neplati, na co si myslis, ze mam asi tak 3 IP? 2 staticke neverejne a 1 statickou IP? Jako, ze bych si stridal nastaveni na sitovce v komplu jo? ;) (tu jednu statickou jsem si dokoupil, 2 neverejne za proxy jsou v cene. Takze povolena jsou PC 2!!! v mem pripade 3!

Anonym2 (31.3.2004 12:12:06)

To se dá vykládat všelijak. Skutečně jeden počítač (router) je připojený k koncovému zařízení poskytovatele (používá se jedna IP adresa). Ale ostatní počítače v jedné domácnosti jsou připojené k mému počítači, na který se žádný nárok poskytovatele nevztahuje. Pokud ovšem nabídnu připojení sousedovi, tak samozřejmě jde o porušení VOP, dokonce i všelijakých zákonů. I když NAT nijak poskytovatel nepozná.

Miroslav Šilhavý (26.3.2004 12:23:46)

Z čeho soudíte?

Anonym (26.3.2004 12:24:41)

prosimtě, můžeš nějak logicky vysvětlit, proč se jich takto ptáš? (hloupě a ještě k tomu opakovaně)?? Co takhle napřed hodit dotaz do nějakého fóra? Každý by ti řekl něco v tom smyslu, že se takhle připojte přes nějaký router, podělte se o náklady a buďte zticha... Ten nick sis zvolil sám a dobrovolně?

debil (27.3.2004 09:49:45)

No chtel jsem vedet, co hrozi a jestli jim to vadi. Holt jsou pomalejsi a sere je to. Vysledek je, ze z celeho baraku neuvidi ani korunu. Wi-fi rulez :)

(27.3.2004 19:44:37)

Myslite ze je tech 1090kc zabije ? :) Oni, a dalsi zakaznici, jsou spise radi ze podobni panelakovi uzivatele dou jinam :)

debil (27.3.2004 20:15:45)

Jestli to pane nechapete, tak limit na tomto pripojeni je 20 GB. Takze stahnu prave tech 20 GB, ktere jsem si zaplatil. Nebo vam to prijde nefer? Nestoji to 1090 ale 1290! A to si musis sehnat televizi na strese. Nebo 1539 s programy televize. Zamysli se trochu! Premyslej, premyslej, premyslej! Nez zase placnes nejakou kokotinu!

(27.3.2004 20:19:36)

Ale stoji... to je prave vcetne TV :) Tam to vyjde pak 1090 :) No uz nema cenu porad rikat dokola to same, ale jak uz nekdo ve foru zminoval, tak oni pocitaji s tim ze ne kazdy to vyuzije na 100%. To by to pak nestalo kolik to stoji, ale minimalne 3x vic :)

debil (27.3.2004 20:25:14)

3x vic? A na to jste prisel jak? Kazdych dalsich 10GB si uctujou za 600... Bluetone si za 1GB uctuje 40 kacek, tak na tom furt vydelaji! Mimochodem, vite jake jsou kalkulace karnevalu na 1 pripojku v 3000 pripojkach? 500Kc mesicne, aby se jim to vratilo. Je to nehoraznost. Dalsi vec - znate nekoho, kdo vyuzije programy typu RTL a podobne kraviny, co jsou v plne nabidce? Za 450 kacek? Troufam si rict, ze normalni clovek ne. Bohuzel kabelovky uplatili spravce domu, aby zrusili spolecne televizni anteny a tak lidem nezbyva nic jineho, nez kabelovka - aspon minimalni tarif za 130 kacek... A vite co jeste? Ten tarif za 130Kc nemuzete mit k internetu! Bud vsechno, nebo nic. Takze radeji nic a chytim si to ze vzduchu.

(27.3.2004 20:53:42)

Njn, na HBO a HBO2 sou obcas dobry filmy :) Btw - to s tou cenou 3x sem jen tak placnul, ale vychazim z toho ze proc v tom pripade stoji megabit zrhuba okolo 10k... (mimo kabelovku)

debil (27.3.2004 21:06:09)

To je bez HBO. Takze same slacky typu hudebni kanaly a pododbne. Tim megabitem za 10k se da protahnout za mesic 324GB, cili tech 20GB vyjde na 600... Navic karneval je za proxinou, takze toho v tomto pripade vic jak 50% usetri (na takto sdilenem netu nikdo nestahuje) Vlastne by na tom mel byt provider jeste lip, nez u samostatneho uzivatele - protoze tito lide zrejme budou cist vetsinou to same - idnes.cz atd...

(27.3.2004 21:19:21)

Hmm...... no koneckoncu je fakt, ze asi malokdo si k tomu za stovku navrch veme verejnou IP.....

BDs (30.3.2004 20:30:20)

Boze, ted se chystam HBO odhlasit, mam ho pres satelit. Je to takova sracka, ze se tomu neda uverit...pravidelne nez se na neco mrknu na HBO se kouknu na hodnoceni toho filmu na www.csfd.cz, a kdyz uz se na nej divam, skutecne to tomu hodnoceni odpovida. Nejlepsi co muzete na HBO potkat je filmova kategorie C, nic vic:-))

debil (27.3.2004 20:26:19)

Kdyz mi prodavaji 20GB tak musi pocitat s tim, ze mam pravo je vyuzit podle sve libosti. A muze jim byt uprdele jak. To je moje vec.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 08:58:13)

To není Vaše věc. Na jeden lístek ve vlaku nemůžete taky převážet kamaráda, byť byste ho měl v batohu a vydával za zavazadlo.

Dzerzinskij (29.3.2004 17:01:12)

Vy jste opravdu dementni, pane Silhavy. Veskera prirovnani si prosim odpuste. Nesrovnavejte kdyz uz s jednim listkem, ale s kilometrickou bankou. Na tu muze jet kolik lidi chce.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 17:15:24)

Ale to přesně připojení k internetu není; Vy nekupujete _data_ ale _službu_. A jako služba je adresná na objednatele. A celý limit je jen pojistka, nikoliv "zakoupená data".

Dzerzinskij (29.3.2004 19:41:11)

Omyl. Vynatek z ceniku karneval turbo: Data 10GB pri standartni rychlosti: mesicni poplatek 600Kc vcetne dph

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 19:52:14)

Takže když nestáhnete 10GB Karneval nesplní smlouvu ;-) a nemusíte nic platit? A povolení poskytovat službu dál? To tam je?

Dzerzinskij (29.3.2004 20:03:14)

Precti si ten cenik sam.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:08:24)

Teď jsem si to přečetl. Musím se vám omluvit, máte pravdu. Karneval chce skutečně platit za přenesená data, takže ve sdílení v případě karnevalu žádný problém nevidím ;-) Ale mohl byste se chovat slušněji ;-)

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:15:07)

Heh, tak toto jsem já nepsal. To, že službu není možné sdílet dál, plyne přímo ze zákona a ze smlouvy; ceník to vylučovat nemusí. Koneckonců celá tato diskuse začala odkazem na Všeobecné obchodní podmínky Karnevalu, v nich je to pravděpodobně výslovně uvedeno.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:23:22)

Heh, vy jste vtipálci ;) Tohle jsem opravdu nepsal!

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:25:07)

;-) myslím že každý pozná moje názory, kromtoho si je kdokoliv může ověřit na emailu.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:26:54)

Myslím, že každý na mé názory z vysoka sere.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:31:02)

;-) asi ne, když má někdo důvod se za mě vydávat.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:32:02)

Právě mi to potvrdila ta moje stará škatule.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:40:45)

Náhoudou mám mladou milou ženu, která mě má ráda. Jenom mi na ní vadí, že po mě chce, ať čůrám v sedě.

Vladimir T (29.3.2004 20:43:44)

To si opravdu natolik neverite, ze i na anonymni diskuzi musite psat pod cizim jmenem???

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 20:49:28)

Já píšu výhradně pod tímto jménem!

Miroslav Šilhavý (30.3.2004 01:40:46)

Tak moment, tady pod tímto jménem píšu výhradně já. Nechápu co je to vlastně za vtipy, ale skutečně mě to hluboce uráží.

Tips (31.3.2004 01:15:33)

no poptes pr*el!! uz jich tu je vic! Za chvili bude mit 1 ks M.S. na starost 1 diskusi :-(

(27.3.2004 20:23:02)

Ale jak pisete vyse ze se sousedem - to zas tak hrozny neni :) Oni sou ale totiz i taci, co by si to nejraci rozdelili s celym panelakem :) A tam uz neco nehraje :) No ale to se Vas netyka.

Miroslav Šilhavý (29.3.2004 08:57:03)

Vy jste si nezaplatil 20GB ale _maximálně_ 20GB; když si koupíte permanentku na dopravu, nikdo Vám výslovně nezakazuje jezdit autobusem od rána do věčera; ale asi chápete, že cena té permanentky je nastavená podle toho, co se, byť bez omezení, očekává za chování v průměru. Nebo také prohlásíte, že jste si zaplatil v každém autobusu dopravního podniku jedno místo?

antidebil (26.3.2004 12:34:15)

Skutečně nechápu ty, kteří budou tak dlouho diskutovat na fórech o obcházení všeobecných podmínek kabelovek, až se tito naserou a buď zdraží nebo zavedou tvrdé limity nebo.... Proč se prostě normálně nepřipojíte a jeste rádi, že jste rádi?????