Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > pevna IP adresa

pevna IP adresa

milan (26.3.2007 21:58:36)

pls poradte chtel bach to vyzkouset v P2P sitich aktiv poradte jaky to ma vyhody pevna prece neni verejna tak dik za rady

Nargon (26.3.2007 22:19:02)

Pevna a dynamicka IP v P2P jsou funkcne stejne. Pokud teda nemate debila ISP, ktery vam dynamicknou ip meni treba kazdou hodinu ikdyz jste pripojen a pracujete s internetem. To ma pak problem ze vase data server posle nekomu jinemu, tomu kdo ma ted vasi starou ip. A vam prijdou data, ktera patrila nekomu jinemu, tomu po kom jste ip zizkal. Jinak pokud mate behem spusteni programu stale stejnou ip tak je vam uplne jedno jestli po restartu budete mit jinou nebo stale tu stejnou ip. Je dulezite jen to aby od spusteni do ukonceni programu ta ip byla stale stejna. Jen dynamicka ip ma jednu vyhodu, kdyz dostanes ban na ip. Tak restartnes pripojeni a na novou ip te to tam pusti. Ale i obracene, muzes dostat ip po nekom kdo tam ma ban :)

h4k4cek (27.3.2007 09:42:12)

Ano, v principu je to jedno, zda bude pevna ci dynamicka, dulezite je, aby IP byla verejna, tedy pripojitelna z venku. Vyhody: Jsi "pripojitelny", muzes mit na PC FTP, HTTP atd server, kazdy se na Tebe muze pripojit. Pokud by jsi mel verejnou IP primo na sitovce, priprav se na hromadu utoku z netu, to je nevyhoda. Jednou jsem to takhle zkusil a po minute jsem se radeji zas sel schovat za NAT, ponevadz kerio a moje kliky na Zakazat se nezastavily. asi tak:-) hk

milan (27.3.2007 19:04:47)

no ale o2 nic jinyho nenabizi nez pevnou IP žadna verejnaIP jen ta pevna a nevim jestli splni ten ucel abych nebyl schovanej poradte

Nargon (28.3.2007 01:15:31)

Verejnou IP dostanes automaticky. Jen zalezi jestli bude Pevna za priplatek, nebo dynamicka bez priplatku, ktera se ve skutecnosti nemeni, tedy jako pevna :) A schovanej pravdepodobne budes. Protoze asi vsechny modemy co O2 nabizi jsou kombinovane s routerem. A ten router si necha verejnou IP a vasemu PC priradi neverejnou. a provadi NAT. Jestli nechcete byt schovany musite v natu nastavit smerovani portu (port forward) a nasmerovat si porty na pc v lokalni siti. Pak pres ty porty se dostanete primo na ten pocitac.

Anonym (28.3.2007 12:03:34)

Tak tak..v nastaveni modemu s routerem si v natu povolíš porty na tvoje PC s neveřejnou IP adresou.. Řekneme ze mas ip veřejnou, a mas modem s routerem, takze, na tým tvým modemu s routerem máš tu veřejnou ip a tvůj počítač má neveřejnou ip, abys docílil toho aby tvuj positac byl viděn z venčí přesměruješ (povolis) na tom modemu porty takoví jaky ty chceš na tvou ip adresu počítače a je to..

Anonym (28.3.2007 12:04:56)

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm