Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Umělá inteligence není jen planým zvoláním

Umělá inteligence není jen planým zvoláním

Anonym (13.4.2007 00:00:00)

O umělé inteligenci se hovoří již od zrodu počítačů jako takových, ale v očích veřejnosti jde o zcela imaginární věc, ke které se lidstvo blíží šnečím tempem. Není totiž všeobecně známo, že inteligentní systémy jsou již dávno v praxi a to i v ČR.

Anonym (13.4.2007 00:16:54)

inteligence je zvlastni pojem a výraz , promne není znamo , co si představit a jak přesně definovat slovo inteligence , jestli umeni pouzivaní nastoju , nebo cit a pochopeni pro jakou koli věc, nebo umeni přežití za jakou koli cenu . Mozna vše dohromady a mozna taky nic . jelikos se clovek snazi vytvorit co nejdokonalejsi umelou inteligenci a mohlo by se zdat ze takove veci musi delat clovek velmi vzdelany a inteligentni, muze byt i otazkou jestli tomu neni presne naopak , jestli to neni spise cesta k lenosti , nebo k necemu mnohem vyspelejsimu a inteligentnejsimu nez je clovek sam .

mirliflore (17.4.2007 18:16:59)

Inteligence je označením pro rozsah určitých kognitivních (poznávacích) schopností, které umožňují řešit problémy, učit se a používat naučené, přizpůsobovat se, zobecňovat apod.

BaronDevil (13.4.2007 07:52:47)

Terminator na ceste?;] Ne... A k poslednimu prispevku - nevim jak to vidi ostatni, ale 99% vsech vynalezu bylo vytvoreno jen kvuli jedne veci - lenost cloveka...

Baf (13.4.2007 10:21:32)

"...inteligentní systémy jsou již dávno v praxi a to i v ČR." Nebylo by je možno přednostně dosadit do vlády. Prosím!!!

wikx (13.4.2007 16:00:26)

Naopak, já si myslím, že právě vláda je UI :)

Anonym (13.4.2007 16:24:43)

nebo AI

Anonym (13.4.2007 21:15:30)

ja bych rek ze vlada je suma(UB^2)

BaronDevil (13.4.2007 17:19:56)

Jenze u nasich skvelych politiku se casem IQ zmenilo na IA (respektive z AI na IA). Takze co se da delat... Vlada oslu no:]

Anonym (13.4.2007 16:26:40)

jeste by mohla byt rec o EQ misto IQ takzvany Emoční Koeficient , ktery je stejne dulezity ba nekdy i dilezitejsi nez IQ

Anonym (14.4.2007 23:28:43)

EQ není v přímém poměru s IQ .... bohužel ....

tom (13.4.2007 21:06:53)

obavam se, ze autor vi o oboru zhruba tolik jako stredoskolak, ktery si precte par popularne-vedeckych clanku - uz jenom kategorizace je ponekud vyberova :-) A ony statisicove castky na vyzkum jsou cislo bezpochyby vysypane z rukavu svedcici o naproste neznalosti realneho sveta :-)

Chuta (13.4.2007 22:31:38)

hm, taky mi to tak prijde. a navic ten souhrn deseti vet ke kazde kategorii nema vubec zadnou informacni hodnotu...

Anonym (14.4.2007 02:37:20)

stejne jako tvoje

Chuta (14.4.2007 14:14:06)

asi jsem hloupy, ale osvetlite mi, co svym prispevkem minite? je to jako ze: nesouhlasite nebo souhlasite a zaroven dodavate, ze muj prispevek do diskuze take nema zadnou informacni hodnotu anebo proste tim nemyslite vubec nic, jen nemate co delat...

Anonym (14.4.2007 14:27:19)

Ne, proste a jenom ti chtel rict ze si debil. Tim ze jsi to nepochopil jsi mu to asi potvrdil.

Chuta (14.4.2007 14:52:01)

tak to jde, protoze kdyz jsem debil, tak to muzu klast dalsi stupidni otazky. co ma jeho oznameni spolecneho s clankem o ruznych zpusobech realizace umele inteligence? nebo jeste: jak me mohl tak rychle odhalit? :) (timhle simpliciovskym zpusobem chci decentne naznacit ze v otazce hlouposti je to mezi nama presne naopak, ti kdoz to pochopili bez teto zavorky si muzou blahoprat)

tatik (14.4.2007 22:43:33)

Umělá inteligence - lidé si vytvořily pojem umělé inteligence pro všechny své výtvory , které dokáží splnit jejich očekávání. Člověk chce výpočet abstraktní množiny čísel a použije umělou inteligenci, ale háček je v tom že člověk použíje vlastně svou inteligenci , kterou nastrkal do technologie nazvané PC , nebo nějak jinak, a ta mu pouze zopakuje a zrychleně zopakuje to co je naučená vykonat . Sama o sobě by to nedokázala. I to co považují někteří odborníci za vrchol umělé inteligence je pouze složitý výpočet na bázi fraktálů, které do technologie zadal zase člověk. Ale bohužel umělá inteligence neumí sama vytvořit nové řešení bez pomoci člověka, na to musí bohužel člověk přijít sám. Člověk vlastně chce a požaduje aby sroj dělal to co vycvičená opice a tomu tedy říká umělá inteligence. Jediný počin lidstva který se nejvíce blíží umělé inteligenci je vynález zvaný zrcadlo - ano zrcalo , dokáže dokonale a bez chyb zopakovat to co vydí a stačí jen vyřešit , aby to zrcadlo dokázalo o něco dříve než se to přihodí. A to bude ta skutečně dokonalá umělá inteligence. Ale pochybuji o tom , že by se nám méně inteligentním tvorům s potom zrcadlo s takovou dokonalou vlastností pochlubilo. Určitě by ji využilo pro sebe. :o) Hrome , že by se to už uskutečnilo? Proč my vlastně ty zrcadla tak hýčkáme , leštíme a dáváme pozor aby se nerozbyly?

hela (14.4.2007 22:52:30)

tady se baví jen pánové? no já jen že tolik blbých keců pohromadě jsem už dlouho neviděla :-)