Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ČTÚ a rozhodnutí

ČTÚ a rozhodnutí

Jirka (18.4.2007 19:15:51)

Tuším někdy v lednu či únoru se tady někteří lidé chvástali, jak přesně ví, že od prvního dubna český telekomunikační úřad zatrhne telekomu vázání hlasového tarifu na ADSL. Já oponoval, že čtú je tady pro telekom a ne pro lidi a že žádné podobné rozhodnutí nevydá. Měl jsem pravdu, nebo mi něco uteklo?

Anonym (18.4.2007 19:57:25)

Tento úřad nějak ztrácí smysl. Od dob, kdy byl založen v dobré víře, že bude udělovat povolení a regulovat provozy se transformoval na instituci, která se vysmívá obyčejným lidem a místo povolování spíš věčně něco zakazuje a komplikuje.

Anonym (18.4.2007 20:31:47)

Dočkej času.... Teď O2 má ADSL bez poplatku za pevnou (svázali to s mobilem), čímž si podřízli definitivně větev...

JB (18.4.2007 22:25:12)

Přečti si to ještě jednou. Bez poplatku za pevnou? A jak to, že jí k tomu stejně dostaneš? (dsl+mobil+PEVNÁ)

Anonym (30.4.2007 07:39:47)

Žvásty, ČTÚ by měli zrušit. Dělá přesně opak toho, než co se od něj očekává.

Anonym (3.6.2007 09:00:54)

Prostě výsměch...

Anonym (3.6.2007 11:38:51)

Tohle byl nesmysl od samého začátku. Regulátor tohle nikdy nemůže TO2 nařídit, jinak by si koledoval o žalobu kvůli porušení hospodářské soutěže. Jinak, pokud jste sledoval některá rozhodnutí ČTU za posledního půl roku, tak se určitě, stejně jako já, musíte ptát, proč např. žádný s alternativních operátorů nevyužívá IP bitstream (např. by mohli nabídnou službu s lepším agregačním poměrem). Nebo proč všichni nabízí FUP 4GB (u rychlostí 2048/128 přes TO2), když mohou využít faktu, že data se počítají pro celého ISP dohromady (a vůbec, schválně se zkuste podívat na parametry wholesaleových služeb, co teď TO2 prodává a porovnejte s tím, co reálně nabízí alt. ISP). Takže spíš než na ČTU by jste měli nadávat na konkurenci! Vždyť se ani nikdo TO2 konkurovat nepokouší. Všichni jsou spokojení s tím, co mají.

kix (3.6.2007 13:22:06)

Myslíte carrier IP stream? Rád podiskutuji věcně nad nad tímto, ovšem nutno nejdříve podrobně nastudovat... Telefonica splnila formálně žádost ČTÚ, ale nabídka je jaksi problematicky použitelná... Například: Píšete o agregaci... skutečně to umožňuje nabídkout lepší, konkrétně od 1:100 do 1:20. Pokud se ale podíváte na ceny, tak složka odpovídající agregaci vám v případě 1:20 naroste až 15x (patnáctkrát!!) oproti ceně za 1:50. Nemluvě o tom že vůbec koncepce této velkoobchodní nabídky je poněkud "svérázná" , neboť cena je nelogicky rozdělena do velkého počtu složek. Alternativec zaplatí 1) cenu za adsl přípojku (mimo to už s určitým množstvím dat ---- proč???) 2) za data 3) za agregaci 4) za "tlustou" přípojku k sobě - v závislosti na celkové rychlosti.

petr (3.6.2007 13:24:26)

ona konkurence je ale vestinou sou to lokalni ISP, protoze nikdo nema penize na to aby rozjel najednou celorepublikovou sit