Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > active DC++

active DC++

Bilbo (30.3.2004 12:57:05)

Zdarec, pročet jsem tady fórum, všechny možný rady, jak spustit DC++ v activu a stejně se mi to nepovedlo. Nemohl by to někdo prosím krok po kroku popsat, aby to tady bylo pro všechny pořádně. Mám GTS lajnu, která stejně jede přes den asi 20, takže to vidim maximálně na nějaký MP3 písničky. Modem Alcatel SpeedTouch 510i. Předem Díky

Anonym (30.3.2004 13:42:37)

To je jak u blbejch. Prihlas se na modem, tzn. pust si Web browser a zadej adresu 10.0.0.138. Vypln heslo a vlez si do nastaveni Advanced / NAT a do kolonky Default Server napis IP adresu toho pocitace, kde chces mit DC, tedy napr. 10.0.0.5 atp. V DC si nastav, ze si ACTIVE a ze tvoje IP je . Tuto tvoji verejnou adresu muzes napr. zjistit pomoci http://adsl.nextra.cz sekce Podpora zakazniku / Vase IP adresa. No a tu do toho DC vypln a od teto chvile vse (tedy i utoky z internetu) co prijde na tuto tvoji verejnou IP adresu (tedy tvuj modem) bude automaticky presmerovano na tvoji adresu toho PC s DCckem. Da se to udelat lepe a radostneji nastavenim jen konkretnich portu, nicmene pro tvoje potreby to takto postacuje. Pokud to ani dle tohoto navodu nefunguje, tak je zrejme chyba mezi zidli a klavesnici a hold budes muset provozovat DC v passive rezimu coz ale vubec nicemu nevadi akorat nebudes moci stahovat od jinych passive, coz taky nicemu nevadi...

Bilbo (30.3.2004 14:04:56)

No, tak přesně tohle jsem udělal už předtím a nejde to stejně. Mám připojenej na ten modem jen jeden comp. Koupil sem to 4-portovej kvůli tomu, že časem připojim ještě jeden. Vyplnil sem tedy jako defaultni NAT svoji IP adresu, tedy adresu verejnou. Nejede to stejně. Mám firewall, ale na adsl od Skynetu, kde sem měl ještě vytáčený připojení pomocí VPN mi to fachalo...stačilo vyplnit veřejnou IP do DC++.

Anonym (30.3.2004 14:28:17)

zkus tohle https://www.dsl.cz/index.php?akce=2&vlakno=10043&i=1076837146

Anonym (30.3.2004 14:29:30)

Coze si vyplnil jako defaultni NAT? Kam si to proboha vyplnil? Kde je napsano DEFAULT NAT? A kde je napsano ze tam mas vyplnovat VEREJNOU adresu?

Bilbo (30.3.2004 14:39:24)

No, kdyz zadam 10.0.0.138, tak se mi objeví nastavení modemu, dam advanced.. NAT..a jako Default Server sem zadal svojí IP adresu. Nevím jakou jinou adresu bych tam měl vyplňovat. Nejedu doma přes server. Zadal sem prostě adresu, kterou sem si zjistil pomoci www.whatismyip.com

Anonym (30.3.2004 14:48:49)

Tak neumis cist a nezaslouzis si aby s tebou kdokoliv ztracel dale cas a plati na tebe posledni bod toho prvniho postu. Tedy at si zapnes passive, ze vse ostatni je na tebe prilis slozite. HINT: Precti si ZNOVA A PORADNE ten navod. Je tam snad JEDNO misto, ktere se da udelat spatne (resp. obracene). Jinak tebe samotneho by mohlo napadnout, ze psat kamkoliv do modemu IP adresu verejnou (tedy v podstate IP adresu SAMOTNEHO MODEMU), je ponekud divne.

Bilbo (30.3.2004 14:55:58)

No, já chápu, že tomuhle rozumíš rozhodně líp, ale každej se pohybuje v něčem jiným. Já se orientuju v úplně jinejch oblastech počítačový problematiku, třeba ve střihu videa, enkodovaní do divxu, tvoření DVD-R. Ty třeba zase nemusíš vědět, jak se jmenoval debut Davida Lynche a taky ti neřikám, že seš blbej. Já sem pochopil, že tam mám zadat neveřejnou IP...tedy jak si psal například to 10.0.0.5. Ale nedochází mi, jak mám vědět, že je to zrovna tohle. Já nevim, jestli je to jedno, co tam vyplnim nebo to někde najdu. Takže díky za rady, ale tvoje reakce vůči mému neumu jsou směšný.

Anonym (30.3.2004 15:17:19)

Ano, do DEFAULT SERVER mas zadat NEVEREJNOU IP adresu PC, kde chces mit DC. Tuto adresu ale NEZJISTIS pres www.whatismyip.com. (Tim zjistujes VEREJNOU adresu modemu). Ted nechapu ja, proc jednou pises ze si tam zadal adresu z whatsmyip ktera je VEREJNA (adresa modemu) a jednou pises ze si tam zadal neverejnou, tedy 10.0.0.5. Tuto neverejnou adresu PC s DC zjistis prikazem IPCONFIG v command promptu na tom PC, kde chces mit DC, polozka Adresa IP. A tato adresa bude nekde kolem 10.0.0.2 atp. Tuto neverejnou adresu napises do DEFAULT SERVER v modemu sekce NAT, pak das APPLY (aplikovat) a pak SAVE ALL pro ulozeni konfigurace. Do DC zatrhnes ACTIVE, port nechas na RANDOM a do IP adresy napises tvoji VEREJNOU adresu modemu, tedy tu co zjistis, kdyz si vlezes na www.whatismyip.com. Co se tyce debutu Davida Lynche tak bych rek ze to je neco s jezdenim po americe a cernym tahacem, skoro bych rekl ze Lost Highway.

Bilbo (30.3.2004 16:54:09)

Ok, už sem mi to povedlo. Já sem tam totiž nejdřív zadal tu neveřejnou. Na příkaz IPCONFIG sem si vzpomněl předtim ještě vzpomněl. Ale když sem to tam zadal, tak to nešlo. Nevim proč. Znejistěl sem a nevěděl, co sem udělal blbě, tak sem tam zadal normalní IP, což uznávam byla blbost, ale v tu chvíli sem si nevěděl rady. Pak sem zkusil ještě jednou zadat tu neveřejnou a nešlo to znova...až asi na popáty, co sem dal uložit nastavení (v tom nastavení modemu), se to projevilo a konečně to fungovalo. A co se týče Lynche, tak první film Six Figures Getting Sick natočil už v roce 1966, ale jeho skutečněj debut, z kterýho vychází i další tvorba je Eraserhead z roku 1977. Díky moc, už to funguje.

Anonym (30.3.2004 16:57:25)

Pravda pravda, na mazaci hlavu sem si vubec nevzpomel. Jinak o cem byla +- Lost Highway? Nevim jestli si to s necim nepletu.

BIlbo (30.3.2004 19:19:06)

No, typicka Lynchovina odehravajici se na dalnici :). Je to z roku 1997.

Karel (27.6.2004 22:32:45)

a co kdyz mam na tom modemu napichle 4 kompy a chtel bych na vsech aby fungovalo DC. Jak to udelam v tom NATu, ci jinak? A jeste jedna vec, jak je no s tim portem v DC++, neni lepsi kdyz je tam taky nastaveny, a jak by se to eventuelne provedlo. Mam tu 510i. Diky

wojta (27.6.2004 22:47:58)

To nepůjde nebo jen velmi nesnadno přes port forwarding.

Petr (28.6.2004 06:41:47)

To by mělo jít přes NAT entries a u každého z těch compů nastavit ručně jiný port. Ale zdá se mi to jako krávovina si DC++ zpomalovat vícenásobným během na jedné přípojce.

Kebule (28.6.2004 14:44:48)

eraserhead!!

Mr.Terabyte (30.3.2004 19:04:11)

Nikdo uceny z nebe nespadl. A tudiz mam otazku jak udelat to same (tedy stat se activem na DC++) ale na routeru ASUS diky za radu.

Smoker (28.6.2004 00:02:58)

Bilbo, psal jsi, že se zabýváš enkódováním filmů do avi, potřeboval bych s něčím poradit, mohl bys mi dát svůj mail, napiš mi to na stojanik@razdva.cz, díky mockrát.