Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vyčistěte si Windows, urychlíte si práci (9)

Vyčistěte si Windows, urychlíte si práci (9)

Anonym (4.5.2007 00:00:00)

Pomalu se nachyluje náš čas. Blížíme se k desátému, závěrečnému dílu. Dneska, v už devátém pokračování, si shrneme všechny důležité kroky a postupy, o kterých jsme si psali v celém seriálu.

wikx (4.5.2007 02:49:47)

wikx (4.5.2007 02:51:43)

Super. Uvital bych take podobny serial pro optimalizovani Liunuxu konkretne napr Ubuntu..)

Xspy (6.5.2007 00:04:16)

Ne že by to bylo od věci , ale obávám se že tady by pár řádků nestačilo :D . Aneb za jak dlouho jste si třeba i pod Ubuntu rozumně rozchodili přehrávač filmů ??? :) Já za tři hodiny a to ještě bez overlayeru :D (Linux je ta nejpodivnější a nejdelší hra jakou můžete hrát ...a jsou tací co na hry nemají už prostě čas. )

asdf (6.8.2009 08:05:19)

Hm, tak já celý Linux Ubuntu rozchodil asi za 50 minut (včetně instalace, přehrávače filmů a všeho dalšího). A to bylo moje první setkání s Linuxem. Už rok ho zdárně používám na svém notebooku jako jediný OS a zatím žádný problém. To s tou hrou vtipné nebylo, řekl bych, že to bylo přímo zcestné. U Linuxu jsem nemusel strávit ŽÁDNÝ zbytečný čas nějakými opravami, nastavováním, narozdíl od Windows. Naopak, pokud nevyžaduješ hry, je Linux ta správná volba. S hrami je to tam prý horší než ve Win. A proč jsem tady? Protože mám za úkol domluvit jednomu desktopu s Windows. OS je legální, není v provozu ani půl roku a už jsou problémy. Při tom je na PC instalováno minimum software, kvalitní antivir a firewall... Myslím, že viry a jiná havěť to nebude, vzhledem k tomu množství softwaru asi ani zpomalení způsobené "zasviněním" registrů či něčeho jiného, ale prostě nějaká chyba. Systém totiž není zpomalený celý, ale z ničeho nic začal přechod do režimu spánku trvat 10 minut místo původních 20 sekund. Bohužel jsem zde problém nevyřešil...

altaran (4.5.2007 21:48:57)

7. Optimalizujte Prefetch; o prefetchi aplikací a bootování jsme se bavili v našem pátém dílu (více zde). Buďto obsah této složky smažte (C:\Windows\Prefetch), nebo vypněte a zakažte Plánovač úloh ve Službách (viz výše) a restartujte počítač. Poté Plánovač zase povolte a restartujte znova. Možná se zde objeví problém se špatným startem systému (zkuste 3x restartovat). Pokud používáte Avast, opravte jej (viz výše), jinak zkuste v registrech Prefetch vypnout, restartovat, zapnout a zase restartovat. Postup je v pátém díle. optimalizace rychle a snadno,, milionkrat neco zapnete a vypnete a pokazdy kdys to budete delat restartujte pocitac.. :DDD jo uz vim proc wokna zahodit