Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak naformátovat disk a znovu nainstalovat windows xp

Jak naformátovat disk a znovu nainstalovat windows xp

jarek (13.5.2007 21:03:41)

Mám zavirovaný počítač nic nepomáhá mužete mě poradit jak na to

Anonym (13.5.2007 21:47:08)

Přečti si návod pro instalaci windows nebo odnes PC do servisu a tam ti to provedou.

EL (13.5.2007 22:15:55)

Pokud má legální widle tak ano stojí to asi 500-1000 Kč

EL (13.5.2007 22:04:03)

Je to na delší debatu,ale aspoň v bodech: V biosu nastavit bootování z CD Vložit CD WIN XP Postupovat podle instrukcí,odstranit oddíl,vytvořit nový,naformátovat systémem NTSF -POMALU-,doinstalovat. Service pack 2 Ovladače-deska,grafika Direct X 9c Fastboot XP Kodeky pro video TuneUp-doladění PC Antivir-NOD32 Antispyware Everest ultimate-kontrola PC Znova TuneUp Defragmentace disku C

Anonym (15.5.2007 18:31:16)

Taky potrebuju naformatovat disk ale ve windows me odmitaji pustit na formatovani. Podle jakejch instrukci jste myslel postupovat v bodu 3 odstranit oddíl,vytvořit nový,naformátovat systémem NTSF? Ve Windows to nejde. Ani odebrat oddil ani formatovat

Nargon (15.5.2007 18:35:27)

Z instalacniho CD, pri instalaci, tam je take moznost formatovani.

EL (15.5.2007 20:22:04)

Pokud jde o disk :C tak formát windows nepovolí. Je třeba nabootovat z CD.Ne z C: Myslel jsem instrukce z CD při instalaci nových WIN z CD. Bootování z CD je třeba nastavit v biosu.

[B.S]Sir_Bambino (21.7.2007 14:45:04)

nj,ale co kdyz se nemuzu do biosu dostat nebo,alespon nevim jak se do neho dostanu ,,del,, me to nepusti, jako kdyby me pc vubec bios nemelo.....[B.S]

Anonym (21.7.2007 18:53:51)

Na některých počítačích se do biosu přes "del" neleze. Podívej se do manuálu k desce. Pokuď ho nemáš zkus jinou klávesu, např. F10.

ba ja ja (24.7.2007 15:31:01)

Nebo F2

Anonym (15.5.2007 18:43:26)

pozor některé desky mají odlišnost v ovladačích , ASUS deska chce ještě ovladač na RAID SATA jde stáhnout z netu je potřeba si jej nejdříve satáhnout na disketu, potom je potřeba rozhodnout při instalaci jestli RAID SATA nebo IDE ostatní už je v normě ale ten začátek bych nechal zkušenému PCmanovi , nezkušený si zadělá na problém.

Vanislav (16.5.2007 11:45:33)

pokud sam nevis tak to nedelej, dopadnes tak ze budes mit komp v riti a stejne ti to prijde udelat nekdo jiny. Radsi kup nakemu kamosovi flasku at ti ukaze jak se to ma spravne delat. Nic proti nikomu, ale osobne neverim, ze uplny novacek zvladne spravne nainstalovat okna.....jinak preji hodne stesti, jakmile to dostanes do krve budes to zvladat levou zadni, ale chce to vedet co a jak

Anonym (21.5.2007 17:47:18)

no ehm, me bylo 10 kdyz sem prvne formatoval hadr, windows sem pak taky instaloval sam a bylo to v poho, za nejaky cas sem mel plnej disk a udelal to znova (tusim ve 12 letech)

Vanislav (24.5.2007 12:53:45)

vyborne, tak smele do toho, jen si potom nestezovat, ze jsis ses*al kompa

Anonym (21.7.2007 18:38:05)

To ze sis zesral komp muze rict jen amater, ze mas cisty disk a neumis tam nainstalovat system neznamena, ze je pc skazeny.

Anonym (22.7.2007 14:50:20)

:) Kdyby ten MS klikfest fungoval tak jak se předpokládá , není čeho se obávat ( nejlepší je vymáchat se v tom , dřív nebo později by jsi tomu stejně neušel ...) Bohužel ,někdy stačí mít integrovaný raid a jsi v .... však to uvidíš ;). Ale s linuxem by ti to následné zprovozněné trvalo díl takže směle do toho.

Anonym (22.7.2007 23:01:44)

Tak ja jsem se naštvalna windows, protoze uz mne štvaly ty antiviry, vsechno porad kontrolovat a mit tucet programu aby to jelo. Uz mam Linux par mesicu a tomu rikam system, blazne ani nevis o co prichazis. Ale klidne si wokynka dal pouzivej, vsak ony te nabonzuji. Urcite mas 100% softwaru legalni. Zajimave je, ze v linuxu ted udelam veci 5x rychleji a bez problemu, nez na windowsu. A vetsinou to jde udelat i automaticky, to jsem si v klikshitu nemohl dovolit. Tak zijte ve svem snu dal a vymlouvejte se na to ze vam chybi autocat, nebo ze si nemuzete zahrat hry :D Opravdu jste mne rozesmal... _ROFL_ Prave ve windowsu si s raidem takrka v pr*eli. V Linuxu to jde castokrat hned a bez konfigurace. System zdarma, software zdarma, a zadne pitome modre hlasky o tom ze se neco stalo v pameti na adrese 0x0015861AF. Kdyz uz chyba, tak at mi to napise proc, kde a jak ji vyresit.

Duran (22.7.2007 23:10:30)

Dalši linux maniak, až ti pojede uznavana hra CS na linuxu či max payne pak se budeme o hrach bavit, a to že si neumiš system nadstavit aby ti nerozesilal nějake sračky a info o tvem PC je tvoje věc, a ja žadne programy na ochranu nemam krom Avasta a system mi běži stabiln mi 6 měsicu

Anonym (23.7.2007 12:55:07)

Tak přesně ty hry mi tam jedou a lepe než ve windows, tak se jdi schovat :D

Anonym (23.7.2007 12:57:58)

Mi jedou taky, jsou oficialne podporovany programy cedega, wine a crossoffice, takze si jej spusti kazdy i na linuxu. Prectete si o tom radeji nejake informace, nez tady zacnete rozsirovat vasi nevedomost. Mimochodem, spustite samozrejme i HL2 mody, takze i vsechny Source mody, opet bez problemu.

Radek (23.7.2007 13:11:43)

Takže ten kdo používá Liux je Linux mainak ? V tom případě vy jste Windows maniak. Proč se takhle strapňujete, ty hry jsou už hodně staré, a stačí si najet do databáze transgaming cedegy a hned uvidíte, že tyto hry jsou podporovány už velmi dlouhou dobu. To nemluvím o těch dalších aplikacích. Dnes už není problém spustit v Linuxu téměř kteroukoliv hru či program z windows, ať už je nejnovější pecka, nebo stará dosovská hříčka. 4astokrát se setkávám s tím, že na Linuxu ty hry prostě jedou lépe. Uplně to vidím před očima, jak máte zapezpečený systém vy. A že na něm nic jiného než hraní her neděláte je další věc. A o tom, že o Linuxu nic nevíte už pomineme úplně... Až si spustím nějakou pořádnou astrofyzikální simulaci vesmíru ve windows, nebudu se mu už tolik smát, stejně jako uživatelum, jež ho vychvalují a ponižují ostatní systémy i když o tom nemají nejmenší ponětí a pokud mají tak velmi málo. Protože takoví powerusers jako jste vy nemužou okusit co je to doopravdy operační systém. Přeji vám mnoho úspěchu s warezem.

Duran (23.7.2007 23:28:41)

Tak ja ti tedy taky něco řeknu, ja linux taky měl, naštěsti jen par dnu protože horši system jsem si nainstalovat fakt nemohl. Proč ho uvadim jako Linux maniak ? Přečti si jeho přispěvek, to vola až do nebes jak vychvaluje linux. Navic co to tam mele o autocadu, ja autocad taky občas použiju prtože je to velice dobry program a myslim že ve svem oobru jediny. A teď k samotnemu systemu, vy co jedete na tučňakovi se vymlouvate že je všechno zadara, no jo, ale jak to jede to zadara ? To je jak system složeny na kolenou s notebookem. A když chcete aby ten system něco uměl, tak neni problem dat za nějaky LINUX i přes 10 000 což u Windows stoji tak max. Vista premium. Takže aby se Linux vyrovlan Windowsu, tak si musite taky zaplatit a cena je vyšši než třeba u klasickeho XP za 2500,-

Anonym (24.7.2007 00:19:20)

Zase se strapnuteje. Linux, tedy odborneji linuxova distribuce, ktery stoji nejake penize, nestoji protoze je neco lepsiho. Stoji kvui tomu, ze zahrnuje komercni aplikace, linuxove jadro a vetsina ostatnich veci je totozna s free verzi. Take zahrnuje kvalitni technickou podporu, coz se o te z windows neda rict. Mate ale tu smulu, ze linuxovych distribuci je mnoho, urcite jste jich nezkusil vic jak 5. Zase jsem se vam strasne zasmal, opet jste ukazal jak hluboka je vase nevedomost. Jak asi vypadalo vase pocinani s linuxem...: Nainstaloval jste, nabootoval a ted.. Kde je tento pocitac ? Kde jsou ovladaci panely ? A jak nainstaluju svoji oblibenou hru ? Proc jsou ty ikony jine ? Pak byl velky nervovy vybuch .. Neee:. Nic v tom linuxu nejde, je to ten nejhorsi system. A ja vam na to reknu, a proc jste si neprecetl prirucku k dane distribuci a programu ? Proc jste si neprecetl co je to linux a jak se ovlada ? Proc jste byl tak naivni a myslel si ze tohle bude windows bez viru ? Nic z toho jste neudelal, protoze jste liny, vyzaruje s vas neochota se ucit novych veci a hlavne blbost. To ze si chranite svuj ukradeny windows je prirozene. Mate svoji 20let starou skodovku a soused prijede s octavii a rika: "Vzdyt to je tak do srotu, nevyjede to ani kopec". A vy na to: "Drz hubu, je mnohem lepsi nez ta tvoje...". Takove auto nemate, protoze za nej nemuzete zaplatit (jste liny, mate xenofobii s neceho co je jinak nez na to co jste zvykly). Vzdyt vsechny navody a spoustu clanku je na internetu, staci kliknout na ikonu prohlizece a neco si precist. Ale vy ne, vy nemate cas, musite hrat zapas v counter strike. A takovymi kravinami se nebudu zdrzovat.. A jeste neco, dobre vam tak, doufam ze jste si uzil instalaci vseho warezu znova. Tohle je odplata za vasi nevedomost. Kdyz na linux proste psychicky nemate, tak na neho nenadavejte, za to muzete jen vy sam. Nejlepsi je, ze za 5let az budou mit sousede ci pratele Linux konvertujete svuj nazor a budete se smat tem co jeste pouzivaji windows. Nyni se mi jevite jako 14lety fracek, ktery vehementne musi hrat. A nejvic mne rozesmeje ta hlaska o autocadu. Linux je nahovno protoze v nem nefunguje autocad :D Je zajimave, jak ho najednou vsichni potrebuji. Bohuzel, jeste musite trochu dospet a veci se vam budou jevit uplne jinak.

MAX (24.7.2007 00:25:49)

Hehe, to je docela vystizne. S takovyma deckama se nebav, vzdyt na tomhle foru je jich tak 80%. Poste jich skazil M$ a muzou si za to sami, ted at trpi a krasne utraceji cas hranim na pc, kradenim softwaru a sirenim voloviny. Zdar MAX

freak (11.7.2009 22:39:31)

Bitches don't know about mah linux.

Forest (14.7.2009 11:42:30)

Ta schizofrenie je hrozná svině, co? :)

Anonym (24.7.2007 12:50:42)

Linux je na p

Anonym (24.7.2007 20:04:30)

Reakce hodna tve inteligence. Jestli chces, dam ti vypis toho, vcem je linux lepsi, a vysoce prevysuji klady nez zapory. Dokud mi neuvedete aspon 10 pravdivych duvodu proc je linux horsi, ani o tom nebudu premyslet.

MAX (24.7.2007 20:12:36)

By mne zajimalo, proc nereknete proc je na p*. Piste konkretne, s jakou distribuci jste mnel problema u ceho. Neni problem napsat vyvojarum a po aktualizaci to bude ok. Nebo napiste co se vam nelibi, urcite vam nekdo poradi, kdyz se slusne, s projevem zajmu budete snazit vyresit vasi zadost.

hujer (23.7.2007 19:47:17)

Neříkám že wokna je ideální systém,ale nevím co to je modrá obrazovka,žádné chyby mi to nevypisuje atd.Tak nevím,ale je fakt že Linux jsem ještě nezkoušel.

honza (7.8.2015 15:08:47)

dem do toho

Duran (22.7.2007 13:08:08)

Dalši radoby odbornik co si mysli že se da něco skazit při instalaci WOKEN, když si tak chytry a řikaš že to neni pro novačky tak mi řekni např co se tam da posrat ? Např že klikneš na next(dalši) o 10 sekund později než se ti tabulka objevi ? Nebo ja nevim fakt co to blaboliš... A co se tyče ovladaču, tak to umi taky každe pako dat CD do mechaniky a nechat Wokna hledat neznamy HW z něho.

Vanislav (16.5.2007 11:45:33)

pokud sam nevis tak to nedelej, dopadnes tak ze budes mit komp v riti a stejne ti to prijde udelat nekdo jiny. Radsi kup nakemu kamosovi flasku at ti ukaze jak se to ma spravne delat. Nic proti nikomu, ale osobne neverim, ze uplny novacek zvladne spravne nainstalovat okna.....jinak preji hodne stesti, jakmile to dostanes do krve budes to zvladat levou zadni, ale chce to vedet co a jak

Righti (24.5.2007 14:57:28)

rofl twe fakt mi kup flasku a ja ti to prijedu udelat,mozna ze to zwladnu i bez toho formatu,zalezi na tom jaxis ten system rozsrackowal konema a spajwerem :))))