Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > wi-fi vs adsl

wi-fi vs adsl

anonym (14.5.2007 16:25:28)

Dobrý den chci se zeptat jestli technologie WI-fi na 2,4Ghz a 5GHz muze byt kvalitni. Momentalne mam 4mb of O2 s limitem 12gb. Ten limit je podle me ted kdyz jeste zvysili tu rychlost proste svinarna. No ale to ostatne asi kazdy vi a pocituje. Proste limit 12 gb mi nestaci ani omylem a to nestahuju vubec nic. Internet mame doma sdilenej do 2 pc. Limit se vycerpa priblizne za 20 dni a to jen prohlizenim stranek a hranim online her. Proto vazne uvazuji k prechodu na Wi-fi (teoreticky optiku). Nejsnadnejsi by byl prechod na wi-fi. V nasem meste jsou uz delsi dobu Dva provideri, kteri nedavno navysili max rychlost ve svych tarifech na 6mb/s za 900kc. Samozrejme bez limitu. Bohuzel sem v minulosti od teto firmy odesel prave z duvodu spatnych pingu a packet lostů. Bylo to i tím ze pripojeni bylo sdilene tusim z osmi lidmi :D techty to jelo kolem 300kb/s. Bohuzel na jejich strankach nic neni o tom jestli je pripojeni sdilene nebo ne. Ale ani bych se nedivil kdyby bylo. Uvadi tam jen toto. http://www.mitranet.cz/internet.aspx . Kdyby nahodou byl nekdo z Lipnika nad Becvou a mel toto pripojeni at pls napise jak mu to jede a hlavne pingy. No moje otazka teda je myslite ze se to mohlo zlepsit? Je Tu jeste teoreticky pripojeni optiky od firmy 802.cz. ALe to bych musel sam kupovat antenu za 5 litru , zadat souhlas najemniku a zadat souhlas na druzstvu. A jlikoz v nasem budove zijou zvlastni lidi tak neverim ze by to proslo. Tem lidem je uplne jedno jaka je kvalita pripojeni v nasem panelaku ziji prevazne starsi lide kteri ani nepoznaji kolikatkou jim to jede a je jim to jedno :D.

WIFI (14.5.2007 16:36:46)

Pokud WIFI spravuje solidní firma, tak se jedná o kvalitní připojení, v některých oblastech lepší než ADSL. Osobně mám 512/256 bez limitu s max. agregací 1:10, kterou jsem za 18 měsíců nepoznal. Pásmo 2,4 Ghz, 600 Kč s DPH. Připojuji se směrovou anténou na cca 4 - 5 km vzdálený AP poskytovatele. Za sebe můžu říct, že kdykoli denně a za jakýhokoli počasí mam pingy na dsl, seznam do 16 ms. Prostě naprostá spokojenost. Ted navíc jako reakce na zrychlování OO ADSL mě navýší na 1 Mbit/512, což bude paráda.

Ja anonym (14.5.2007 17:35:27)

Podle dostupnosti 802.cz a panelaku predpokladam, ze ses ze Zahradni. Druhou volbou je asi Zenit, od ktereho jsem pred nejakou dobou utekl prave k Mitranetu. Podpora z jeho strany (reseni vypadku, moznost verejne IP, rychlost, komunikace se zakanikem) stala uprimne za h****. Nevim jak dnes, ale tehdy se mi tahle firma pekne znechutila. Nicmene soucasnost muze byt jina ... Co se tyka Mitranetu, tak vypadky obcas taky jsou (jako vsude), nicmene jsou reseny okamzite a v porovnani se zkusenostmi se Zenitem je to nebe a dudy. Agregace je resena dynamicky. Pred zvysenim tarifu se pohybovala max. 1:2. Nemuzu mluvit za lidi, kteri jsou na vesnicich na 2,4GHz, ale co se tyka Zahradni, volil bych Mitranet. Jinak souhlas najemniku v nasem baraku byl taky zazitek, ale kdyz se chce, vsechno jde ... ver tomu :-)

heh (14.5.2007 17:53:20)

sem necekal ze se ozve nekdo z lipnika .). Hele a nevis jestli nekdo 802 v lipniku nema? Pac na strankach 802 je uvedena jako ze dostupnost je i v lipniku. Jinak sem ze zahradni no. Jinak mohl bys mi rict co mas ted za tarif a jaky mas pingy treba na seznam sem zkopirovat? Predem dik. Jo a hlavne jestli to pripojeni nema packet losty. A jeste posledni otazka co je to ta dymanicka agregace :P. Jako agregace 1:2 znamena obecne ze to je sdileny s jednim clovekem jo? Tzn. ze kdyz si zacne stahovat pujdou mi pingy nahoru? Diky za vse :D

Ja Anonym (14.5.2007 18:21:36)

O 802.cz vim zatim jen z doslechu, je u nich pripojeny jeden znamej, kterej bydli v jedne z tech 3 "kostek" panelaku smerem k namesti. Ja se o 802.cz zatim nejak nezajimal, protoze nemam duvod. Tarif mam individualni po domluve s Mitranetem. Co se tyka agregace, tak bych doporucil precist si tady nejake diskuze, pripadne se obratit na Google. Kdyz jsem byl ale u nektereho z najemniku resit nejaky problem, pohybovalo se to mezi 70 - 100% objednane rychlosti. Podotykam PRED nedavnym navysenim rychlosti, ted nevim. Pakety se neztraci ... a kdyz se nahodou ztracely, stacilo zavolat a vsechno se rychle vyresilo. Příkaz PING na www.seznam.cz [194.228.32.3] s délkou 32 bajtů: Odpověď od 194.228.32.3: bajty=32 čas=11ms TTL=58 Odpověď od 194.228.32.3: bajty=32 čas=9ms TTL=58 Odpověď od 194.228.32.3: bajty=32 čas=10ms TTL=58 Odpověď od 194.228.32.3: bajty=32 čas=9ms TTL=58 Statistika ping pro 194.228.32.3: Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%), Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách: Minimum = 9ms, Maximum = 11ms, Průměr = 9ms Otazka je, jakym zpusobem by byl pripojeny tvuj barak, tohle je 10GHz spoj - ale to je dotaz na kluky z firmy.

Anonym (14.5.2007 18:38:52)

diky moc

Nargon (14.5.2007 18:07:07)

Wifi a ADSL se neda srovnavat. U ADSL mas cca v cele republice stejne podminky, parametry a kvalitu sluzby. Wifi je nekde lepsi nez adsl a jinde horsi. Takze obecne to srovnat nelze. Pouze ve tve lokalite. A to asi nevyresis tady, ale tim ze se budes ptat sousedu, kamaradu, pribuznych, atd... Proste lidi co to wifi maj.