Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > O2 a ADSL internet x digitální televize

O2 a ADSL internet x digitální televize

Mirda (18.5.2007 06:49:20)

Domnívám se, že O2 nabízí službu, na kterou nemá technické prostředky. Po zavedení služby digitální televize (MPEG4) v místě mého bydliště (Praha 5) se snížila rychlost mého připojení na úroveň vytáčené linky (mám 4Mbit). Přitom z limitu (12 Gb mám vyčerpáno necelou čtvrtinu). Moje internervence na na hotline i volání na obchodní oddělení nepomáhají. Zvažuju stížnost včetně stížnosti na ČTÚ a přechod k jinému poskytovateli připojení. Doporučí mi někdo některého ? (Používám modem/router D-Link 684T ten snad chodí všude).

Anonym (18.5.2007 08:27:04)

A zkoušel si tu rychlost měřit s vypnutým STB? Jinak, pokud ti to na hotline odmítají prověřit, o čemž silně pochybuji, tak můžeš minimálně požadovat, aby ti tam poslali technika, který by ověřil funkčnost služby. Samozřejmě, pokud by byla chyba na tvojí straně, tak to zacvakáš.

Anonym (18.5.2007 09:02:13)

Nyní hrozí, že to zacvakáš v každym případě. Před 3 lety se mi přes telefonní linku spálil modem (asi jim do toho vletěl blesk) a tím nějak skratoval linku, telefon vůbec nešel. Volám na telecom, přijel technik a když zjistil, že je to modemem, tak začal dělat chytrýho, že se budou takový výjezdy už brzo platit a strašně důležitý řeči. Přitom to byla porucha způsobená jejich vedením, pc byl vytaženej ze zásuvky. Ještě kecal něco o tom, že od nich to přijít nemohlo, že mají na každym rohu bleskojistky. Po této zkušenosti jsem urychleně začal pracovat na zrušení veškerých služeb, co jsem měl od nich. Nebudu podporovat takovou bandu idiotů.

Anonym (18.5.2007 09:33:52)

Kecy. Pokud ti to vysmaží modem přes telefonní linku (což je ve skutečnosti dost výjimečný, většinou to přijde z elektrorozvodný sítě, ale stát se to může) tak se ti ten výjezd samozřejmě neúčtuje a i ti uznají reklamaci. Stejně tak splitter. Každopádně, tohle není ten problém. btw - věta "Domnívám se, že O2 nabízí službu, na kterou nemá technické prostředky" je nesmyslná už jenom proto, že by to nefungovalo nikomu.

Anonym (18.5.2007 11:08:15)

PC byl vytaženej ze zásuvky, ne jen vypnutej přes zásuvkovou lištu dělám to tak vždy, když je bouřka. Sice jsem nic neplatil, ale v té době (aspoň to říkal technik) se právě zavádí placení za podobný typy výjezdů. No a že by dali/zaplatili novej modem, tak to určitě ne. Prej to není jejich zavinění. Ale kdo by se hádal kvůli 700 za dial-up modem

Anonym (18.5.2007 11:36:19)

Aha. Tak jak to je s dialup modemama to fakt nevím. To co jsem popisoval já se týkalo ADSL modemů koupených u TO2. Co se tohoto týče, tak se chovají celkem ok. Navíc, asi hodně záleží, s jakým konkrétním člověkem jednáš. Bohužel, u těchto velkých společností vždycky dřív nebo pozdějc narazíš na nějakýho debila, co se rozhodne ti to nandat... A k tomu zavinění... Ono to asi jejich chyba opravdu nebude. Když ti přilítne blesk z elektrorozvodný sítě, tak to taky není vina ČEZu (rozhodně ne podle smlouvy). Ono totiž tyhle proudový skoky totiž nějak nejde dost dobře odstínit.

Anonym (18.5.2007 12:10:25)

:) již několik desítek let tu řešení máme . A dnes jsou ceny UPS více než vlídné . Pokud jde o profesionální řešení tak není co komentovat a u dialistů ? ... no kdo chce kam . Nový modem ti stejně nikdo nedá a je otázka zda má jeho koupě smysl (na samotě u lesa by se měli dělat jiné věci než trápit dvoulinky nad maštalí...)

Anonym (18.5.2007 12:18:31)

Jistě. Myslel jsem to tak, že to nejde dost dobře odstínit ze strany "poskytovatele", řekněme, standardními ochranými prostředky (jističe atp).

Anonym (18.5.2007 13:15:31)

1. dial-up byl před 3 rokama jedina šance na net (aspon u mě) 2. O přepěťový ochraně jsem uvažoval, bylo tam 4 zásuvky 230 V, anténa a právě telefonní R 11. Ještě v krámě jsem přečet techn. specifikace a v nich bylo, že při určitý síle impulsu to normálně propustí. Tak jsem se na to vybod. K čemu takovou ochranu, když podrží jen do určitý výše

Vanislav (19.5.2007 20:51:34)

Guma chrani take jen na 97% a prestanes ji snad kvuli tomu pouzivat?

Anonym (19.5.2007 22:42:29)

No, na přepětovce byla hodnota proudu nebo napětí, kterou když impuls překročí, tak to přepěťovka pustí. A jelikož nikdo neví, jak silnej blesk zrovna bude, tak spolehlivost nebude asi 97 %.

Anonym (20.5.2007 07:39:33)

Podle mých praktických zkušeností aby se přepěťovka prorazila, tak se blesk musí trefit přímo do baráku (a to pak hoří všechno ať už přepěťovka je nebo není - tam už jsou tak silná EM pole, že se slušné napětí naindukuje i na přívodním kabelu). Pokud jsou dobře udělané rozvody a zemnění, tak přepěťovka má vyšší spolehlivost než těch 97% a rozhodně má smysl (snad s vyjímkou osamělého baráku na vrcholku kopce, tam to těch 97% nebude :-) )

WIFI (18.5.2007 13:20:01)

Nepodrží tě UPS při výpadku proudu ? Podle mě je to záložní zdroj. A jemu to příšlo při vypnutým PC po telefonní lince

Anonym (18.5.2007 19:41:21)

No jasně...

Vanislav (19.5.2007 20:46:46)

vetsina UPS ktere za neco stoji funguji jako bleskojistky, v bejvale praci jsme jedno meli a pracovalo suprove. Kdyz do nas rachnul blesk, konkurenci z HP to vyhodilo celou sit a zdevastovalo disky, u nas to odneslo jen UPS

Anonym (18.5.2007 13:18:46)

zkusil jsem to, přišlo to jejich sítí, tak proč by za ni nemohli odpovídat. A když neodpovídají, tak se můžou aspon slušně chovat. Navíc to muselo jít docela daleko, nebot v okolí cca 4 km jsou telefonní linky v zemi.

Vanislav (19.5.2007 20:45:18)

jak vis, ze to slo prez tel. linku?

Anonym (19.5.2007 22:40:55)

A jak jinak by to přišlo? Jak jsem již uvedl, počítač byl fyzicky odpojen ze zásuvky (ne jen přes zásuvkovou lištu). Takže pokud pominu, že blesk je duch, který by prošel nenápadně zdí a vlez do PC, tak zbývá už jen možnost po telefonní lince. Nebo máš jines nápad ?

Anonom 2 (22.5.2007 21:50:09)

jak moc si vážíš svojí elektroniky v domácnosti ? Co takhle si pořídit přepěťové ochrany, jak na stranu tel. linky, tak na stranu nn sítě. Jenom nadávat, pomluvat je ubohé, ale in.

WIFI (18.5.2007 13:23:01)

Fakt se to vztahuje jen na modemy u nich zakoupený ? Taky slušnej přístup, jak se zbavit výborných USB modemů pro ADSL a ještě vypadat jako dobrák

Anonim2 (22.5.2007 21:44:51)

záleží taky jak se ten člověk chová k technikovi,

Anonym (18.5.2007 12:03:36)

Ano postoj "my nic my muzikant je u Telecomu i O2" běžný . To bylo práce s vysvětlováním než jsem vytáhl modem se seškvařenou RJ11 a okolními obvody... Doba kdy tu budeme mít 24Mbit je za dveřmi , kdo z nás bude mít ale ústřednu v domě ? Technologické limity jsou neúprosné a blíží se pro O2 moc rychle , Bude to dobře vypadat na plakátech (s magickým slůvkem "až " ale reálně to pojede s bídou u 4% zákazníků -toliko k těm technickým prostředkům .....

Anonym (18.5.2007 12:15:15)

>Doba kdy tu budeme mít 24Mbit je za dveřmi Spíš bych řekl, že se blíží po dálnici do našeho města. Jinak, co se týče toho omezení vzdáleností, tak to snad není vina TO2, ne? Navíc, co ty víš, existují různá další řešení, jak třeba mikroDSAMy a podobně, takže nemusíš mít ústřednu v baráku...

Anonym (18.5.2007 13:17:01)

Já bohužel neměl štěstí. Byl spálenej jen uvnitř a nebylo to na součástkách ani vidět.

Vanislav (19.5.2007 20:42:25)

kecas z hladu, u kyslikaru pracuji a pokud tvoje linka iptv nezvlada tak ji nedostanes. Pokud tvoje linka iptv zvladne, ale uz ti tam bezi net a s NIM TI LINKA IPTV nezvladne, bud si iptv neobjednavej, v tom pripade ti rychlost zustane, nebo si ji objednej a kdyz bude zaply stb tak ti pobezi net pomaleji.

Anonym (20.5.2007 09:35:51)

Hm, a co když to přijde po elektrice?

ddt (18.5.2007 13:14:50)

Rychlost ADSL se automaticky sníží při zapnutém set-top-boxu, při vypnutém by mělo být vše OK. Tohle jsem řešila minulý podzim taky a že to tak je mi potvrdili technici 02 sice až po 2 měsících, ale dnes to mají běžně v provozních podmínkách služby. Moc se mi to taky nelíbí, ale když to ta linka neunese a nesleduješ obojí zároveň....ale hlavně víš, že stahovat máš nejlépe při vypnutém STB. Připojení proměřit Ti vyhoví zcela určitě, ale musíš volat na technickou podporu, ne na obchodní oddělení!

r (22.5.2007 21:31:25)

neni to tak nutne vzdycky. Pokud se rychlost Internetoveho pripojeni plus rychlost IPTV vejde do kapacity linky, tak se zapnuti STB pristup na Internet neovlivni. Zalezi na parametrech konkretni linky.

Bolek (21.5.2007 19:23:47)

Než začneš takhle plácat, tak si ověř, jaké je maximum vytížení linky. Já osobně má TV. Když mám zapnutej Box, tak mi to jede 4mbit, a fakt jede, stahuje mi to tak kolem 340 kB/s. A když vypnu Box, tak mi to jede v pohodě 5300 až 5700 kbit/s. Lokalita Ústí nad Labem centrum. PMožná by bylo dobré sem poslat odkaz na nějaké měření atd. Ale jestli máš TV a máš max dosah, tedy 7mbit, tak ti Box IE neomezuje. V tomhle ti možná O2 ani ČTú nepmůže. Je potřeba si to nejrpve trochu srovnat.

Bolek (21.5.2007 19:24:34)

Než začneš takhle plácat, tak si ověř, jaké je maximum vytížení linky. Já osobně mám TV. Když mám zapnutej Box, tak mi to jede 4mbit, a fakt jede, stahuje mi to tak kolem 340 kB/s. A když vypnu Box, tak mi to jede v pohodě 5300 až 5700 kbit/s. Lokalita Ústí nad Labem centrum. Možná by bylo dobré sem poslat odkaz na nějaké měření atd. Ale jestli máš TV a máš max dosah, tedy 7mbit, tak ti Box IE neomezuje. V tomhle ti možná O2 ani ČTú nepmůže. Je potřeba si to nejrpve trochu srovnat.

Bolek (21.5.2007 20:11:42)

Dodatek - samozřejmě, že ne 340 kB, ale 440... :--))

Andy (22.5.2007 17:53:30)

Tady rýpe do O2 jedině ten kdo nemá ani potuchy jak ADSL funguje.Kdyby jste se seznámily jak tato služba pracuje a jak je to s těma vzdálenostma.................

Anonym (22.5.2007 18:04:34)

.... tak byste si to nikdo ani neobjednali.

Anonym (23.5.2007 10:30:03)

Jseš taky ňouma. Záleží na tom, kolik umožňuje tvoje linka. Pokud maximálně 4Mbit, tak při zřízení O2TV ti to doopravdy klesne na toto minimum. Protože O2TV si bere tak cca 3-4 Mbit/s. Zajdi na prodejnu nebo volej infolinku ať ti kouknou na kapacitu linky.

Anonym (27.5.2007 18:31:54)

ja nevim co se vsichni vztekate, kdyz kupujete DSL tak souhlasite s tim ze kupujete nejlevnejsi sluzbu s agregaci 1:50 ! tak co tady becite. Kazdy kdo to podepise a pak si stezuje je tatar. Vylevy nactiletych jak potrebuji 2,4,6,10 a 100M linku jsou fakt k smichu.