Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL a sit

ADSL a sit

Jarda (18.9.2003 15:53:09)

tady nekde niz jsem se docetl ze pokud si poridim hub nebo switch tak muzu mit sit i adsl soucasne, ale to je podle mne blbost, ne? prece adsl pouziva uplne jinou ip adresu nez sit ze jo? takze jediny reseni jsou dve sitovky?

Takyjarda (18.9.2003 19:56:07)

Mno já myslim že můžeš a to právě proto že ADSL a každej počítáč na LANu má jiný IP.

Radim (19.9.2003 00:41:13)

Jasně. Pokud máš USB modem, pak ti stačí jedna síťovka pro tvoji síť. Jestliže máš modem Ethernet, pak potřebuješ dvě síťovky. Jednu pro LAN, druhou pro modem.

Honza (19.9.2003 08:51:16)

Pokud si poridite hub nebo switch a nebo mate ADSL modem s hubem (SpeedTouch 510/4eth) staci Vam pouze jedna sitovka. Modem ma "dve" IP adresy vnejsi a vnitrni. Vnejsi IP adresu mate pridelenu (dynamicka ci staticka), Vnitrni IP adresu si nastavite dle potreby Vasi site.

Petr (19.9.2003 13:44:56)

Kup si nejaky nejlevnejsi broadband router. Dnes je toho celkem dost na trhu a konfiguraci zvladne male dite. Pokud mas ADSL modem s WAN portem, pak to jednoduse zapojis do routru, ktery miva vetsinou jeste i 4 - portovy switch a mas doma sit, ze ktere se dostanes na internet nebo do okolnich pocitacu. Porizenim routeru navic jakz takz poresis i bezpecnoust, protoze spousta tech kramu nabizenych dnes ma integrovany firewall. Dokonce muzes koupit router s WiFi rozhranim a "podelit" se tak o ADSL se sousedy.

El Carlos (22.9.2003 00:20:18)

My to doma máme udělaný tak, že prostě máme ten modem zapojenej do hubu a jsou tam další 3 počítače. Funguje to dobře a ani není potřeba instalační CD. Nemusím se ani přihlašovat na Dashboard, tam je to pořá on.