Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Mám si zřídit ADSL ??????

Mám si zřídit ADSL ??????

PePa (5.4.2004 21:53:50)

Od 1.5. by mělo údajně bejt ADSL na naší ústředně dostupný. Mám tedy uvažovat o jeho zřízení ? Pokud to tu sleduju tak všichni brečíte jak to nejede. Nejsem vášnivej sosač ani gamesník. V tuto chvíli jsem připojen přes WiFi 128 za 1200,- vočí s DPH a jsem celkem spokojen. Jede mi to !FURT! 120-126 UPi DOWN (nc i den). Žádné delší výpadky max 2 minuty tak jednou tejdně. Ale je to WiFi..... DSL má zřejmě lepší budoucnost, myslim i v čechách. Nedovedu se rozhodnout. Možná ještě počkat až bude DSL.CZ k ničemu a nebude potřeba nikde brečet. Dík za názory !!!

Saper (6.4.2004 01:07:37)

JO je tomu tak xDSL ma skutecne budoucnost,ted nekdy skoncil veletrh kde se predvadelo jak za pomoci dsl muzes ovladat cely dum,u nas by to znamenalo ulice plne bezdomovcu.V zadnym pripade neprechazej na ADSL a zustan na WiFi do te doby nez se ADSL stane skutecne funkcnim a kvalitnim produktem.V tuto chvili nemuze ADSL WiFi konkurovat, cekej cekej cekej a jestli neumreli tak cekaji dodnes :)

someone (6.4.2004 11:37:07)

true, true...

Miroslav Šilhavý (6.4.2004 11:56:02)

Mnojo, jenže na WiFi zase máte nemalé zřizovací poplatky (buďto si musíte zařízení koupit, nebo ISP chce zaplatit nemálo). A když to rozpočtete např. na 1 nebo 2 roky, což je mým odhadem maximální životnost WiFi jakožto náhražky ADSL, vyjde Vám měsíčně docela nezanedbatelná částka.

Mates (6.4.2004 12:39:08)

jo, jo ... ale kdyz uz to ma koupeny .. tak bych taky poradil jen cekat ...

PePa (6.4.2004 15:09:44)

Míro ani né moc drahý, pokud uvažuju že stávající struktura sítě co mám zůstane a jen vyměnim AP pro připojení na Wifi síť za ADSL modem tak mi zbydejen AP. APéčko stálo asi 2,5 litru bez DPH, takže tak za 900 vočí bych ho pak nabídnul. Co se týče životnosti tak souhlas, ale jedná se spíš o životnost morální, faktická bude asi delší. Teď jsem na WiFině asi rok a půl a HW šlape tak jak má, ráno ve 8 zapnu a ve 22 vypnu.

Miroslav Šilhavý (6.4.2004 16:06:59)

Ale to jistě mluvíte o technologiích, které jsou určeny pro vnitřní použití, že ano? Páč technlogie pro venkovní použití (např. Orinoco) jsou x-násobně dražší... Ale za svoji cenu nabízí násobně vyšší výkon a chovají se ohleduplně k pásmu...

Jolinar (6.4.2004 12:01:37)

Pokud už máš nakoupený zařízení tak zůstan u wi-fi a počkej co se bude dít tady v diskusi, až ubyde nespojených lidi a udělá se jiná nabídka než co nabízí telesráč tak to bude v poho, snad contactel bude asi první.

Pytrs (7.4.2004 15:42:29)

No a jestli se mam ted rozhodnout mezi ADSL nebo Wi-Fi, co udelam? Kdyz muzu mit na wi-fi linku 256 (128 garantovanou) bez limitu za cenu o neco malo levnejsi nez mesicni adsl 512/128 s datovym limitem a jeste s agr. 1:50. Ja se priklanim na stanu wi-fi, ale rad si poslechnu vase nazory

Miroslav Šilhavý (7.4.2004 15:46:53)

;-) za ty peníze "garantovanou" neseženete; jen prostě Vám o agregaci nikdo dopředu neřekne.