Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > O2 - jak jsem při zrychlení zpomalil :-)

O2 - jak jsem při zrychlení zpomalil :-)

Bin Ladin alias Aladin (16.6.2007 23:46:52)

Můj původní tarif byl Extreme 2048/256. Když přišel čas migrace, celkem jsem se těšil, jak se mi DL zvedne na dvojnásobek, jen mne mrzelo, že UL zůstane stejný... Člověk si něco u zeleného stolu usmyslí a realita je potom zcela odlišná... Velice mne zarazilo, že moje rychlost se po zrychlení změnila přibližně v polovině května na 2,6MB/128 kb. Moje konto, e-účet i stránky pro zobrazení migrace, ti všichni tvrdili cosi jiného... i jal jsem se telefonovat... Setkal jsem se s rozmanitými besedníky, od nichž jsem dostal celkem pestrou paletu rad a porad, jak situaci vyřešil. Poslední kolega na telefonu mi poradil, ať si koupím nový modem, že prý je to mým Sagemem, který sice papírově splňuje požadavky, ale ve skutečnosti nedostačuje. Kdybych byl horkokrevný mladík a ne usedlý a rozvážný (čti-líný) třicátník, popadl bych 1500-2000 a utíkal koupit nějaký slušně vypadající ethernetový model... a pak bych se divil, že slibovaný 4MB stále nenabíhá... Až dnes jsem narazil na jiného kolegu, který je možná zkušenější, možná je jenom po blázinci migrace prostě jenom lépe informovaný a ten mi sdělil, že na mojí lince "nět vozmožno". Takže, dotyčnému tímto děkuji za konečně validní informaci, už jsem změnil tarif na Extreme 2048/128 (vzhledem k omezení uploadu moc možností nemám) a jenom si kladu otázku, proč mne takto skoro měsíc balamutili - to si neudělali rozvahu dopředu? Možná můj příspěvek vyřeší dilema mnohých, kterým rychlost ještě nezvýšili anebo tak učinili jenom papírově, jako v mém případě.

(17.6.2007 08:26:35)

no mně potkalo něco podobneho akorat s tim rozdilem že jsem měl puvodně EXTREME 3M a měl jsme přejit na 6M ....s tim rozdilem že ja musel novy modem koupit protože muj stary ale dobry wigor bohužel nepodporuje PPPOE....po dlouhem čekání na 6M migraci jsem usoudil že takovy 4M mi postači a zmněnil jsem si službu na 4M ovšem při měření mi to z puvodnich hodnot 2,4M začalo měřit po migraci na 4M pouze 2,8M tak jsem tam volal a oni mi sdělily že bohužel větši rychlost mi nepujde....-(((( tudiž bych marně čekal na zazračnych 6 M ......dle meho nazoru pokud tohle maji v databazi čisel jak je kdo vzdaleny od ustředny a že je za limitem dane rychlosti mohou sdělovat hned jak si dotyčny ověřuje dostupnost a neklamat tim zakazniky kterym většinou vyleti i 8M při ověřeni jaka rychlost jim pujde a jake je pak zděšení když jim to nakonec jede jen 2-3M .....