Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Prejit nebo ne... that is the question

Prejit nebo ne... that is the question

nextra = shit (7.4.2004 16:12:56)

Ma vubec cenu prehazet u nextry z basic unlim. na basic lite (10 GB) pokud samotny prechod stoji 2500 a tarif. Podle pocitadel na nextre sem mel za brezen 8.9GB a uz je tu FUP... Platime drazsi tarif (o par kacek, ale stejne) a aplikuji na nas FUP i kdyz toho natahame pod 10GB?!? narozdil od tech co jsou na limited (10GB), plati min a muzou stahnout vic a nehrozi jim FUP?!? aspon tak to chapu ja.... Co to ma znamenat, ze my kdo podepsali smlouvu driv mame mnohem horsi podminky? Pripada me to, ze tech 2500 za zmenu tarifu je proto aby ti nestastnici zustali na unlim. aby solili nextre vic penez a oni jim na oplatku mohli aplikovat FUP kdy se jim za chce, a pokud uz se rozhodnou prestoupit na limited a vyplaznou 2500kč no co taky dobre...

Humus (7.4.2004 19:58:31)

Cos čekal od nextry... ti si nevidí dál než na dno své kapsy... jenom se podívej na všechny ty stížnosti okolo, taky mám unlimited a už jsem pod FUP 3 týdny. Tvrdí, že to je opatření na ochranu normálních uživatelů proti stahovačům, ale ve skutečnosti jsou to oni kdo vydělává na FUP.

A (7.4.2004 20:37:40)

jj, masturbujou u grafu zatizeni site treba za noc, kdy by za normalnich okolnosti mohli lidi ukajet svoje stahovaci choutky temer beztrestne (treba 0:00 - 6:00). Takhle tam protece tak 10MB v ramci cely agregacni skupiny a to je musi neuveritelne vzrusovat...spiny to jsou...

Pavel Urbancik (7.4.2004 23:26:16)

Njn,zamestnanci ISP ( a obzvlast Nextry ) jsou divny. Kdovi, jestli si Nextraci nevodi na nocni smeny ovce ...

Pavel Urbancik (7.4.2004 23:27:23)

Divny = divni

Anonym (8.4.2004 13:23:45)

Na ja si tu vypoved asi jeste rozmyslim, po par mailej na hotline & koordinator dneska kde ni tu nic "The priority of your data packets is standard at this moment." su zvedavej jak dlouho to vydrzi, zacal sem stahovat return of the king :P

Anonym (8.4.2004 19:52:32)

hhh... GL

Anonym (7.4.2004 20:01:19)

Dle meho nazoru Nextra brzy zavede FUP i na limited varianty.

NeAnonym (7.4.2004 20:16:58)

to by ale postradalo jakoukoliv logiku, ne? pokud si dotycny v pausalu zaplati za sva prenesena data a pri prekroceni limitu si zaplati data navic, plati proste za odber dat. tzn. kdyz mam limit 10GB a dostanu se pres nej, zaplatim za to penize dle smlouvy (ne zrovna male). proste kdyz chci vic dat, zaplatim si je. jaky smysl ma v takovem pripade FUP? zabranit mi v nakupu prenesenych dat? to by bylo i proti prislovecne nenazranosti nextry.

Miroslav Šilhavý (7.4.2004 20:22:16)

To je to hrozné nepochopení; těch 10GB není garance dat, ale limit, pod kterým nejsou účtovány další poplatky. Něco jako např. volné minuty u mobilních operátorů. Provolat je můžete ale také nemusíte a nikdo Vám nic nevrací (nepředhazujte mi prosím převod volných minut do dalšího měsíce, to má jen málo tarifů); to samé je s platností kreditu na předplacených kartách... Mno a navíc, oproti těm mobilům, je na ADSL nastavené další omezení - a tím je agregace vyjádřená agregačním poměrem. A Vy, jakožto uživatel, se musíte chovat podle obo těchto pravidel, podle toho, ke kterému se dostanete dřív; když je sdílené pásmo plné, nemusíte se na 10GB dostat; pokud je pásmo volné, naopak musíte za další balík dat zaplatit... Nepřijde mi na tom nic nesrozumitelného.

Anonym (7.4.2004 20:32:51)

Takze muzou zavest FUP na limited nebo ne? Krom vypovedi mam jedinou moznost, a to vyplaznout 2500kc a prejit na limited a tak se zbavit FUP, (aspon prozatim) Cekat na zarazeni zpet do 'prvni ligy' nema smysl, to muze trvat mesice...

NeAnonym (7.4.2004 21:29:03)

pokud stavis otazku "muzou nebo nemuzou" tak samozrejme muzou, nic jim v tom nebrani. jak jsem uz rikal, je to ekonomicky kontraproduktivni. ale pri nenazranosti ISP muze dojit k tomu, ze pozene uzivatele z limitnich tarifu na agregaci 1:20 a zkusi, co lidi vydrzej a jsou ochotny zaplatit. pak by zavedeni FUP melo smysl, ale ten smysl je z dlouhodobyho hlediska minimalne ekonomicky pofiderni. je to pristup "vysat klienta a pak nechat odpadnout", kterej ma vzdycky kratkodobej horizont. je to legalni a spousta firem toho vyuziva. je to taktika firem, ktery potrebujou rychle otocit velky penize a pak je dat jinam. sice me krome blbosti nenapada zadnej duvod, proc by se tak mela chovat i nextra, ale mozny je vsechno

NeAnonym (7.4.2004 21:24:04)

jsi opravdu trouba, Mirku. nauc se cist a pocitat, pls. o zadne garanci dat jsem nemluvil. je jasne, ze pri pomerech, ktery panujou v ceskym ADSL, se skutecne k tomu limitu nikdo nedostane. to je ale vec zcela jina. kdyz se podivam do ceniku Ceskeho telecomu, vidim tam polozku "IOL Broadband 512/128, 10 GB objemu přenesených dat v ceně služby". to je jasne smluvne obchodni ustanoveni. dalsi smluvni ustanoveni zni: "Cena za každých 5 GB přenesených dat nad stanovený limit". kdyz si spocitam na kolik me prijdou preneseny data v objemu napr. 40 GB, zjistim, ze se mi vyplati koupit si drazsi sluzbu. to je zcela jasny a logicky zamer, uz jen proto, aby ti movitejsi nepretezovali slabsi linky. doufam, ze az podsud je to zcela jasny. z toho logicky plyne, ze na par blaznu, ktery na levnym limitovanym pripojeni protocej (kdyz maji stesti) radove desitky gigabajtu, asi tezko ma cenu uvalovat FUP, protoze po prvnich par uctech jim zbydou oci pro plac (vyjde je to podstatne draz nez treba agregace 1:20) a ISP na nich zcela legalne vydela pekny penize. pokud se takhle trvale zachova vetsi mnozstvi lidi, tj. setrvale budou protacet nekolikanasobne vetsi objemy dat nez maji v limitu, ISP muze zajasat a dokoupit konektivitu, protoze jeho ziskovost vystreli raketovym startem a zadny FUP nebude potreba. je ti to alespon trochu jasny? je to jen prosta obchodni aritmetika, nic vic (mysleno bez urazky). u limitu je FUP ekomonicky kontraproduktivni nastroj. nemam Telecom moc rad, ale tohle maji spocitany velice dobre a mimo zrejme celkovy hladiny cen jsou uz ted pomery cen u limitovanych verzi z hlediska kseftu nastaveny dobre. tvoje prirovnani jsou fakt cim dal hustsi (zase bez urazky), pokracujme v tvym prirovnani s mobily. to znamena, ze mam treba tarif se 100 volnejma minutama. je teda v zajmu operatora, aby mi po provolani rekneme 120 minut sluzbu omezil a ja mohl telefonovat jenom vecer a o vikendu? a spravna odpoved je... no... no... no prece to neni v zajmu operatora, on bude rad, kdyz budu volat porad, cim vic tim lip! a nepredhazuj mi prosim to, ze ADSL je "neco jineho", jednak je to tvuj priklad a druhak ADLS je v tomhle smeru nastaveny uplne stejne. kdo chce usetrit, ma nizkej limit a vsechno nad nej je hooodne drahy (at uz minuty nebo data), pokud mas penize, mas drazsi sluzbu, ale vyssi limit

Miroslav Šilhavý (7.4.2004 21:38:29)

Ano, souhlasím s Tebou, logiku to nemá, aspoň ne tu "selskou". Prostě a jednoduše - limit je pouze určující pro výpočet ceny, zatímco agregace pro stanovení kvality. A když kvalita nedovolí, tak holt nedovolí... :(

Trouba the MicroWave (7.4.2004 22:40:33)

Neni to 2500 Kc. Tohle jsem dneska dostal od ADSL Koordinatora na Nextre: "Zmena ze sluzby za Basic na Basic Lite stoji jednorazove 990 Kc + 22%DPH. Tato nabidka plati pouze do konce dubna. Pak zase bude 2500 Kc + 22%DPH." Jinak souhlasim, ze to opravdu vypada, jako by se Nextra chtela zbavit starych zakazniku s nelimitovanou sluzbou - ale ruku na srdce, divite se ji? Vsichni uz ted vime, ze v "trznim prostredi CTc" to byl omyl. Mimochodem, ja od zitrka minim prejit na 1024/256 6GB.

Anonym (7.4.2004 23:10:45)

Ok tak dik, ja kdesi cetl, ze 990+DPH to bylo jenom do 1.4.2004

Trouba the MicroWave (8.4.2004 08:21:44)

Ja to prave cetl taky, tak jsem se na to explicitne ptal.