Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > O2 helplinka

O2 helplinka

Petr (7.7.2007 09:41:11)

Ahoj lide, zrovna jsem ukoncil sve pusobeni na technicke podpore O2 a mel bych pro vas par rad jak s lidma na podpore jednat. Za prve, uvedomte si, ze operatori za nic nemohou, jsou to lide kteri vam chteji pomoci. Pokud se dovolate a rovnou zacnete nadavat na dlouhe cekani ci na nakou jinou vec akorat ti snizujete zajem operatora vam pomoci. Pokud se dovola clovek, kterej naprsoto normalne rekne ze je nastvanej, ze mu net nejde a ze potrebuje pomoci tak je to hned neco jineho nez kdyz zavola hulvat ktery rve a nadava. Lidem kteri maji trable s pripojenim radim zjistit si dostupnost jine technologie v okoli, k jinemu poskytovateli ADSL nema cenu prechazet (vlastnosti linky se vetsinou nezmeni) Operatorum preji pevne nervy a hlavne lidi nezapomente, ze i kdyz se bavite po telefonu, tak zaklady slusneho chovani plati nadale. Take nezapominejte na to, ze O2 pouziva Blacklisty, tak by sem vam mohlo stat, ze se take jednou vubec nedovolate :)

Anonym (7.7.2007 10:39:16)

Todle ale lidem nevysvetlis, kazdej nouma co ma net za 399kc bez dane ocekava podporu 24/7 Delam u konkurence a je to vsude stejne. Prosel jsem prez O2, CRA a ted jsem u UPC. Musim rici ze UPC mi vyhovuje nejvice, jakmile vidim pripojenej modem tak moje prace konci. Vetsina zakazniku si zatim vubec neuvedomuje, ze to s lidma na O2 nastavujete vubec nejsou povinosti ISP

Anonym (7.7.2007 15:10:20)

to mi povidej, delam na helplince O2 a momentalne vola hromada nastvanych lidi, kteri si nevymenili modem a ted nadavaj, ze jim nikdo nerekl ze jim bez adsl2+ modemu net nepojede. Zrovna ted mi volala zenska, ktera ma sagema a na lince 6mega rychlost. Voucher dostala, modem za korunu nechtela a ted nadava, ze ji net nejde a chce, aby ji tam nekdo od nas privezl novej modem....vrchol vseho je, kdyz ji slusne vysvetlis situaci a ona na tebe zacne rvat, ze ji utikaj miliony

Anonym (7.7.2007 15:39:28)

To je fakt sila. Ted uz ma doma net kazdej Jezedak co predtim nekde kydal hnuj. Pred koupenim netu by kazdej mel slozit zkousku ze zakladnich znalosti nebo at se vrati zpatky do lesa.

Anonym (7.7.2007 18:01:41)

Souhlas a bublinky OO by měly složit zkoušku ze znalosti zákonů. Aby se jim nestávalo, že přeprodaný 2 Mbit ADSL od alternativce nejde z technických důvodů zřídít ale jejich 2 Mbit jde hned.

Anonym (8.7.2007 17:51:17)

Tobe bych doporucil aby jsis prostudoval technickou stranku veci. Alternativci maji na DSLAMU vyhrazeny urcity pocet karet a pri prechodu k alternativci jsi tedy na DSLAMU zapojen na jiny port. Proto se muze stat, ze u O2 ti net jde a u nekoho jineho nikoli

Anonym (8.7.2007 17:54:34)

Koukám, že ty taky moc nevíš, o čem mluvíš, viď? Tohle je samozřejmě blábol...

Anonym (8.7.2007 18:26:27)

to samozrejmne blabol neni :) ale ty urcite jsi nekdy naky DSLAM navstivil tak vis lepe o cem mluvis nez ja, obycejny technik kterej prepojovani portu dela temer denne :)

Anonym (8.7.2007 18:40:36)

Docela náhodou jsem pár DSLAMů navštívil, ano... Když se mění poskytovatel, dojde ke změně portu to ano. Ale žádné "vyhrazené karty" tam nejsou. Kdyby to tak bylo, bylo by to ve velkoobchodní nabídce a nebo ve tech. specifikaci služby Carrier Broadband.

Anonym (8.7.2007 19:50:46)

proboha proc by v popisu sluzby melo byt napsano, ze budete zapojen na jinou kartu na DSLAMu nez zkz O2?

Filip z CB (8.7.2007 20:07:01)

pane seredne se pletete. Kazdy ISP ktery dany DSLAM pouziva ma svoji vynahrazenou cast. Muzete mi prozradit, jak by jste na DSLAMu poznal, jestli na danem portu jede zkz O2 ci CRA nebo nekoho jineho?

Anonym (8.7.2007 21:38:10)

Takže podle vás je to tak, že řekněme porty 1 - 5 má vyhrazené ČRa, porty 6 - 10 GTS, porty 11 - 20 O2, ... a tak dál?

Anonym (8.7.2007 22:33:57)

ne, O2 ma vyhrazeny karty treba 1-5 a ostatni ISP 6 - xxx. Je mi jedno co si myslis ty, takto to proste je a pokud mi neveris vice ti to vymlouvat nebudu. Pokud chces zastav se v praze dam ti prohlidku zdarma DSLAMu a ukazu ti jak to vypada, aby jsi vedel o cem se bavime.

Anonym (8.7.2007 22:56:58)

Podle mě si pletete buď pojmy přeprodávaný (RAO) a přes místní smyčku (FUALL/SUALL), nebo karta a ježek. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Možná bych vás taky mohl vzít na exkurzi...

kocour.biz (9.7.2007 14:30:50)

Wow! Vasi nabidku beru. Rad bych se podival na DSLAM! Kdyztak kontakt je na mem webu - www.kocour.biz Predem dekuji za prohlidku... :)

Anonym (9.7.2007 14:55:08)

jako jestli je to free tak tam chci taky

Anonym (9.7.2007 17:48:43)

Si ho můžeš koupit a koukat na něj doma. Není to tak drahý... http://shop.zyxel.cz/206-karta-IES-1000M_DC.html

kocour.biz (9.7.2007 18:01:47)

A proc bych ho kupoval, kdyz se muzu ZADARMO (teda alespon dle prispeku predchozich) podivat na zapojeny DSLAM a navic i ustrednu... :)

Anonym (9.7.2007 18:11:02)

Myslím, že by se ti to moc nelíbilo. Vypadá to trochu jako díra v časoprostorovém kontinuu.

Filip z CB (8.7.2007 18:45:57)

ahoj kolego :) ze te to jeste bavi, na DSL chodej stejne jenom same paka ktere poradit nedokazou a jen nadavaj. Je to jako hazet hrach na zed.

Anonym (7.7.2007 21:14:39)

To je síla a toto všechno sepsali ti slavní z helplinku O2 ?????? To je úroveň , to smrdí hromadným propouštěním.

WIFI (7.7.2007 21:57:46)

Tak at me vyhodej blbe, pujdu jinam, helplinek je dost a dost

Anonym (7.7.2007 22:37:13)

když si neumíš vymyslet svůj nick, tak někam táhni. Tehle byl můj.

Anonym (8.7.2007 17:49:41)

tak toho se tada faaaaakt bojim :) tudle praci delam jen jako bokovku, protoze me bavi povidat si s lidma, kdyz nekdo zavola tak mu rad pomuzu, na zakanika jsem vzdy mily a delam vse pro nej, kolikrat prekracuju narizeni spolecnosti abych zkz pomohl, ale lidi jako ty mi fakt tutu praci zhnusuji

Anonym (8.7.2007 19:58:59)

ja jsem uz odesel. Vazne mi pilo krev, kdyz se dovolal nakej neznalek, co na me rve ze je spravce site a ze on vi co dela a ze jsem debil kterej mu neumi poradit

Anonym (8.7.2007 21:45:04)

Tak k tomu ti napíšu tohle, helplinko: Volal jsem na helplinku O2 a zeptal jsem se, jestli mi zrychlí internet na 6M, když mám modem D-Link G664T. Dvě (!) operátorky mi řekly, že s tímto modemem mi to nezrychlí, protože neumí ADSL 2+ a že si musím pořídit nový, nejlépe od O2 (za poukázku). Koupil jsem tedy modem za cca 900 Kč, zapojil jsem ho a čekal. Asi za 3 týdny (po urgenci) mi net zrychlili. Pro zajímavost jsem zkusil připojit starý D-Link a ejhle, ten fungoval taky (jedu na něj dodnes, protože má Wi-Fi). Na D-Linku je původní FW od Telecomu z r. 2005 (pro rejpaly) a net jede bez problému DL kolem 5 M. Jestli chceš, ty zparchantělej, přechytralej, vybublanej, do španělské prdele až po krk zalezlej debile, můžu ti ten modem za 1000 korun poslat na dobírku. Mám ho totiž na hovno!

Anonym (8.7.2007 22:01:55)

Hm. Nevím, proč se vztekáš... Jasně ti řekli, že ti to zrychlí, jenom když budeš mít ADSL2+ modem. Nikdo tě nenutil si koupit nový modem, mohl sis klidně stáhnout FW na 664, který na ní umožní ADSL2+. Ale pravidla hry jsou jasná. Nehledě na to, že tady na fóru to je vysvětleno asi 100x, že ADSL modemy na 6Mbitu fungují, ale nemusí a proto je O2 nepodporuje.

WIFI (8.7.2007 22:15:28)

Takovymu debilovy jako je on to nevysvetlis

Anonym (8.7.2007 22:31:06)

hele chudacku, tento modem ADSL2+ neni a fungovat muze a nemusi. Kdyby ti rekli ze ti to na nem pojede a nejelo tak ted budes nadavat ze ti to nefunguje. Navic nechapu proc nadavas me kterej s tim nema nic spolecneho.

Coellon (7.7.2007 10:52:39)

Nikdy na operátory nekřičím a arogantní nejsem, ale je fakt, že většina lidí co tam sedí sou jen cvičené opice, bez zájmu a sebemenších znalostí toho o čem tam vůbec mluví. Nejlepší postup, když chytnu takového operátora je poděkovat položit to, zavolat znovu a doufat, že to vezme někdo chytřejší.

Anonym (7.7.2007 11:03:34)

toto je dano tim, ze vetsina operatoru po par mesicich odchazi, malo kdo snese kdyz mu denne nadavaj lidi za veci ktere nemuze nijak ovlivnit.

Anonym (10.7.2007 16:07:29)

Mě nadávali rodiče doma pořád, pak mi nadávali ve škole. Jsem prostě ideální typ pro práci na helpdesku.

WIFI (7.7.2007 20:53:03)

takovy debily jako ses ty posilam denne do hajzlu, premodrelej chytraku. Sice delam na te lince jenom 4 mesice, ale takovejch mam plny zuby.

Anonym (7.7.2007 21:10:48)

brzo dělat nebudeš tvé IP je zaznamenáno.

Anonym (7.7.2007 22:38:14)

když si neumíš vymyslet svůj nick, tak někam táhni. Tehle byl můj.

defaq (9.7.2007 12:30:08)

to je dobře, tak mi zavolej, takový mam nejradši amožná tě potěšim, že tomu trochu rozumim. Př. zavolá ti pán(nasranej), představí se jako technik, ty se ho zeptáš jakej má modem a on se tě zeptá co to je :o), jo takový volaj furt

Anonym (7.7.2007 21:09:39)

Je zvláštní jak už druhý člověk mluví o nějakých Black listech. Poslechni dobrá duše a nechtěl by si zajít na Státní zastupitelství vve tvém bydlišti a podat trestní oznámení na O2 že si vede nějaké záznamy nepohodlných osob? Myslím že buď přestaň o tm psát , nebo jdi podat trestní oznámení. Jinak vlastně podporuješ trestný čin diskriminace. Zamysli se člověče.

Anonym (7.7.2007 21:14:55)

Já si myslim, že ti, co tady píšou o black listech, tak činí proto, že je to dělá zajímavé. Prostě se prezentují jako ti "zasvěcení", ti, kteří vidí do útrob toho tajemného molocha. Ale ve skutečnosti nic takového neexistuje. Je to jen fáma, u který si puberťáci a milovníci konspiračních teorií hodí triko...

Anonym (9.7.2007 14:48:04)

ahojda asi jsi splet neříká se hodí si triko ale HONÍ SI HONÍ :-))

Anonym (10.7.2007 16:06:14)

Blacklisty normálně existují. Ve světě už dlouho. U nás s tím jako první začal TMO a pak Eurotel a další. O2 byl až poslední. Krom toho nevim jak u O2 ale u T-Mobilu si vedou operátorky dokonce záznamy o zákazníkovi eventuelně nevhodném chování.

Anonym (9.7.2007 15:12:54)

no jen do toho :) uz se moc tesim, az se u soudu pusti tri ctyri nahravky dane osoby jak vyhrozuje operatorum rozbiti pusy ci nadava do devek a debilu a soudce jiste pochopi, proc takovi zkz konci na cernejch listinach

Anonym (7.7.2007 21:17:47)

myslím že by mněl administrátor zakázat přístup všech IP z O2 jejich řeči jsou čím dál víc uhozené. Pokud nemají nervy v pořádku , ať si z tohoto diskusního fora nedělají psychyatrickou kliniku a nevylívají si zlost na lidech co s O2 nemají nic společného.

Anonym (8.7.2007 17:36:09)

aha, takze vam prijde normalni kdyz se dovola clovek ktery zacne nadavat? Jste proboha clovek tak se tak chovejte, ja za to ze vam net nejde nemohu a nevim proc bych mel poslouchat vulgarni nadavky od nakeho nymanda ktery se nedokaze chvili chovat slusne. Pokud nevite co to je slusne chovani tak brzo skoncite na blacklistu. Hlupaky jako jsi ty bych na potkani mlatil, pritelkyne prace nechala jenom proto, ze nezvladala hulvaty co ji nadavaj do devek a kurev popripade vyhrazuji ze si ji najdou a zabijou (coz je uplne bezne a skoro si to rika o udani na policii) uvedomte si prosim ze hovory jsou nahravany a ze vubec nevolate anonyme. Jinak nechapu co vas vede k tomu, ze kdyz jste nastvanej tak se nemusite chovat slusne. Me take kolikrat nastve banka a nervu kvuli tomu a slecnu co sedi za prepazkou.

jaryn (9.7.2007 10:38:32)

Klídek omezenče. Jak víš, že ten dotyčnej na koho reaguješ patří k těm "hulvátům"? Seš furt jak kolovrátek. Zaslepenec - když s Tebou někdo nesouhlasí,tak je hned ten, kdo volá a nadává operátorům? Se už prober!

Anonym (9.7.2007 15:11:21)

clovek ktery zacina debatu urazkou mi raka abych se uklidnil :) asi pudu servat nakyho zakaznika :)

Jaryn (9.7.2007 20:09:27)

Jo jo, posluž si. Nejsem bohudík Váš zákazník a ani bych se k nadávání na helplince nesnížil,ale ty mi příjdeš s těma blábolama už otravnej. Nikdo Tě nenutí tam dělat. Když nemáš na víc, tak si nestěžuj!

Anonym (9.7.2007 20:44:39)

mohu se optat proc si mysli, ze ma clovek pravo pouzivat ty nadavky nejhrubsiho zrna? Pracovala jsem dlouho na lince jedne banky a odesla jsem protoze mne urazelo neustale slychat ze jsem jen "pitoma blondyna"

Jaryn (10.7.2007 06:31:39)

Neřikám, že má někdo právo používat nadávky. Lidi jsou už takoví, s tím se smiřte. Nic s tím nenaděláte, kdo na to prostě nemá a nedokáže se nad to povznést, ať to nedělá.

Anonym (10.7.2007 11:14:23)

no vidis, a prave pro takove lidi se pouzivaji BL

Anonym (9.7.2007 12:48:05)

Fakt se takhle chovají? To je teda celkem hnus, jestli máš možnost tak určitě sežeň nějaký nahrávky z helplinek a nekam je uploaduj, jako odstrasujici pripad.

Anonym (9.7.2007 14:46:23)

právě jsi potvrdil kam patříš , trpíš stihomamem a jsi ještě k tomu sprostý vůči slušným lidem. to je tvůj životní úděl, ty i kdyby jsi prodával na náměstí pečenáše tak se budeš chovat jako hulvát, a snad proto ani ty pečenáče neprodáváš a jsi schovaný v anonimitě někde za nějakým IP ale pozor , O2 sleduje hlavně tebe jestli se chováš slušně, ty nahrávky nejsou proto aby se zjištovalo koho vysadit z uploadu ale koho příště vyrazit až se budou snižovat stavy, a vůbec umíš dělat ještě něco jiného než se dohadovat? no já jen jestli by jsi vůbec sehnal práci :-)

Anonym (9.7.2007 15:09:44)

pane, pracuji na lince pro Corporatni zakazniky a zde se kazdy musi chovat slusne, kdybych se slusne nechoval uz tu nejsem. Nevim, jak jste prisel na to, ze se k zakanikum chovam hrube. Myslim si sve, ale vzdy se chovam profesionalne. O vas nejde rici ani jedno

Anonym (9.7.2007 18:31:22)

za 1 - přečti si co jsi napsal jak by jsi mlátil na potkání a dal by jsi kde koho do toho tvého památníčku , s tám si jednou můžeš utírat na záchodě oči až tě budou štípat. za 2 - jdi už do háje ufňukanče , tebe bych dal tak na našu linku by jsi viděl co mají kluci u nás za fofry a to máme jen 4 na směny , sice těch 35 tisíc měsíčně mají ale žádný listy si nevedou a pěkně makají. Ale tobě bych těch 35 nedal.

Anonym (9.7.2007 20:41:07)

lolek :) co na to rici, ja si do "pamatnicku" nikoho nedavam, to rozhoduji auditori. Jinak je mi docela ukradene, co si myslis ty. Ja zastavam nazor, ze kdo se neumi chovat slusne a vulgarne nadava ac treba prez telefon je hulvat ktery si ukonceni hovoru zaslouzi. V pripade ze takto dela opakovane prichazi na radu zarazeni na BL. Nevim co vam na tom prijde tak hrozne otresne

Anonym (10.7.2007 06:45:08)

Třeba mně na tom příjde otřesné to, že tady opovrhuješ hulváty a sám by jsi je napotkání mlátil. Vypadá to, že si stejně duševně nevyrovnaný jako oni.

Anonym (10.7.2007 11:13:50)

to je takovy vetny obrat ktery vyjaruje jak takovejma lidma opovrhuji.

taunus (11.7.2007 08:58:41)

dobry den ,nechci moc do teto diskuse zasahovat ,ale to co tady rikate je uz trochu drzost a vysmech zakaznikum.to ze rikate ze operatori za nic nemohou to je sice pravda-jen jako fyzicka osoba- ,ALE jsou zamestnanci O2 coz znamena ze reprezentuji firmu O2 zacoz jsou placeni a jsou soucasti teto company.takze berou take zodpovednost za to ze neco nejde. za to jsou take placeni.

Anonym (11.7.2007 09:28:32)

priklad: zacnas sproste nadavat na prodavacku v obchode protoze se ti nelibi sluzby ktere ti dany obchod poskytuje. Co se stane? Z kramu te vyhodej. Nevim proc by to u internetu melo byt jinak. Navic kdyz zakaznik prejde k vyhruzkam (stava se tak 2x za den) je tato vec postihnutelna zakonem. Hovory jsou nahravany tak mate jeste stesti, ze se telefonica snizuje jen k docasnym banum.

Jaryn (11.7.2007 09:41:30)

ehm, tady si dovolím nesouhlasit. Jestli bych měl v tom obchodě něco zaplacené, tak by mě asi těžko vyhodili. Spíš by zavolali vedoucího :-) Tím nechci říct, že bych někdy někomu nadával, jen to srovnání pokulhává.

Anonym (11.7.2007 11:25:15)

vubec nechapu jak tu nekdo muze obhajovat chovani se jako dobytek

Jaryn (11.7.2007 12:56:40)

Vůbec nechápu, že neumíš číst a přesto sem píšeš. Řekni mi, kde to obhajuju?

Anonym (11.7.2007 13:05:48)

cela tato debata je o tom ze nekteri lide se divi, ze kdyz budou na lince hrubi tak dostanou ban.

Jaryn (11.7.2007 13:47:52)

Ale to mi je vcelku fuk. Já reaguju na věci, které se mi zdají nesmyslné. Tak jako si za ban můžou lidi sami, tak za to nadávání a vulgaritu si občas O2 může taky (ani v jednom případě to neobhajuju,spíš naopak)

Anonym (11.7.2007 14:49:05)

souhlasim, ale mnohem lepsi nez nadavat je si sarkasticky rypnout

WIFI (11.7.2007 21:07:58)

Jaryne, Jaryne ty si ale debil

Jaryn (12.7.2007 09:14:02)

Co se týče Tebe, tak se můžeš schovávat za koho chceš, ale hlouposti neutečeš. Ty musís sám se sebou žít.

Balaban (10.7.2007 08:41:08)

Sprostí jsou jenom primitivové. Daleko lepší je ironie. Nedávno jsem volal naštvaně na helplinku a svými kousavými poznámkami jsem tu paní tak rozebral, že nevěděla, která bije :-)

Anonym (10.7.2007 11:40:50)

jj, souhlas, zakaznik kterej premejsli a spise si parkrat rejpne je mnohem neprijemnejsi nez ucho ktere jenom nadava

chce to pevne nervy (10.7.2007 15:44:18)

Ja kaslu na nejake blacklisty, kdyz mi nejde sluzba jak ma jit a po nekalikatem telefonatu na podporu se nic nedeje clovek straci kontrolu, ma vztek.Trikrat slusne a nic se nedelo, az po razne domluve veskerym lidem z centra pece o zakazniky a opakovanym stiznostem na marketingovem oddeleni se neco delo.Srasit lidi, ktreri se domahaji sveho prava nejakym blacknesmyslem je drzost, kterou muze v hlave vyloudit jen clovek, ktery nema ani spetku odpovednosti, asi vam nic nerika nas zakaznik nas pan, ze.To, ze nema O2 a byvali Telezrout dobrou povest co se tyka pece o zakazniky, je znama vec a pomalu se s toho stava vase firemni kultura.Dneska je vlastne normalni k vam nevolat, protoze zakaznik sam nic nezmuze, kazdy to vi.Az se par lidi jednou nastve a podaji hromadnou zalobu, tak se bude jednou spanel divit. To je odpoved Petrovi udajnemu operatorovi, stejne mam pocit, ze s nim O2 zatocila, protoze se jako prase choval k nam poctive platicim zakaznikum.

Anonym (10.7.2007 15:51:12)

a co vas vede k tomu ze kdyz jste nastvany tak se muzete prestat chovat jako clovek? Podle ceho soudite ze se nic nedeje? To poznate jak? Preci necekate, ze vas bude technik nesutale kontaktovat co se deje. Jinak vas povazuji za dusevne chudeho cloveka, kdyz se neumite ovladat tak si najdete nekoho jineho kdo to za vas viridi, nevidim jediny duvod, proc by operatori meli poslouchat hulvaty kteri jim nadavaji do teplousu, buzerantu, dementu atd. Nepracuji pro O2, delam pro konkurenci ale s timto naprosto souhlasim. Uvedomte si, ze operator za nic nemuze a tim ze na nej zacnete rvat si s nicim nepomuzete. Nevim jak telefonica ale firma ve ktere pracuji take pouziva BL a operatori jsou naopak vedeni k tomu aby zakaniky kteri se chovaji hrube okamzite hlasili.

Anonym (10.7.2007 16:03:30)

Tak za prve i dusevne chudy clovek kdyz plati, tak ma pravo na kvalitni sluzby.kdyz se nic nedeje 6 mesicu od nahlaseni prvni zavady, clovek trochu zapremysli, jak jednat byt za negramotneho blbecka, ktrery skoci na blaboly.Neslysel jsem nikdy ani jednu argumentaci proc se nic 6 mesicu nedeje.Nikdy jsem nikoho neurazel!jen jsem se domahal svych prav a to takk vehementne, ze to leckoho zaskocilo, nicmene vulgarismy jsem nepouzival.Ale par lidi si vyslechlo sve:-)), a jsem na to hrdy, protoze jen ten kdo bojuje neceho u O2 docili.Ted mi jede, vse jak mam byt, protoze to co zazili u nikdy zazit chtit nebudou a docilil jsem i slevy za nefunkcni sluzbu.Lidi perte se o sva prava, nedejte se!!!

Anonym (10.7.2007 16:18:10)

a to si jako myslite, ze to ze jste nekoho serval nak pomoholo? To se teda pletete, nekdo na vasi zavade (to ze vam net nesel pul roku vam nebastim) pracoval, akorat jste o tom nevedel. To ze jste serval nakeho operatora na prvnim levelu na reseni zavady nema zadny vliv. tito lide jsou jen naraznikove pasmo, ktere ma za ukol oddelit lidi kteri maji problem s lidma kteri jsou jen neschopni nebo volaj s veci ktera vubec nespada pod nasi zodpovednost. To ze jste si na nakem chudakovi vylil zlost pomohlo tak maximalne vam, ale na reseni zavady to nema sebemensi vliv.

martin (10.7.2007 16:44:11)

Vy jste si poradne neprecetl muj prispevek.Nenavadim nikoho k vulgarismum, ani k tomu, ze bych chtel nekoho servat.Vy nejste pro me partner k debate, kdyz neumite napsat ani sve jmeno pane anonyme:-)).Jen chci rici, ze by se lide nemeli nechat odbit a chtit vedet presne, kdy zjedna operator napravu a to jakymikoliv prostredky.Nebo to nechat plavat a byt na blacklistu a za 6 mesicu se ozvat, at vam vypocitaji slevu na nefunkcni sluzbe, to se pak resi veci zavratnou rychlosti.Nekterym lidem jdou i premie dolu jak jsem se dozvedel:-))))))))))).To clovek dojde k satisfakci, staci jen zavolat trochu vyse:-)))

Anonym (10.7.2007 17:53:14)

ach jo, chtel jsem tim rici, ze veskere zavady se resi tak jak byly nahlaseny a to clovek kteremu jste se dovolal nijak neovlivni. Nake resi o nefunkcnosti internetu 6 mesicu vam vubec nebastimm, kdyby byl net 6 mesicu neaktivni tak ho mate z nasi strany davno zrusenej a to ze by vam nekdo vracel penize neprichazi v uvahu. Navic, pane, operator jak jsem jiz rikal nic opakuji NIC nevi, operator proste zada poruchu a tim to pro nej konci. Na helplince uz nastesti naky patek nepracuji a proto vim, ze clovek nema zadnou sanci se dovolat nekam vyse. To ze jste skoncil na BL na 6 mesicu je dalsi lez, dava se jen docasny ban na 24hodin popripade permanentni ban, ktery jsem ale zatim nikdy nevidel v praxi udelenej. Jinak vam doporucuji popremyslet nad vasi vetnou stavbou. Pouzivat vetny dovetek uprostred souveti jsem videl poprve

Anonym (11.7.2007 00:10:27)

Nemluvim nefunkcim internetu, ale o sluzbe jako je Moje konto apod., protoze to co si platite je cely komlex sluzeb a nefunkcni aplikace Moje konto je duvod k reklamaci.Jakozto nefuncni sluzba je mi k nicemu a to ani nemluvim o vypadcich emailovych serveru apod.To vse si platite, tak at to maka jak ma, ja kdyz v praci neco udelam napul tak mi to nikdo nezaplati a kdyz nekdo na me zacne rvat, tak úpodle vas vytahnu blacklist a kašlu na něj na nej, s takovou bych daleko nedosel, ty chytracku!

Anonym (11.7.2007 09:25:06)

pri pripojeni k internetu si platite jen konektivitu, jestli vam ISP nabizi nake bonusove veci tak ty si neplatite a je jen na nem jestli vam neco takoveho poskytuje. Nevim jak u O2, ale u CRA si lze na vypadek mejlu stezovat az po dvou dnech. Takze pokud vam nefunguje Moje konto, muzete si stezovat, ale reklamaci (vraceni penez) podat nemuzete.

asdf (12.7.2007 08:39:57)

Co to je za blbost? Pokud mi provider slibuje bonusy a neposkytne mi je nebo mi je poskytne v nedostatečné kvalitě, pak jde přinejmenším o klamavou reklamu. Např. Premiere dává k předplatnému dva lístky do kina zdarma, to se nemuseli namáhat je posílat, ne?

Anonym (12.7.2007 10:05:17)

co na tom nechapes? Videl jsi snad nekde za vyuctovani za internet napsano Moje konto? Ne, tato sluzba je cisty bonus, mate samozrejmne plne pravo na to sluzbu reklamovat, ale kdyz vam nepujde treba dva mesice nedostanete nazpet ani korunu.

asdf (12.7.2007 19:26:10)

a s tímhle přístupem chce telecom získávat zákazníky? pokud se telecom rozhodl poskytovat bonusy, má je poskytovat skutečně a ne jen per huba, jinak se nesmí divit, že se lidi nasíraj. a odcházej ke konkurenci.

František (13.7.2007 02:24:57)

Moje konto je součástí ADSL služby (nikoli něco navíc), což si dovolím demostrovat na vlastní zkušenosti: Potřeboval jsem aktivovat WEB Expres zdarma 30 MB (= součást ADSL služby) a podle návodu na Techzóně jsem tak učinil přes Moje konto. Ačkoli k aktivaci mělo dojít automaticky v řádu minut, přijatá objednávka se v systému "zasekla" a když ani po 2 dnech nebyla vyřízena, v souladu s návodem na Techzóně jsem nahlásil závadu e-mailem na Techhelp. Obdržel jsem 2 automaticky generované e-maily, že problém byl předán technikům k řešení a cca po dalších dvou dnech byla moje webová adresa aktivována (takže jsem si tam již mohl pomocí FTP uploadovat své stránky), ovšem v aplikaci Moje konto nešlo měnit parametry této služby. Asi po půl měsíci se mi ozval telefonicky technik, že dostal můj problém k řešení a že webová adresa je již aktivní. To jsem mu potvrdil s tím, že ale potřebuji nastavit omezení webového prostoru na 30 MB a zapnout podporu FrontPage rozšíření, což přes zablokované Moje konto nejde. Po ověření tohoto stavu technik tyto parametry nastavil ručně a omluvil se za nefunkčnost aplikace Moje konto. Následně mi TO2 vrátilo (samo, bez reklamace) alikvotní část ADSL paušálu za cca půl měsíce, kdy webhosting v důsledku nefunkčnosti aplikace Moje konto nešlo aktivovat a následně nastavit jeho parametry. Bohužel, polofunkční softwarový zmetek Moje konto dělá TO2 ostudu už druhý rok (první nedostatky jsem na Techhelp hlásil již v listopadu 2005) a podle mně to není ze strany TO2 bonus, ale spíše malus (viz přiznaná sleva z paušálu ADSL v důsledku nefunkčnosti této aplikace). Pointa: Ta zablokovaná objednávka visí v aplikaci Moje konto dosud a parametry webhostingu tam stále nejde měnit, nezobrazuje se velikost obsazeného prostoru atd.

Anonym (14.7.2007 11:45:35)

na nefuncnost aplikace moje konto nelze uplatnit zadny narok na snizenou platbu za dane obdobi. Je to napsano ve smlouve

František (15.7.2007 02:26:57)

Pro Anonyma ze 14.7.2007 v 11:45: Máte-li "smlouvou" na mysli dokument "Smlouva o poskytování veřejne dostupných služeb elektronických komunikací" - http://www.cz.o2.com/file_sup/233956/C_SMLDOCS_SML_01092006_TO2.pdf, pak v něm není uvedena žádná výluka z reklamovatelnosti (ani v poznámkách nejmenším typem písma). Pokud jste měl na mysli přílohu výše zmíněné smlouvy "VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB, VČETNĚ KONVERGENTNÍCH SLUŽEB, ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ PROSTŘEDNICTVÍM PEVNÝCH A MOBILNÍCH SÍTÍ SPOLEČNOSTI Telefónica O2 Czech Republic, a.s." - http://www.cz.o2.com/file_sup/313008/C_SMLDOCS_VSPOD_01032007_web.pdf, pak si dovolím ocitovat články 5.10 a 5.11: ----------------------- 5.10 Při přerušení provozu Služby z důvodu závad veřejné komunikační sítě provozované Poskytovatelem trvajících nepřetržitě déle než čtyři kalendářní dny, není-li dohodnuto jinak, pokud za závadu Zákazník neodpovídá, sníží Poskytovatel ceny za používání Služby o poměrnou část za každý den přerušení provozu. Podmínkou je, že Zákazník bez zbytečného odkladu uvědomí Poskytovatele o vzniku závady nebo se Poskytovatel o vzniku takovéto závady dozví jinak a Zákazník poskytne nezbytnou součinnost při odstraňování závady (např. v případě závady na přípojném vedení ke koncovému bodu nebo na koncovém bodu). Tato lhůta se počítá ode dne, kdy Zákazník oznámil Poskytovateli závadu nebo se Poskytovatel o závadě dozvěděl jinak. 5.11 Pokud službu bylo možno využít jen částečně nebo ji nebylo možno využít vůbec pro závadu technického nebo provozního charakteru na straně Poskytovatele, Poskytovatel zajistí odstranění závady a sníží přiměřeně cenu nebo po dohodě se Zákazníkem zajistí poskytnutí služby náhradním způsobem, je-li to technicky možné. Předpokladem je, že Zákazník bez zbytečného odkladu uvědomí Poskytovatele o vzniku závady, nebo se Poskytovatel dozví o závadě jinak a Zákazník poskytne nezbytnou součinnost při odstraňování závady. ------------------- Ani tento dokument neobsahuje žádné omezení ve smyslu Vašeho tvrzení "na nefuncnost aplikace moje konto nelze uplatnit zadny narok na snizenou platbu za dane obdobi". Můžete tedy uvést odkaz na konkrétní dokument a jeho část, jehož se dovoláváte? Dovoluji si připomenout, že v mnou popisovaném případě byla závada služby "WEB Expres zdarma 30 MB" přímým důsledkem nefunkčností aplikace Moje konto jakožto uživatelského rozhraní určeného k aktivaci a nastavení služby "WEB Expres zdarma 30 MB". Řečeno jinak, kdyby v tomto případě Moje konto fungovalo bezchybně, závada by nevznikla, Techhelp by nemusel nic řešit a TO2 by mi nemuselo přiznávat slevu z paušálu ADSL.

Anonym (15.7.2007 09:44:15)

obradte se na nase obchodni oddeleni, tam vam potvrdi slova meho kolegy. Pokud vam prestave fungovat naka sluzba ktera vyzaduje pravidelnou mesicni platbu radi vam dame pomernou platbu za dane obdobi. Toto se nevztahuje na sluzby Moje konto ci nefunkcni dataklik. (nelze objednat)

František (15.7.2007 11:54:40)

Pro Anonyma z 15.7.2007 v 09:44: Kontaktovat obchodní oddělení TO2 nemám zapotřebí, neb mi sleva z ADSL paušálu za výše popsanou závadu (vzniklou v důsledku nefunkčnosti aplikace Mokje Konto) byla poskytnuta bez řečí (a bez reklamace) v souladu s mnou citovanými články Všeobecných podmínek. Moje konto nazývám dost důsledně aplikací (nikoli službou), protože některé jeho části (třeba mnou zmiňovaná aktivace a nastavení služby WEB Expres zdarma 30 MB) jsou uživatelským rozhraním pro obsluhu vícero služeb (z těch, které přes něj obsluhuji ještě Domain Expres), t.j. de facto součástí ADSL služby jako takové. Službu DataKlik bych v této souvislosti neuváděl, je účtována jednorázovým poplatkem (nikoli paušálem) a v případě jejího neposkytnutí (v důsledku nefunkčnosti aplikace Moje Konto) prostě účtována není. Pokud je smyslem Vašich připomínek zdůraznit, že Moje konto jako takové není samostatně zpoplatněná služba, pak s tím souhlasím (není v ceníku a vzhledem ke své "kvalitě" je samostatně neprodejná, proto je součástí ADSL služby).

Anonym (15.7.2007 14:46:50)

Já si tedy dovolím jenom poznámku ke službě DataKlik. Někdy v listopadu jsem si objednal neomezený DK, který se samozřejmě seknul v té ostudě Moje Konto. Hlásil jsem to na 800184084, kde po humorné epizodě v podobě kontroly nastavení a zapojení modemu (??!!!???, ale co, jestli, když to neudělají, jim nějaký exoti strhávají prémie, jak tady někdo píše, tak to ještě pochopím) byl problém předán "někomu". Každopádně, asi po týdnu se mi někdo ozval, že už by mi to mělo fungovat. Protože už byl konec měsíce, tak jsem se na dataklik vykašlal . Potom přišlo ale příjemné překvapení, když mi O2 sama, automaticky, bez reklamace strhla poměrnou částku za ten týden z paušálu za ADSL. Takže evidentně, i nefunkční Dataklik je reklamovatelná položka. Jinak musím souhlasit s tím, že Moje Konto je naprostý a neskutečný zmetek. Docela mě zaráží, že takovýto stav může existovat již dva roky beze změny. To je hodně i na Telecom.

Anonym (11.7.2007 13:17:39)

Já tedy chápu, že je to někdy není příjemné, ale to že operátor nic neví NAPROSTO NENÍ ZÁKAZNÍKŮV PROBLÉM. Co mě jako zákazníka zajímá organizace technické podpory? Upřímně řečeno, pochopil bych všechno. Ale Je naprosto neodpustitelné, když několikrát za sebou mluvím s několika různými lidmi a každý mi říká něco jiného! Co si potom mám myslet? Že to tam někde leží a operátoři se mě snaží uchlácholit tím, že si vymýšlí nahodilé lži? To se na mě nezlobte, ale i kdybych byl poslední zákazník a platil vám korunu za rok, tak tohle je naprosté selhání. Tak se potom nedivte, že se někdo naštve, protože má pocit, že se nedovolal na helpline, ale do cirkusu a vzala mu to nějaká opice. A nezlobte se na mě, za tohle si můžete, operátoři, sami.

Anonym (11.7.2007 14:48:09)

to ze se zakaznik NEUMI CHOVAT jako clovek NENI PROBLEM OPERATORA. Nevim proc bych se mel nechat sikanovat protoze volajici clovek se nedokaze ovladat. Co se tyce ruznych informaci tak zde jedina informace kterou vam operator muze poskytnou je ze podle obchodniho zakonika ma byt poruchu opravena do 30 dnu od nahlaseni. Veskere dalsi casi ktere operatori uvadeji jsou jen dohady a odhady operatoru

Anonym (11.7.2007 15:10:07)

Podle vašich Provozních podmínek má být závada odstraněna do 4 dnů! Koukám, že operátor skutečně neví nic:-(

Anonym (11.7.2007 15:52:27)

ale ale :) hodte sem odkaz Jinak abych vas uvedl do obrazu, porucha na ADSL. se dle zakona resi do 30ti dnu, po uplynuti 4 dnu (2 dny na prebrani poruchy a dva dny na reseni) ma zakaznik pravo na pomernou platbu internetu za dane obdobi.

Anonym (11.7.2007 16:12:29)

Přirozeně, není nic snažšího... (http://www.cz.o2.com/file_sup/291012/C_INTERNET_PROVOZPODM_2_4_2007.pdf) Článek 6, odstavec 4, který říká: Doba odstraňování závady od okamžiku jejího nahlášení nepřesáhne, je-li to technicky možné, 4 kalendářní dny s výjimkou případu působení okolností, které nemohl Poskytovatel předvídat ani ovlivnit, zejména v důsledku okolností vylučujících odpovědnost a způsobených třetí osobou Ještě bych upozornil, než začnete polemizovat s větou "... s výjimkou případu působení okolností, které nemohl Poskytovatel předvídat ani ovlivnit, zejména v důsledku okolností vylučujících odpovědnost ..." , že tyto situace jsou definovány ve Všeobecných podmínkách. Jedná např. o válku, živelnou nebo jinou katastrofu atp. Tudíž, porucha (třeba přetržený kabel) je událost pro Poskytovatele "předvídatelná" a tudíž se na ní vztahuje povinnost odstranit ji do 4 kalendářních dnů. Přirozeně, je-li to technicky možné. Těch vašich 30 dnů je nesmysl. Dokonce i na vyřízení reklamace má Poskytovatel 60 dnů. Pokud si myslíte, že to tak není, předpokládám, že svoji argumentaci také doložíte relevantními dokumenty.

Anonym (11.7.2007 16:55:12)

a jak vy poznate co je technicky mozne a co neni? Jedna-li se o pretrzeny kabel tak neni technicky mozne ho opravit do dvou dnu. Nejsem pravnik, jen ti mohu rici, ze oficialni informace ktere zde na lince mame je ze zakon udava opravit zavadu do 30 dnu. Reklamaci sem netahej, bavime se o sluzbe, ne vyrobku. Jinak kdyz si tak verite podejte zalobu :)

Anonym (11.7.2007 18:33:58)

No a jsme zase zpátky u toho... Lidi jsou na vás naštvaný, protože jim lžete. A to že jim lžete jsi tady potvrdil sám. Jinak, o tom, jestli se na tu nebo onu konkrétní poruchu vztahuje lhůta 4dnů, rozhoduje reklamační oddělení (ano i službu můžeš reklamovat). A pokud opravdu pracuješ na helplince O2, tak asi sám moc dobře víš, kolik procent reklamacích je vyřízených kladně.

Telekomak (12.7.2007 10:03:05)

Ahoj anonyme. Kolega na ktereho reagujes je asi novacek, protoze jinak by se s lidma jako jste vy vubec nebavil. Tak za prve, to co zde nekdo nakopiroval nejsou provozni podminky ADSL. Kazda reklamace zavady ktera je na nasi strane a presahne 4 dny je vyrizena pozitivne. Hlupaky co vydavaji vlastni neschopnost ci neinformovanost za nasi lez fakt miluju.

Anonym (12.7.2007 10:35:55)

Bohužel, dokazujete pouze vaši nevědomost, protože to skutečně jsou Provozní podmínky pr Internet O2 ADSL. Viz výše...

Anonym (12.7.2007 18:06:25)

ale vy nechapete tu vec, ze zakon uklada ze sluzba musi byt opravena do 4 dnu, potom mate narok na pomernou platbu za dane obdobi. To jak dlouho sluzba muze byt nefunkcni je opravdu 30 dni.

Anonym (13.7.2007 02:25:01)

Je mi to líto, ale musím opět konstatovat, že se mýlíte. Zákon ohledně doby opravy neříká nic. Těch 30 dnů, které se tady pořád dokola omílají je doba, do které musí Prodávající (nebo Poskytovatel služby) vyřídit reklamaci. Ty 4 dny v provozních podmínkách naproti tomu znamenají toto: Já Téléfonica O2 ti, účastníku, poskytuju službu. Když ta služba nebude fungovat, tak já, Téléfonica O2, mám 4 dny na to, abych to opravila a když to stihnu, tak je to jako by žádná porucha nebyla a nic ti nemusím, účastníku, vracet. Když to nestihnu, tak je to důvod pro uplatnění reklamace platby. A to je všechno. Nic víc, nic míň. Ty 4 dny neznamenají, že všechny poruchy MUSÍ být opraveny do 4 dnů. Čistě teoreticky může TO2 tu službu opravovat donekonečna. Nic jí v tom nebrání, pokud s tím zákazník bude souhlasit. (Někde ve Všeobecných podmínkách je uvedeno, za jakých podmínek může účastník jednostranně odstoupit od smlouvy, takže tam bude někde i klauzule ošetřující dlouhodobou nefunkčnost. Hledat se mi to nechce, protože je hluboká noc a vůbec. udělejte pro svoje vzdělání taky něco vy.) Ale proč vám to všechno píšu. Protože na začátku tohoto vlákna jsem vyjádřil přesvědčení, že operátoři Helpline si často za naštvané a rozzlobené zákazníky mohou sami, protože jim vykládají protichůdné informace a lži, kterými kompenzují svoji neznalost (nebo neochotu zjistit si informace?). A bohužel, fakt, že lidé, kteří zde prohlašují, že pracují na helpline O2, neznají ani vlastní Provozní podmínky, to jenom potvrzuje:-(

Chuta (11.7.2007 23:23:12)

tomu nerozumim, on vam (snad jste ten samy anonym co psal: "ale ale :) hodte sem odkaz") jasne ukazal, ze skutecne nemate pravdu - ze neznate tu "spravnou" lhutu a vy ho dale napadate, ze si vymysli... jina vec by byla, kdybyste sve tvrzeni take dokazal podlozit nejakym vynatkem z dokumentu, je to verohodnejsi nez napadani stylem: "a jak vy poznate co je technicky mozne a co neni".

WIFI (12.7.2007 08:14:06)

Chuta, ty kretene, drz uz tlamu, ses debilek maximalni

J (12.7.2007 09:11:44)

Klíííd. Děti mají své oblíbené stránky, tak se tam přesuň a neopruzuj (ještě k tomu s ukradeným nickem)

Anonym (12.7.2007 09:58:22)

nereaguji na vas protoze sem neustale hazite podminky ktere ani nectete. Toto nejsou PROVOZNI PODMINKY ADSL INTERNETU.

Anonym (12.7.2007 10:33:44)

A co to teda je? Když v článku 1 výše linkovaného dokumentu je odstavec 3 který říká: (3) Služba se poskytuje pod obchodním názvem O2 Internet ADSL, O2 Internet Expres a O2 Internet Broadband přičemž k názvům může být přiřazen dodatek, který má číselnou, slovní nebo číselnou i slovní podobu a určuje konkrétní typ služby. Jinak, kolega z 12. července 2007 v 08:27 má pravdu. Skutečně se to netýká přístupového vedení. Tz. přístupového vedení se týkají provozní podminky pro poskytování univerzální služby (http://www.cz.o2.com/file_sup/233948/C_TS_PROVOZPODM_01072007_web.pdf) kde se v oddílu 11, článek 1 odstavec 15 píše: (15) Doba odstranění závady, tj. doba od nahlášení závady do okamžiku uvedení telefonní přípojky do provozu po přezkoušení nepřesáhne 72 hodin, s výjimkou případů: a) kdy je závada způsobena důsledky působení okolností, vylučujících odpovědnost ve smyslu ustanovení § 374 zákona č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, ve znění pozdějších předpisů; b) kdy Zákazník neposkytne nezbytnou součinnost při odstraňování závady, zejména neumožní přístup ke koncovému bodu nebo k pronajatému, případně smluvně udržovanému, koncovému Takže opět to nic nemění na tom, že 30 dnů je blábol.

Anonym (12.7.2007 12:11:53)

pane blabol to neni, jiz jsem toto chtel resit pravne, ale pravnik mi to rozmluvil. Doporucuji precist tento clanek http://www.lupa.cz/clanky/az-mesic-offline-i-to-je-bleskove-adsl/

Anonym (12.7.2007 12:22:23)

No... Podle mě, Provozní podmínky, jako dodatek Všeobecných podmínek, je závazný smluvní dokument. V něm je napsáno 4dny, resp. 3 dny pokud se jedná o hlasovou službu. Věřte mi, že rád uznám, že se pletu a budu zase o něco chytřejší. Ale prosím, argumentujte fakty! Pokud O2 má na opravu 30 (nebo 21) dní, musí to být uvedeno v nějakém smluvním dokumentu. Já takový nenašel. Vy, alespoň podle vašeho článku na lupě, také ne. Lidé, kteří zde vystupují jako zaměstnanci O2 zatím nepředvedli nic jiného, než arogantní, velkohubá prohlášení (což mě osobně mrzí, protože O2 si takovéto zaměstnance nezaslouží, jsou li to skutečně zaměstnanci O2). Pojďme tedy alespoň na chvíli předstírat, že tato diskuze má nějakou úroveň a používejme argumenty založené na faktech a nikoliv dojmech, Jinak, rozumím tomu, že vám pravník žalobu na O2 rozmluvil. Stejně by jste vysoudil max. navrácení paušálu po dobu nefunkčnosti.

Anonym (12.7.2007 16:38:40)

Věřte ,že dohledat platné zákonné povinnosti vašeho poskytovatele je opravdu ''kumšt'' .Sama Telefonica O2 se nesnaží své pracovníky informovat , nesnaží se ani udržet obecné právní předpoklady svých zaměstnanců . Svým způsobem se na infolince setkáte opravdu se stádem- selektovaným stádem ,jež plně zapadá do plánů svého chlebodárce . Rád si přečtu názor odborníka k reklamaci měsíční nefunkčnosti ADSL. ( obávám se ovšem předem že vše stejně končí u navrácení měsíčního paušálu) . Totéž kvalita služby je vůbec napadnutelná ?

anonym1 :) (12.7.2007 12:15:10)

ne, to jsem ja :) budu se tedy jmenovat anonym1 nejsem pravnik, ale denne na nas jdou tak tri ctyri zaloby na toto tema. Ani jedna neprosla. To ze je lhuta na opraveni ADSL 30dni je proste fakt, podivejte se na obchodni zakonik. Pokud neverite, zkuste nas zavolat

Chuta (13.7.2007 23:44:09)

ne, mne je to celkem jedno.. :) ja uz s o2 nastesti nemam nic spolecneho. jen me proste zajimalo kdo ma pravdu, kdyz oba vehementne tvrdite, ze pravdu mate oba... ale vzhledem k tomu, ze vase tvrzeni se navzajem vylucuji, tak to tak byt nemuze.. :))

Anonym (12.7.2007 08:27:47)

Jenomže malý detail, to co jste sem poslal za odkaz nejsou všeobecné podmínky pro ADSL, ale jen pro přístup k internetu jako takovému a výslovně se v článku jedna píše, že nezahrnují přípojné vedení: "Služba nezahrnuje zřízení a provozování přípojného vedení. Přípojné vedení je poskytováno a zpoplatňováno Poskytovatelem odděleně"

Anonym (10.7.2007 19:41:46)

Dnes jsem natankoval naftu u cerpaci stanice PRIMY a pak jsme to vydojili do kanistru a zjistili jsme ze za 500kc jsme natakovali pouhych 10litru,mozna to sem nepatri ale myslim ze je tu sposta ridicu kteri taky tankuji u PRIMY kvuli nizsi cene,ale bacha jsou to zlodeji cela PRIMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

coner (12.7.2007 10:17:45)

akorat tam z tebe delaji blbecka, vsichni! Kdyz jim reknes, ze mas vsechno ok. NENENE chyba je u vas!!! Napr. v pondeli mi prestala svitit kontrolka ADSL Link/Act (DSL status pripojeni). Oki, vsechno jsem zkontroloval prepojil, nejde. Tak zavolam na O2, dve hodiny promarneneho casu. Stale jsem se dozvedel, ze je chyba u me. Druhy den se stale nic nedelo, volam znova. Stale se dozvydam, ze je chyba u me... Tak jsem vyzkousel jiny modem, jiny pc, stejny. Tak uz to slo aspon k Technikum, kteri me zanedlouho kontaktovali ze je chyba u me, ze mi poslou technika (placeneho). Rikam poslete, ale platit nic nebudu. v pondeli pristiho tydne mel prijit technik, a 5 minut pred prichodem telefonat - technik z o2, ze je chyba u nich a za pul hodiny to bude ok. Tak co to ma za smysl?! A jeste mi ten tyden zpoplatnili..

Anonym (12.7.2007 12:09:29)

lolek :) vy budete asi jeden z tech odborniku co rvou ze jim to nejde a kdyz se jim reken ze teda maj odpojit modem od napajeni tak reknou ze to delat nebudou :)

... (12.7.2007 22:40:31)

umíte číst??? ...vsechno jsem zkontroloval prepojil, nejde.... ...tak jsem vyzkousel jiny modem, jiny pc, stejny. ...

WIFI (12.7.2007 23:11:33)

Nech si ty slabomyslne vytacky, pablbe

J (13.7.2007 09:52:05)

Co Tvůj příspěvek - to perla (nemyslím tím pravého WIFI) Co takhle napsat nějakou větu, která by dávala občas smysl?

Anonym (13.7.2007 14:14:13)

Souhlas tenhle zakomplexovanej mindracek by se mel jit nekam lecit. Vylejvat si svoje pubertalni kecy pod cizim nickem svedci o jeho mentalni labilite

Anonym (13.7.2007 09:50:15)

pane Bolku, co máte furt s tím Lolkem, takehle píšou jen děcka ve škole.

Anonym (13.7.2007 11:45:49)

takhle pise dohled nad siti telefonici pro Prahu a clovek co huli gecko kazdy den, znam toho manika osobne

Anonym (13.7.2007 14:14:01)

Tak to není čemu divit, že je to takovej exot. To sem rád, že nemám s O2 nic společného

Zdenek (13.7.2007 15:45:08)

ja jsem zase rad ze nemam nic spolecneho s vama. Vetsina lidi co jsem chodi josu dementi kteri nepoznaj sitovku od graficky karty, jenom tu nadavaj a kdyz se jich clovek na neco zepta tak zjisti ze ani nenaji zakladni znalosti. Pokud nemate s O2 nic spolecneho nechapu co lezete na tuto debatu. Vzdy me fascinuji lide, kteri na O2 nadavaj, jak to nefunguje, jak je to k nicemu a pak ve finale ti reknou ze nic od O2 nemaj. Ja pro ne nepracuju, ale staci mi kdyz si tu prectu nazory radoby odborniku co tvrdi, ze maj PC v poradku, nevedi co to je vir, spyware, FW atd. ale vedi ze chyba u nich neni. Pracoval jsem pro regionalniho IPS a mohu rici ze pokud na telefonicu volaji stejni dusevni chudaci jako volali me tak vsechny operatory lituji

Petr (13.7.2007 16:06:21)

asi tak nak

Anonym (14.7.2007 11:44:31)

ale s tim nic nenadelas, normalni clovek sem skoro neprijde.

J (16.7.2007 11:13:33)

Kdo je pro vás normální člověk? Ten kdo nenadává na O2? Nežijeme v komunismu,abychom měli zakázané si postěžovat na jeden "monopol". Tím, že jste jejich zaměstnanec na tom nic nezmění. Zde se řeší problémy s DSL, takže sem chodí lidé, co ty problémy většinou mají nebo měli.

J (16.7.2007 11:01:56)

jen tak naokraj - vy toho anonyma znáte, že o něm tak mluvíte? Třeba u O2 (resp. u telecomu) byl a s radostí odešel a měl k tomu své důvody. Vy jste zase přesvědčen, že je vždy chyba na straně zákazníka nebo tak nějak to mám napsat - ve stylu vašeho psaní? Neřikal ten "zkušenost" že byla chyba u O2? Nechápu co zde potom píšete! A že jsou dementi, když jim nejde internet od O2 né vlastní chybou? No to snad ne...

zkušenost (12.7.2007 22:37:55)

Podobné u mě! V souvislosti s navýšením. Měl jsem sync na lince ale internet nešel... Tvrdili, že chyba je u mě, kontrolovali jsme nastavení modemu (první blbost - nastavení se nemění ... ale budiž). Přitom tvrdili, že rychlost už je přepnutá na vyšš.í Ovšem modem ukazoval synchonizaci na původní rychlosti. Výjezd technika jsem tudíž rezolutně odmítnul s tím, ať to vrátí technikům a prověří skutečný stav, neb informace je špatná. Později už uznali, že chyba je "nejspíš na naší straně". Po celkem pěti dnech to začalo z ničeho nic fungovat...

renda (12.7.2007 15:07:38)

Chtěl bych se zeptat-- mam zřízenej adsl2 o2 2Mb/s, ale při měření rychlosti mi stále vychází max rychlost 1,2 Mb/s. Vím, že rychlost není garantovaná, ale stále jen poloviční. dik

Anonym (12.7.2007 18:03:58)

reklamace na rychlost se prijimaji od poloviny rychlosti kterou si platis

Anonym (13.7.2007 11:40:34)

Clovek pred mnou ma sice pravdu, ale pokud mas cistej komp, naznacuje to nejake problemy, zjisti si parametry linky, overi si zapojeni kabelaz ( casta pricina, blbej drat, pripojena parelarka ). Taky zjisti jesli je to celoddene, nebo jen v urcitej cas.

Anonym (12.7.2007 16:11:46)

nikdo za nic nemůže, to slyšim furt kecy kecy kecy, mě ještě pořád nenavýšili, jen kecy kecy, ale fakturu poslali pěkně mastnou, prachy to jo, ale za nic, to by chtěl každej

Anonym (12.7.2007 16:24:29)

Kazdej rozumnej clovek vi co Bubliny nabizej a co od nich muze cekat.

Anonym (12.7.2007 16:25:16)

Je to Telefónica = čekal snad někdo zlepšení ?

Anonym (13.7.2007 11:39:58)

Clovek pred mnou ma sice pravdu, ale pokud mas cistej komp, naznacuje to nejake problemy, zjisti si parametry linky, overi si zapojeni kabelaz ( casta pricina, blbej drat, pripojena parelarka ). Taky zjisti jesli je to celoddene, nebo jen v urcitej cas.

Anonym (13.7.2007 11:40:18)

srry patri jinam...

www (13.7.2007 11:24:27)

Vsechno spatne.Pokud nekomu vadi ze na nej lide rvou, nema delat operatora.Normalnimu operatorovi je uplne jedno jestli na nej nekdo rve nebo ne,nekteri z toho maj i celkem legraci. Pokud zavola clovek a misto pozdravu rekne "Ku*va uz 2 hodiny mi nejde ne, udelejte s tim do pr*ele neco" nelze se nesmat. Navic pokud je zakaznik sprosty obecne,lze ho jednou upozornit,pokud nadava primo operatorovi, nemilosrdne beze slova zavesit, at si keca do hluchyho telefonu, ma to stejny efekt. To same plati se zadosti o nadrizeneho, pripadne nekoho jineho z firmy- neprepojovat. Pokud bych kazdeho exota mel prepojit, tak firma stoji, protoze se budou hadat se zakaznikama,a nebudou delat svoji praci. Vubec je spatny pristup,ze technicka podpora musi lidem lezt do zadku. Chces radu? Chces,tak se chovej slusne,spolupracuj a problem se vyresi/bude resit. Vtipni jsou take lidi, co vsechno vedi, vsechno maj dobre nastavene a tvrdi ze chyba je u nas,ale uz podle hlasu lze poznat ze je to asi jinak... Tady je to jednoduche, bez kontroly poslat technika, at si to zakaznik potom zaplati, kdyz to ma blbe zapojene a nastavene. Reklamace se mu pak samozrejme neuzna, chyba u zakaznika. Takze pokud se Vam nekomu podarilo rozebrat, ci servat operatora, meli jste stesti, byl to clovek co tam nema co delat. Tady jsem napsal pohled na nejcastejsi problemove zakazniky a jeho reseni. At si lide mysli cokoliv, slusnost a spoluprace musi v komunikaci byt a pokud ne, nema clovek vubec pravo volat at nezatezuje linku.

Anonym (13.7.2007 21:16:24)

Ted sem pet dni cekal kvuli tomu ze mi nesel internet, ze chyba u me skoro urcite nebude, protoze sem zkousel 2 modemy a vsechno mam nastaveny spravne. Po peti dnech se ozval technik, opet se ptal na spousta veci ktery sem spravne mel. Nasledne rekl ze to preda primo na ustrednu... do 5 minut mi sel internet a dostal sem sms ze mam internet opet funkcni... tech 5 dni co to neslo a kdy sem musel spousta operatoru premlouvat ze fakt mam PPPoE a podobne bych rad zpet.

WIFI 2,4 (13.7.2007 21:53:36)

To víš, práci je nutné si šetřit

Anonym (14.7.2007 11:43:26)

navrhnete nake jine reseni? Momentalne nam v praze stoji fronta 1500 listku ktere cekaji na opravu. jedine reseni je navysit pocet techniku, ale to by se projevilo na cene internetu. Pokud nekdo chce opravu internetu rychle, at si zaplati zvysenou technickou podporu. To ze vam nesel net 5 dni je jeste docela kratky cas.

Anonym (14.7.2007 12:34:47)

Problem hlavne vubec nemel nastat, pokud to bylo vyreseno do 5 minut rovnou na ustredne.

WIFI (14.7.2007 13:53:16)

Drz uz picu, idiote, hovno tomu rozumis

Anonym (14.7.2007 14:56:12)

videl jste nekdy ustrednu? Kdyby ano netvrdil by jste neco o 5 minutach. Vy to vsechno vidite jako Hurvinek valku. Reknete chyba je na ustredne, poslete tam technika, ale nejdriv se musi zjistit, jestli ta chyba doopravdy je na ustredne nebo nekde mezi UR/DSLAMem/ustrednou. Pak se na to musi technik rezervovat, chvili trva vlastni prace na ustredne. Pokud jde vsechno idealne, je minimalni cas od nahlaseni k oprave poruchu cca 24hodin. A to pocitam s tim, ze ve fronte nebudou zadne PL ktere na reseni cekaji.

Anonym (15.7.2007 00:15:55)

Ustrednu videt ani nemusim. Pujdeme tedy po bodech, aby jste to pochopil. Pondeli: v 9:00 rano nejde internet, modem ukazuje zvysenou rychlost 61XX/38X (nevim presne, tak doplnuji X :-) ). Stav LED na modemu - sviti kontrolka DSL - ANO, kontrolka internet - NE. Stale rano - Volam na infolinku, rikam ze u me melo probehnout navyseni, ze mi od rana ukazuje modem navysenou sync. rychlost, ale ze internet nejde. Pta se me na PPPoE - ano mam spravne nastaveno, LLC - ano mam spravne nastaveno, jmeno a heslo: o2 - ano mam spravne nastaveno. Nasledne neco kontroluje a rika mi ze sem byl opravdu nekdy rano odpojen - ze pry sem odpojen z DSLAMu (popravde nevim jak moc to funguje, nicmene sem si myslel ze je to divny ze me to synchro ukazuje, ale kdovi jak to je) a ze mam pockat par hodin... mela me uklidnit zprava o navyseni datoveho limitu (o kterem uz docela dlouho vim :-) ale dobra). A at zkusim obcas restartovat modem. Vecer - stale nic, stale stejny problem, trosku sem si s tim pohraval, zkousel jeste ruzny nastaveni, Tx - pres sto, Rx - 0 Utery Rano - opet stale uplne stejny problem, volam na infolinku, ze mam tenhle problem uz od vcera a ze sem to operatorovi jiz rikal, pani tuka do pocitace a oznamuje mi ze u me vcera probehlo navyseni... pta se me na PPPoE. Rikam ze stale nic, modem sem opravdu restartoval, nespocetnekrat. Ze pry to nahlasi technikum a ze se mi dneska nebo zitra ozvou. Dozvedel sem se novinku, ze O2 navysilo datove limity, rekl jsem ze je to hezke, ale ze bez internetu je moc nevyuziju. Vecer - prozmenu nic Streda Rano - staaale nic Vecer - staaale nic, pujcil sem si jeste modem od znameho, pro jistotu, naprosto ten identicky problem, volam na O2, jestli se nejak s problemem pohnulo, pry je to stale zadane, ze se mi technici ozvou asi zitra. Co nadelam. Ctvrtek Rano - aaaaaaa nic... Vecer - aaaaaaaaa nic.... zacinam byt trosku nervozni :-) Patek Rano - volani - nezname cislo HURAAAAAH Nejprve poresime jestli mam protokol PPPoE... LLC... restarty modemu atd. atd., technik taktez nevi, rika mi ze to tedy ted predava na ustrednu a ze ke me mozna poslou technika. Dozvidam se ze O2 zveda FUP... Pet minut na to - mam jeste stale spustenou administraci modemu - status ... najednou skace z N/A na UP ... Sest minut na to - SMS - Vazeny zakazniku, vas O2 Internet neco je opet funkcni..... Zkousim DSL.cz, speedtest.zive.cz - vsude se dostanu na max 2,7Mbit a tento stav trva do ted, coz je zhruba o 0,3Mbit vice nez sem mel predtim (to je spravne? nemelo to byt o 3 a ne o 0,3 vice? probehlo u me vubec to navyseni, nebo jen synchro se zvedlo?)

Anonym (15.7.2007 00:16:15)

Maximalne je 3000 znaku, takze dokoncuji - Takze, prosim, me by opravdu zajimalo, co se delo mezi "Rano - volani a Sest minut na to". SMS me prisla, jak kdyby si tim byli ale naprosto jisty ze ted to proste pujde. Nevim jestli to vyresili na te "ustredne" nebo kdovi kam to vubec predali, nicmene doufal sem ze me spise zavolaji, opravdu me zajimalo, kde byla chyba a proc jeji vyrizeni trvalo temer 5 dni, kdyz to vypada ze to bylo vyreseno behem 5 minut. Proc se me 3 operatori museli ptat na ty same veci. Opravdu mam spis pocit, ze Hurvinek radi nekde jinde, nez u me v hlave. Mimochodem je dost mozne, ze se me podobny problem tykal i kdysi u puvodniho ADSL, probihalo to pres ruzne operatory zhruba stejne, az se k tomu dostal technik, ktery to nekam predal a kupodivu to za 5 minut slo.

zákoš (14.7.2007 13:59:31)

mám obavu, že O2 tyto zásahy outsourcuje, jinými slovy to pro ně dělá subdodavatel... když tak mě opravte. A komunikace s nimi vázne. Když volám na linku techniků 800184084 tak se bohužel jedná pouze o předávače informací, ne o techniky (moje zkušenost). Na skutečné nastavení linky se nebyl schopen podívat; pouze četl v systému poznámky kolegů. Kdyby informace byly správné a včasné, beru. BOhužel nejsou. Oni jsou schopni k vám vyslat technika (kterého by o2 zaplatila), přestože je zřejmé, že chyba je na jejich straně. Dále se zdá, že nefunguje i základní procesy. Příkladem budiž ono nezvládnuté zrychlování. Je to minimálně druhé, a přitom opět s velkými problémy... Zákazník čeká na zrychlení, když volá na infolinku , doví se že má čekat dál. Počkal jsem tedy další měsíc... a dozvěděl jsem se, že pokud jsem nevyzvednul modem, nezrychlí mi internet... bože kdo to vymýšlel??? Když ADSL2+ modem mám. Tj: 1) postup je špatný 2) je navíc nesprávně komunikován i v rámci firmy, nejen navenek. A podívejte se nyní, 14.7.2007 za www.zrychlujeme.cz , zadejte tel čísto (nezrychlené), dovíte že vám bude zrychleno v DUBNU nebo KVETNU!! TO je do nebe volající, to si nikdo nevšiml, že to tam stále visí, nebo je to prostě O2 jedno??

Anonym (14.7.2007 14:51:26)

mate pravdu jen castecne, pokud se jedna o cloveka kterej u nas vydrzel trochu dyl, je vetsinou schopen vam presne rici kde je chyba, ale vyslat technika na misto je jiz pomerne problem. Jiste chapete, ze nez se nekam vysle technik, musi se zjistit, jestli ten problem neni nekde jinde. Dalsi vec kterou nechapu je ta, ze lide porad kriceji, ze chyba neni na jejich strane a chtej aby k nim prijel technik. Proc proboha kdyz chyba neni na jejich strane by k nim mel jezdit technik??? A jen takovy dodatek z vlastni zkusenosti, nedavno jsem byl na vyjezdu s technikem a musim rici, ze jsou na tom jeste hure nez operatori. Prisli jsme na misto, zjistili ze pani ma spatne zapojene kabely a vyjezd se uctoval.....bal jsem se o vlastni zivot, v okamziku kdy na nas zenska pustila psy jsem si skoro nasral do kalhot.

zákoš (14.7.2007 18:26:35)

"Proc proboha kdyz chyba neni na jejich strane by k nim měl jezdit technik???" Já jsem jsem psal o případu, kdy operátor o2 nabízel (skoro bych řekl vnucoval) výjezd, protože chyba byla *prý* na mé straně. Protože ADSL rozumím natolik, že to nemohla být pravda, tak jsem výjezd odmítnul, ať to vrátí technikům na ústředně k došetření. A za pár dní se to rozjelo (prý --- opět dle operátora 800184084) "upravili parametry vedení"). Stačí? Je možné, že tam byl nějaký zástup, a technici jsou většinou zkušenější, ale toto je má zkušenost...

Anonym (14.7.2007 18:48:57)

omlouvam se, spatne jsem to pochopil...

Clamath (19.7.2007 16:23:54)

Lidi jsou blbky a trdla pitomy. Jen malo z nich ma neco v hlave. Oni nechapou co je za tema dratama. Budizknicemove co v hlave nic nemaji. Slusni jednoduchy lidi aspon priznaji barvu. Ne tihle primitivove. Je to jakobych sezral vidlicku a pak rikal doktorovi ze je to jeho chyba ze me boli v brichu. Tyhle lidi si mysli ze vsechno se bere odnekad. Elektrina jen tak vznika,pitna voda tece jen tak a telefony ze proste funguji. Tuhle jsem slysel duchodce jak se divili ze na mobily musi byt vysilace. Oni mysleli ze se to jen tak siri. Lidi by meli mit aspon zakladni osvetu. Kdyby necumeli na soap opery ale koukli se obcas na nejakej ten popularne naucnej porad, tak by to nebyly takovy prdla trdla. Nejvic me naserou lidi kteri jsou schopni volat na dispecing ze nejde proud. Nebo ze jim nejde net nebo kabelovky. Jako za prvy zdrzujou a za druhy to ten technik na dohledu vi driv, nez se baba zvedne a vezme telefon. Dokonce chodej i smsky lidem mimo sluzbu. Lidi hloupi vzdyt je to vsechno monitorovano tak proc volate!

Anonym (19.7.2007 17:56:23)

hm a když teda o výpadkách víte brzo, tak můžete je taky rychlejc spravovat? Proč se často výpadek řešit až když vám zákazník volá poněkolikáté?

Anonym (20.7.2007 10:02:09)

Ja mluvim obecne. U O2 nedelam, ale vim jak to ve sprave tehle siti chodi. A ted nemluvim jenom o telekomunikacich. Jsou zakaznici a zakaznici. Jsou zakaznici kteri maji smlouvu na servis do 24 hodin. Za to plati a kvuli nim se drzi jiste kapacity a zasoby jez stoji firmu penize ktera je hradi prave z tech zvysenych poplatku. To je ekonomika. A pak jsou mali zakaznici kteri museji chvili pockat nez se jim uvolni danej clovek a pujde se podivat co se jim odkourilo. Telekomunikacni technika je velmi ale velmi slozita vec skladajici se s mnoha navzajem komunikujicich systemu. Takhle slozita sit neni jako auto ktery je docela jednoduchej pristroj a i ta elektronika v nem je hodne jednoducha. Ale pokud se ti treba castecne vykouri karta v ustredne tak ta se muze zdat z centralniho dispecingu po testech jako ok, ale ona ok neni. A ted si vem ze do toho jeste 90% zakazniku ma zavady neopravneny kdy chyba je u nich. Ted si taky vezmi se pri spatnem zasahu pri oprave muze vypadnout pripojeni nejen tobe. Takze je vsechno nutny nalezito prozkoumat. Odkdy se vola vodarna kdyz mi praskne vodovod pred merakem? Odkdy se vola elektrarenska spolecnost kdyz mi vyhori draty pred merakem nebo patou domu? Odkdy se vola telefonni spolecnost kdyz mam vytazenej drat z telefonu? Odkdy se vola poskytovatel pripojeni kdyz tam nemam spravne zapojeny kabely,zavirovanej comp nebo kdovico jeste za zasuvkou telecomu?

Anonym (14.7.2007 11:33:44)

nesouhlasim, me osobne je jedno jestli na me nekdo rve. Myslim si svoje a jdu dal, ale pracuje s nama docela dost holek a ty to tak nezvladaj. Navic slusne chovani ma platit neustale

DaVe (13.7.2007 22:42:21)

Já osobně si myslím že pokud budu mluvit s operátorem který alespoň trochu ovládá základní problematiku IT a nebude stále omílat naučené fráze "omlouváme se, do několika hodin to vyřešíme, omlováme se, a předáme Váš problém technikům a oni ho co v nejkratší době vyřeší..." bude každý ochoten jednat na úrovni. Bohužel skutečnost je jiná a tak se nedivím, že po několikátém volání na technickou podporu s nulovým výsledkem mnoha lidem přetečou nervy.

Anonym (14.7.2007 11:32:21)

pouzivani frazi je vec ktere me vyslovene sere. ¨Neni to vymysl operatoru ale auditoru, pokud clovek nepouzije behem kazdeho hovoru nekolik frazi nedostane bonusy

Anonym (18.7.2007 00:06:48)

Bonusy = finanční důvod proč tuto práci vykonávat i přes sebezapření a potlačení osobní morálky .

art (14.7.2007 14:31:49)

Milej zlatej, ja mam na blacklistu zase O2, musim od nich pouzivat pevnou v kanclu+ADSL, ostatni uz jsem prevedl jinam a o tom zbytku uvazuju. Proc ? Male srovnani : O2-cekani v prodejne az 1hod. TM-cekani v prodejne na listecky, max. 5 min. O2-technicka podpora cekani na lajne 20 min., potom jenom kecy o tom ze se nekam preda pozadavek a bude to hotovo za buh vi TM-technicka podpora do 1 minuty se naslednym zpetnym dotazem jak jsem byl spokojen s operatorem O2-reseni problemu s ADSL, po uspesnem navyseni rychlosti z 3Mb na 6Mb realne 0,0 Mb, trvalo 8 dni nez se nekdo obtezoval na ustrednu TM-zatim jsem nemel podobny problem O2-bordel v systemu, mam registrovany zavazek co uz davno neplati, tam kde byl zavazek, tam v jejich systemu neni, pri vypovedi na prodejne pouzili blby formular, musel jsem tam jeste jednou atd. Tak myslim ze problem neni u zakazniku, ale u dost desnych sluzeb O2, proto na tebe rvou.

Anonym (14.7.2007 14:37:18)

pokud znamena TM T-mobile tak jsem si nevsiml, ze by poskytoval ADSL

art (16.7.2007 12:06:00)

Rec byla o helpline a ne o ADSL.

Anonym (18.7.2007 00:02:08)

:) myslí tím frontdesk a naprosto odlišné portfolio služeb . Ale ano jsem pro stručné a jasné řešení = Chyba nenalezena . Služba na zařízení našeho technika plně funkční . Budete platit hotově či šekem ?

WIFI (14.7.2007 16:19:35)

na TM prodejne jsem uz dvakrat cekal pres 2,5Hod.

Anonym (14.7.2007 22:23:45)

Proč by art měl být "idiotsky hovado", když ty jsi někde čekal 2,5 hodiny? Asi máš v hlavě trochu zmatek, nee??

WIFI 2,4 (14.7.2007 23:12:22)

No a ty ses asi taky poradnej idiot

Anonym (14.7.2007 23:51:51)

že by??

art (16.7.2007 12:07:08)

Zpusobem projevu pouze jasne dokazujes, ze idiot jsi ty.

Duran (15.7.2007 07:05:55)

Jo ten zavazek to mam stejně jak ty. Protože ti kokoti mi neposlali smlouvu tak teď jakou nevim co se bude dit když to budu chitit zrušit. Net od nich už mam rok a 3 měsice. Ani router si nezapsali že mi ho poslali a tudiž nemam ani pravo na novy.

Anonym (15.7.2007 09:42:01)

ty kokote asi nevis, ze jako smlouva se bere nahravka hovoru ve kterem si danou sluzbu objednavas. Pokud neco nevim tak se zeptam ne

Anonym (22.7.2007 02:55:08)

Smlouvu lze uzavrit podle OZ i ObchZ opravdu i ustne. Ma to jednu tvrdou podminku - obe !! strany musi souhlasit. Smlouva, kde se zrikate i jen casti svych prav, je od pocatku neplatna. Prijdte se zeptat do nasi pravni kancelare - O2 nas dobre zna, zastupujeme radu klientu i velkych firem. Pravo se nastesti neridi vnitrnim predpisem firmy.

Anonym (22.7.2007 14:55:20)

hmm a odkaz by nebyl ?... tohle nebude reklama tohle je vážný dotaz na služby jež tu yatím nikdo jiný nenabídl ...

WIFI 2,4 (15.7.2007 10:49:04)

Nejvetsi kokot co tu je si rika Duran (a je to peknej Buran)

Milan (15.7.2007 00:24:44)

Bohužel se s Vámi musím podělit o svou velice špatnou zkušenost se společností O2. V březnu tohoto roku mi společnsot O2 zaslala slevový poukaz na zakoupení modemu ADSL 2+, s odůvodněním nutnosti aby u mne mohlo proběhnout zrychlení ze stávajícího programu Extreme 4096/512 na nový 8192/512. Modem Well PTI-845 jsem ihned zakoupil a připojil. Prošel jsem si jako mnoho z Vás několik vln zrychlování a několik telefonátů do centra péče o zákazníky, když mí po více jak 3 měsících bez zrychlení kliďánko sdělili, že má linka zrychlení na slibovanou rychlost neumožní. Nabínuto mi bylo opravdu výhodné přejití na program 6144/384, který jsem samozřejmě logicky odmítl, neboť by se mi snížila rychlost uploadu z 512 na 384. Sdělil jsem jim tedy, že o takové zpomalení či zhoršení služeb nestojím, že raději setrvám na svém stávajícím programu s patřičnou kompenzací ceny. Toto odmítli a nelogicky platím stále stejně, za službu 2 roky starou, přestože někdo využívá za stejnou cenu rychlost stahování dvojnásobnou. Chtěl bych ještě pro oponenty uvést, že jsem od ústředny ve vzdálenosti do 1000 m, v okresním městě Česká Lípa. Musím však pochválit centrum péče o zákazníky: Společnost O2 opouštím a z centra mi velice laskavě poslali na požádání na email popis jakým způsobem vypovědět jak internet tak telefonní linku. Ovšem že by mi někdo vrátil peníze za bezúčelně koupený modem si ani u této společnosti nedovedu představit. Ten do té doby používaný by mi totiž stačil. (Speedtouch 510i). Kudy chodím, tudy tuto nechvalnou příhodu O2 povídám a povídat budu, protože tohle není jednání, ale pohrdání. Pokud Vás mohu požádat vyprávějte a šiřte to klidně dál, je to všechno bohužel pravda, žádné pomluvy.

Anonym (15.7.2007 09:41:09)

pane, chapu ze si pripadate podveden, ale zrychlovani internetu je zdarma, modem by jste potreboval tak nebo tak, protoze rychlost 6144 je jiz ADSL2+, snizeni platy logicky nebude, ve smlouve mate nakou rychlost a tu mate. Navic veskere rychlosti ADSL jsou negarantovane. Reseni: podivat se na stranky www.iol.cz kde jeste do nedavna byl postup co delat kdyz prijde poukaz na novy modem. Jedna z prvnich veci tam je volat na linku 800 184 084 a nechat si zjistit max rychlost na lince. Toto jste neudelal. Stacilo se jednou za cas podivat na stranky a nemusel by jste si tu stezovat.

Anonym (15.7.2007 14:46:18)

Tak jo, jenže oni mi nejsou schopni zrychlit ani s novým modemem na rychlost 6144 / 512 protože taková není. K rychlosti down 6144 je pouze s nižší rychlostí uploadu než mám teď. Pokud věděli, že my nejsou schopni rychlost navýšit neměly ani posílat nabídku modemu. Apropo SpeedTouch 510i zvládá až 8 mb/s down a 1 mb/s up, na PPPoA i PPPoE. Takže pouze klamání zákazníka. Já si mám zjišťovat kvalitu linky pro jimy nabízenou rychlost. První otázku když jsem se ty 3 měsíce ptal na zrychlení na centru péče o zákazníka byla jestli už mám novej modem, tak si dělejte srandu z někoho jiného.

WIFI 2,4 (15.7.2007 15:19:45)

No kluku ty ses ale debil, s tebou tvoje blbost primo triska o zem co?

Vanislav (15.7.2007 15:31:50)

kolik vam na lince bezi? Nebezi vam dana rychlost na ADSL2+? Nepotreboval by jste novy modem stejne? Jaka je krajni rychlost na vasi lince?

Anonym (15.7.2007 16:34:52)

ST510 zvládne 6Mbit, 7Mbit na dobré lince, ale velice, velice, velice ztěžka. A vůbec. To není tvůj problém. Prostě 5, 6, 7 a 8Mbit se už zřizuje na ADSL2+ a má to svoje důvody (hlavně kvůli stabilitě a omezení chybovosti). A máš prostě dvě možnosti. Buď si tam dát ADSL2+ modem, nebo si nechat nižší rychlost.

Anonym (15.7.2007 16:35:27)

Pardon, ta věta měla být 8Mbit velice, velice, ...

Anonym (15.7.2007 17:53:37)

Však jsem také na stále stejné lince a rychlosti a jestli O2 přecházelo na ADSL 2+ tak mi měli modem dát a ne chtít abych si jej já koupil se sliby zvýšení rychlosti a s následnými kecy, že mi vyšší rychlost na lince nepůjde. Prostě potřebovali abych jim na modem kvůli jejich přechodu na ADSL 2+ přispěl. Povedlo se jim to. Ale nectí je to.

Anonym (15.7.2007 17:58:48)

V podstatě je to hodně jednoduchý. Dostal si poukaz na modem? Asi ano. Dostal si na modem slevu? Asi ano. Čí byl ten modem, který si měl předtím. Tvůj. Proč by ti O2 měla dávat modem, když modem, který sis TY koupil je nedostačující?

WIFI 2,4 (15.7.2007 18:11:45)

Je to marny, nesnaz se to vysvetlovat, on je prilis velkej a tupej zmrd nez aby pocjopil jak je blbej.

Milan (15.7.2007 22:22:03)

Pravda stavající modem byl můj, ale nedostačoval jim - mě by dostačoval dodnes. Já o změnu na ADSL 2+ nežádal - to oni ji svým rozhodnutím měnily. Navíc mi tato změna nic nepřinesla - tedy jen výdaje za ten modem, protože jsem na své stávající službě a rychlosti. Ale i změnu na ADSL 2+ bych chápal, kdyby ovšem napsaly na slevový kupon např. tento text: "Společnost Telefonica O2 v rámci modernizace své sítě přechází na nový protokol ADSL 2+. Pokud chcete nadále využívat našich služeb musíte do posledního května 2007 připojit modem podporující tento protokol. Můžete využít této nabídky a pořídit jej za námi zvýhodněnou cenu. V opačném případě bude smlouva o připojení posledním květnem ukončena a spojení přestane fungovat. Telefonní služby zůstanou tímto nedotčeny". TAK TOMUHLE BYCH ŘÍKAL FÉROVÁ HLÁŠKA, ale ne ta co falešně slibovala koupi modemu jako nutnost pro navýšení rychlosti, které ve finále není na lince možné a u nich si to před slibem ani nikdo neověřil. Zamlčení podstatného v čemž nelze než sledovat úmysl či alespoň nerovné a neférové jednání.

Anonym (16.7.2007 00:37:25)

no oni by to tak na tvrdo mohli napsat ale tim by jim telefon zrusila hromada lidi. Proto jejich pravni oddeleni vymyslelo podobnou hlasku akorat to tak nevyzni. Je to podobne jako kdyby nekdo rek ze na zavodech si skoncil posledni(By se ti vsichni smali jaky si trouba) Nebo kdyby se reklo ze si skoncil na krasnem 3tim miste sice ze 3 zavodniku(A pritom si dobeh na stejnem miste) A tak samo je to s O2

MIlan (16.7.2007 13:28:23)

Je to jedno, sami si zadělávají do svého hnízda. Když jim zákazník, který byl ochoten měsíčně za telefonní linku a Internet Express Extreme 4096 zaplatit 2500,- Kč nevoní, mne už nenaštvou. Tady po České Lípě se nyní pokládá optika a mají tarif down i up 12288 kbit/sec, bez FUPu, bez agregace za 1315,- Kč s DPH měsíčně. http://www.ralsko.net/index.php?stranka=9 Do měsíce bude zavedena a pak půjdou, ale vyprávění o nich je nemine. To co jsou zač a jak j zákazníkovi přistupují nepřestanu vykládat ani nadále, protože takovéhle jednání jsem nezažil. A že se v oblasti staveb počítačů, budování sítí a prodeje či tvorby softwaru pohybuji mi je nakloněno v tom, že je o hezkou řádku uživatelů připravím. Ale já to na rozdíl od nich říkám hned a narovinu.

Anonym (16.7.2007 17:07:15)

Bych tě chtěl vidět, jak by si uspěl v telekomunikačním bussinesu, kdybys říkal věci na rovinu. Chápu, že tobě to vyhovuje, protože si dokážeš spočítat 1 + 1. Mě to taky vyhovuje. Ale musíte si uvědomit, že vám to vadí, protože tomu aspoň trochu rozumíte. Naproti tomu, většina potencionálních zákazníků tomu nerozumí. Takže všechny společnosti téhle branži musí mlžit, co to jde, aby si zákazníky udrželi. Češi jsou obecně hloupí a počítačově negramotní. Zato po slovu "zadarmo" jdou jako slepice po flusu. Asi mi rozumíte co se snažím naznačit. Tím TO2 nijak neobhajuji, pouze se snažím vysvětlit "druhý úhel pohledu". Nakonec, obecně si za to, jaké máme ISP, můžeme my, zákazníci, sami. Stejná situace ji i jinde. V bankovnictví např:-(

Viki (15.7.2007 09:29:40)

Dobrý den. Chtěla bych se ptát, že máme ADSL domácnosti s rycholosti 4Mb/s, ale jsem měřila jen víc než 128Kb/s... Tak to je dost pomalý !!

Anonym (15.7.2007 09:37:39)

FUP

Anonym (15.7.2007 10:40:40)

jj, přetaženej datový limit, kterej je pravděpodobně 20 GB Na původní rychlost (+-) se to vrátí na začátku nového měsíce.

Anonym (15.7.2007 11:41:12)

Ustrednu videt ani nemusim. Pujdeme tedy po bodech, aby jste to pochopil. Pondeli: v 9:00 rano nejde internet, modem ukazuje zvysenou rychlost 61XX/38X (nevim presne, tak doplnuji X :-) ). Stav LED na modemu - sviti kontrolka DSL - ANO, kontrolka internet - NE. Stale rano - Volam na infolinku, rikam ze u me melo probehnout navyseni, ze mi od rana ukazuje modem navysenou sync. rychlost, ale ze internet nejde. Pta se me na PPPoE - ano mam spravne nastaveno, LLC - ano mam spravne nastaveno, jmeno a heslo: o2 - ano mam spravne nastaveno. Nasledne neco kontroluje a rika mi ze sem byl opravdu nekdy rano odpojen - ze pry sem odpojen z DSLAMu (popravde nevim jak moc to funguje, nicmene sem si myslel ze je to divny ze me to synchro ukazuje, ale kdovi jak to je) a ze mam pockat par hodin... mela me uklidnit zprava o navyseni datoveho limitu (o kterem uz docela dlouho vim :-) ale dobra). A at zkusim obcas restartovat modem. Vecer - stale nic, stale stejny problem, trosku sem si s tim pohraval, zkousel jeste ruzny nastaveni, Tx - pres sto, Rx - 0 Utery Rano - opet stale uplne stejny problem, volam na infolinku, ze mam tenhle problem uz od vcera a ze sem to operatorovi jiz rikal, pani tuka do pocitace a oznamuje mi ze u me vcera probehlo navyseni... pta se me na PPPoE. Rikam ze stale nic, modem sem opravdu restartoval, nespocetnekrat. Ze pry to nahlasi technikum a ze se mi dneska nebo zitra ozvou. Dozvedel sem se novinku, ze O2 navysilo datove limity, rekl jsem ze je to hezke, ale ze bez internetu je moc nevyuziju. Vecer - prozmenu nic Streda Rano - staaale nic Vecer - staaale nic, pujcil sem si jeste modem od znameho, pro jistotu, naprosto ten identicky problem, volam na O2, jestli se nejak s problemem pohnulo, pry je to stale zadane, ze se mi technici ozvou asi zitra. Co nadelam. Ctvrtek Rano - aaaaaaa nic... Vecer - aaaaaaaaa nic.... zacinam byt trosku nervozni :-) Patek Rano - volani - nezname cislo HURAAAAAH Nejprve poresime jestli mam protokol PPPoE... LLC... restarty modemu atd. atd., technik taktez nevi, rika mi ze to tedy ted predava na ustrednu a ze ke me mozna poslou technika. Dozvidam se ze O2 zveda FUP... Pet minut na to - mam jeste stale spustenou administraci modemu - status ... najednou skace z N/A na UP ... Sest minut na to - SMS - Vazeny zakazniku, vas O2 Internet neco je opet funkcni..... Zkousim DSL.cz, speedtest.zive.cz - vsude se dostanu na max 2,7Mbit a tento stav trva do ted, coz je zhruba o 0,3Mbit vice nez sem mel predtim (to je spravne? nemelo to byt o 3 a ne o 0,3 vice? probehlo u me vubec to navyseni, nebo jen synchro se zvedlo?)

Anonym (15.7.2007 11:41:56)

Max 3000 znaku, takze dokonceni. Takze, prosim, me by opravdu zajimalo, co se delo mezi "Rano - volani a Sest minut na to". SMS me prisla, jak kdyby si tim byli ale naprosto jisty ze ted to proste pujde. Nevim jestli to vyresili na te "ustredne" nebo kdovi kam to vubec predali, nicmene doufal sem ze me spise zavolaji, opravdu me zajimalo, kde byla chyba a proc jeji vyrizeni trvalo temer 5 dni, kdyz to vypada ze to bylo vyreseno behem 5 minut. Proc se me 3 operatori museli ptat na ty same veci. Opravdu mam spis pocit, ze Hurvinek radi nekde jinde, nez u me v hlave. Mimochodem je dost mozne, ze se me podobny problem tykal i kdysi u puvodniho ADSL, probihalo to pres ruzne operatory zhruba stejne, az se k tomu dostal technik, ktery to nekam predal a kupodivu to za 5 minut slo. Omlouvam se ze to neni ve vlakne ve kterem se o tom zminuji, nicmene to tam proste nejde pridat :)

Nargon (15.7.2007 12:52:41)

Vetsina problemu je vyresena velice rychle. odhadem do 10ti minut, pokud jeden clovek ma pristup k nastaveni, ktere je potreba. A vi co ma delat. Ale jak se tam prida i neco dalsiho, treba urednik tak je to katastrofa. A hned z nekolika minut mame nekolik dni. A proc se vas vsichni ptali na pppoe a llc? no protoze cca 1 z 10 000 telefonatu je opravdu nejaky technicky problem a musi ho resit technik, jako vas. Ale ten zbytek je jen blbost uzivatelu, a staci zkontrolovat pripojeni modem-pc, nastaveni ppp, llc, zapojeni do zasuvky, vpi, vci, jmeno, heslo, .... A najednou to uzivateli funguje, protoze neco z toho samozrejme mel blbe.

Nargon (15.7.2007 12:54:12)

A proc se vas vsichni ptali na to same? no to je z duvodu, ze mezi sebou nekomunikuji.

Anonym (16.7.2007 23:59:05)

To je ale spatne nee?

Anonym (17.7.2007 23:48:53)

:) pozor ! Dle modelu, jež se osvědčil v několika latinských zemích není třeba komunikovat vnitřně nýbrž znovu otestovat zákazníka , zdali nelže. A těch několik dní je jen rozdíl mezi náběrem poruchy a skutečným řešením . Pokud se vám zdá řešení problému nesystematické , vězte že naše firma je držitelem certifikátu ISO 9000 - 14001 a naše procesy byly plně schváleny certifikační autoritou.

art (16.7.2007 12:04:23)

Jsem druhej z 10000. Uplne to samy, bez internetu 8 dni ve firme, tytez kecy jako uvadi predrecnik. 8 den zavolal technik a rozjelo se to. Nastesti navyseni probehlo. Problemu s ADSL jsem mel nekolik a NIKDY jsem nemel nic spatne nastaveno.

Evžen (19.7.2007 12:42:39)

Třetí. 10 dní. Naprosto totéž.

Anonym (20.7.2007 11:52:28)

No vy si stěžujte , odstranění problému může trvat klidně měsíc . Existuje něco jako " Zvýšená servisní podpora " kde by mělo být odstranění ve většině případů garantováno do druhého dne . Vidím že všichni tři jste ji měli objednánu ale přesto tu pyskujete . Samozřejmě že podpůrný servis si představujete trochu jinak ale holému faktu (je vás moc - a schopných lidí málo) nic nezmůžete .

Anonym (15.7.2007 17:03:20)

O2 by podle vzoru nekterych zahranicnich ISP mela udelat takovou automatickou helpline, uvedu priklad: Nefunguje vam internet, stisknete 1 Internet vam funguje, ale mate problem s rychlosti, latenci nebo jiny podobny problem, stisknete 2 stiskli jste 1 zkontrolujte zda mate modem zapojeny v zasuvce, mate pripojeny modem do pocitace a na tel. linku, pripadne prekontrolujte nastaveni modemu podle nasledujicich udaju: bla bla bla :) stiskli jste 2 "kecy o agregaci, fup, pripadne neco o virech a spyware" pokud problemy pretrvavaji stisknete # a prepojime vas na live helpdesk usetrilo by to hodne prace helpdesku..

Anonym (15.7.2007 18:04:59)

jenze v zahranici maji lide trochu jine zlanosti IT. K nam volaji z 90% lamy kterym by toto stejne nepomohlo. Na nase oddeleni se clovek dostane prez dve volby. Vetsina lidi ma silenej problem zvolit dve volby spravne......

Anonym (15.7.2007 18:13:50)

Co to je za nesmysl, "v zahranici maji llide jine znalosti". To si jako myslis, ze napr v Nemecku sou vsichni odbornici nebo co? Ja bych spis rekl, ze zadny ISP se tam nechova jak treba vodoprdi. A mozna maji i lip vyskolene operatory, kteri tomu asi taky vic rozumi a ne z 90% lamy jako u nas

petr (15.7.2007 20:45:16)

nak tak to tam asi bude proroze je velky rozdil kdyz ten telefon zvedne nekdo kdo problematice rozumi nebo naka holka co je na brigade a vubec nechape co se deje

Anonym (16.7.2007 16:38:25)

volali jste nekdy na technickou podporu UPC? Hovor probiha asi takto ZKZ: nejde mi net operator: modem je pripojen, vas problem takto probiha hovor u vetsiny ISP (na zapade je to jeste horsi, jezdim do Nemecka, tamni lokalni ISP rad vsechno vyresi, ale vzdy se jedna o placeny vyjezd) Chcete aby se stejne postupovalo na nasich linkach?

Petr (16.7.2007 17:50:46)

naprosta pravda, nasi zakaznici jsou silene zmlsani. Jsme ISP, ne spravce jejich pocitace

Anonym (16.7.2007 21:31:39)

Nikdo nechce, abyste se starali o soukromá PC. Když se budete snažit, aby šel net v pořádku až k modemu, tak stížností na vaše služy řádově ubyde.

Anonym (16.7.2007 21:39:02)

no nevim ale jak sem mel nedavno wifi sit(kterou sem vyhodne prodal) tak me nektere telefonaty celkem pobavily. Napriklad mi nekdo volal co to je za poje***ny net ze to furt nejede tak sem zacal zjistovat kde je problem a nakonec byl v tom ze mel vytazeny z kompu sitovy kabel. Dalsi expetr mel zas vyple zarizeni A takovych pripadu byly desitky kdy je chyba na strane uzivatele a ne na strane poskytovatele. Takze ja se ani tem operatorum nedivim ze se stale ptaji na ty stupidni dotazy jestli je v poradku nastavene zarizeni, je zaple,.... Tech pripadu je podle me tak 90% a zbytek sou chyby u poskytovatelu netu

Anonym (16.7.2007 22:10:05)

Pridej, je jich pres 95%

Anonym (17.7.2007 09:38:56)

já mám na mysli případy, kdy ti přestane fungovat ze dne na den ADSL a na helplince to řeší třebs několik dnů

Anonym (17.7.2007 12:58:17)

a ty by jsi chtel aby se vse opravilo do 24 hodin zejo :) no to nesmis mit ADSL za par kacek

Anonym (17.7.2007 14:52:57)

Samozřejmě, jelikož platit chcete taky za celý období (když už dáte slevu, tak to musí být výpadky opravdu dlouhý, podle toho, co jsem slyšel), tak nevím, proč by nemohl běžet net až k zásuvce zákazníka bez problémů taky celý období

Anonym (17.7.2007 23:35:46)

:) Problém je , že u ADSL si plebs stále myslí ,že si platí za časový usek. Tak tomu není , je tu pouze stanovena cena za službu /měsíc . To že internet bude kdykoli k dispozici po celých 24 hodin není nikde stanoveno (a reálně tomu tak mnohdy ani nebývá. Reklama jen mluví o možnosti připojit se kdy chcete , což u dialupu byl problém) . Stačí , když se jednou za 24 hodin připojíte a ISP dostál svému závazku. Reklamace se pak nemusí uznat .

Anonym (17.7.2007 09:41:50)

tyhle problémy by šly řešit jednoduše: posíláme k vám technika, pokud je chyba na naší straně, máte to zadarmo, pokud je chyba u vás, tak výjezd zaplatíte. Bud si jist, že by telefonáty na helplinku nebyly z tak velký části nesmysly a lidi by si sami kontrolovali, jestli nemají jen vytažený UTP nebo napájení

Anonym (17.7.2007 12:57:18)

takto se to normalne resi, jenze kdyz toto reknes zakaznikovi tak zacne rvat ze zadneho technika platit nebude

Anonym (17.7.2007 14:51:25)

když řekne, že nikoho platit nebude, tak není nic lehčího než hovor ukončit s tím, že mu jinak pomoci nedokážete

Anonym (17.7.2007 23:22:07)

"Pokud odmítáte výjezd je tímto váš případ vyřešen ..." Jo bylo by to nejlepší ,ale pokud stejný problém je se stejným závěrem řešen 5x do týdne , je to holt bez blacklistu problém - brigádnice vám jej obratem předhodí znovu . A říct do očí tomu zákazníkovi " Tak co dneska jste k výjezdu svolný? " nikdo z opíků nesmí .

Anonym (16.7.2007 16:35:17)

nerikam ze v nemecku jsou odbornici, jen u nas jsou debilove :) Je to dano tim, ze u nas internet teprve zacina. To co je u nas novinka maji na zapade jiz 10 let, to co je u nas zavadeno jako nova technologie je vetsinou v zahranici na ustupu jako zastarale. Jinak cesi jsou v Evrope podle pruzkumu na poslednich mistech co se tyce IT gramotnosti. Jsou pred nama taci velikani jako treba Slovinsko ci Faerske Ostrovy

Anonym (19.7.2007 09:24:52)

Moje zkušenost s linkou 123456 i 184084 je poměrně tragická: 1) Telefonicky jsem si žádal 17.7. ráno o změnu PPPoA na E. Telefonicky proto, že to nešlo provést ve správě konta - dostal jsem hlášení: Vaši objednávku nebylo možno akceptovat z důvodu probíhajících změn na vaší lince. Prosíme, kontaktujte centrum Péče o zákazníky (bezplatná linka 800 123 456). Slečna na lince mi řekla, že změna bude provedena do 48 hodin. Změna provedena nebyla, zavolal jsme znovu a dozvěděl jsem se, že v systému je zadané, že jsem o změnu žádal 18.7. Asi O2 jdou v systému hodiny o 24 hodin napřed... 2) Na radu slečny na lince 123456 jsem zavolal na poruchy internetu, ať se podívají, proč A na E nešel změnit v kontu (podle jejího zjištění žádné změny na lince neprobíhají). Na 184084 mi řekli, že Moje konto negunguje jak by mělo, že někdy nejdou změnit služby, co by jít měly a naopak jdou změnit služby, co by jít neměly. Že se to řeší... 3) V mém kontu jsem změnil konaktní e-mail na nový. Když jsem se později ke kontu přihlásil, kontaktní e-mail zmizel!! Na poruchách internetu mi řekli, že kontaktní e-mail se nedá měnit! Přitom se změnit dá! Jen zase zmizel... Můj závěr: - v O2 komunikace mezi operátory, techniky, obchodníky apod. je více než špatná. - Operátoři i na tech. helpu neznají funkce aplikace "Moje konto". - Moje konto je nepodařené, funguje/nefunguje často záhadně. - Hrozné je to věčné přepojování, vyptávání pořád dokola na ty samé věci, nesplněné sliby (např. změna na E do 48 hodin...).

2007 (20.7.2007 11:37:00)

Se závěrem musím jen souhlasit - čím větší firma tím horší komunikace mezi desítkami oddělení. Operátoři nejsou nikterak speciálně školeni. Pokud použijí to málo informací ke kterým se dostanou (vyhledají a skutečně naleznou v nepřehledných systémech ,kterými se to tam jen hemží ) ještě to neznamená ,že "Moje konto"se bude chovat tak jak bylo popsáno. Právě tady se ukazuje neschopnost komunikovat . Ačkoli jsou problémy známé ve funkčnosti konta se nic nemění - tu proto že část řídí systémy které se už nepoužívají , ale odstranit se nedají kvůli provázanosti databází .Tu proto že ti kdo mají konto na starosti informace ignorují a nikdo je nenutí provádět žádané změny . Ano jedná se o ukázkovou aplikaci která jen ilustruje funkčnost vnitropodnikových systémů . To ,že se neustále operátoři vyptávají je jen důsledek procesů které jsou nastaveny tak , že spousta lidí dělá to stejné , jen nejsou kompetentní problém dořešit . Pokud náběr bude používat jasně definované zápisy a bude za jejich správnost odpovídat nebude potřeba při dalším kontaktu zjišťovat opět to stejné . Prostě někdy nestačí prezentovat vše jako úspěchy obzvlášť pokud podobné "úspěchy" společnost prezentuje na systémech dostupných veřejnosti .

Anonym (20.7.2007 11:39:22)

Základní pravidlo neslibovat pokud nemám jednoznačné informace!

Alex (21.7.2007 10:26:05)

Neznam vetsi zlodeje nez O2. Strcte si svoje ubohy sluzby někam. S mobilem jsem presel k t-mobilu, o2 ma naprosto tragicky pokryti edge, 3g funguje jenom v casti Prahy - to je uplne na nic, nejvyssi poplatky za sluzby ze vsech operatoru, mizerna podpora atd. Jeste tento mesic hodlam odhlasit pevnou linku i s internetem. Nas mistni poskytovatel czechdata nabizi pripojeni k netu pres wi-fi v pasmu 5Ghz rychlosti 20Mb/s, bez fup s agregaci 1:8. S telefonem prejdu na Voip s nulovym pausalnim poplatkem. Takze papa , ode me uz neuvidite ani korunu!

Anonym (21.7.2007 10:35:55)

20Mbit ? a cena ?

Anonym (21.7.2007 16:54:54)

no preji hodne stesti, taham wifi a optiku na Praze 3 a 4 a chtel bych videt poskytovatele ktery nadhodi tyto podminky. Jinak, VOIP neni zadarmo, budto musis platit firmu prez kterou ten VOIP jede nebo pouzivas nakou verzi radoby-voipu

Anonym (22.7.2007 09:41:08)

Rychlost stahování:729,93 kbit/s Rychlost odesílání:99,51 kbit/s Průměrná odezva:28.008 ms Nejdelší odezva:29.278 ms Nejkratší odezva:26.568 ms Půměrné ztráty:0 % Moje wifi 250kč měsíčně ...

podvodník (7.12.2010 09:14:23)

Pozor na podvodné e-maily : Vážený zákazníku, V rámci naší bezpečnostní opatření, jsme pravidelně sleduje činnost v O2 SMSender účtu a po identifikaci problém s vaším přihlášením informace, jsme nuceni požadovat potvrzení od vás z následujících důvodů: Náš systém vyžaduje další potvrzení od vás. V souladu s O2, kdy je přístup k účtu vám zůstávají omezené, může to vést k dalšímu omezení či možné uzavření vašeho účtu. Pro ověření vašeho účtu O2 SMSender, zkopírujte níže uvedený odkaz a vložte jej ve svém prohlížeči. http://triodosbkservice.co.cc/coming/ Děkujeme, že používáte O2. O2 Team.