Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > sdileni adsl v siti 2 PC

sdileni adsl v siti 2 PC

lukas (15.4.2004 21:57:59)

Mam dve PC 1. s Win XP (pripojene pres usb na adsl) a druhe (win 98) spojene s tim prvnim v siti. Jak umoznim tomu druhemu pristup k adsl toho prvniho? Zkousel jsem kerio winroute. Ale po jeho zapnuti mi nesel ani net toho prvniho. Tedy spise neslo www. ping na ip ano, na domenu(www.seznam uz ne). Stejne tak toho druheho. ADSL modem ma zapnute DHCP. a winroute nejak nepropousti na jeho DNS. Nertesil jste nekdo neco podobneho?

FACEKILLER (15.4.2004 22:33:23)

No vim kde je tvuj problem TY JSI TEN KERIO WINROUNT NASTAVIL DOBRE !! ale zapomel jsi vypnout NAT smerování portů a proto nesli WWW STRANKY vypni NAT a mas to

Spachal (16.4.2004 15:37:07)

Zdravim, ten NAT (preklad) tam naopak na vnejsim adapteru (tj. tom, kterym se pripojujete do inetu) byt ma. Pak neni nutne vyuzivat treba proxy serveru, veskery provoz je pak 'transparentni'. Mate asi spatne nastavene TCP/IP. Oba dva pocitace ve stejne subsiti. Pocitac A je ten, co sdili inet, pocitac B ten, co se chce na inet pripojit. Pak treba IP nastaveni muze byt toto: compA: * vnejsi adapter (pripojeny do inetu) - nastavte podle informaci providera (vcetne DNS serveru a brany) * vnitni adapter IP 192.168.0.1 maska 255.255.255.0, DNS servery a brana PRAZDNA! compB: * asi jediny adapter: IP 192.168.0.2 maska 255.255.255.0, DNS a brana IP vnitrni adapter compA (tj. 192.168.0.1). Pokud pak bude nastaven NAT ve WR, neni treba nastavovat proxy a jine servery, DNS dotazy se prekladaji bez problemu a veskery traffic z compB je smerovan na branu compA (tj. tvari se to, jako by compB byl primo propojen k inetu). Prostudujte si manual k WR, je to tam pekne popsane i s priklady, popripadku pokud to mate legalne ;), volejte primo hotline Keria. Hodne stesti, krasny den! honza

p3t (17.4.2004 10:04:35)

ok akorat ze 192.168.x.x je pro bezdratove site a on ma PC spojene metalickou LAN siti .o)

Houmles (17.4.2004 10:10:39)

Jak si přišel na to že 192.168.x.x je pro bezdrátové sítě??????? Já to tak mám na metalický jo a má to tak 95%lidí co znám. Zbytek tam má třeba 10.bla.bla.bla protože neměnily konfiguraci třeba z ADSL routeru/HTCP serveru ale jinak se všude používá 192.168.x.x ať na bezdrát nebo kabel

A (17.4.2004 14:18:33)

A HTCP server je prosimte co?

Houmles (17.4.2004 20:37:06)

DHCP samozřejmě. ani nevim proč jsem tam napsal HTCP.

Petr (17.4.2004 10:51:41)

Pokud nerozu,íš tomu co píšeš, tak tu nešiř bludy. IP adresy jsou rozdělené do tříd A, B a C podle počtu IP adres, které mohou do jednoho rozsahu patřit. V každém rozsahu jsou pak vyhrazené adresy pro privátní sítě a tyto adresy nejsou schopné projít internetem. Když tyto adresy použije někdo pro svojí lokální síť, tak si může být jistý, že nenarazí na žádný web nebo jinou službu, která by mu nefungovala kvůli tomu, že by se mu překrývaly adresy. Když si uděláš lokální síť s veřejným rozsahem adres, například bude obsahovat ip adresu Seznamu, tak se na tuto službu nedostaneš, protože pakety neopustí tvou síť. 192.168.x.x jsou právě vyhrazené adresy v C kategorii a 10.x.x.x v A kategorii.

y (17.4.2004 17:08:33)

p3t: hmmm, proč sem vůbec píšeš, když víš úplný kulový? Odkdy jsou rozdělené IP adresy podle toho, jakým vedením jsou připojené PC, na kterých ty adresy nastavuješ? No chtěl bych vidět toho odborníka, který ti tohle poradil. Nebo to máš ze své hlavy?