Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Prosba o informaci

Prosba o informaci

Nyny (17.4.2004 03:12:26)

Zdravím, Protože nemám jnou možnost, budu muset i když nerad řešit připojení na Net pomocí ADSL. Mám v kanceláři malou (4xPC propojených swithech) síť a tak uvažuju spíš o varinatě, která je agregovaná 1:20. Pročet sem tady i jinde všechny diskuze, ale nenašel se uspokojivou odpověď na otázku, zda při agregaci 1:20 je rychlost taky tak žalostná jako při agregaci 1:50? Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Od koho byste mi to doporučili objednat? Druhá otázka je, zda je vůbec možné mít při tomto typu připojení aby každé PC mělo svou vlastní veřejnou a pevnou IP adresu? V nejhorším případě, zda je možné, aby tuto adresu mělo alespoň jedno PC na kterém jsou všechny data a u ostatních PC byla jen vnitřní IP? Prostě alespoň do toho jednoho PC se potřebuju dostat z venku. A poslední otázka je, jaký zvolit modem, jakou značku a jaký typ? Moc vám všem děkuji za odpovědi, rady, typy a názory

El Carlos (17.4.2004 03:57:40)

No nejsem zrovna génius, ale myslím, že k tomu, aby mělo každé PC svou IP se asi nedohrabeš. My jsme měli do switche zapojený 3x PC a ADSL modem (Tiscali 512/128) a pokud to zrovna šlo, tak rychlost zas tak špatná nebyla, ale všichni jsme měli pouze jednu IP. Pokud přemýšlíš u koho to objednat, tak se právě vyvaruj Tiscali. "Těžké začít, těžké skončit". Já bych ti doporučil BlueTone, neb to maj omezený na 6 GB, (díky tomu se jim nezahltí síť jako Tiscali) každý další GB stojí 40 Kč (netřeba platit vždy za dalších 10 GB) a hlavně je to 1024 za cenu 512 u jiných společností.

Washek (17.4.2004 08:57:37)

Predchozi prispevek je tak trochu mimo, takze se to pokusim uvest na pravou miru. Do kancelare a pro takovy pocet pocitaci si poridte rozhodne pripojeni s agregaci 1:20, budete mit jistotu mensiho kolisani rychlosti. U mene agregovane varianty neni problem u vetsiny ISP dokoupit vice IP adres (to u 1:50 nejde), takze verejnou IP pro kazdy PC nevidim jako utopii. Informujte se kolik to stoji a jakym zpusobem ty IP protlacit na pocitace (podle toho vyberte i modem, sam nemam tuseni jak se toto vubec dela). Ve vyberu ISP zde asi bude rozhodovat moznost prideleni dalsich IP (i cena), ale stejne bych Vam doporucil vyhnout se ostrilene trojce Nextra/GTS/Tiscali (je zde vetsi riziko ze na 1:20 prestupuji sosaci z unlimited 1:50).

martin (17.4.2004 11:49:10)

Tak jeste trochu na pravou miru: Vse drive receno je spravne a k modemu: Ja mam Alcatel Speed Touch 510i a je to to prave co potrebujete. Ma 4 ethernet vystupy a nakonfigurovat tam pro kazdy pocitac samostatnou verejnou IP adresu je naprosto primitivni. Ma totiz i svuj router. Jak na to jsem uz odpovidal tady nekde v nejakem prispevku jak nakonfigurovat modem Alcatel510i aby bylo mozne byt na DC++ aktivni... Hodne stesti pri vyberu sluzby a operatora.

Nyny (17.4.2004 18:37:33)

Takze pokud to dobre chapu, staci sehan poskytovatele, kterej bude schopnej poskytnout potrebnej pocet IP adres a ten modem ALcatel Speed Touch 510i. Je to tak? Jeste k tomu modemu, kde se da koupit?

Washek (17.4.2004 19:09:35)

Da se koupit v prodejnach telecomu (telepoint nebo teleset, nevim jak tomu ted rikaj), ci u ISP nebo v libovolnem obchode. Dejte si pozor aby mel normu Annex B, ale jiny uz se snad neprodava.

Nyny (19.4.2004 14:43:27)

Aha, a co je to to Annex B a jak poznám, že to ten modem má? Všude maj reklamní letáky v pdf a tam nic takového nikde nepíšou. Kontaktoval sem několik, poskytovatelů a mít víc, než jednu veřejnou IP je pro ně problém. Když teda budu mít jen jednu, tak jak to mám udělat, abych tu veřejnou IP měl na jednom PC nastavenou natvrdo a moh se do něj dostávat třeba z domova a ostatní PC měli neveřejnou vnitřní IP? Mám z toho nějak zamotanou hlavu:-(

Washek (19.4.2004 14:55:01)

Zkuste to treba tady (i kdyz nechci psovi delat reklamu ;)): http://www.ceskynet.cz/adsl/cenik.asp?lang=cz Nabizeji primo "blok IP adres (4,8,16,32)", takze je to neco pro Vas.

Nyny (17.4.2004 18:41:45)

Mno jo, ale kdyz ne GTS, Nextra ani Tiscali, tak koho vybrat? Ja prave uvazoval o GTS, ale nevim ...

Miroslav Šilhavý (17.4.2004 08:53:19)

1:20 běhají vcelku v pohodě a pro 4 PC bych se toho vůbec nebál. IP adresy routovat za ADSL modem technicky není problém, jen si budete muset najít ISP, který Vám je dá. A modem? Pokud chcete mít klid, tak Alcatel, pokud chcete ušetřit, pak ASUS.

Prober (18.4.2004 06:28:02)

Říkaš to s takovou jistotou, ale pokud si pamatuju, tak máš UPC? Takže tvoje doporučení se zakládá jen na teorii, že? ;)

Pepa - Prober (18.4.2004 11:35:16)

...s UPC nemám opravdu žádnou zkušenost... v těchto diskuzích nemá jméno přispěvatele informační hodnotu ;) .... jsem zde cca po měsíci.

Miroslav Šilhavý (18.4.2004 11:46:09)

Ne, na praxi; nejen doma se setkávám s netem, věř nebo nevěř ;-)

Pepa (18.4.2004 01:55:28)

Teoreticky by služba agregovaná 1:20 měla běhat slušně, zaleží na poskytovateli. V tomhle ohledu bych vám nedoporučil BLUETONE ANGEL 512/128 1:20, se kterou mám praktickou zkušenost. Rychlost připojení je přes týden průměrně do 100kbit/s, což v praxi znamená, že pokud se na jednom z počítaču začne downloadovat aktualizace, tak bude brouzdání na ostatních 3 značně omezené a jejich uživatelé si mohou jít uvařit kávu.....

Milan (19.4.2004 08:36:30)

Varianta 256/64 s agregací 1:20 běhá 99% času kolem 190 kbit, minimum co jsem naměříl bylo 130 kbit, můj ISP je skynet.