Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Firmy naříkají, že nároky na rychlosti internetu rostou

Firmy naříkají, že nároky na rychlosti internetu rostou

Anonym (20.7.2007 00:00:00)

Popularita služeb jako je MySpace či YouTube stále narůstá řadou přímo geometrickou. Stále více firem proto naříká, že nároky na kapacity internetových přípojek rostou mnohem víc, než by odpovídalo nárůstu "firemnímu" internetovému provozu. Některé společnosti tiše zvyšují kapacitu, jiné se brání.

2007 (20.7.2007 11:08:22)

To že na plynulá flashvidea se stávají nedostačující i některé doposud revoluční formy mobilního připojení je prostě holý fakt . Kde je slavné 4G, kde je CDMA ? . Většina těchto služeb je silně u nás silně poddimernzována a jediné co nustí stávající zákazníky používat je možnost připojit se okamžitě na poměrně velkém území naší vlasti. V DNS systémech nevidím problém (u mobilního připojení čekáme 300a více ms běžně) . Co se týká fixních linek a zatěžování DNS , zatím jsem u nás problém nepozoroval (jen se mi resetoval router pokaždé když jsem zamířil na stránky tiscali a neustál to množství konexí.) Dnes se již navyšování rychlosti bere jako běžný jev, ale upřímně kdo z běžných uživatelů dnes stojí o vyšší rychlost než 2Mbits ?. Osobně bych uvítal nižší rychlost downloadu , stejný upload a menší restrikce při srovnatelných cenách . Ale to ne , místo toho tu opět budeme poslouchat nářky poskytovatelů , jež se snaží ze stávající infrastruktury vytěžit dvojnásobek (v případě "poctivých" WIFI poskytovatelů desetinásobek ;) ).

Anonym (21.7.2007 08:16:09)

Já bych se spokojil se 4Mbitem. Přecejenom online HDTV 2 Mbit nestačí. Ale nebýt tohoto, tak souhlasím s 2Mbity.

Alex (21.7.2007 10:25:29)

Neznam vetsi zlodeje nez O2. Strcte si svoje ubohy sluzby do prdele. S mobilem jsem presel k t-mobilu, o2 ma naprosto tragicky pokryti edge, 3g funguje jenom v casti Prahy - to je uplne na nic, nejvyssi poplatky za sluzby ze vsech operatoru, mizerna podpora atd. Jeste tento mesic hodlam odhlasit pevnou linku i s internetem. Nas mistni poskytovatel czechdata nabizi pripojeni k netu pres wi-fi v pasmu 5Ghz rychlosti 20Mb/s, bez fup s agregaci 1:8. S telefonem prejdu na Voip s nulovym pausalnim poplatkem.

Anonym (21.7.2007 17:26:42)

to uz je docela uchylka hazet jeden a ten samej blabol ke vsem debatam

Alex (21.7.2007 21:34:19)

Co to meles? Tohle jsem dal do dvou diskusi.

popo (22.7.2007 16:12:39)

Nadavat na telekom je treba furt - protoze byl, je a bude oficialni zabou na prameni ceskeho internetu....

čtenář (26.7.2007 20:44:04)

No já zase neznám větší zloděje než Vámi propagovaný czechdata. Např. touto firmou nabízená rychlost (v 5Ghz) 5MB za 1500,-/měs. je dost drahý a to pominu, že omezují provoz jako p2p sítě....a o ceně v řádu mnoha tis. za 20MB ani nemluvím, tak si to užijte .....

Honza198 (13.5.2008 09:43:01)

Jen tak mimo chodem je to 1700,-, ale ne za měsíc, ale za čtvrtletí a + p2p omezení neni ;) S pozdravem Honza