Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > OU2 jsou pekny podvodnici..

OU2 jsou pekny podvodnici..

Milan Liska (6.8.2007 22:02:09)

Už mě došla trpělivost. Po letech okrádání od Telecomu už toho bylo dost. Ještě, že i v malé vesničce jako je ta má. (Zahájí u Zlivi) se našla konkurence. Za 390 s daní mam dvě mega bez jakéhokoliv omezení. Konečně pořádnej internet za solidní peníze. firmu necoss mohu doporučit.

WIFI 2,4 (7.8.2007 09:21:48)

Jee, ty se chlubis tim ze jsi debil + buran?

Danthare (7.8.2007 10:29:15)

Proč jej urážíš, buran si možná ty, ale on se chtěl pouze podělit o ten fakt, že už i do malých obcí dorazila internetová konkurence....a to je jen dobře!

Anonym (7.8.2007 11:26:29)

Já nechápu jak to může porovnávat vždy je to ADSL vs. Wifi a navíc nazývat O2 zloději i když ceny ostatních ADSL operátorů jsou srovnatelné, je to asi fakt buran.

everyman (8.8.2007 13:10:55)

hoši mě de docela wifi dobře mam krásnej výhled na anténu a O2 posílam do análu

Anonym (7.8.2007 09:35:02)

predpokladam ze se jedna o wifi. Preji hezke uzivani behem deste, mlhy, snehu

Anonym (7.8.2007 10:13:20)

to jsou jen všeobecné dohady otom že wifi za horšího počasí zlobí, skutečnost je opačná. I při -20 a zaledovatele wifi antene internet jel "v normě". Jináč mám 3072/1536 bez FUP.

Danthare (7.8.2007 10:32:41)

Přesně tak, doma sice využívám adsl od O2, ale to jen z toho důvodu, že mi jej hradí zaměstnavatel i s pevnou a wifi u nás v Ostravě - Porubě nic moc (spousta uživatelů, spousta provozovatelů navzájem se rušících, neustále spojení padá.....) ovšem na chatě v Jeseníkách jsem si nechal zpřístupnit za krásných 199Kč sdílený přístup k wifi 1024/1024 bez FUP.....na běžnou činnost (i sledování tv) stačí.

Nargon (7.8.2007 12:07:24)

Jo u wifi je to normalni. Tady zalezi na miste. Nekde to funguje krasne, a o 5Km dal uz je to nepouzitelne. U ADSL mate alespon castecnou jistotu, ze vsude po republice to bude fungovat dobre.

Anonym (7.8.2007 19:37:22)

S OO mam podobnou zkušenost. Na vzdálenost X km běží 512, o 300 m blíže běží 4Mbit. (vzdálenosti od ústředny)

Delfin (12.8.2007 23:38:57)

Nevěř tomu . Mám O2, na jednom stole dva telefony, nové vedení do domu(ca 5 měsíců).Jeden telefon může jet 8M, druhý (na kterém jsem před tím ADSL zařídil ) jen 5M. Platím 6M ADSL, skutečná rychlost se pohybuje mezi 4100 až 4600.Po dotazu mi řekli, že při 6M je normální rychlost tak okolo 5M, ale bohužel na moje číslo jde jen max. 5M, takže výsledně se nedostanu výš než na 4800. Tak by mne zajímalo, jakou rychlost bych měl při připojení 2M. Asi klasických ISDN-kových 256.

Anonym (12.8.2007 23:47:01)

mel by jste mit cca 1.6 - 1.7Mb. Snizeni rychlosti je dano na rezii linky a prenosu samotneho. Neco zabira hlavicka daneho protokolu vetsinou IP - 20B + protokol 4 vrstvy, vetsinou TCP nebo UDP, u TCP byva hlavicka vetsinou velka 20B, u UDP je to o dost min ale z hlavy nevim kolik. No dulezite je ze by vam to jelo zhruba tech 1.6Mb

krabík (8.8.2007 13:25:18)

Bohužel to dohady nejsou, pochopitelně záleží na vzdálenosti od vysílače a jeho výkonu...ale je pravda, že je potřeba pokud možno přímý výhled a ten když hustě sněží tak není :-(...

krabík (8.8.2007 13:33:23)

A s tím O2 zloději bych to taky nepřeháněl!!! To porovnání s jinýma DSL poskytovatelama je to na stejno, aspoň přibližně, navíc už nějakej ten pátek dělám operátora na ADSL O2 a lidi si nenechaj poradit, platí za 512 wifi 600,- a budou vás přesvědčovat, že už nic levnějšího není.....Českej národ neumí počítat, a už vůbec ne peníze !!!! Tak tady jsou ty zloději, a ten názor je naprosto bezstranej k O2, stejné zkušenosti jdou z Čra...

David (8.8.2007 16:32:33)

Českej národ umí nejen počítat, ale taky vidět věci v celé kráse. A krása je taková, že ačkoli cena je možná srovnatelná, nešel bych k O2 ani omylem. Po tom, co rok zpátky při "přehození na jinou ústřednu" (ohlášený výpadek pár hodin) trvalo znovuzprovoznění telefonu a připojení k internetu ŠEST TÝDNŮ, během kterých nám zcela bezostyšně poslali dvě "plné" faktury za telefon a internet a pak byl problém z nich peníze vyreklamovat zpátky, bych tu firmu nechtěl už ani vidět... Hele jako já chápu, že se každej nějak živíme, někdo kope jámy, někdo šlape chodník no a někdo, když to nejde jinak, dělá O2 operátora. Ale takovýhle PR příspěvky, kterým snad ani sám něvěřiš...

Wifi (8.8.2007 17:08:08)

Ano Davidku, opravdu jsi kreten

David (8.8.2007 21:18:09)

Ale copak, ty máš vycházku a dokonce k počítači? :-)

Anonym (8.8.2007 19:09:35)

to víš, ono je rozdíl platit 500 nebo 600 za 512 přes wifinu bez limitu dat a 900 Kč za vase ADSL, donedávna s "neomezenym" přenosem dat ve výši 3 GB za měsíc.

spokojenej (11.8.2007 13:15:37)

mě to chodí u O2 3,5MB, když to dřív nechodilo a nepřišel na to ani mechanik od o2 bylo to čínským modemem, vyhodil sem ho dal jinej a teď to chodí úplně super, otázka je zda má smysl mít okamžitě možnost číst zde zveřejněné bláboly

David (11.8.2007 13:49:46)

Hehe to se docela divím, protože co já jsem zažil, tak hledají chybu právě nejdřív u zákazníka (modem, bordel v PC atd) :-D No holt modemy za "čistapade" z tržnice asi nejsou to pravé :-))))

honza (11.8.2007 15:55:57)

o2 je banda podvodníků a sviní. A operátora na jejich lince bych dělat nemohl, protože co tam kecaj je fakt strašný....

Mirek (12.8.2007 04:32:37)

Právě proto, že umím počítat, právě proto od o2 odcházím. Služba adsl v pohodě. Ale co ty další nestydatý poplatky... za pevnou linku, aniž zvednu sluchátko...

Anonym (8.8.2007 19:07:52)

S kritikou opatrně. Mam přímej výhled na vysílač vzdáleny cca 5 km a za každýho počasí (i sněžení předlonskou zimu) se s pingem vejdu do 15 ms.

Smotli (8.8.2007 22:11:15)

prechazim na W.M.S. Z O2 Zlodeji 4000/250 fup20G. Zaa 1200 s pevnou linkou. Hnus fuj

Hroch (9.8.2007 12:51:08)

No vidis. Me zas dosla trpelivost s wifi. Mel jsme dva ruzny wifi providery v prubehu 2 let a zesedivel jsme z toho, jeden vetsi borec nez druhej. Drahy jako prase - 256kbps za 890 Kč s DPH od prvniho a od druheho 1 mbps za 1000 Kc s DPH. Bylo to bez FUPu, ale me nic takoveho netrapi. Zde jsou weby na me byvale providery, ceny nemaji dnes o nic lepsi nez kdysi. eurosignal.cz a brouzdej.net. Kvalita primo udesna, pingy litali pres 400ms nebo to nejelo vubec. Z mesice jel net celkem dobre tak 1 tyden, zbytek des a hruza. Nyni mam ADSL 4mbps od O2 s FUP. Je to jiny svet, kvalita bez vypadku a lagu, ping kolem 10ms na seznam. Mam net pro praci a pro zabavu - online hry. Mesicne cerpam kolem 6GB z FUPu. A cena..... za kvalitu a rychlost vice nez primerena, rekl bych ze az nizka. Ne, nejsem zamestnanec O2, pouze jejich velmi spokojeny zákaznik.

Anonym (11.8.2007 17:39:21)

susicewifilan.net ... 100% spokojenost

nemam (12.8.2007 11:18:49)

No vidis bohuzel v tve blizkosti neni dostatecne kvalitni alternativni provider no, skoda. Nekde kvalitni jsou a tak neni duvod vubec ani cuchat ke zlodejne typu O2

Anonym (12.8.2007 23:43:15)

neprijde vam trapne rikat nabidce o2 zlodejna kdyz kopiruje ceny ostatnic isp na trhu?

petr (13.8.2007 09:03:10)

jenomze vy porad srovnavate jenom cenu za net ktera je treba srovnatelna ale neberete nejak v potaz z aby od O2 jel net tak k cene musis pripocist dalsi 400. A ty jejich tarify sou taky celkem pekny humus, je celkem nevyvazene mit k 8 Mbit jen 512 Kbit Upload a jenom 40 GB FUP a to vse za krasnych skoro 1900 mesicne. HOdne lidi namitne ze existuje extrem bez FUPu ale ten je uz 2500 coz je podle me hodne. Nejsem zadna socka jak tady hodne lidi rika ale raci si budu platit 300 mesicne i s DPH za 1500/300 bez FUPu a 2200 utratim za neco potrebnejsiho

Anonym (13.8.2007 15:38:30)

socka nejste ale debil ano. TO ze je u vas alternativec kterej ma nizsi ceny neznamena, ze TO2 jsou zlodeji. Poskytuji net nekolika stovkam lidim a vim jakou paseku lidi jako ty dokazou napachat. TO2 ma cenu naprosto primerenou zbytku trhu, to jenom ty nedokazes rozeznat alternativniho ISP kterej si muze dovolit dat nizsi cenu od celorepublikoveho gigantu, ktery bude mit logicky cenu za sluzbu vysi. ADSL je ASYNCHRONI PRENOS DAT, proto ta nizka rychlost smerem od vas, pokud chcete mit vysoky up tak to volite spatne pripojeni k netu. Jinak, priste trochu vice studovat a mene nadavat.

petr (14.8.2007 00:13:05)

Tak zaprve dobre vim co dokazou lidi udellat kdyz jim nechas trochu volnosti(sam sem to zazil) Dale nechapu vyznam tvoji vety : "to jenom ty nedokazes rozeznat alternativniho ISP kterej si muze dovolit dat nizsi cenu od celorepublikoveho gigantu, ktery bude mit logicky cenu za sluzbu vysi" Dyt prece kdyz vezmes kolik se plati za konektivitu tak cim vyssi konektivitu koupis tim nizsi je cena za 1 Mbit a prave proto by ten maly poskytovatel mel mit ceny vyssi nez O2 ktere kupujes XY GBit a jeste je ospravedlnujes tim ze je to gigant proti kteremu se neda nic delat a tudiz muze mit vysoke ceny za net. Jinak ja si nestezuju ze ma ADSL maly upload(same jedu pres wifi) ale nejak se mi nezda aby u 8 Mbit DOWN byl 0,5 Mbit UP(kdyby tam dali aspon 1,5 M tak by to bylo idealni)

Anonym (14.8.2007 01:14:06)

to sem chodej jen retardi bez znalosti? Hele sory jestli jsem hrubej, ale kdyz vis houby tak se nehadej. K rychlosti ADSL bez komentare, precti si specifikace tohoto standartu Lokalni ISP si vzdy muze dovolit nizsi cenu protoze se nemusi starat o pripojeni ktera jsou poruchuva nedo ztratova. Kdezto kdyz jsi celonarodni firma tak si nemuzes dovolit /obzvlaste TO2/ rici ze budes poskytovat sluzby jenom tam kde chces. Proste v penezich co platis dotujes linky ktere jsou poruchovejsi, navic, neznam zadneho lokalniho ISP kterej by bezel po ciste pokabelech. Vetsinou jsou lokalni ISP wifinari kteri maji naklady na sit minimalni. Pricti si ktomu placeni hromady techniku atd. A ted me nech hadat, jsi clovek kterej s PC pracuje ale jinak jeho znalosti konci. Proc se sem chodite hadat? Lamicek jako vy tu jsou dene stovky a ja pak resim pozadavky zakazniku, ze jim nakej jejich kamarad co tomu zarucene rozumi rekl nakou pitomost ktera je naprsoto neproveditelna.

raven.op (16.8.2007 14:24:24)

jo jenže vy musíte brát v potas že někde ve středu brna neseženete lepší cenu jak u nich protože tam prostě nejsou jiné firmy krom karnevalu ,nevím jak je to v praze a jinych vetsich mestech ale rekl bych že dost podobne,tak potom nesrovnavejte druhy připojení na vesnici a ve velkych mestech :-)

Anonym (16.8.2007 14:53:19)

V praze je to snad jeste horsi. Wifi naprosto bez sance, silene zarusene, UPC jen nekde, O2 po Praze temer vsude.......

Prcek (14.8.2007 16:49:08)

Zdravim, docela zajímavé čtení.OU2 = podvodníci, je to asi věc názoru.Já bych se pomalu přikláněl k tomu že ano, alespon podle mích dosavadních zkušenostech.Je to gigant, kterýmu až zas tolik nezáleží na jednotlivci, protože je moc těch co si bohužel vybrat nemůžou a tak k OU2 musej at se jim to líbí, nebo ne.Je to gigant kterej si s klidem naůčtuje něco, co si vůbec účtovat nemá a když se to povede zdárně vyřešit, tak to klidně udělá zas. Platíte k připojení blbej tel. kterej není ani zapojen, protože ho prostě nepotřebujete atd.Názor operátora : když se ti to nelíbí, tak si klidně běž, skásnem tě za poplatky a ty stejně za čas přilezeš. Jen se pokuste dovolat na poruchy, min půl hodiny a to budete mít štěstí.

Eser (14.8.2007 19:43:37)

To že musíš platit za telefon, za to poděkuj ČTÚ. No a když se potřebuješ dovolat na O2, nebuď škrt, zavolej na placenou lonku, zvednou ti to hned a pokud víš co chceš, tak to do cca 2-3 minut vyřešíš.

2007 (14.8.2007 20:14:02)

Na placené lince s ním taky nebudou probírat všechno , bohužel/bohudík .

Anonym (14.8.2007 17:51:02)

tak to mas stesti. ja mam 2mbit a ping na seznam mam 118ms... a to mam cerstve preinstalovany windows... a ti blbecci na hotlince rikaji ze to je ok.

Akronym (14.8.2007 20:11:46)

:) Blebečku a co se ti nelíbí ? Odezva není garantovaná , tak se probereme a půjdeme spinkat .

Pikwik (15.8.2007 09:28:48)

S tim musim souhlasit. Mel jsem O2 Internet express 2Mb s FUP 12GB. V breznu inzerovali a slibovali od dubna (cituji: "v prubehu dubna dojde k navyseni....") automaticke bezplatne zvyseni na 4Mb a FUP 20GB. Cely duben nic a asi 28.4. prisel mail, ze navysovani probehne ve dvou vlnach - v dubnu a kvetnu. Rekl jsem si, dobre, tak jsem asi v te kvetnove vlne, ale ouha. Zacatek cervna a porad jsem na 2Mb. Uz presne nevim kdy, ale nekdy v cervnu to skutecne zacalo behat na 4Mb. Jenze. Zmena na FUP 20GB nebyla az tak automaticka. Na sluzbe moje konto se musi zmenit pouzivany protokol z PPPoA na PPPoE. To by nebyl az takovy problem, az na to, ze pri prihlaseni na moje konto je sluzba DOCASNE - uz asi tri mesice - omezena a nektere ukony(jako napriklad zmenu PPPoA na PPPoE) neni mozne delat. Takze na tom krasnem grafu mam limit 20GB, ale kdyz jsem na 12GB to krasne spadne na 128kb. Kdyz volam na infolinku, tak i o pulnoci se ozve hlaska: "Upozornujeme, ze momentalni cekaci doba na operatora je delsi nez 5 minut." To tam snad pres prazdniny sedi jen jeden, ne? Zrovna ted internet dost potrebuju a se 128kb se fakt neda pracovat.

Petr (15.8.2007 10:04:08)

proc podvodnici? to ze ty nejsi schopen kliknout na tlacitko "zde" v kontu nebo zavolat na linku 800184084 kde to za tebe zmenej tak nejsou podvodnici

Pikwik (15.8.2007 10:24:59)

no, debilek jsi asi ty, kdyz neumis cist. Psal jsem, ze v kontu tlacitko neni a kdyz zavolam na linku 800 184 084, tak mi rikaji, ze cekani je delsi nez pet minut. Zkusil jsem cekat asi 8, pak jsem to vzdal, protoze mam jine veci na praci, nez sedet se sluchatkem u ucha jak kreten. A mimochodem, tvoje cestina je dost dobra.. to take o necem svedci...

Anonym (15.8.2007 14:19:56)

ale je jen neumite hledat,

Duran (15.8.2007 13:04:10)

Buď v klidu chlape, mě ti prasaci zvedli z 3 na 6mb až včera... hlavně že mi chodi od dubna faktury na 6Mbit. Když jsem poprve volal co se děje proč rychlost nezvedaji když jsme 800m od ustředny tak řikaji že mi jde max 5120Kb/s ,.. řikam fajn, pusťte aspoň to - " ne, to nemužeme, v našich nabidkach neni služba s rychlosti 5Mbit, budete si muset vybrat jiny tarif" ... Tak jsem to položil s tim že "děkuji, nechci" a ejhle te'd to jede 5,2Mb/s což je vic než každy kecal. O2 - zloději a lhaři...

NESPOKOJENY ZAKAZNIK RADIOKOMOUSU (16.8.2007 00:42:36)

Vaste si OOOOOOOUUUUUUUTTTTTTTTTTUUUUUUU aspon maji volani kdyz neco chcete gratis,ja u RADIOKOMOUSU kdyz neco chci tak musim platit erotickou linku se zvysenym taryfem a to jsem utek od O2 k RADIOKOMOUSUM ale dobre mi tak,ted kdyz je porucha tak platim jak mourovatej za telefon a oni maj poruchu kazdou chvili tak varuji pred RADIOKOMUNIKACEMI Jsou to ZLODEJIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym (16.8.2007 14:45:17)

Takhle se alternativci mstí lidem, kteří k nim od telekomu v roce 2005 přešli a pomohli jim nastartovat DSL. Byly tři možnosti Telekom, Volny, Nextra - tedy jinak řečeno dnešní O2, Radiokomunikace, GTS. Jak vidno i radiokomunikace i GTS na své věrné uživatele vyloženě kašlou !

Anonym (15.8.2007 16:05:45)

Wifi jsem mel, dost dobra vec, jediny duvod, proc jsem sel na adsl, byla nabidka verejne ip adresy. Cili oboji jsou, mohou byt, kvalitni zpusoby pripojeni, ale zalezi na tom, co presne vyzadujete.

Spagr (16.8.2007 10:34:29)

Jak te Telecom okradal ? Oni te podvadeli ? Nebo jsi kupoval jejich sluzby, platil jim za ne a jen nadavas, protoze je to "v mode" ?

Robert Engrhart (17.10.2011 18:49:33)

Dobrý den,prominte neumím moc česky psát,jsem z Hamburgu. Hlavně se nenechte okrádat,takovou bandou zlodějú v Německu je to o polovičku levnější a tady to máte drahý a ještě okrádaj. Nespravedlivý je na tom,že když zjistíte že vám přišla složenka a naní je o dvestovky navíc,za službu kterou ani jste neviužil.Tak ve finale tu složenku zaplatíte protožě nechcete se soudit o ty dvě stovky protožě nestojíte o soudní přelíčení a nedej bůch abi ste to prohráli.Vým že vám jde o princip že ti dvě stovky někoho nezabijou ale na to tyhle zloději spoléhaj a kdýž okradou sto tisíc lidí tak,pak jeto balík.Z jednotlivcem se budou soudit a budou šlapat na krk,ale hromadná žaloba s 60 nespokojenýma zákazníkama je pro ně pohroma protože si toho všimnou media a jak s reklamou vzrostli tak i padnou na určitou liniji.