Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Lagy a spatny ping:(

Lagy a spatny ping:(

MOkras (14.8.2007 20:29:55)

cus je to asi 2 dny co sme meli zapas a najednou pingy okolo 600-800:(jindy mam 50-70)Zjistil sem ze tam mam vira,takze spybot,jiny Avg a bylo to lepsi ,ale mam tak 80-120.Zjistil sem,ze mi to strasne rychle prijima data:(az 5x rychleji nez odesila:( BTW:mam 2Mbit od Telekomaku.Vlastne O2

David (14.8.2007 21:59:32)

Tak tam zřejmě máš ještě něco. Já onehdá když mi zavedli ADSL tak jsem jel dva nebo tři dny "nezabezpečeně" a ačkoli jsem lezl jen na seznam do mailu a stahoval různě browsery, antiviry atd., abych si nainstaloval do PC vše co je pro fungování v Internetu potřeba, podařilo se mi chytit červa, generujícícho asi 20 MB odchozího trafficu za hodinu "jen tak"... Jinak ale disproporce mezi rychlostí příjmu dat je u ADSL jaksi normální (od toho je to taky ADSL, kde A znamená asymetrickou linku) a rozdíl v objemu taktéž - například při browsení po internetu posíláš na servery v podstatě jen požadavky (zjednodušeně řečeno "chci stránku tu a tu") a server ti pak posílá data. Že ten drobný požadavek (tj. odesílané informace) má podstatně menší datový objem než to, co pak přijímáš, je asi jasné... Každopádně - pokud ten rozdíl v rychlostech je oproti dřívejšímu stavu a ping se stále nevrátil na normální hodnoty, doporučil bych ti projet to ještě nějakými anti-whatever programy a když nic, můžeš ještě zkusit Process explorer,který ti vypíše aktuálně běžící procesy a zkusit tam něco najít, co by tam být nemělo. Jinak pokud chceš zjistit JAKÝ proces nebo program něco přijímá/odesílá, tak je na to dobrý Ethereal. Já toho červa například zjistil tak, že jsem si jednoduše zjistil, že ve výpisu procesů ve Správci úloh je proces umně maskovaný za takový, který je ve Windows běžný (ve Win ti v několika instancích běží svchost.exe), ale jen trošku jiné jméno (tento se jmenoval sCvchost.exe). Pokud na něco takového narazíš, tak je dobrý zkusit Etherealem jestli je "aktivní", pak ho vygooglit (jestli to je červ, určitě je někde popsán včetně odstranění) a pak ho prostě vymlátit. Přeju dobrý lov havěti! :-D P.S: Pokud se na to necítíš a nemáš v tom PC nic cenného, tak čistý reinstall OS taky pomáhá :-D

David (14.8.2007 22:05:44)

Dodatky (bohužel nejde editovat příspěvek): - v druhém odstavci má být "disproporce mezi rychlostí příjmu a ODESÍLÁNÍ"... - AVG se zbav, zahoď falešný pocit vlastenectví a hrdost na to, že ho dělá česká firma a dej si tam skutečný antivir. Třeba zkus NOD32 (zkušební verze zdarma, www.eset.cz) a nebo Kaspersky Antivirus, bohužel jeho distro zdarma jménem Active Virus Shield od AOL už není k dispozici, místo něj je tam řešení od McAffee, taky zdarma (http://www.maxiorel.cz/active-virus-shield-mcafee-security-center-zdarma).

Mokras (17.8.2007 15:26:31)

dik ..hel vypada ze to tomu rozumis....myslis ze je mozny ze mam lagy kvuli tomu,ze se mi zahriva grafarna??

David (17.8.2007 16:12:48)

Hmm, to teda pochybuju, kvuli grafarne se ti bude maximalne sekat hra nebo tak neco, ale lagovat pripojeni k internetu? Co mas za grafarnu a kolik ma teplotu?

MOkras (18.8.2007 19:24:50)

No mam Radeon 9600Pro,256 Mb,le teplotu nevim pac sem nenasel zadnej program na mereni:(

Anonym (18.8.2007 21:10:21)

kvuli grafarne se ti bude maximalne sekat hra nebo tak neco - jo a to neco bude blnuti sitovky ktere se bude projevovet kolisanim odezev přechazející do ztrát, až k plne nefunkčnosti.

David (18.8.2007 22:24:54)

Vždyť jsem psal že mi to přijde jako krávovina... Asi by to nejdřív měl projet antičímsi a zjstit co a jak :-)

Anonym (17.8.2007 19:40:57)

u o2 je tohle normal, fuck o2, wifi nas jeste vsechny prezije :D

Anonym (17.8.2007 21:26:44)

Ano, u O2 je normalni ze ma koncovy ksicht zavirovany pocitac a obvinuje O2 z toho ze za to muze

David (17.8.2007 21:33:22)

Asi tak. O2 sice jako firmu rád nemám, nicméně nelze na ně svádět vše, problém mezi "židlí a klávesnicí" fakt není jejich vina...

petr (18.8.2007 20:30:34)

Dle toho co si napsal predpokladam ze ti je tak 13 a rad chodis na stranky kde je vyskyt viru a ruzne haveti velmi velky. Nejlepsi reseni je znova nahodit cely system a mas po problemu. A s tim rychlym stahovanim je to normalni protoze mas asi tarif 2048/128 => rychlost k tobe je 16x vetsi nez od tebe(ale to je uplne bezne)

Mokras (20.8.2007 16:48:19)

No je mi 19,ale to je skoro stejny:-)...no jako obcas se podivam na freevideo a rozzlobenimuzi,ale jinak nic jinyho.Nechce se mi formatovat disk a delat pak ty pic...okolo.Nevite o nejakym tom prograku jak rikal David ANTICOSI,kterym mam zkorntrolovat disk??Dik..sem lama:)

David (20.8.2007 20:28:37)

NOD32. SpyBot Search and Destroy. Ad-Aware. To jako pro začátek :-D