Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > o2 a limity

o2 a limity

Arek (15.8.2007 23:54:41)

co myslite nebude oo navysovat jeste limity kdyz upc limity uplne zrusilo?? Upc nabizi za tretinovy ceny neomezene sluzby. podle me oo zustanou podvodníci jako vzdy a akorat z lidi bude rejzovat ty nehorazny prachy, ktery za ty svoje debilni sluzby chce. .... a vite kde ty nase prachy koncej, z oo si za ty prachy nechavaji tisknout firemni loga na bundy od husky. bundy maj cenu 2500. pak vsechny ty jejich reklamy co visilá kazdych 20 minut televize, to taky neco stoji, a kdo si myslit, ze to plati... no jo sme to my lidi, co platej pausal 399 za to ze mame ten jejich debilni drat na telefon. cely OO a jejich politika je rejzovat obirat a cpat si prachy do svejch kapes. Protoze ten kdo nejvic krade, ten si nejvic nakrade, tot cela politika a amysleni

Anonym (16.8.2007 09:08:04)

jojo, rozdavaj bundy... my jich doma mame 3 :) a jedna fakt stoji okolo 2499,-. O2 je zamestancum rozdaval zadara.

Tomas (23.8.2007 23:03:45)

ty bundy jsou nic moc kvalita to za prve, zadruhe, lidi v O2 se neflakaj aby si nezaslouzili ani suchej rohlik a za treti, prestante remacat a delejte neco uzitecnyho :))

petr (16.8.2007 15:26:53)

zaplat si extrem vole

arek (16.8.2007 16:14:17)

omg ty si kokot, tady jde o to ze za extreme dam 3x vic nez u nekoho jineho net bez fupu, Tim chci poukazat na to jaky je telefonica o2 zlodej

Anonym (16.8.2007 16:39:34)

Škoda, že si akorát poukázal na to, že si primitiv...:-(

Anonym (16.8.2007 16:49:17)

tak proc u nich jsi kdyz jsou to takovi zlodeji :) Ze by v okoli nikdo z tech superlevnych ISP nebyl? Ty jsi ale lamicka co

Anonym (16.8.2007 18:43:00)

ja mam moznost jit k jinemu isp, v baraku mame zavedene kabely od upc. Tady slo ale o uplne neco jineho. IE extreme 4096/256Kb/s ---- cena 1307 + 399=1606 UPC 5120/512 --- cena 779 rozdil je 927Kč což sou prachy, ktery neplati uzivatel za sluzbu, ale srtrka to do kapsy O2, což je jejich zaměr, pořadně si namastit kapsu

Anonym (16.8.2007 19:18:33)

A jéé. Další chytrej jak rádio.

Anonym (16.8.2007 20:12:20)

to neumis rict nic smysluplnejsiho?? ty rejpale

Anonym (17.8.2007 01:15:20)

Ono už se to tady řešilo asi 100x, proč má UPC takový ceny jaký má a proč má O2 takový ceny jaký má. Ale to chce mít trochu nadhled. Když budeš trochu přemýšlet, možná tě napadne, proč to tak je.

Anonym (19.8.2007 21:50:16)

Tak nam to tu pěkně napiš, ať si to tvoje moudro můžou všichnio přečíst.

Anonym (19.8.2007 23:08:17)

Kvůli jinýmu postavení na trhu (UPC není regulované), kvůli pokrytí a kvůli odlišnosti technologie.

Anonym (16.8.2007 18:43:53)

ja mam moznost jit k jinemu isp, v baraku mame zavedene kabely od upc. Tady slo ale o uplne neco jineho. IE extreme 4096/256Kb/s ---- cena 1307 + 399=1606 UPC 5120/512 --- cena 779 bez datoveho limitu rozdil je 927Kč což sou prachy, ktery neplati uzivatel za sluzbu, ale srtrka to do kapsy O2, což je jejich zaměr, pořadně si namastit kapsu

odpovidam dementovi (17.8.2007 18:27:53)

srovnavas dve ruzne technologie pripojeni k iternetu. Srovnavas nesrovnatelne

Anonym (17.8.2007 22:24:52)

Obyčejnýmu uživateli je úplně jedno, jestli mu net běží přes UPC nebo ADSL nebo optiku. Rozhoduje cena, nevidím proto důvod, proč by se nemohlo srovnávat "IE extreme 4096/256Kb/s" a "UPC 5120/512". Já uznávám, že se to OO a jejich obidvovatelům nelíbí, nebot vypadají jako zloději, ale to je čistě jejich problém

arek (18.8.2007 00:01:12)

nejhorší na tom je, že OO nechce lidem nabídnout kvalitní služby za dobrou cenu,ale chce jim nabídnout mizerný sic většinou spolehlivý předražený služby. OO se nechce lidem zavděčit zato, že si ho bud lidi vybrali nebo, že nemají jinou možnost a mít ho musí. OO pravě využívá toho že vlastní většinu kabelů a někteří lidé ho mít proste musí. Toho OO využíva a z lidí vycucává zbytečne moc pěněz, aby blbečky managerové mophli jezdit v bavoracích. Mi někdo vysvětlete proč je rozdíl mezi normalním tarifem a tarifem extreme 600Kč. Tato suma mi přijde až moc vysoká. Dále pak kdyby OO nebyla taková svině tak by rychlost při zapnutem fup nedala teměř nepoužitelnout 128/128 ale alespon 256/128, lepe 512/128. To ale ne na to je TO2 moc velkej hajzl. Na to jak je to velka firma a jak má velké zisky by je to vůbec nezrujnovalo kdyby toto pro zákazníka udělala

Anonym (18.8.2007 07:32:24)

OO jako kazda jina firma neni dobrocinna organizace, ale firma, ktera chce vydelat. Takze sve sluzby prodava za maximum, ktere jsou lidi schopni akceptovat a snizuje ceny nebo zlepsuje sluzby jenom kdyz je k tomu situace (konkurence, CTU, nezajem zakazniku) nasilim dokope. Je to smutne, ale je to tak.

Anonym (18.8.2007 10:30:39)

arek=tupej zmrdodebil, ktery nechape zaklady ekonomiky

anonym arek :-D (18.8.2007 12:35:51)

ty si ale primitiv

panherrmann (18.8.2007 15:56:55)

Areku on asi taky, ale ty opravdu si primitiv, připomínáš mi takový ty důchodce, který hrozně nadávaj na svět jak je každej zloděj atd. a všichni kradou. Navíc srovnáváš, jak tu už bylo řečený, kabelovku a adsl a to asi nebude dobrej nápad.

your god Arek (18.8.2007 22:40:09)

ptal se tě někdo na tvůj názor ty čůromrdáne?? ....NEPTAL, tak si narvi hlavu zpátky do prdele a radši si drž stehna aby ti nevylezla!!!!! TO2 sou prostě zkurvený zloději bez ochoty dělat něco pro zákazníka, todle je konec debaty

Anonym (18.8.2007 22:45:15)

myslim, ze je kazdemu jasne proc te poslali nekam :)

arek (19.8.2007 00:43:11)

no já to vim taky, ale ja to sem prostě napsat musel. Musel sem to ze sebe dosat abych ten strašnej vztek na TO2 ze sebe dosal :-D Mě strašně sere, že taková velká firma, ktera ma více jak miliardový obrat za rok se snaší z clověka vymlátit takový sprostý prachy. A ještě jim přijde, že lidem dávaj buhví jakou milost, že jejich služby můžou využívat. TO2 nasrat.... doufam, že jednou krachnou,.. ikdyž je to velmi málo pravděpodobné :-(

Anonym (19.8.2007 01:20:55)

Vítej v kapitalismu, chlapče.

Master of disaster (20.8.2007 13:48:41)

Přesně tak vážení. Zapomeňte už konečně na komanče a zvykněte si na tržní hospodářství - máte už zatraceně na čase. Snad když se ti ta cena nelíbí, net si od nich nekupuj, jdi do něčeho jinýho a nebuzeruj tady s nějakým vykrádáním, okrádáním, vymrdáváním apodobně jasný?! Nejsem ani zaměstnanec ani neplánuju od o2 cokoli kupovat, protože to fakt je nevýhodný, ale arekovy kecy patřej komunistickýho musea.

PEtr (20.8.2007 09:43:40)

TO2 neni dobrocina organizace ale firma za ucelem zisku. Cena je nastavena v hornich patrech toho co umozni trh. Uplne stejne jako u kazde jine sluzby ci vyrobku. Tebe asi omlouva mladi, za par let to prejde.

Duran (18.8.2007 23:09:23)

Ten vulgarismus byt nemusel ( ne že bych se nezasmal ) ale neni to slušne, on taky nenadaval... jinaš s teou souhlasim, O2 jsou vychcanci .. ale je to třeba na dsl.cz pořad omyvat dookola ? Každy to vi, je to tak a vyvraci to jen přislušnici z O2.. to je samy ale protože, a když,.. ale skutek utek a O2 stejně těži dal miliony.

Anonym (18.8.2007 10:35:04)

TO2 nei dobrocina organizace a cena je samozrejmne nastavena v hornich limitech ktere trh povoluje.....jako je u kazdeho jineho produktu ci sluzby.

David (22.8.2007 18:03:31)

Až na to, že O2 je pomalu v každý řitce, zatímco UPC si "zadrátuje" akorát větší baráky a mají vystaráno. V případě kyslíků platíš za to, že ten jejich fofrnet můžeš mít skoro všude. Zatímco u UPC je to stále dost omezené. Ano, nabídky lokálního charakteru bývají většinou levnější (kromě UPC třeba Netbox), u O2 je zase daleko lepší dostupnost... Mimoto, v čem jezdí blbečkové managerové ti může být jedno. Ačkoli mě nikdo nemůže "obviňovat z lásky k TO2", tak tady bych se jich zastal. Je to soukromá firma a jejím posláním je vytvářet zisk. Nikoli sponzrovat chudé puberťáčky, kteří by chtěli nejlépe 100Mbit až domů za "čistapade" měsíčně... A mezi normálním tarifem a extremem je rozdíl 600 Kč proto, aby "DConanisti" nenakoupili houfně extreme a nezasrali celou síť tím, že si zálohujou doma internet :-D

Duran (22.8.2007 23:19:03)

Hee myslim že za 350 bych chtěl asi každy 100Mbit, ne ? :-D .. no.. Souhlasim s tebou že nikomu neni do toho v čem si ti vyšší lidi z TO2 jezdi, a jestli litaji na dovolenou 6x ročně.. když si takove vysoke postaveni dokazali vybudovat tak proč ne, ale zase teď když se vratim na zem, mezi normalni lidi, tak a't se divam jak se divam, O2 jsou prostě vyčurani slušně řečeno. Jejich nabidka je prostě blbě upravena, je to asi tak pro srovnani, jako kdyby ve světě potravin nebyla konkurence jako dnes je ale byl by třeba jen Kaufland ktery by jediny měl pobočky po cele republice, a když by jste si tam chtěl koupit rohlik, tak by jste k němu musel zaplatit i rajčata, bez ohledu na to jestli je chcete nebo ne.. Chapete jak to myslim..

David (22.8.2007 23:35:37)

Chápu to naprosto, jenže konkrétně s tím FUPem - bez omezení by prostě DConanisti vychlastali v prvních týdnech celou kapacitu (než by si zálohovali doma internet) a ostatní by se mohli jít klouzat. Kapacitně prostě na celostátní levný no-FUP internet ještě IMHO síť nestačí. Zadruhé - naprosto nijak se neomezuju co se tahání z inetu týče, a skoro vždycky mi můj limit 30 GB stačí. Ale dokud nebude 100 MBit za "čistapade" bez limitu,t ak ať uděláš co uděláš, vždycky se najde debílek, co bue prskat, že je to málo. Teď bodnu do vosího hnízda - když někdo potřebuje sosat filmy, hry a další věci, tak se mu při ceně listku do kina 120 Kč a ceně hry řekněmě 800 těch +600/měsíc vyplácí už při jedné hře. A prosím snažně DConanisty, kterých se to týká, aby zase tady nezkoušeli tu svou habaďuru, že těch x desítek giga měsíčně potřebujou na stahování demoverzí her, nových distribucí linuxu a videí z cesnetu (jestli jsem na některou z tradičních výmluv zapomněl, tak mě omluvte) :-D Prostě si myslím, že FUP limity u O2 jsou nastaveny jakž takž rozumně. Když si někdo pořídí nejlevnější tarif, tak prostě musí počítat s tím, že to NENÍ na to, aby torrentil jak o život. A říkám - pokud je pro někoho sosání z netu alfou a omegou jeho života, tak ať si těch 600 připlatí a neremcá. Každý si musí vybrat tarif dle svých potřeb. Já taky neprskám, že moje auto jede pomaleji než sousedovo,ale aybch měl stejný, musel bych si připlatit půl mega :-D

Duran (23.8.2007 06:47:22)

Mě osobně FUP 30GB při 6Mbit nestači, ale u mě to je i něčem jinem protože ja mam doma 2 PC a ještě jedu se sousedem.... Každopadně kdybych byl sam tak si vystačim možna i s 25GB. Nadruhou stranu, někdo je prostě posedly jak řikaš zalohovat internet :-D .. ja když měl nefunkčni FUP tak jsem taky byl schopy stahnout 300GB (ikdyž teď to fakt nechapu) .. Bylo to tim že to bylo nove a ja sosal kde co uviděl.. Hry, DVD Filmy a dalši věci největšícho objemoveho kalibru. Nadruhou stranu, když už někdo ma extreme, tak si to tedy plati, a je naprosto jeho věc jestli si ten internet zalohuje nebo ne :-D Ale na FUP jsme přimo nemiřil svym přispěvkem vyš, miřil jsme na směšny poplatek 400 Kč za linku, to jsou ty "rajčata" co převažně hodně lidi ani nechce. (ne že by mi rajčata nechutnali ale nějak jsme to přirovnat přeci musel :-)) ) Jinač co pišeš nademnou je fakt, že když už někdo chce takhle sosat z vyměnnych P2P siti tak ať si připlati protože kdyby to měl kupovat tak mu peněženka pujde ohodně vice do minusu.... Každopadně ja jsem student, nevydělavam, takže taky sušim u 6Mbit (před tydnem ještě 3Mbit ) s FUPem 30GB... ale co no ..

Anonym (24.8.2007 11:34:45)

Věř tomu nebo ne, ale cca 3/4 z toho poplatku za pevnou linku jde na údržbu vedení. Údržba vedení není v poplatku za ADSL. V tom jsou jiné náklady (zahraniční konektivita, lokální konektivita, optický trasy, údržba DSLAMů a tak...). Dokud se nebudeš v tomhle businessu chvíli pohybovat, tak neuvěříš, kolik se toho pořád musí vyměňovat, opravovat, kontrolovat, udržovat... Na to musíš platit lidi, který to budou řešit. Je toho vážně hodně. To není jako že si jednou domů koupíš 20m kabelu a 5 let na to nesáhneš.

petr (23.8.2007 10:20:44)

a co kdyz se treba divam na Uvolnete se prosim pres web ceske televize. To by ses divil jak ti trafic najednou poskoci

David (23.8.2007 10:30:40)

Ano, poskočí, ale ten pořad pokud vím nejde tolikrát do měsíce :-) ale pokud chcete využívat PC na permanentní sledování televize a "prokoukáte" několik desítek GB měsíčně, je na místě zauvažovat o příplatku za Extreme, nebo si koupit za jednorázový poplatek cca 1500 Kč televizní kartu a máte to vyřešeno :-D

Anonym (23.8.2007 11:57:50)

A co treba vyloucit ADSL a vzit si WIFI kde za mene penez nemas zadne omezeni a stejnou rychlost :-)

David (23.8.2007 12:17:27)

Moc pěkná rada, když mi ho v mojí lokailtě (centrum Prahy) za dostupnou cenu poskytneš, rád se připíchnu :-)

Anonym (23.8.2007 22:27:07)

Srovnáváš uplně blbě. Když na internet nemám tak si ho nedám, ale jídlo jíst musim.

Duran (23.8.2007 22:52:53)

LOL ale tu nejde o to co musiš a co ne, tu jde o vychcanost trhu, ať už je to obchod s rajčaty nebo s Heroinem, chapeš? To je prostě služba, kterou musiš mit aniž chceš

Anonym (23.8.2007 22:24:51)

Jojo UPC bez fupu ale se zablokováním p2p, a co bude dál? No hádám to co bude vytěžovat síť nejvíc to omezí. Vždiť kdyby na adsl zablokovali p2p rapidshare apod tak taky mužou zrušit fup.

WIFI 2,4 (16.8.2007 22:38:34)

Drz tu svou picu ty tupej zmrde

arek (16.8.2007 23:10:44)

ty si ale ubozak

WIFI 2,4 (16.8.2007 23:17:37)

Na 100% podstatne mensi nez ty

Anonym (16.8.2007 23:31:13)

lol tak ted si potvrdil, ze teda mensi ubozak nejsi, si akorat zakomplexovanej spamer

Petereček (17.8.2007 09:49:32)

Bože, vy jste fakt trapní ti co nadáváte an edáten ěkomu za pravdvu a vaše příspěvky obsahují jen nadávky, pohrdání a žádné informace ohledně témata, jenž je nahoře....

pepa (19.8.2007 18:08:37)

A ty se nauč psát.

petr (17.8.2007 00:06:09)

Takove jako ty bych na tomhle foru zakazal, jedine na co se zmuzes je nadavat vsem jaci sou : zm***,..... Kdyz srovnm celkovou cenu za srovnatelnou rychlost netu tak u O2 zaplatis mnohem vice nez u konkurencnich firem ktere nemaji monopol. A nerikej mi taky o vecech ze O2 ma takove ceny protoze se musi starat o vedeni,..(u nas sem je videl ve vykopu jenom jednou a to pri pokladani kabelu). U konkurence se neplati za opatrovani optickych kabelu ktere sou o dost drahsi nez krouceny dvoulinka

Duran (18.8.2007 13:16:30)

No jo, Wifi 2,4 mistni pošuk na antence co,.. ma naprosto pravdu a ty musiš jen nadavat, co ty si za ubožaka, asi by sis měl dojit ke svemu lekaři copak ti na to řekne.

tofoj (17.8.2007 10:46:37)

omg to je diskuze...

DEusex (22.8.2007 17:23:07)

Já jsem byl taky zákazníkem O2,platil jsem 700kč,ale naštěstí máme v domě wifi a platím 466kč bez omezení!!Prostě paráda jinak souhlasím ,že O2 je prostě monopol.Rychlost mám shodnou 4mb/s

Banca (23.8.2007 21:56:25)

Diky svemu monopolu budou lidi zdimat porad, jako jine monopoly. Ten poplatek za pevnou 4 kila je fakt hnus. Ja osobne mam 4Mbit od volny.cz 24GB limit za 550 Kc bez DPH na platforme O2. Bohuzel nebydlim v perspektivni oblasti, sice 30 km od Prahy, ale oblast napr Premium ADSL od CRa konci kilometr od baraku-hold jina ustredna. Jinak tech 24GB je pro me idealni hodnota-nejakejch 6-8 filmu v avi, youtube, ruzny blbosticky, nejaky stranky zaplacany megaobrazkama, on-line hry. Btw nelze srovnavat klasicky adsl od O2, pres kabel nebo wifi...O2 provozuje pevny linky, aby byl net dostupny "vsude". Kdyz to kabelovky a provozovatle wi-fi obsadi sidliste a je vystarano. Ja osobne bych o wi-fi uvazoval, kdyby bylo za 3 kila bez limitu zarucenej aspon 5 Mbit, protoze co de vzduchem ma ping a na onlajnovky nic moc. Kez bysme tahali optiku vzduchem, ale ty levnejsi plastovy vlakna, aby behem prvni noci nezmizely po najezdu romu.

petr (23.8.2007 22:27:38)

Jak myslis ze na onlin hry wifi neni ja mam wifi 1500/300 pripojene pres motorola canopy a pingy sou takove: na seznam do 25 ms google do 40 ms samozrejme 0% ztrara Jo a jinak jak pises ze by si chte aspon 5 Mbit za 300 tak o tom muzes tak mozna zacit snit. Ja taham z webu konstantne 170-190 KB/s a to je uz podle me dostatecna rychlost. Z vymenych siti tak rychle taham malokdy protoze to zdili ostatni uzivatele a tim mi tolik nepusti takze plny vykon linky nevyuziju.

Anonym (24.8.2007 09:48:06)

tady by chtel kazdej 5Mb za 300 bez limitu :) vy jste blaznove :)))

Anonym (24.8.2007 12:26:51)

No když jde symetrických 10 Mbps bez limitů a FUP za 444 korun, tak proč ne, že !!!

Anonym (24.8.2007 12:30:00)

Pravda - OvaNet (toho asi myslíš) je už trošku dál. Nezapomeň poznamenat, že těch 444 je už cena i s DPH.

Anonym (24.8.2007 13:20:42)

Možná by stálo uvést, že služba je dostupná jenom ve dvou lokalitách a to sice Ostrava‑Krásné Pole a Ostrava‑Třebovice. Navíc, 444,- je při závazku na 2 roky a při zřizovacím poplatku 4000,- Vzhledem k tomu, že u ADSL není zřizovací poplatek, tak je nutné to přičíst. Takže je to spíš za 600,- než za 444,- Navíc se tam nikde nepíše o tom, jestli je to s veřejnou IP adresou nebo ne, jestli je to garantovaná rychlost a tak. Čímž neříkám, že to není super net. I kdyby to bylo bez veřejné IP a dala se přikoupit za těch 42,-, je to pořád super. Akorát, už to není tak super, jako ne první pohled, zvlášť s ohledem na dostupnost.

Anonym (24.8.2007 12:24:01)

tak tohle není úplně pravda: "Btw nelze srovnavat klasicky adsl od O2, pres kabel nebo wifi...O2 provozuje pevny linky, aby byl net dostupny "vsude". Kdyz to kabelovky a provozovatle wi-fi obsadi sidliste a je vystarano." U nás jsou OO schopni dát ADSL max. 1 Mbit, tzn. platíš 2 mbit => cca 900 Kč měsíčně a 10 GB FUP. Poskytovatel WIFI nabízí 2/512 Mbit bez omezení dat za 600 měsíčně nebo 1Mbit/1Mbit za 500. Taktéž bez limitu dat. Neřek bych proto, že alernativci jsou jen v zajímavých lokalitách.