Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Xavi a ADSL2+ ? Není možne... a nebo že by přece jen ?

Xavi a ADSL2+ ? Není možne... a nebo že by přece jen ?

Duran (4.9.2007 22:22:18)

Zdrawím vas všechny, neni tak davno co jsem psal muj problem že mam rychlost 3 a mam navyšit na 6mbps.. jenomže ono bylo všude vyvěšene že je zapotřebi mit adsl2+ router, ktery je teto rychlosti schopen... Ja jsem byl přesvědčeny že ano protože ze specifickych informaci od vyrobce jsem se někde dočetl že zvlada až 10mbit... Od ustředny jsem zhruba 800metru tak taky nevidim nějaky velky problem. ... ale po tolika dnech nenavyšene rychlosti jsem to vzdal s tim, že to asi fakt nepujde nebo že mě resp ani nepřevedou na vyšší rychlost.... ASi před měsicem a něco se mi porouchal (už po druhe) muj Xavi 8122r, tak jsem ho dal na reklamaci a O2 mi dal pro použivani služby D-link 584t ktery ma podporu ADSL2+, tak si ho tedy nesu domu s tim, že je mi jasne že rychlost hned větši nebude, po 2 tydnech se rychlost opravdu navyšila a stahoval jsem kolem 640KB/s takže jsme byl překvapen. Otazkou ale pořad zustavalo, až dostanu z5 svuj vyreklamovany router Xavi, pojede na ADSL2+ ? Připojim se vubec ? ... totež jsme řekl slešně za pultem v O2 prodejně, ta mi sdělila že si musim nutně zakoupit router ktery podporuje ADSL2+ tedy uplně novy nejlepe. Tak jsem si poťukal na čelo a to řikam že v žadne připadě už do toho prachy cpat nebudu, protože se tak či ona chystam od O2 utect k UPC ktery mi zavedl optiku do panelaku. No, doma zapojim Xaviho s tim, že jsme si docela jisty že se nepřipojim a internetu se nedočkam dřive, dokuď nepřejdu k UPC nebo si nepořidim ADSL2+ modem. ... zapnu a ejhle, internet jede, tak si řikam, no to neni možne... podivam se na rychlost a stahuje kolem 620KB/s což je taky pěkne.. tak jsem docela překvapen /mile) že to jede i na starem Xavim... http://ukazto.com/?img=xavi .jpg odmažte mezeru a klidně se podivejte... A pak někdo začne tvrdit že je třeba novy router... připada mi firma O2 stale vice prolhana...

Anonym (5.9.2007 00:09:14)

ten xavi je jeden z nejhorsich modemu s kterym sem se setkal.. tusim ze adsl2+ podporuje, ale mel sem s nim stejny problemy jako ty.. 2x reklamace (pokazdy vymenili za novej kus), nakonec sem se ho zbavil a sel do WELLu

Duran (5.9.2007 21:09:35)

ADSL2+ nema, ... hele mit tenhle modem QoS a enbyt tak poruchovy tak bycho o jinem neuvažoval.

Nargon (5.9.2007 01:59:41)

Xavi 8122r opravdu nepodporuje ADSL2+, on zvlada jen ADSL nic vice po nem chtit nelze. Ale obycejne ADSL je navrzene tak, ze maximalni rychlost downloadu je 8Mbit a max upload asi 700k (+- nejaky drobny). Takze ty rychlosti to klidne zvladne. Ale kdyz zapnete treba 20 pripojek adsl1 na 6Mbit tak se vzajemne rusi mnohem vice nez 20 pripojek adsl2+ na 6Mbit. A to je ten duvod, proc proste O2 reklo ze na ADSL1 bude maximalne 4Mbit a konec, vyssi rychlosti az na adsl2+. A jen tak bokem, adsl2+ ma pro ten 6Mbit a 8Mbit o trochu vetsi dosah nez adsl1. Odhadem asi o 800m.

Duran (5.9.2007 21:08:28)

Ano to je jasne že Xavina neumi ADSL2,+... ale je docela zajimave že to jeden naprosto v pohodě bez nějakych vypadku nebo ztrat paketu... co mě zaraži nejvic že kdybych dal na slova slečny za pultem O2 ktera mi tvrdila že Inet nebude funkčni je li zaply na ADSL2 když tam dam stary modem s ADSL1 ... a řikala že si tam hned mužu koupit u nich novy ... to je prostě pěkna lež :-) ...