Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Neprorazitelné hradby hudby

Neprorazitelné hradby hudby

Anonym (15.9.2007 00:00:00)

Všímejte si, kolika lidem čouhají z uší na ulici drátky! Mají prázdné výrazy a okolí pro ně neexistuje. Jsou pod cizím vlivem a realita se jich netýká. Zombie moderního věku naváděné hudbou.

Anonym (15.9.2007 00:16:38)

pardon, ale vetsi kravinu jsem dlouho necetl !

Anonym (15.9.2007 07:34:46)

Nejde jen o to, něco si přečíst, občas je dobré pochopit, co tím chtěl autor říci. Ale to je asi nad Tvoje síly, co? Hlavně že o všem, co nestvoříš Ty, prohlašuješ, že je to kravina.

Kosma (15.9.2007 09:02:48)

Hezké, hezké, zavítala k nám krásná literatura. Zamyšlení jak vyšité...taky bych chtěl umět takto psát. Moc se mi to líbilo.

nick (15.9.2007 09:44:53)

Vysvětlí mi někdo, jak je možné si "zvrtnout chodník"??

heechee (15.9.2007 15:38:24)

Taky jsem se tomu podivil, ale když máte svůj vlastní chodník, proč by se vám nemohl zvrtnout? :-))) Leckterý chodník se zvrtne tak, že se po něm skoro nedá chodit.

Hoblina (15.9.2007 08:33:40)

Pěkný článek. Velice se mi líbil.

ferda (15.9.2007 10:35:08)

to je mi líto, že autor v té tramvaji takhle narazil. Kdyby nebyl v tom svém (literárním? poetickém? ...) světě, třeba by si všiml, že ta dívka má sluchátka ;) Tu slečnu zřejmě nebaví poslouchat kecy bezdomovců, jak se dva mladíci baví o nejnovější počítačové hře a důchodkyně o nejnovější nemoci, co je potkala. Jezdí tou tramvají každý den do práce a pořád tu samou nudnou půlhodinu kouká z okýnka jak se všichni někam honí a nadávají si a otravují s blbostma. Občas když si pustí svou oblíbenou muziku, zpříjemní si tuhle cestu a je jí prostě dobře...

Anonym (15.9.2007 20:01:39)

Mozna, kdyby si cetla nejakou knizku, udela lip. Za tu pulhodinu se toho a precist docela hodne. Umi dneska vubec jeste lidi cist?

Kamil (15.9.2007 22:05:48)

No nevím nevím. Tramvaj a knížka to mi moc nejde dohromady. To tak jedině kdyby bylo volné místo. Ale ve stoje a většinou narvané šalině asi neproveditelné.

Tom (16.9.2007 10:14:12)

Nebylo by lepší nechat každého ať si v tramvaji dělá co ho baví a na co má zrovna náladu? Nepochopím, proč si někdo, kdo rád čte, myslí, že je to standart a že číst musí každý. Já když jedu tramvají tak do práce(to jsem otrávenej) nebo z práce a to jsem zase utahanej. Kdyby se mi někdo snažil naznačit, že bych udělal líp, kdybych četl, poslal bych ho do pr...., nebo ho vytáhl ven a dal mu přes hubu. Uděláš líp, když budeš jezdit jinou tramvají...:-))

LuftWaffle (15.9.2007 12:24:58)

Moc hezke a dlouhe tak akorat, abych dokazal udrzet pozornost, mam totiz na usich sluchatka... v takovem ramusu se neda soustredit :o)

Dave (15.9.2007 12:34:26)

Článek je to hezký a něco má do sebe. I já patřím mezi ty co stále chodí se sluchátky. Ale měl bych tu pár připomínek. Za 1 určitě nejsem k okolnímu svetu lhostejný, třeby když se snad každej tejden najde nějaká ta mamina s kočárkem a potřebuje pomoct do autobusu, tak tam nestojím a nečumím doblba ale prostě ji pomůžu. A za 2 proste takové články si myslím že nepatří na tento server zabívající se DSL.

kiks (15.9.2007 13:20:46)

Je to pěkná hovadina. Ať si tedy autor ty sluchátka narve do prdele!!!

heh (15.9.2007 15:05:43)

Pekny clanok, vazne nad zamyslenie... a ten co tvrdi ze je to volovina, nech si da hudbu hlasnejsie a stymi stuplikami aj spi... je to vazne pravda... jeden z mnoha stuplikavcov este dokaze registrovat aj inych okolo seba, ale vacsina chodi akoby zila v inom svete... a ten kto tvrdi ze to tak nieje... je opat len stuplikavec, ktory si este doteraz nevytiahol ani jeden stuplik a tak nepocuje svoje myslienky...

kiks (15.9.2007 15:10:17)

Když jsem řek blbost, tak je to blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym (15.9.2007 20:02:08)

Kdyz rikam sprosty buran, je kiks sprosty buran

Anonym (16.9.2007 16:07:00)

Copak, necvrnknul sis v tom rozhorlení do kalhot? :-)

kiks (19.9.2007 17:32:08)

nejsu ty

Michal (16.9.2007 10:08:38)

Zombie moderního věku mohou být naváděné nejen hudbou ... http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=2628

casper (16.9.2007 13:47:49)

Z tohodle clanku je citit averze k lidem se sluchatky jako krava :-) Nevim co tim autor chtel vyjadrit, a uz vubec nevim co to ma spolecneho s dsl, ale budiz. Vetsi ptakovinu jsem uz dlouho necetl. Ten autor musi byt hodne zakomplexovany jedinec (nebo az prilis "nad veci" coz je v podstate totez) :-)

Cayman (20.9.2007 11:58:51)

Ta "averze k lidem" je cítit hlavně z tebe a právě ze většiny těch se sluchátky, které nezajímá okolní svět.

Hele (16.9.2007 15:14:50)

Soudruh Klíčník nám opět chtěl ukázat že umí napsat megakravinu.

Luky (17.9.2007 08:34:20)

Spíš je mi toho člověka, co tenhle nesmysl stvořil, líto. To je prostě tak velká kravina, že kdyby to byla jen o trošku menší kravina, tak je to pořád strašně velká kravina ..

Anonym (17.9.2007 14:22:31)

Tak jsem se tesil na vtipny clanek, ale tohle je naprosta blbost.

Jake´s son (17.9.2007 20:43:37)

tak sem se tesil na vtipny komentar ale tohle je kravina a kdyz rikam tak kravina a je jedno jstli je mega, mala, velka, nebo s tvym podpisem..... si kokot!!! kzys se ti to nelibi tak to necti a pls co je kua Luky???? jaj kokot

KorYi Celesti (19.9.2007 18:39:04)

Jak tak procitam rakce, koukam ze sem asi jeden z mala, ale nemuzu si pomoct...me se tenhle clanek libi, ma neco do sebe a imo stoji za to se nad nim zamyslet...netvrdim ze vsichni kdo maji sluchatka automaticky ignoruji okolni svet, ale vetsinou bohuzel ano...

Tomas, 29 let (19.9.2007 19:09:33)

Pro pana autora> tento clanek je vazne nesmysl. Hudba je soucasti lidstva od pocatku, co jako maj lidi v tramvaji delat? Resit politiku nebo co jako? Spis to vypada, ze jste zakomplexovana bytost, kterou stve, ze si ho nikdo v tramvaji nevsimne, natoz nejaka slecna. Mate snad vy byt stredobodem zajmu cestujicich nez jejich oblibena muzika? Ja osobne jezdim autem, ale bez hudby me to taky vubec nebavi. Volume doprava! A vasi zapsklost ventilujte treba v bordelu, kde budete urcite stredobodem zajmu devcat (jestli ovsem na to mate). Vice takovychto radobyintelektualit!!!!!

apolo (20.9.2007 11:34:38)

Trochu tvrdé, ale o to víc pravdivé

apolo (20.9.2007 11:29:13)

Tak takový nesmysl bych spíše čekal od předlistopadového "DJ" Skalky.

Cayman (20.9.2007 12:15:56)

Mně se článek líbil, neboť byl dobře napsaný, zápletka sice trochu přibarvená dramatičností, ale to právě dělá dobrý příspěvek dobrým, ba vynikajícím. Nejsem žádný odborník, ale myslím, že i dramatická stavba a pointa jsou tam také dost dobré. O umění filozofického pohledu ani nemluvím. Možná by stálo za to poslat ten článek někam, kde se mu dostane více pochval (Reflex, Lidovky,...), neboť tady se to hemží právě těmi sluchátkovými fanatiky, kteří nepochopí ani nadsázku ani poetický příběh. Řekl bych, že většina negativních komentářů pochází právě od těch "nosičů" sluchátek, kteří jsou, bohužel, ti největší ignoranti okolí a společnosti, jaké by člověk pohledal (všechna čest výjimkám). TAKÉ se bavím, když někdo zkombinuje "poslouchání" hudby ještě se "čtením" knihy. To si někdy říkám, jestli daný člověk není opravdu zombie se dvěma mozky nebo je jen tak povrchní, že ani neposlouchá ani nečte (rozuměj, POŘÁDNĚ neposlouchá ani pořádně nečte). A zde na serveru nemusí být všechno o technice, takže více takových článků!

Tea Pack (20.9.2007 15:42:28)

Jak jsem si to tu pročítal, tak sem zjistil že je tu spousta "fanatických" sluchátkářů i silných odpůrců. Mě osobně se tento článek líbí, ikdyž patřím mezi ty, co si v MHD strčej sluchátka na uši. Hudba je pro mě něco jako droga a zároveň obrana před nudou. A není pravda, že každý kdo má sluchátka na uších je ignorant nebo Zombie. Zajímalo by mě, kolik lidí co nic neposlouchá popř. nečte,vydrží jet hodinu vlakem v úplnym tichu.

Cayman (21.9.2007 10:19:17)

NEPSAL jsem, že všichni se sluchátkama jsou ignoranti, co si všímají jen svého světa, ale že většina negativních komentářů pochází od takových. Na doplnění se ale musím zeptat, kdo se sluchátkama slyší třeba na "S dovolením" nebo "Dovolíte", či na "Můžete mi pomoci"? Já osobně si po cestě v MHD raději čtu, ono to jde i ve stoje a hlavně se vyhýbat dopravním špičkám. Sluchátka taky sice někdy nosím, ale spíše do toho vlaku. Každopádně není nad to si hudbu pustit pořádně doma a "fanaticky" si ji vychutnat, když je to pro mě droga. A tu chvíli v dopravě si dopřát klid na myšlenky, sledování okolí, či seznamování s lidmi, chcete-li :-)

m8k (20.9.2007 14:49:44)

Je to fakt hezkej článěk sedí to dobře, ale ono když člověk jede MHD 3x denně tak se potom stereotip dostaví poměrně brzy, no a taková hudba může udělat z každé cesty unikátní zážitek. To že jsem přišel o několik lásek je klidně možné, ale normální kluk ví, že během jedné dlouhé jízdy se vždy objeví X super holek o který by měl zájem. Dokonce třeba já mám v Praze vytipované spoje, kde potkávám nejhezší holky, dobrý ne? :-)

Jake´s son (20.9.2007 17:46:19)

V praze mate hezky holky jo????

Cayman (21.9.2007 10:21:19)

To si piš, že jsou zde hezké holky. By ses divil, kolik je v Praze holek z Moravy a ze Slovenska :-)

Graf (21.9.2007 12:32:50)

No jo, Klicnik zase nechal vymazat negativni ohlasy. Kritika mu holt vadi. Ze ma zapotrebi zvysovat si sve sebevedomi takovym sprostym cenzorstvim.

b105 (30.9.2007 18:36:45)

Posloucham hudbu ve veřejné dopravě, co je komu do toho jak se při tom tvářim? Poslech hudby je přijímání informace, když si ve vlaku čtu, taky se možná tvářim jako idiot, ale stejně jenom přijímam informaci, jde jen o to jak je ta informace podaná. Jsem snad zombie když posloucham Smetanu? Jak se tváříš ty, když sedíš u pc celej dlouhej den? Kdybys vyšel někdy ven, možná že bys zjistil, že je tam spousta perfektních holek. A to, žes mluvil k tý ženský, když ti byla zády je tvoje blbost a amatérství. Hezkej den