Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IPTV vyžaduje nejen šířku pásma, ale vysokou kvalitu I

IPTV vyžaduje nejen šířku pásma, ale vysokou kvalitu I

Anonym (1.11.2007 00:00:00)

Pro realizaci IPTV jednoznačně vítězí kompresní formát MPEG-4. Po DSL zajišťuje přenos videa v běžném rozlišení, ale na stále populárnější HDTV asi stačit nebude. Nasazení IPTV ovšem vždy vyžaduje velmi pečlivé testování sítě, její průběžné monitorování a zajištění kvality přenosu zejména z pohledu zákazníka-diváka.

Ota (1.11.2007 08:06:07)

To snad ani není pravda, kde jste zase tuto mrtvolu vykopali? Vzdyt se to neda cist! Proboha nemate normalni autory a ne tyto pretitulovane hruzy s necitelnymi a nesrozumitelnymi texty na mnoho stran A4? Platite ji od strany? VYHOZENE PENIZE !!!

Anonym (1.11.2007 08:28:58)

bohuzel musim souhlasit, nehlede na to ze kazde rozumne video jde nacist do bufferu prave kvuli packet lost, takze mate treba 20sec videa v bufferu, platba za tento clanek jsou vyhozene prachy

nemam (1.11.2007 08:39:41)

Ano takze vsechno budes sledovat s pulminutovym zpozdenim, PARADA. Nejlepsi to bude na Silvestra na pripitek. Jde spis o to ze O2 nabizi s velkou chloubou neco co je schopna sosat par procentum zakazniku.

(1.11.2007 12:50:47)

No, zda je 70% zákazníků "pár", nevim. Já osobně si na CT1 HD v O2 TV přepínám a jsem spokojen. Ano vim, že je to dopočítávané atd. Mám LCD SONY a obraz je jak víno.

Anonym (1.11.2007 18:46:57)

1.Nevim kde si přišel k těm 70%?Je to jak kdy a jak pro koho jako celý Adsl od O2 2.Tu jakože TV co máš od O2 prostě neni HD a nikdy ani nebude kdyby ti to stokrát slíbili.

priznivec 802.cz (3.11.2007 07:33:04)

Teda vy jste to ale pani Rite natreli, neni to moc slusne. Ale k veci. Byl jsem v lehkem podezdreni z autorstvi nekterych komentaru, tento je muj prvni. Verte nebo ne. Ale mam sice 1920x1080, ale plazmu, a Panasonic, k tomu NonStop Kino HD i Novu HD, ten 20Mbps sedi, :-) add LCD - uz jste se koukali na fotbal? a jake mate pocity v druhem polocase? LCD muze mit jake chce milisec, proste je ma a na dynamicke sceny je naprosto nevhodna. Boli oci. add O2 HD - ja bych to charakterizoval jako klamavou reklamu, obcas jsou videt i reklamy na HDTV O2 a jak na ne kliknu nikde neni ani stopa po HD. A to jejich CT, havarka, a to jeste vykladaji, ze jejich upscaling je kvalitnejsi nez ho dela bezny HD prijimac/zobrazovac. pro tuto legracku pouzivaj zarizeni grace valey, nic moc, jen to stoji spoustu penez, jsou lepsi. Pro ty co nemaji s O2 zkusenost, doporucuji navstevu jejich prodejny, maji tam demo. Bohuzel delaji IPTV ostudu a vytvareji doslova spatny obraz o teto technologii. add datove toky: NKHD jede na 14Mbps, Nova nyni jede na 9Mbps - nereste rozdil v rychlosti, je to hodne o kvalite encoderu. Tech 9Mbps na SA D9054 da stejny obrazovy vysledek jako 14Mbps u Tandbergu, o Grace Valey se vubec nebavim. kdo ma 802 tak si s tim muze hrat, nyni jsou dostupne vsechny 3 encodery na pozicich 38, 39 a 40 a privlastky SA, TT, GV. vsechny maji stejny datovy tok 9Mbps, prepinejte a hledejte detaily (pokozka, vrasky, rasy, vlasy, chloupky pod nosem, textury, trava, listi,...) Omlouvam se za anonym, prece jen nemuzu oficialne takhle vystoupit. Mistni redaktori si vsak vezmou svou info, nikdo z mych kolegu by se k pani Puzmanove takhle nevyjadroval, jeji clanky ctu od jakziva a davaji mi strucny pohled na svet a zvysuji sebevedomi, ze na tom vubec nejsme spatne.

Anonym (3.11.2007 08:00:17)

Přesně, souhlasím, už jsem to tady psal několikrát. To co chce telekom prodávat jako HD je zase nekvalitní brak, co má s HD společné akorát ty dvě písmena, jinak absolutně nic. Jinak pro rýpalisty - telekom je stále telekom. Když si koupíte žlutou škodovku, přestříkáte ji na modro a změníte logo na přední masce tak to bude dycky škodovka - žádné transofrmace, nic se nekonalo, jen si mysleli že změnou názvu firmy očistí jméno. Bohužel manýry mají kolikrát ještě horší. S telekomem nikdy více. Je mi líto lidí, co nemají žádnou jinou volbu a musí odebírat předražené nekvalitní služby tohoto monopolu.

Anonym (4.11.2007 19:51:26)

Máš přesně pravdu.A už by je měl někdo zažalovat za klamavou reklamu.

Anonym (3.11.2007 08:42:19)

napsal jsem to moc cesky, pardon: Grass Valley

Vojta (1.11.2007 23:47:50)

No jo, Rita je zkrátka případ. Ale s tím bufferem nemáš vůbec pravdu. Čím delší je vyrovnávací buffer, tím déle trvá přepnutí programů. Proto čím spolehlivější linka, tím kratší lze nastavit buffer a tím rychlejší je přepnutí programů.

MartinCZ (1.11.2007 08:50:01)

Proč mi tahle ženská silně připomíná Jindru Kačenovou... http://blog.kompost.cz/2007/10/inenrka-magistra-kaenov-ne-kaanov.html a klikni na "Podrobnosti jsou zde."

MatinCZ (1.11.2007 08:50:55)

Oprava linku: http://blog.kompost.cz/2007/10/inenrka-magistra-kaenov-ne-kaanov.html

Anonym (1.11.2007 10:30:30)

Ja proste nepochopim, ze nekdo umozni psat nekomu, kdo psat neumi! Ale dobra. O to je horsi ale, ze pani Jindra Kacenova, vlaste Rita Puzmanova, nema vubec tuseni o situaci v Cesku. Koho kuva zajima nejake AT&T? Co to ma spolecneho s nama? NIC. Ja, mila pani inzenyrko, kandidatko a pani mistrova, SEDIM na optice s 20 MBps downloadem, vedle mne hraje plazma Full HD s Full HD kanalem. Tyto veci zkratka i u nas jdou, ale to byste o situace v Cechach neco musela vedet. At&t nikoho nezajima. Krome toho na toto tema tu v posledni dobe vyslo dost. Zopakovala jste to jen svou frajerskoodbornou reci. A) Nemate prehled o situaci v Cesku, B) Nemate prehled o tom co se publikovalo na dsl.cz. Howgh.

Anonym (1.11.2007 10:34:16)

Ma chyba, samozrejme jsem hovoril o 20 Mbps.

Anonym (1.11.2007 11:05:44)

mohu dotaz? Jak vam s Full HD bezi? Jakou ma uhlopricku? Jesteli se jedna o naky vetsi stroj jak jste udelal aby se vam obraz nemazal atd? TO2 vysila HD v urcite rozliseni a na jakekoli vetsi TV to vypada proste hnusne. Dekuji

Anonym (1.11.2007 12:06:19)

Mam 106 cm full hd (1920x1080) od Samsungu, nebylo to ani moc drahé (neco kolem 30), typ LC42T1E. O2 HD nema, to zkusební CT je dopocitane HD, to znamena, ze SD signál (klasické rozlišení) jen přetváří. Jako kdybyste vzal vinyl a zdigitalizoval to na CD. Ja chytam HD Nonstop Kino a HD Novu pres optiku www.802.cz. Obraz se nerozmazava, je to o odezve tv a datovem toku (tady o tom vysel clanek kde se psalo, ze Nova ma v teto siti 14 Mbps, pokud si vzpominam).

Petr (3.11.2007 11:29:07)

Ale to nemate IPTV ne? Ta by na tom vypadala docela silene. Metrova uhlopricka je uz docela dost.

Martin (1.11.2007 11:29:35)

Tak tomuhle odbornému nářezu paní inženýrky vůbec nerozumím, až mám z toho deprési.

Bilbo (1.11.2007 14:56:21)

Aby HDTV signal vypadal dobre a nebyl stejne trapnym omylem jako ceske DVB-T, ktere vypada desive, musi mit alepson 10 Mbit datovy tok. O nejakem rozliseni 1080i se nema cenu bavit, v MPEG4 prokladany obraz byt stejne nemuze. Nemecke satelitni kanaly jako PremiereHD vysilaji minimalne s datovym tokem 10 Mbit. Podle specifikaci je na IPTV HDTV s tokem max. 5,25 Mbitu, coz je datovy tok, ktery maji ve vetsine pripadu normalni DVD s obrazem ve standardnim rozliseni. Ceske DVB-T by proto melo mit datovy tok kolem 5 Mbitu, aby nevypadalo jako totalni shit (coz vypada). Nektere filmy jsou v Nemecku vysilany dokonce s datovym tokem pres 20 Mbitu, coz se blizi kvalite na Blu-ray a HD DVD. Kazdopadne ceske HDTV v podobe IPTV se ani nedotknu. 10 Mbitu k vetsine lidi Telefonica pres telefonni draty nedotahne, takze HDTV v dobre kvalite mit nejspis nebude.

petr (1.11.2007 16:56:36)

jediny kdo vysila v CR v HDTV je 802.cz a to jenom na jejich optice protoze uvadeji ze si to vezme nakych 14 Mbit

Anonym (3.11.2007 11:26:22)

hele neni to zas tak hrozny (nesmis to sledovat na velky krave) ale na klasicky TV s nakejma 75cm uhloprickou to vypada rozhodne lip nez klasicka IPTV ale o neco hur nez klasicke HDcko. Problem TO2 je ten, ze STB ktere prodavaji jsou odpadkove zbozi.

Anonym (4.11.2007 13:42:01)

Jako většina zboží od O2 - např.CDMA modemy GPC či jak se ten nafukovací shit jmenoval.

Onanymous (2.11.2007 13:57:11)

Nevidím v tom problém, vždyť už teď je max. rychlost ADSL 8mbps, což by mělo stačit na přenos i 6mbps videa + něco na Inet. A než se to uvede do provozu věřím, že nastane nějaké zrychlení, vždyť limity ADSL2+ ještě zdaleka nebyly dosaženy. Možná bude dělat problém nedostatečně kvalitní vedení, ale věřím, že i to, by nemusel být ve velkých městech problém. Takže když bude za rok, za dva 24/1mbit ADSL2+ tak HDTV v h264 proč ne?

Anonym (3.11.2007 07:53:24)

Neplete si tady někdo náhodou zase MB a Mb ?!

Anonym (3.11.2007 11:23:45)

Ale vice mene ma pravdu, na 8megu muzes koukat na klasickou IPTV (bere zhruba 3mega) a jeste mas dost pro net. V HDTV to je krapet problem, ta zere o dost vice (nevim presne kolik) ale na 8megu ti bezi v poho HDTV i net.

Anonym (4.11.2007 19:59:06)

HDTV zere zhruba 15 mbit

Anonym (5.11.2007 00:16:50)

Ale v mpeg2, ne?

Anonym (3.11.2007 23:11:56)

Kde vidite ze by si autor neco spletl?

Onanymous (4.11.2007 17:00:46)

Někdo možná jo, já určitě ne. Podívejte se, vždyť v kódování h264 máte filmy o délce 2,5h v 720p na 1 obyčejné DVD. To je 4,3GB, když celkovou velikost vydělíte dobou zjistíte datový tok. Ten v tomhle případě odpovídá cca. 4mbps! A myslíte si snad, že 720p se nedá považovat za HD kvalitu? Dokonce si myslím že ani Full HD nebude dělat problémy, při zmiňované kompresi je velikost zhruba dvojnásobná tzn. 8mbps při 1080p, kvalita, která je v současnosti pro většinu lidí a jejich televize zbytečně dobrá. Vůbec si nemyslím že by to ADSL2+ nebylo schopno zvládnout. Podle mě je to blbost. Imo Stačit BUDE

Anonym (5.11.2007 15:35:38)

Prosimvás. Existuje ADSL a ADSL alá telekom. Vážně si myslíte, že na těchhle přeFUPovaných přípojkách poběží něco konstatním datovým tokem třeba 15 hodin denně o rychlosti 8 Mbps? Taky bych bral v potaz, že všichni nebydlí do 1,5 km od ústředny...

Anonym (5.11.2007 15:39:33)

Něco na tom bude, když 8 Mbps přípojka běží telekomu 3,5 Mbps :-)

Martin (6.11.2007 21:39:10)

IPTV je technologie na velmi vratkých nohách. Jak tel. linky tak počítačové sítě včetně internetu, nejsou přenosová média na vhodná pro kontinuální přenos dat, což televize rozhodně vyžaduje. Televize je na tel. dráty napasovaná dost násilným způsobem s mnohými negativními důsledky. Rozhodně bych do toho nešel. A za ty peníze už vůbec ne. Satelit je rozhodně lepší volba. Aspoň není třeba platit za to, že vám vede do bytu drát. :-))

Anonym (7.11.2007 10:46:57)

Mám IPTV i připojení na satelit a vítězí u mě IPTV, u DVB-S mi obraz často \"tuhne\", když je špatné počasí, tak se to poměrně slušně seká, to se u IPTV nestává.

Anonym (7.11.2007 14:32:27)

Za nevhodně zvolenou a natočenou parabolu, konvertor, případné útlumy na polámaném vedení nebo vyoxidovaných konektorech technologie nemůže - stěžujte si tomu, kdo vám satelit montoval - neudělal to dobře. Srovnání IPTV alá telekom se satelitním digitálním vysíláním není možné (spíš je to urážka) - telekom takové kvality nikdy nedosáhne - ani nemůže.

Anonym (9.11.2007 16:57:36)

ono limity adsl2+ ani dosazeny nebudou.. v okolnich zemich je zcela normalni ze si koupite treba 20mbit ads2+ ale modem se vam bohuzel sesynchronizuje jen na 9mbit

Anonym (6.11.2007 01:55:36)

IPTV vyžaduje... především víc než jen marginální zájem zákazníků. : )