Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nákup na internetu - důvod ke štěstí?

Nákup na internetu - důvod ke štěstí?

Anonym (10.11.2007 00:00:00)

Konečně jsem si pořídil kartu, se kterou budu moci nakupovat přes internet. Je to super, mám ze sebe radost, i když to zdaleka není takový počin. Přesto jsem rád, že už nebudu muset otravovat kamarády, když si budu chtít odněkud něco poslat.

haf (10.11.2007 08:11:53)

No já zase po zkušenostech už přes net nekupuji a oblečení už vůbec. Dnes může mít díky joomla obchod kde kdo a mám záruku,že budu mít vůbec záruku? Ale ono si tím musí projít každý. Nakonec je lepší jít do obchodu,vyprdět se,hlava se vyvětrá a i lepší spím a hlavně ,když můžu vyberu Český výrobek ten živí nás.

Lex (10.11.2007 09:40:43)

Nakupuji přes internet už od dob co mám počítač a přístup k internetu, tudíž nějakých 5 let a zatím, ač se to někomu může zdát až nepravděpodobné, jsem se ani jedou nespálil! jsem člověk velmi nedůvěřiví a tudíž velice pečlivě vybírám. Zpočátku jsem nakupoval tak jako každý, knihy, CD nosiče a jiné drobnosti. Později jsem však začal nakupovat po od oblečení až po drahou elektroniku a vybavení do domácnosti, po služby všeho druhu jako výroba vizitek atd. Dnes už si nedokáži představit že bych se měl plahočit městem a něco vybírat v kamenných obchodech, o marketech raději ani nemluvě. Jediné co mi chybí je nákup potravin přes internet :-(

Alesak (10.11.2007 22:52:43)

A máte nějaké skušenosti s nákupem z ameriky? Je tam o hodně levnější elektronika, ale jak je to s daní a proclením?

Anonym (11.11.2007 07:38:18)

Ceny v U.S. jsou uváděné vždy bez daně. U nás ti to lapnou naši celníci a ztaplatíš clo dle sazebníku a 19% DPH. Pokud najdeš shop, který ti to k nám pošle (některé ti prostě napíšou "do ČR neposíláme"), je tam pár dalších zádrhelů - klasický problém se zárukou, pokud jsou jiné modely pro evropu a jiné pro US, tak bývají občas i problémy s mimozáručním servisem no a samozřejmě u některých věcí jsou jiné normy v evropě a jiné v americe (typicky cokoliv, co pracuje s rádiovýma vlnama)

pickyourshoesDOTcom (11.11.2007 18:28:00)

Dobry den, ja jsem si boty pres internet z ameriky zakoupil a nemuzu si je vynachvalit. Zaplatil jsem za ne mensi castku nez bych zaplatit u nas to i vcetne postovneho, ktere cini do Evropy asi 600,- Asi mam stesti.

Anonym (11.11.2007 17:56:29)

Kupovat boty přes internet může jen blb. Kupovat je přes internet a ještě k tomu z ameriky - na to už asi neexistuje slušný výraz... Bota se přece musí vyzkušet. Nebo snad ne??? Nechat si je poslat poštou z ameriky - o tom snad nemá cenu psát ani humorné články. Nebo myslíte, že je fakt někdo tak blbej?

Crust (12.11.2007 08:23:21)

Pokud se jedná o tak globální značku jako je v článku, tak si je může odzkoušet tady v obchodě a objednat jinde, blb jste vy.

MarBen (13.11.2007 08:46:44)

No, z Vás musejí mít obchodníci radost ... využít, vyzkoušet, vyzpovídat prodavače a pak hurá, koupit jinde, kde je to o něco levnější. Nemyslím, že je tohle zrovna ukázka férového jednání.

Anonym (13.11.2007 16:30:41)

Už jste někdy zkoušel boty v jednom obchodě zkusit a koupit je třeba v sousedním městě a přinést je domů bez vyzkoušení?? Každá bota může sednout úplně jinak. Bota není např. procesor nebo žárovka. Přes net nakupuji asi čtyři roky, jsem spokojen, ale boty nebo kalhoty si raději vyzkouším. Mám rád jistotu. Jen by mě zajímalo, kolik párů bot, nakoupených přes internet z ameriky máte ve svém botníku. Určitě napíšete, že mnoho...

jaryn (19.11.2007 12:12:57)

:-O Nadáváte někomu do blbců a přitom neumíte ani číst. On se neptá na nákup bot z Ameriky,ale na nákup elektroniky! Na poslední Vaši otázku si tedy odpovězte sám.

Anonym (19.11.2007 15:13:51)

Číst zřejmě neumíte vy. Nikomu konkrétně nenadávám, pouze všeobecně konstatuji co si myslím o nákupu bot přes internet z USA. On se neptá na nákup elektroniky ale na "skušenosti s nákupem z ameriky" a konstatuje, že elektronika je tam o hodně levnější, a že neví jak je to s daní. Kdo, že to tu neumí číst?? :-O

majkl (10.11.2007 19:46:44)

S nakupováním přes inet jsem velmi spokojen. Ono nesmíte nakupovat od obchodu pat a mat a jim podobné. A lepší je jít se projít do parku, do lesa a nakoupit přes internet, nemyslíte?

Pavel (10.11.2007 17:45:49)

No nakupovat přes internet (bez vyzkoušení) boty nebo oblečení může jen docela velkej trouba.

Chuta (10.11.2007 20:51:48)

Velmi trefna charakteristika mistra Klicnika

Chuta (11.11.2007 11:34:46)

ale neeee... opet dalsi (spis ten samy, nez dalsi) hlupak, co se musi vydavat za nekoho jineho.

Pawel (11.11.2007 11:24:44)

To nemusí být až taková věda, nakupovat oblečení na dálku. Hodně záleží který shop zvolíte. Jsou obchodníci kteří vám dokáži velice podrobně popsat daný druh oblečení a jejich přesné míry. Nakupoval jsem boty 2 x u Bati a naprosto bez problémů. Když nejste trouba a znáte své přesné míry, nevidím v tom žádný problém;-)

MarBen (13.11.2007 08:54:35)

Vy jste asi moc bot v životě nekupoval, co? :-) To byste pak věděl, že, aby Vám bota správně seděla, že to není pouze o mírách. Pomíjím fakt, že číslování není zdaleka jednotné, jak by se mohlo zdát. Pochybuji, že i u Bati Vám posílám přesný 3D model včetně rozboru materiálů, který pak doma v pc naaplikujete na již připravený 3D model Vaší nohy, abyste poté mohl provést virtuální test chůze ;-)

petr (13.11.2007 09:57:42)

no nevim jestli je dobre kupovat boty pres interent protoze z vlastni zkusenosti vim ze kazdy vyrobce nema stejne cislovani. U jedne znacky mi sedela velikost 9 u jine sem musel kupovat 8,... Jedine co bych z obleceni kupoval pres internet sou tak maximalne tricka, cepice, salky a podobne veci kde se pri spatnem zadani velikosti nic nestane.

Opičák (15.11.2007 12:17:34)

Docela trefný článek. Podle mě je takové šílenství kvůli dvacetikoruně skoro nemocí... Internet používám téměř nonstop, ale nakupování přes internet minimálně. Internet většinou použiju jen ke zjištění, kde zboží mají a za kolik, případně k sehnání a porovnání technických údajů o zboží. Nakonec stejně jdu do kamenného obchodu, podívám se na vystavený kousek a pak koupím zabalený kousek. Jsem asi o dalších sto let za čechy... :-) Už dávno jsem přišel na to, že hledání nejlevnější nabídky se nevyplatí, ceny některých výrobků se sice v méně seriozních obchodech můžou lišit i o sto procent, ale pokud vím, že v seriozním obchodě na internetu mají něco za pět táců a v prodejně za rohem to mají o dvě sta dražší, projdu se a v důsledku ušetřím - nemusím nic objednávat, nic složitě platit, neplatím balné a poštovné, nemusím nic vyzvedávat z pošty nebo domlouvat si s kurýrem čas dodání, v případě reklamace nemusím nikam nic posílat...

Paja (15.11.2007 21:24:02)

Já jsem přes net nakoupil již hodně věcí a vždy to byly věci, které jsem objednal - tedy já mám jenom kladné zkušenosti.

iren (31.8.2010 21:43:53)

Já mám taky dobré zkušenosti s nakupováním přes internet, používám katalog eshopů různých druhů www.irdol.globalaffiliate.eu

Alina (28.8.2014 17:00:35)

Na internetu v poslendní době nakupuju celkem často. Já mám oblíbený třeba answear.cz protože mi objednané věci přijdou hned další den a zatím žádný problém :)