Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > E-mail až na záchod II.

E-mail až na záchod II.

Anonym (22.12.2007 00:00:00)

Kdysi dávno – je tomu nějakých sedm let, ale z hlediska rozvoje internetu se celý svět nacházel v plenkách – jsem napsal článek se stejným názvem, kdy jsem žasl nad tehdejšími možnostmi internetu.

Phate (22.12.2007 01:20:04)

Mono, článek celkem pěkný..dokud jsem teda nedočtel k té pasáži s filmem. Nejdřív jsem si říkal, že na tom něco bude..ale pak, na to že to má být "nadsázka" a nebo tzv. fejeton..mno nevím, ale tato pasáž má do toho dost daleko. trochu jste to přehnal autore, vy si můžete na záchodě děla co chcete, ale pochybuju, že byste tam napsal nějaký scénař k filmu :-D neříkám, že české filmy jsou nějaká perla, ale na některé se dá i dívat, v tom se, myslím, shodne mnoho lidí. A tak trochu se mi zdá, že tomu Trojanovi nebo Vilhelmové závidíte. Ale hlavu vzůru, třeba se někdo najde a řekne si, až bude vykonávat svou potřebu, že napíše i něco pro vás..jako teba teď já :-D není ten bezdrátový svět úžasný?? Pěkný Vánoce :-)

Anonym (22.12.2007 12:48:08)

No ja zase treba muzu tu pasaz o filmu jen potvrdit. Jestli ze se shodne mnoho konzumnich lidi, že se da na to divat tak to jeste neznamena, ze ty filmy jsou kvalitativne opravdu dobre. Sdílím autorovy pocity v tomto smeru.

David (22.12.2007 15:31:34)

S těmi filmy je to absolutní pravda. Letos bylo českých filmů jak nasr..., ale dobrých opravdu málo. A ta pasáž s Vilhelmovou, Trojanem a Aničkou - nezbývá než tleskat, autor uhodil hřebíček na hlavičku... A žánr bude téměř vždy "tragikomický příběh o lidských vztazích" - točit klasické "chechtací" komedie je zřejmě pro naše režisérské "star" tak nějak pod úroveň a do "tragických" příběhů "k zamyšlení" dají jako ústřední postavu (nebo jednu z ústředních) většinou nějakého politováníhodného debila, ztroskotance nebo paroháče, jejichž osudu či životním situacím se chtíc nechtíc člověk v určitých chvílích stejně zasměje... Jenže je to holt už asi tak tisíckrát obehraná písnička... IMHO na některých filmech z české produkce je pozitivní tak leda to, že u nich v kině lidé se slabším zrakem nemusejí číst titulky...

Anonym (22.12.2007 17:11:53)

Souhlasím s tím, že české filmy stojí za pár šupů, ale Trojan, Vilhelmová nebo Gaislerová jsou opravdu dobří herci. Škoda, že nejsou kvalitní scénáristi a režiséři. (Třeba Hřebejka vyloženě nesnášim)

David (22.12.2007 17:57:02)

Jsou, to jim nikdo neupírá. Jenže nejsou jediní... A koukat pořád na TOTÉŽ s TĚMI SAMÝMI herci už začíná být nuda... Bohužel v ČR je to tradice - jakmile se nějaký herec/bavič/moderátor osvědčí, rvou ho všude, až se totálně zprotiví. Viz dřív třeba Rosák, ten pak byl doslova všude, už jsem ho nesnášel, později Novotný, nyní začínám být pomalu, ale jistě alergický na trio Trojan, Vilhelmová, Geislerová, jakkoli uznávám, že jako herci jsou dobří. A Hřebejk, to už škoda mluvit. Měl by si dát chvíli pauzu, jinak se "zabije" uplně...

Viktor (25.12.2007 09:34:15)

Česká filmová škola ? Až moc zahleděná do sebe , až moc vyčpělá a bránící se přijmout cokoli jiného než pseudoumělecko/intelektuální podtext. Označení Český film je pro mne nejen v poslední době varováním před něčím co se stále motá na jednom místě , na jedné zápletce a na několika ohraných hercích ... Jsme prostě tak dobří , že se snažíme stále dokola držet vzoru Menzela až zapomínáme vnímat šablonovitost všech nových filmů :( .

David (25.12.2007 10:32:23)

Přesně. Viděl jsem například Medvídka i Krásku v nesnázích a tuhle jsem si uvědomil, že mám problém si vybavit, jestli nějaká scéna nebo hláška byla z jednoho, nebo z druhého filmu... Jediným světlým bodem (nebo jedním z mála) letošní filmové tvorby byly Vratné lahve... Ale to už je něco jiného, to točil Svěrák... Ale třeba pan Hřebejk, jakkoli miluju jeho Pelíšky, by si měl dát chvíli tvůrčí pauzu, protože už je to vážně na jedno brdo pořád dokola. Nedávno mi kamarád vyprávěl, že jeho přítelkyně odmítá chodit do kina na české filmy. Chvíli jsem si nebyl jist proč, ale nakonec jsme se dostali k tomu, že jí vadí víceméně to, o čem se bavíme tady... Aneb stokrát opakované to samé, s těmi samými herci... Ti můžou být sebelepší, ale člověk prostě nebude chodit dokola do kina na pořád totéž... To je jako s jídlem - i sebelepší delikatesy se časem přejíte, když nebude nic jinýho...

Ivo (25.12.2007 21:54:44)

Naprosto chápu znechucení nad současnou českou tvorbou. Vždyť já ani nevím jestli jeden film skočil a začal nový se stejnými xichty, nebo je to jeden a tentýž jen protáhnutý na celodenní brak. Do kina bych na český film nešel, škoda peněz, naposledy jsem byl na Vratných lahvích a předtím na Koljovi, zbytek mi stačil vidět na DVD a rozhodně nelituju, leckdy jsem to v půli pro obrovskou nudu či stupiditu vypnul... A není to jen ve filmech, i česká seriálová tvorba se propadla kamsi do hlubin, špíny a smradu nečištěných latrín. Stačí se kouknout do programu: Ulice, díl 936, Ordinace díl 139, co to může být za kvalitní pořad, kde ani po tak dlouhé době nejsou autoři schopní něco vyřešit??? Ano, dá se říct že třeba MASH je taky dlouhý (256 dílů), ale kapitoly na sebe nenavazjí (většinou), a další bych mohl jmenovat, nicméně musím říct že zatím asi platí pravidlo čím méně típ lépe a kvalitněji.... vždyť stačí vzpomenout na staré české seriály jako třeba Sanitka, Major Zeman a podobně... Stejně vždy jen o jedno... o peníze a dokud z toho potečou, do té doby nebude snaha něco měnit... takže se kvality asi ještě dlouho nedočkáme.... škoda...

David (25.12.2007 22:48:37)

Jj, "flašky" jsou jedním z mála podařených filmů... Upřímně třeba Kráska v nesnázích se mi taky nijak nehnusila, ale prostě v té záplavě podobných filmů už to není ono... Seriály typu Ordinace, RPčka nebo Ulice snad ani nemá cenu probírat (a korunu tomu nasazuje extrémně debilní Letiště), na to normální člověk nemůže ani koukat... A MASH má se zmíněnými i slátaninami společného skutečně jen to, že má TAKY víc jak sto dílů :-D Jako ať si říká kdo chce co chce, tak když dají v TV nějaký film ze 70. nebo 80. let, dá se na to v 90 % případů koukat (nepočítám různé "discopříbehy", ale tam je to jen díky tomu, že už to taky šlo MOCKRÁT), ale jakmile je to něco z "moderní doby", je třeba sakra vybírat...

dude (22.12.2007 01:35:08)

mhd dokaze nekdy poradne protahnout cestu, jen me zajima jak jste to psal, pokud na notebooku tak vas obdivuji :) - i kdyz neni to tak davno co jsem v MHD autobusu videl nejakeho studenta jak na notaku drtil NFS

Viktor (25.12.2007 09:21:55)

Výborný článek, i když si nemyslím , že před sedmi léty byl internet v plenkách . Tehdy se pouze vymanil z edukativního prostředí a dostatečně se komercializoval, takže mohl i k nám domů . První email jsem měl u WorldOnline , Seznamu ... (hotmailu jsem se vyhnul ) jak také jinak . Mým snem jsou zprávy právě na záchod. Na multimediální zařízení která budou tak levná a ekonomická , že jejich občasné použití na záchodě nebude potřeba žádného zadlužování celé rodiny. Tahle místnost je mimochodem jedna z mála míst , kde člověk cítí pořádnou úlevu , takže veškerý strach vychází právě z toho , že by tenhle pocit vyprchal. Kdo by chtěl mít z oné místnosti nadále svou osobní pevnost , ten by ji měl i nadále -otázka vůle. Nikdo by vás nenutil zařízení zapínat (ostatně i mobil zapíníte povětšinou pouze z vlastní vůle .. tak se mi nedivte že jej nosím jen někdy;) ) Myslím ,že vize médií na záchodě je mnohem přínosnější než celá kauza okolo HD videa a plazmy přes celou stěnu .

trolo (29.12.2007 17:57:14)

neviem, mne sa zda ten clanok trapny a otrepany s kuskami vytahovania sa...