Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > zkusent s WIA ADSL

zkusent s WIA ADSL

danik (5.1.2008 20:47:23)

Ahoj, mate nekdo zkusenost s touto nabidkou od WIA http://dsl.wia.cz/dsl-internet-adsl-rychlost-3 ?? Ta spolecnost moc znama neni, ale je to sluzba preprodavan od Telecomu, tak snad je asi kvalita solidni..... cena je pomerne super v porovnani s konkurenci. diky

Anonym (6.1.2008 21:34:17)

O2 a kvalita, kdes to vzal :)

Anonym (6.1.2008 23:16:03)

no tak jo... nerikam, ze to je super kvalita, ale technicky to asi bezi....... a O2 je prece jen (bohuzel) standard, tak mi slo o srovnani se "standardni" kvalitou ADSL

Mirek (15.5.2010 22:13:22)

Mám připojení WIA.CZ už tři roky, funguje velmi spolehlivě. Servis reagoval vždy do několika hodin, při poruše na lince byl i O-2 překvapivě rychle na místě, což by nahoře uvedená poznámka o vztahu obou firem zřejmě vyjasňovala. S O-2 byly od začátku přetahovačky, účtovali mi nějaké balíčky, které jsem nikdy nechtěl a musel jsem 4x urgovat na jejich středisku ve Strakonicích, než se mi podařilo dosáhnout žádaného stavu. Používám DLINK G664T, což je originální O-2 router,v prvním roce se pokazil, byl ale v záruce vyměněn a od té doby běží dva roky 24 hod. denně, výpadek za dva roky snad dva-tři dny, po bouřkách nebo vypnutí proudu. Jediná chyba- nepamatuje si datum, při resetu se musí vždy manuálně zadat. WIA má jeden typický problém- DNS server musíte oba zapsat napevno v konfiguraci IP4 protokolu, dynamicky se často nepřenáší a pak vám třeba browser nebo mailserver hlásí, že adresa nebyla nalezena. I na Win7 Enterprise jsem je musel manuálně zanést, jinak vše probíhá automaticky. Rozhodně firmu WIA.CZ doporučuji, zejména proto, že se tam vždy někoho dovoláte, kdo vám opravdu chce pomoci, na rozdíl od O-2, tam jste definitivně ztraceni.

Pavel Nasraný (23.8.2011 16:19:33)

Zkušenosti s WIA ADSL velmi špatné, po půl roce jsme to s nimi vzdali. Vůbec se nestydí kasírovat poplatky za nedodané služby - mimořádně poruchová služba ADSL. Navíc mají neustále problémy při zajišťování servisu na zařízení O2, které si pronajímají a výsledek napjaté komunikace mezi WIA a O2 odnáší zákazník ... nakonec tedy vyplyne, že za poruchy konektivity může počítač nebo jiné zařízení zákazníka a pokud po opakovaných výpadcích konektivity odstoupíte od smlouvy, pak vám WIA pěkně doúčtuje veškerou promarněnou částku, o kterou jste WIU svým předčasným ukončením smlouvy připravili. Dejte si tedy mimořádný pozor na znění těch pasáží smluv, kde WIA garantuje konektivitu, poř. kde se bude jednat o poruchy konektivity a jejich smluvní ošetření. Dejte si pozor na situaci, kdy např. během jednoho měsíce budete více jak 10 dní bez konektivity a kdy Vám již dojde trpělivost a smlouvu vypovíte, aby z uzavžené smlouvy neplynuly vysoké poplatky za předčasné ukončení smluvního vztahu ... za blbost se platí, dejte si bacha.