Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internetové prohlížeče: evoluce nebo revoluce?

Internetové prohlížeče: evoluce nebo revoluce?

Anonym (10.1.2008 00:00:00)

Po dlouhých letech nadvlády Internet Exploreru se zdá, že Mozilla a od ní odvozené nástroje získávají navrch. Proč a je tento trend i nadále předpokladatelný? A co lze na poli vývoje těchto produktů vůbec ještě očekávat?

Edition (10.1.2008 00:21:37)

Ja pouzivam FireFox uz nejake 3 roky a za nic bych jej nevymenil. Ma sve oblibene doplnky, vzhled si menim podle nalady... Ten novy IE jsem si ze zvedavosti nainstaloval, podival se jak to vypada, vypl a uz to snad nikdy nebudu muset zapinat. Neco tak nepraktickeho muze pouzivat snad jen blazen.

Jouda (10.1.2008 05:36:20)

Vidis to,ja zase rikam ze FF pouzivaji i blazni co musi plivat na cokoli od MS ale ten FF a vse jine maji nainstalovane na windowsech pokud mozno ,,vylecenych"

haf (10.1.2008 08:30:16)

Firefox používám již ani napamatuji snad rok 97, ale plná verze v té době byla placená. Po uvolnění začal raketový nástup, ne proto, že by byl Explorer Win špatný, ale chce to změnu. To samé pociťuji i u operačního systému. A proto čast času trávím na Suse, kde ja taky Firefox. Opera mi nesedla i když byla ve všem o krok dopředu.

allij (10.1.2008 18:13:25)

Firefox,IE7,Opera a jiné webové prohlížeče.Je to všechno jenom o zvyku co kdo používá.Osobně preferuji Operu z prostého důvodu,že defaultne mám vypnuté cookies,javu,script.Stačí F12 a tam kde to potřebuji tak zapnu.U Firefoxu se musím proklikávat nastavením. IE7 má zase na můj vkus nevhodně nastavený ovládací panel.Prostě každý jedinec je individuální osobnost a taky podle toho používá svůj prohlíže.

Kaper (19.1.2008 21:35:03)

Firefox je nejvybavenejsi prohlizec v dnesni dobe tisice doplnku addons doinstaluji a mam vse pod kontrolou, Mnou casto pouzivana vec jako prekladac/ drive Britanik ted PC Translator/ proste Opera neumi plugin imageshack neumi toho vice a ze Firefox neumi email? takova blbost ma prinejmensim 10 email addons k doinstalu. pouzivam asi 15 doplnku a mozilla backup ci bookmark backup to proste je a bude delat FF cislo 1.

pat a mat (13.1.2008 18:56:30)

Opera neni dopredu o krok, je dopredu o rok (ci vice). Presel jsem na ni po kratkodobem pouzivani FF, protoze svoji kompaktnosti, rychlosti, bezpecnosti a vsestrannosti me naprosto nadchla. Je snad mail nebo IRC klient ve Firefoxu? Dodrzuje snad FF vsechny standardy jako Opera? Ta "neohrabanost" Opery je dana tim, ze primitivni uzivatele jsou zvykli na primitivni interface, coz je interface IE, ktery FF jen okopiroval. Po uvedeni IE7 mam navic pocit, ze FF je opravdu jen hodne nepovedeny klon. A FF s IE6 nejde porovnavat, IE6 je prohlizec z roku 2001. Obecne nevim co lidi na Firefoxu vidi, je pomalejsi nez IE7 a snek v porovnani s Operou..

Haf (15.1.2008 09:11:48)

Ono nejde o to co je rychlejší, ale co komu sedí nejlépe. FireFox má ještě stovku pluingů a záleží jen na mne co potřebuji.

žlababa (15.1.2008 15:19:56)

Sám píšeš že s IE6 se firefox srovnávat nedá, a snažíš se tvrdit, že Firefox je klonem IE7. No, vzhledem k tomu kdy vyšel Firefox a kdy IE7 by se dalo říct spíš obráceně - že IE7 je nepovedeným klonem Firefoxu. Ostatně 90% vylepšení, které má IE7 oproti IE6 už byly u Firefoxu či Opery k vidění před několika lety.

aaa (13.1.2008 22:46:41)

FireFox v roce 97? LOOOOOL

Anonym (20.1.2008 00:36:36)

Firefox placený nebyl nikdy a první alfa byla asi v roce 2002

Haf (10.1.2008 08:32:52)

Prosím co používáte za system bez češtiny v dnešní době?

Vincent (12.1.2008 21:23:29)

FF bohužel získává navrch. A zatím nejlepší porhlížeč Opera zůstává stále stranou, a nedoceněná. Vždyť je prokázáno (hafo X testů), že Opera je rychlejší, bezpečnější, a stačí mi stáhnout instalačka a mám vystaráno. Stovky funkcí zakomponované už v ní, zatímco FF má stejně velkou instalačku, zabírá asi o 15MB více místa, a je to jen holý prohlížeč. Opera má taktéž lepší AdBlock, stránky jsou vykreslené pěkněji... Nevím co na tom FF pořád všichni vidí, je to jen lehce lepší náhražka IE, i když nyní už si radši zapnu IE 7, než Firefox...

Petr (13.1.2008 11:01:30)

Jasně ,že nejlepší prohlížeč je Opera.Už třebas proto,že si ji mužu nosit neustále u sebe na USBcku a mám vše pořád připravené jako doma na svém PC.Jediny duvod proč je FF rozšířenější je jen to,ze má větší reklamu a tak hodne lidí co začíná s PC zná právě jen ten IE a FF,ale kdyz jsem jen ze zvědavosti lidem kolem sebe ukázal Operu tak dají za pravdu a Opera jim zustane jako hlavní prohlížeč.To jsou mé osobní zkušenosti...Čaó

Michal Černý (13.1.2008 11:32:43)

Možná je to ale tím, že Gecko je jediné transparentní jádro. Mimochodem, Opera reklamu nemá špatnou spíše mi připadne, že je stále poněkud neohrabaná, ale to je můj čistě subjektivní dojem.

A (14.1.2008 23:35:48)

Já zase nosím na USB Firefox:-)